"К" като Кипър или "К" като "карък", с лятото да дойде края на всеки дяволък{34}

  • 31 634
  • 737
# 525
Добро утро и от мен..........

Имам хубави новини за меннннн....октомври към края летиииииммм..урааааа....заеднооооооооо......завинагии  Hug
По този повод и почерпка

Дани браво,че така бързо се е решил проблема  Peace Да не ви се случват вече подобни разправии  Peace

amelie риск винаги има,защото тогава и сезонът е грипозен,а смяната на климата се отразява все пак,но аз лично бих рискувала ако имам възможността да пътувам при любими хора за Коледа...ти решаваш  Peace

Кате сигурно истината е Там някъде Wink Но аз имам неимоверно повече познати емигрирали близките години семейства с дете и повечето( 90 %)  са претърпяли подобни на моите,че и по-тежки истории.....  

Веси вие кога летите?


Блонди
 за театъра...жалко наистина...правото пък ми се струва много суха материя,макар и там да са важни донякъде артистичните умения  Wink

Оставям ви,че имам куп задачки ... Весел ден!
Виж целия пост
# 526
само за бързичко Laughing...ЦВЕТЕ-Е-Е-Е-Е-Е-Е-Й...БРАВООООООО...СУПЕР..... newsm44

Виж целия пост
# 527
..Това е християнският празник на светиците Вяра, Надежда и Любов, както и на майка им – света София. На тях са наречени основните религиозни добродетели: мъдрост, вяра, надежда и любов......

по този случай черпя по едно кафенце Wink  

и добро утро от мен     bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 528
 Закусчицаааа...

Цветинце, казах ти в скайпето, но и тук - безкрайно съм щастлива за вас!!! Hug Hug Hug

Мацоранки, наминавам съвсем на бързичко, че дългът ме зове... smile3519
Днес християните почитат Вяра, Надежда, Любов и майка им София /имения ден на татко Flowers Rose Flowers Rose/, та на всички именици честито, както и на софианците - за празника на града им!

Опааа, Галка ме`Спревари Mr. Green

Хубав  smile3558 ви пожелавам!
Виж целия пост
# 529
Калимера сас,
аз съм вече у дома, след дълго и богато на преживявания лято, надявам се незабравимо!
Вече знаете част от емоциите, които имахме - срещнахме се с Мирка, Красен и Лъчка, Дани (без Алекс), Пепита и децата, Анче Галче и семейството и. Без малко да се видим и с Веси, но се оказа, че не съм в правилното село Васа  Grinning. Направи ми впечатление, че при децата веднага се получи химия и станаха приятели. А мамите, чакаме с нетърпение следващото лято.
Трябва ми малко време за да се адаптирам към климата тук. Започваме училище в неделя на 19.09.
На всички дечица в Кипър и България желая успешна учебна година!
На празнуващите днес весел празник!
Виж целия пост
# 530
vinagi  ДОБРЕ ДОШЛА В БЪЛГАРИЯ   bouquet ,радвам се,че има и други като нас,които се прибират тук  Mr. Green
 Гале, Блонди беше наистина много важен християнски празник(все още е де  Mr. Green ) мерси за почерпката  Hug
 Кате верно бе душицо,как не се сетих да погледна най-отпред  Embarassed
и да те питам аз теб.....къде се подвизава систъра ти,че нещо ми се губи напоследък  newsm78

     Къде сте момичета,да не споменавам,че много от мамите от предните теми липсват  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 531
 момичета изпих една биричка  beer3и ми се доспа   Stuck Out Tongue Winking Eye..хайде отивам да гушкам възглавничката или каквото намеря в леглото Crazy
Виж целия пост
# 532
vinagi  ДОБРЕ ДОШЛА В БЪЛГАРИЯ   bouquet ,радвам се,че има и други като нас,които се прибират тук  Mr. Green

През ваканцията бяхме в Кипър и България.
Не съм се прибрала сега в БГ, а в Катар, MiSs CApRiCe.
Тук е домът ми, а там - Родината.

Анче, палавнице, приспала си рано-рано децата, а? А аз се потя, кихам, кашлям, не се понасям  Sick Но имам да наваксвам с интернета и си кибича цял ден пред лаптопа.
Лека нощ на всички  Hug
Виж целия пост
# 533
През ваканцията бяхме в Кипър и България.
Не съм се прибрала сега в БГ, а в Катар, MiSs CApRiCe.
Тук е домът ми, а там - Родината.

 О,извини ме тогава,аз пак съм проспала нещо  Embarassed
Виж целия пост
# 534
Ето ме и мен,

Напоследък доста работа се събра, но не мога да пропусна да поздравя всички български
ученичета с Новата учебна година!

Винаги, вие започнахте ли училището, че не разбрах...
Много хубава срещичка сте спретнали. Браво на вас!

Дани, честита броня! Mr. Green

Относно това кой какво споделя и какво препоръчва във връзка с живота в Кипър или пък където и да било,
нормално и естествено е да изхожда от личния си опит и съдба, НО..не трябва да се пропуска факта, че
колкото повече време си живял някъде се предполага да си добил повече опит и впечатления от
местния живот. Да познаваш и знаеш възможности и обстоятелства , които за година или две
не биха ти станали известни. Това от своя страна ти дава способността и реалната възможност
да сравниш и дадеш адекватен съвет, изхождайки от познанията си за живота в
страната, както и хитринките с които да си спестиш куп главоболия, които в никакъв случай не може да се определят
като ПОДВЕЖДАНЕ .Това кога си бил в затруднено положение
няма никакво значение, ако познаваш особеностите на острова и начините да спестиш или
да оптимизираш разходите си. Познаваш системата, Точно тази обективност ти дава и основание да направиш преценка
без оглед на това дали си бил в подобна ситуация преди 10 години или преди година.
Знанията ти за живота на острова, ти дават възможност да погледнеш мащабно и не
само изхождайки от собсвеното си положение.

Всеки сам ще си прецени дали и как ще приеме дадено мнение, но е хубаво
когато не  оценяш даденото от някой друг (особено когато нямаш обема от впечатления и познания да го правиш),
а просто да допълниш или изкажеш собствено такова.

Това исках да споделя на всеослушание по повод неуместната забележка на Цвети към Кати
 и последващата плеада, което не бих искала да се приема като вид подкрепа, защото такава не е необходима на никого,
а като странично мнение относно изказаното.

На всички ви пращам гушки и целувки и отивам да довърша нещо и да поспя малко! Heart Eyes Hug Hug










Виж целия пост
# 535
ДобрЮтрИЧКОоо.. Mr. Green
Аааа, мацоранкиии.., ай`сиктир патаклама... айдИ рахатлък! smile3560

Муцинко, виж`сЯ.... аз нарочно не взех отношение за да не се задълбават нещата по посока от муха към слон Whistling ,но след твоя коментар..., пък и нали ми е много трудно да не съм на всяка манджа мерудия blahblah #Silly..., та ще се изкажа и аз..:
1-во искам дебело да  подчертая, че не се явявам адвокат на никого, а изказвам независимо  мнение на страничен на блюдател Peace /още повече, че пък съм последният човек, който би могъл да говори за живота в Кипър при липса на какви да е лични впечатления/.., та ще говоря изцяло принципно.
2-ро напълно съм съгласна с казаното от теб, визирайки Катича, а именно:

Цитат
..не трябва да се пропуска факта, че
колкото повече време си живял някъде се предполага да си добил повече опит и впечатления от местния живот. Да познаваш и знаеш възможности и обстоятелства , които за година или две не биха ти станали известни. Това от своя страна ти дава способността и реалната възможност да сравниш и дадеш адекватен съвет, изхождайки от познанията си за живота в
страната, както и хитринките с които да си спестиш куп главоболия.................., ако познаваш особеностите на острова и начините да спестиш или да оптимизираш разходите си. Познаваш системата, Точно тази обективност ти дава и основание да направиш преценка...
всичко това е така, но аз го оценям и от по-друг ъгъл, от който (вярвам) го вижда и Цвети, и на което се дължи предизвикалото й реакция изказване Peace  Да, съгласна съм, че определение като "неадекватни съвети" звучи НЕдобре и най-вероятно аз също бих се засегнала, ако го чуя по мой адрес, особено ако го чуя по повод случаи, в които съм искала да помогна, да съм полезна Rolling Eyes... Но като сложим настрана тази непремерена реплика, ето какъв различен зрителен ъгъл имам предвид:
Да, Кати има всички тези мащабни впечатления за живота на острова, които споменаваш, но работата е там, че те са натрупани именно в течение на дългогодишния й престой и сблъсък с различни ситуации и почерпан от тях личен опит.  Един новопристигнал няма от къде да има този неин личен опит за да го приложи спрямо себе си - няма да има представа за специфичните хитринки, които биха му помогнали в един или друг случай, нито ще има достатъчните контакти на местно ниво, та да им разчита за съдейаствие, да не говорим за езиковата бариера и т.н. и т.н. и всички тия проблеми стават на куб, когато си помъкнал със себе си и семейството си с малко/и дете/деца.... И едва ли този новоозовал се ще има времето и възможността да притичва до някой И-нет клуб и да се допитва до форума/темата ни при всеки конкретен случай на сблъсък с неудача, та да може да се възползва от даден наготово съвет от човек с богат и всеобхватен опит, какъвто е Кати ,а и други по-отдавна пребиваващи в Кипър Peace  Тук е моментът да спомена, че дори и хора, които активно са поддържали връзка с нас и са се допитвали, не всеки път са успявали да се закрепят и дръпнат напред, защото винаги съществува и факторът шанс (сещам се на пръв прочит за мъжа на Дезире, като се извинявам че го давам за пример, но така или иначе това са неща споделяни тук)
     Казвам всичко това за да онагледя, че разбира се всяко дадено мнение е полезно, а човекът, който пита, сам решава в кое да се вслуша и до колко.., но когато става въпрос действително за пълни "новобранци" /ако мога така да се изразя Mr. Green/,т.е. хора стъпващи за пръв път на острова, поне според мен е по-добре да са наясно със всички неблагоприятни обстоятелства, пред които вероятно ще се изправят, отколкото да ги подценят и да се окажат неподготвени за тях! Peace  Смятам, че това е имала предвид и Цвети, защото както се казва "нека се надяваме на най-доброто, но да сме подготвени и за най-лошото!" Peace

Тъййй изказах си и аз меродавното  Stuck Out Tongue Winking Eye мнение Wink

Винаги, искрено ти завидях за страхотното лято, изпълнено с толкова много емоции и срещи Heart Eyes
МисКаприз, има да наваксваш с инфото кой~къде~какво  angel008

Сега, мацинки ви оставям с пожелание за страхотен УЙкенд!
Виж целия пост
# 536
Аааа, мацоранкиии.., ай`сиктир патаклама... айдИ рахатлък!
    Joy  Joy  Joy ще ме умориш от смях,ама си голям бисер  Hug

МисКаприз, има да наваксваш с инфото кой~къде~какво  angel008
еми да,ще трябва,аз направо много се отнесох преди време  Crazy

  Муцка,здрасти бе,снощи питах Катето къде се губиш  newsm78

  Спокоен и изпълнен с хубави емоции  уикенд момичета   bouquet
Виж целия пост
# 537
Тихеренце...тук съм брях! Накъде без мен...Ходя
бродя пак се явявам! Mr. Green

БлондичкеHug!

Аз пък да ви кажа....изминах днес 200 км, в повечето случай
с превишена скорост Embarassed и точно 1 км преди крайната точка ме спряха
от пътната полиция.Пууу...Разминах се само с двайсетачка  Laughing и обещах да внимавам занапред. Peace

Хайде за сега приятна вечер и до скоро!  bouquet
Виж целия пост
# 538
Ха здравейте значи и от мен Hug Hug Hug

Блонди..поздрави за братото Peace Peace..страхотно звучи,всичко това,което казваш Peace...дано е така и за напре,че то най-добре да си близо до семейството,по-сладко нещо няма....ние с брат ми,така добре си прекарвахме,докато не реши моя милост да зачезне толкова далеч...не ,че не се имаме,но друго си е хоп-->кеф ми у бати на кафе,и с бати на зажедение и т.н....абе там да си седи Hug Hug

Муци  Mr. Green..полицая трябва да е бил страхотен пич newsm78,щом само с двайстачка си се разминала...я признай сега newsm78 newsm78без никакви други уговорки  tooth

Винаги...можо ти бре човек,та те по-раз-ззтрие едно Убаво smile3508..и всичко ще мине Joy...а иначе жега ли е при вас???тук все още пъхаме sweating

Цвети...хайде вече дишай спокойно Peace,,ходене на Богородица по мъките,,е на финала,радвам се искрено за теб Hug Hug,най-после заедно ВСИЧКИ Peace..докато стегниш това-онова и време за  newsm49

Дани..честита,броня Peace..дано не се налага да черпиш по такав повод Hug

Кате..как стеве..всичко в школото дойде ли си на мястото newsm78

Анче..как се е оправял мъжо толкова време сам????...не каза на какъв хаус намери кащата tooth newsm53
Мирка..влязахте ли вече в крак newsm78...как е ученичката Hug
Веси,Тихери...и всички неизброени Hug Hug Hug Hug

аз какво да ви кажа....в четвъртък ходихме на плаж,а на връщане децата играеха и се гониха Peace..всичко ок,но малката как се спъна и падна ooooh!,не видях и не разбрах ooooh!...отначало мислех,че се смее,но после установих,че се дави от рев newsm45,и като я вдигнах Shocked--.носа,зъбите,челото,коленете,лактите...отвдсаякъде кръв #Crazy...и Григори се уплаши,незнам дали защото мослеше да не му се карам или от гледката,та започна и той да плаче и да се самообвинява ooooh! ooooh!,че той е жиновен,че без да иска,та майка успокоява него,аз давам първа помощ на беба,това на централния плаж Embarassed...добрече сезона малко затихна и нямаче толкова калабалък Peace...но Андриани милата,докато се приберем заприлича на клоун в носа...и плака цяла нощ...и почти втори ден е кривандулник Whistling..утре ще ги водм на манастир  и то на два..плановете са ми такива Peace и разходка по балкани-ите  Joyда ни bishop..дядо поп,че  нещата последно време хич не ми харесват newsm78...вчера мъжото паднал от 8м. се обърнал с трактора Shocked,,,господ бил с него,,и почти нищо му няма,понаболяват го ребрата и гръбнака,но това нищо не е ,сравнение  с неприятностите,които можеха да станат Peace Peace..и такива му ти работи с нас

на всички приятна вечер Hug Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 539
бързо да се разпиша Crazy...ДОБРО ВИ неделно УТРО Peace  bouquet

И така вече ходим на съботно-неделно Бг училище Peace...като за начало,малко с нежелание защото сме 1-ви клас Crazy,но защо ли днес станахме 1 час по рано и бяхме с 30 мин.по- рано в училището newsm78 Mr. Green....Първи клас сме временно-до Нова година, Peace..ще се проведат тестове на по големите деца(9 годишните),за да продължат от Нова годнина в 2-ри клас Peace..общо взето на моята кокона Mr. Green..и хареса,намери си приятелки-вече Peace..днес ще има и танци Peace..много се радвам,защото познавам и учителката по музика Peace...директорката е много приятна жена,учителките и те Peace..самата организация ми се струва на добро ниво-абе общо казано останах доволна за това ,че успях да запълня съботно-неделните утринни с полезни занимания,а не със стоене пред тивито и компа-следователно и очи четириъгълни и червени Mr. Green ...
сега ще бягам,че Николски ме зове Mr. Green

пожелавам ви спокойна неделя Heart Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия