Любими откъси, мисли, цитати, с които живеем-2

  • 310 070
  • 728
# 450
Не че ми е любимо, но ме накара да се замисля:

"... И до такава нищожност, дребнавост, гадост можеше да падне човек!
Толкова можеше да се измени! Но нима това е истина?
Всичко това е истина, всичко може да стане с човека.
Сегашният пламенен младеж би отскочил с ужас,
ако биха му показали неговият собствен портрет на старини.
Вземайте прочее със себе си на път, когато излизате от меките юношески години
и влизате в суровото ожесточаващо мъжество, вземайте със себе си
всички човешки чувства, не ги оставяйте на пътя: после не можете ги прибра.
Жестока е, страшна е старостта, която ви чака напред и не ви връща нищо обратно!
Гробът е по - милосърден от нея, на гробът поне пише: тук е погребан човек,
ала в студените безчувствени черти на безчовечната старост нищо не можете (да) прочетете."

"Мъртви души" Гогол
Виж целия пост
# 451
 Преди да говориш - Мисли!
Преди да пишеш - помисли.
Преди да похарчиш - спечели.
Преди да инвестираш - проучи.
Преди да критикуваш - изчакай.
Преди да се помолиш - прости.
Преди да се откажеш - опитай пак.
Преди да се пенсионираш - спести.
Преди да умреш - дай!


Уилям Артър Уорд
Виж целия пост
# 452
Ако чакаме всички условия да станат благоприятни,за да започнем да действаме...НИКОГА НЯМА ДА ЗАПОЧНЕМ!
Виж целия пост
# 453
"Може би понякога е най-добре да си сляп, за да виждаш нещата такива, каквито са и да не си заслепен от начина, по който те изглеждат." /Уилям Уортън - "Последна любов"/
Виж целия пост
# 454
запис
Виж целия пост
# 455
"Уважението към жената е мерило на прогреса на нацията и социалния живот. " Виктор Юго

"Остави здравия разум. Умът е логичен, но логиката няма нищо общо с истината. Логиката е продажна, с нейна помощ можеш да докажеш всичко, което ти хрумне, но това съвсем не е задължително да е истина ..." Ошо

"Той имаше много качества, но с ниско качество."  Тери Пратчет
Виж целия пост
# 456
"Не- рече той,- нямам право. Никой няма право да отнема и най-малкото чуждо изпитание. Всекиму е обещан по един живот и по една смърт. И всеки има право на своята мъка"
Виж целия пост
# 457
"На изток от рая" Стайнбек.

и краят
"Ти можеш!"
Виж целия пост
# 458
Labrador,  Simple Smile
Виж целия пост
# 459
Момичета, страхотни цитати публикувате   bouquet
Аз,за съжаление,преди време изхвърлих тефтера с цитати, мисли и стихове,дори мои,за което съжалявам сега,събирани с години.

Не мога да намеря книгата на Яворов "писмата на Мина". По памет ще цитирам любим кратък отказ.Ако някой я има,може да ме поправи/допълни.

" Всеки човек носи на своите плещи едно собствено нещастие и едно чуждо щастие. Нещастието си е мое. Но чие е щастието? Никой не идва да го вземе,и никой не идва да го потърси."

Имаше и още към него,но не помня вече.

Благодаря на всички ви за това,че пишете тук. Повдигате ми духа при нужда,и ми напомняте колко всъщност е кратък живота,и колко малко в действителност ни трябва за да се чувстваме щастливи,стига да съумееме да го осъзнаем. Да се откъснем от всички проблеми,страхове,сивотата на ежедневието, и да почувстваме щастието вътре в нас, в това че се събуждаме всяка сутрин,в това,че сме живи!
Виж целия пост
# 460

"На изток от рая" Стайнбек.
и краят
"Ти можеш!"

Второ плагиатстване (предвид "малините").
Това е и моето включване по темата. Почти ревниво.
Виж целия пост
# 461
Човешкото същество не е нищо повече от чуплив съд, пълен със слабости, грешки и високомерие.
Карл Май, "Преследване в Ориента"
Виж целия пост
# 462
"И аз му разказвах, удивлявайки се, че не съм го разбрала до сега - той е търсил мръсницата в мен, мръсницата, която дреме във всяка жена, и съвсем, ама съвсем не изключва чистотата...
~~~
Бедният ми, та той е бил много, много лесен - аз му бях приготвила вечеря за богове с вино от кръвта ми и ястия от духа ми, достойни за най-изтънчени гастрономи, а той е искал чиния с боб, която да отопи със залък и да си оближе пръстите..."

(из "Виртуален роман", Мариана Царкова)
Виж целия пост
# 463
""Вярвам,че въображенито е по-могъщо от знанието,че митът е по-могъщ от историята,че мечтите са по-силни от фактите."(Робърт Фългъм)

това е една от мислите на която наистина вярвам!
Виж целия пост
# 464
Да се завърнеш в бащината къща
когато вечерта смирено гасне,
и тихи пазви
тиха нощ разгръща
да преласкае скръбни и нещастни.
                             Д.Дебелянов

....пиша по памет  Embarassed
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия