Идеи за бизнес-7

  • 87 307
  • 736
# 630
... ще се намери ли в България някой, който да има интерес към ръчното творчество? Защото гледам на запад сякаш го предпочитат, в България пък е нещо едва ли не безполезно. Или както казва един мой приятел - като е безмарково никой не го търси, дори да е хубаво, но ако пише Адидас на него - стой, та гледай, пък дори да е някой грозен потник. Ама стадната принадлежност не може да избяга от българина. Ето това отказва творците тук..


Не съм съгласен с теб! А защо някой не се опита да създаде и наложи силна българска марка? Като гледам - "ArtOfRali" има потенциал. Защо не опиташ да предложиш колекция под тази марка. Опитай да се договориш с някоя верига за подобни артикули за национално разпространение - вярно, че и те ще взимат процент от печалбата, но ако те "продават" по-добре, какво ти пука? Може да се окаже, че пазар има, но никой не го разработва...
Виж целия пост
# 631
Една идея от мен ( идеята не е моя, тук попаднах на този вид бизнес).
Идеята е предназначена за хора които са на Ти с фотографията.
Какво представлява самия бизнес: в родилните домове се ходи и се правят ( напълно безплатно) снимки на бебетата. качват се на сайт, като на майката се дава име и парола за сайта. Можеш да влизаш и да си гледаш снимките. Ако искаш да ги получиш разпечатани или на диск си плащаш. ( снимките имат защити и не става да ги копираш)
Какво ви трябва: умения ( професионални) за фотограф, фотоапарат, преносим компютър и сайт.
Ако някой прояви интерес мога да му дам и саита им да види как са организирани нещата.

Това лято видях да го практикуват в малко по-груб вид по северното Черноморие. Снимат като невидели (адски досадни), после изтипосват снимки на една стена и който се хареса купува, цените 5-10 лв. за 1 бр.  Българи и руснаци протестират, но чужденците не се впечатляват. На мен лично ми беше неприятно. Чудя се дали не ги ступват тия фотографери от време на време. 
Виж целия пост
# 632
Е тук тези имат и развитие: на 1 месец на бебето ти изпращат (ако искаш) професионален фотограф в къщи. Идва си човека с цялото оборудване - светкавици, лампи, стативи, декори.

Иначе българския вариант съм го виждала със снимки по сватбените ритуали.
Виж целия пост
# 633
И на мен ми се струва неприятно,особено пък ако се отнася за бебето ми,как така ще му качват снимки в сайт и всеки ще може да го гледа..не е за мен това..                                                                                                                                                                                                                             
Една идея от мен ( идеята не е моя, тук попаднах на този вид бизнес).
Идеята е предназначена за хора които са на Ти с фотографията.
Какво представлява самия бизнес: в родилните домове се ходи и се правят ( напълно безплатно) снимки на бебетата. качват се на сайт, като на майката се дава име и парола за сайта. Можеш да влизаш и да си гледаш снимките. Ако искаш да ги получиш разпечатани или на диск си плащаш. ( снимките имат защити и не става да ги копираш)
Какво ви трябва: умения ( професионални) за фотограф, фотоапарат, преносим компютър и сайт.
Ако някой прояви интерес мога да му дам и саита им да види как са организирани нещата.

Това лято видях да го практикуват в малко по-груб вид по северното Черноморие. Снимат като невидели (адски досадни), после изтипосват снимки на една стена и който се хареса купува, цените 5-10 лв. за 1 бр.  Българи и руснаци протестират, но чужденците не се впечатляват. На мен лично ми беше неприятно. Чудя се дали не ги ступват тия фотографери от време на време. 
Виж целия пост
# 634
И на мен ми се струва неприятно,особено пък ако се отнася за бебето ми,как така ще му качват снимки в сайт и всеки ще може да го гледа..не е за мен това..                                                                                                                                                                     

Може да го гледа само който има достъп до сайта, т.е. разполага с парола и никнейм.
Виж целия пост
# 635
 А от болницата не мисля че ще са доволни вътре да се мотат фотографи, които снимат бебета наред ,без да е ясно кой иска и кой не. Laughing Иначе, пред вратите, на изписванията си има такива дето снимат без да си ги канил, и досаждат направо.
 
Виж целия пост
# 636
Накита -мерси много! Страшно ми помогна   bouquet
Виж целия пост
# 637
Здравейте!
Моят въпрос е малко по-различен.Преди няколко години имах магазин за бременни в Англия и изнасяхме изключително дрехи на пловдивските производители Миро стил и Конти.Преди 3 години се върнахме в Пловдив и донесохме стоката с нас.Като мама на вече 3 деца нямам никакво време да се занимавам с нея,а и изглежда ,че пак заминаваме.Та , въпроса ми е какво да направя с дрехите.Още като се върнах, предложих част от тях обратно на производителите с уговорката като се продаде нещо да ми дадат някакви пари.Това свърши още преди 2 години.Сега имам останали още доста дрехи,но не познавам никого с магазин.Как да се свържа с хора,които биха ги взели на консигнация или срещу 5лв бройката например и така мъките ми  да свършат?Моля дайте ми съвет тук или на лични
Благодаря предварително
Саша Peace
Виж целия пост
# 638
Здравейте!Моята идея за бизнес вече се е оформила в главата ми-ще си отворя магазин  най-общо казано  за сувенири.Вече съм наела магазин,чакам да излязат документите за фирмата,напуснах си работата Simple Smileобаче ...все още не съм измислила име  на магазина и колкото и   да си блъскам главата -нищо не измислям.Знам че форума е пълен с  мами  с много идеи-така че,моля ви помагайте PraynigДаже мислех да го отворя  без име EmbarassedИмах идея и да го кръстя на себе си-Камелия,ама  не знам дали е добра идея newsm78.Иначе съм го замислила да е луксозно магазинче с  красиви вази ,изк.цветя,керамични саксий,свещници,картини-като ще избягвам китайските боклуци-тип" прахосъбирачки".Развихрете въображението си  и благодаря предварително  bouquet
Виж целия пост
# 639
Искам да питам прави ли някой пререгистрация тая година, да каже как става. Регистрацията сама си я правих, ама вече ме понамързява, та искам да знам дали да не хвърля на някой тая работа, ако е много играчка.
Виж целия пост
# 640
Аз миналата година пререгистрирах сама една от фирмите ни, тази година ще го направя за другата. Не беше сложно и до края на лятото мисля, че е най-добре, защото ще има по-малко опашки. Миналото лято нямаше. Тия дни ще си припомням какво беше. Но все пак е време и ходене до съда, до агенцията. Мисля, че ако решиш с ел. подпис е по-рисково, защото дори и един подпис да си забравила, може да не ти ги приемат.
А тя и агенцията по вписванията нямала дискови масиви и само ги трупала в папки, четох наскоро. Но ще ни съберат още малко пари, а пък после може и да я закрият.

Между другото не знам дали сте чели тълкуването за пререгистрацията на фирмите до края на 2010 год, но ООД, които не са пререгистрирани ще им се назначава ликвидация, и са доста пари по ликвидирането на фирмата. Мисля, че за ЕТ няма да е така, но ако някой знае да сподели. Доста хора имат забравени фирми и да не се окаже, че дължат пари за закриването им.
Виж целия пост
# 641
Здравейте!Моята идея за бизнес вече се е оформила в главата ми-ще си отворя магазин  най-общо казано  за сувенири.Вече съм наела магазин,чакам да излязат документите за фирмата,напуснах си работата Simple Smileобаче ...все още не съм измислила име  на магазина и колкото и   да си блъскам главата -нищо не измислям.Знам че форума е пълен с  мами  с много идеи-така че,моля ви помагайте PraynigДаже мислех да го отворя  без име EmbarassedИмах идея и да го кръстя на себе си-Камелия,ама  не знам дали е добра идея newsm78.Иначе съм го замислила да е луксозно магазинче с  красиви вази ,изк.цветя,керамични саксий,свещници,картини-като ще избягвам китайските боклуци-тип" прахосъбирачки".Развихрете въображението си  и благодаря предварително  bouquet
Защо не го кръстиш SUNBEAM Simple Smile))
Ако пък искаш на български - Слънчев лъч в превод. Мисля, че е свежарско, пък и сигурно ти харесва  Laughing
Къде ще се намира това магазинче. А сувенири ръчна изработка би ли продавала?! Мерси!

П.П: Благодаря на tigar-migar за мнението.
Виж целия пост
# 642
Аз миналата година пререгистрирах сама една от фирмите ни, тази година ще го направя за другата. Не беше сложно и до края на лятото мисля, че е най-добре, защото ще има по-малко опашки. Миналото лято нямаше. Тия дни ще си припомням какво беше. Но все пак е време и ходене до съда, до агенцията. ....

Малииии, позапознах се с процедурата, свят ми се изви само като погледнах заявлението за вписване на обстоятелство, то  8 стр. кат данъчна декларация  Shocked   Най-мразим да ме занимават с глупости. Колко ли струва една счетка да свърши работата?
Виж целия пост
# 643
Рали благодаря за идеята -не се бях сетила за това.Магазинчето ще се намира в Кюстендил.Незнам дали  ще има интерес към  такива сувенири.Обикновено нещата  изработени ръчно са по-скъпи , а и българите  все още не правят разлика между униката и масовото производство.
Виж целия пост
# 644
Аз миналата година пререгистрирах сама една от фирмите ни, тази година ще го направя за другата. Не беше сложно и до края на лятото мисля, че е най-добре, защото ще има по-малко опашки. Миналото лято нямаше. Тия дни ще си припомням какво беше. Но все пак е време и ходене до съда, до агенцията. ....

Малииии, позапознах се с процедурата, свят ми се изви само като погледнах заявлението за вписване на обстоятелство, то  8 стр. кат данъчна декларация  Shocked   Най-мразим да ме занимават с глупости. Колко ли струва една счетка да свърши работата?

Е, нашата счетоводителка каза, че това е работа на адвокат Simple Smile Миналата година таксите бяха около 200-300 лв., но докато идеш до адвокат, ще прочетеш страниците. Досадна работа е, но не е трудно. Ако хич не ти занимава, провери адвокатите.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия