Любими откъси, мисли, цитати, с които живеем-2

  • 310 066
  • 728
# 405
Rosita, много хубави цитати, благодаря!  bouquet
Виж целия пост
# 406
Rosita, много хубави цитати, благодаря!  bouquet

 Simple Smile Книгата е писана през 1965 г., а какви прозрения, нали? Гениално ... и разтърсващо. Направо ти бърка в мозъка.
Виж целия пост
# 407
Речта на ректора на СУ проф. Илчев от откриването на учебната 2011-2012 г. е много добра:
http://www.uni-sofia.bg/index.php/bul/novini/goreschi_novini/no_ … vdigash_samo_shum
Виж целия пост
# 408
Kia , страхотна е!  bouquet
Виж целия пост
# 409
,, Казваш ми : ,,Не сега!'' , но ти не знаеш, че после ще е късно! '' , помислих си аз и отроних сълза. Той не знаеше , че е всичко от което се нуждая. Не знаеше, че аз бях тази , която го пази от всяко зло. Аз бях неговия ангел. ''

Из ,,Погледни ме в очите''
Виж целия пост
# 410
Здравейте, да се включа и аз към хубавата тема Simple Smile :

"Най-големите грешки се получават от чувства там, където трябва да мислим и от мисли там, където трябва да чувстваме"

"Може би е по- добре да си сляп, за да приемаш нещата такива, каквито са и да не си заслепен от начина, по който изглеждат"

"Когато ученикът е готов, учителят ще се появи"
Виж целия пост
# 411
Succede quel che succeda...i giorni brutti passano esattamente come gli altri.

В превод- Случва се, каквото се случва, но лошите дни минават, както останалите. Шекспир
Виж целия пост
# 412
"Снажен циганин с планинска брада и врабешки ръце, който се представи под името Мелкиадес, свирепо разкри пред всички онова, което той самият наричаше осмото чудо на мъдрите алхимици от Македония. Тръгна от къща на къща, повлякъл две метални слитки, и всичко живо се изплаши, като видя, че казаните, котлите, клещите и мангалите изпопадваха от местата си, а дървените части скърцаха от отчаянието на гвоздеите и винтовете, които се мъчеха да се разковат, и дори отдавна изгубените предмети се появяваха там, където най-много ги бяха търсили, и се мъкнеха в шумен безпорядък подир магическите железа на Мелкиадес. „Нещата имат собствен живот — тръбеше циганинът грубо, — цялата работа е да им пробудиш душата“.

"100 години самота", Маркес
Виж целия пост
# 413
Речта на ректора на СУ проф. Илчев от откриването на учебната 2011-2012 г. е много добра:
http://www.uni-sofia.bg/index.php/bul/novini/goreschi_novini/no_ … vdigash_samo_shum

Това което се случва е и заради образованието. Заради липсата на образование. На качествено образование. Сурогатното образование ражда сурогатна култура. Peace Peace Peace
Виж целия пост
# 414
Здравейте, да се включа и аз към хубавата тема Simple Smile :

"Най-големите грешки се получават от чувства там, където трябва да мислим и от мисли там, където трябва да чувстваме"

"Може би е по- добре да си сляп, за да приемаш нещата такива, каквито са и да не си заслепен от начина, по който изглеждат"

"Когато ученикът е готов, учителят ще се появи"


 Hug
Виж целия пост
# 415
"Хората ще забравят какво си казал... ще забравят какво си направил, но никога няма да забравят как си ги накарал да се чувстват..''
                                                                                   Maya Angelou               
Виж целия пост
# 416
,,Волята е онова нещо,което те кара да побеждаваш,дoри когато всичко останало ти казва,че си победен !''

,,Днес хората знаят цената на всичко, но не и стойността на каквото и да било.''
Виж целия пост
# 417
Правилата на Магьосника, от поредицата на Тери Гудкайнд
Първото правило на Магьосника
Хората са глупави. Хората могат да повярват в нещо или защото много искат да е истина или защото много се страхуват, че може би е истина.

Второто
Най-добрите намерения могат да причинят най-големи вреди.

Третото
Страстите управляват разума.

Четвъртото правило
В прошката има магия. Магия, която лекува.
В прошката, която даваш, и повече в прошката, която получаваш.

Петото правило
Гледай какво правят, а не само какво казват другите, защото по делата личи лъжата.

Шестото правило
Единственият суверен, който можеш да си позволиш да те управлява, е разумът.

Седмото правило
Животът е бъдеще, не минало.

Осмото правило
Талга Вастернич: Заслужи победата!

Деветото правило
Противоречия не съществуват. Нито отчасти нито изцяло. Да вярваш в противоречия означава да изоставиш най-ценното, което притежаваш, разума си.

Десетото правило
Да извръщаш съзнателно глава от истината е предателство.

Единадесетото правило
One must always seek the truth in life for themselves, rather than simply believing that which they are told without their own rational understanding and justification for that belief. Failure to do so can lead to a life of clinging to empty promises and following trails of false hope. The knowledge gained through seeking the truth, if used for the purposes of good, is the key to enjoying life to its fullest. Those who use the truth for hate however, only betray themselves.

Wizard's Twelfth Rule
You can destroy those who speak the truth, but you cannot destroy the truth itself.
Виж целия пост
# 418
"Хората ще забравят какво си казал... ще забравят какво си направил, но никога няма да забравят как си ги накарал да се чувстват..''
                                                                                   Maya Angelou               
На мен това ми хареса  Peace
Виж целия пост
# 419
Едно от най-големите бедствия на цивилизацията е ученият глупак. / Чапек /



Един младеж потропал на вратата на един мъдрец и като го видял, попитал:
- Вярно ли е, че можеш да четеш в душите на хората?
- Само в ония, в които пише нещо. - отвърнал мъдрецът.



Човешкият ум е ограничен . Глупостта не е.

Никога не спори с глупак . Хората няма да забележат разликата.

Добрите приятели са като звездите, не винаги ги виждаш, но винаги знаеш, че ги има.

Ако съдиш хората, няма да ти остане време да ги обичаш.

Чух и забравих. Видях и запомних. Преживях и разбрах.

В древността хората учили, за да се усъвършенстват. Днес учат, за да направят впечатление на другите.


Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия