Празничен е нашият СЕПТЕМВРИ- пълен с торти и с дни РОЖДЕНИ!

  • 43 637
  • 746
# 315
Ирина-точно това имах предвид,но не се изразих правилно-че много малко пишат за тях,а обръщат внимание на нас. PeaceБраво ,че обясни HugЧестити ти студент.Ради много е пораснал.Васко по същият начин ходи все при възрастни хора и си комуникира с тях-даже си има приятели.Той им дав ръка и ги разхожда. Laughing
Зъби имаме 16 от 1г.1м. и от тогава нищо.
Развам се,че толкова  Peaceмамчета се разписаха.
Честито на Ради,но защо и тя ни изостави напълно...
Виж целия пост
# 316
Здравейте!
Темичката напоследък доста се е раздвижила, но нямам много време да чета и минавам диагонално само.  Blush
Минавам да кажа, че Криси се оправи от плевмонията. Но вчера през деня беше с разстройство, дадох прахчета и вечерта не е ходила повече, днес я пратих на градина. Искам да ви питам някой дали е давал Бронхо-Ваксон и какви са отзивите, ако има такива. Педиатърката ни го изписа с Изопринозин в схема за 4месеца. По принцип не искам да давам на Криси много лекарства, но пък и не искам да ми боледува, иска ми се да чуя и вашето мнение (няма да се повлиая много, искам да чуя и други гледни точки).
Напоследък честно казано избягвам да пиша много много, прекалено подтисната и затормозена съм, за да мога да пиша/кажа нещо адвекватно и положително.  Sad Заобиколена съм от изключително нервни и песимистично настроени хора, това продължи прекалено дълго и определено вече и в мен се загнездиха подобни състояния. С две думи живота ми и главата ми са такава каша, че...малко по-малко почвам да губя интерес от повечето неща.... но определено като ви чета разпускам, извенете че не коментирам и отразявам много. Тези проблеми около мен продължиха прекалено дълго и по-пътя някъде загубих себе си, но се надявам някой ден отново всичко(или почти всичко) да е наред.
Виж целия пост
# 317
...........и по-пътя някъде загубих себе си, но се надявам някой ден отново всичко(или почти всичко) да е наред.
И аз се надявам, пожелавам ти го и ти стискам палци  Hug Hug Hug Hug Hug Hug !!!
Виж целия пост
# 318
...........и по-пътя някъде загубих себе си, но се надявам някой ден отново всичко(или почти всичко) да е наред.
И аз се надявам, пожелавам ти го и ти стискам палци  Hug Hug Hug Hug Hug Hug !!!
И аз!  Hug Горе главата.  Heart Eyes
Ане, къде сте вие?
Пиаф, всичките качи и дай линк.  Wink
Моарейнче,  Joy самота. hahaha
Деска,  Joy и-а.  hahaha
Уникални са просто.  Heart Eyes
Инче, хубаво намина, душо.  Hug
Виж целия пост
# 319

Откакто сме родители без Сми-то на почивка не сме ходили. Емнахме го рано-рано, и на снежна почивка на Банско зимата и на няколко летни, пък забежките тук - там за по уикенд не ги броя изобщо. Но за мен смисъла на думата "почивка" изобщо не е свързан с мързелуване, почиване или спокойствие. Напротив дори. Аз искам да съм в някакъв хаос, да има динамика и екшън около мен, да търча, да ходим постоянно някъде я с кола, я с крака..... И в този смисъл хич не усещам като умора или каквото и да е факта, че Сми-то е с нас и си иска неговата доза внимание, лек контрол и спасяване, като се набута в ситуация  Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

И аз съм така!!!Не свързвам думата "почивка" със "спокойствие" .По-скоро с нови емоции и преживявания  Peace А пък децата са неразделна част от тях  Wink И аз съм една от тези дето се усмихва(понякога и с глас) на преживяванията ви.
Пък постовете на ina_lemon винаги ме зареждат много Peace  Hug Ама да вземе да се прекръсти на "Бананова" вече,с този аватар  hahaha

Жуже,мила,гушкам те силно и се надявам нещата при теб да се оправят максимално бързо! Hug Hug Hug
Деска,и моето гардже си има свой собствен език...който обаче се състои едва от двайсетина разбираеми думички...малко ли са,много ли са,но факт е,че изобщо не сме от разговорливите Rolling Eyes Няма желание а говори и тва е!Нито повтаря след мен-само ме гледа дяволито и се усмихва. Heart Eyes Знам,че всичко разбира...но нещо не му се разправя  Laughing
Пиаф,давай снимките от морето деее,да се зареждаме и ние  Wink Hug
Ане,много телеграфно се разписа нещо....я дай един хубав пост,както си можеш  Laughing

И друго май щях да пиша....ама,както казах вчера-повечото постове са ми главата...и докато ги онагледя,те изчезват  Blush
Хубав слънчев ден на всички сладури и сладурковци!!! Hug
Виж целия пост
# 320
Жуже, толкова си млада, кураж, момиче, времето е пред теб.
Образование, нови хора...  Hug
Аз нЕкой път се присещам за това-онова, но наистина е късно,
а биологичния ми чаовник си бие за други работи.
Прегръдка от мен.

Ире, тука сме, чакаме ви! Simple Smile
Пенелопи, зеле къкри, Борис става, къщата нагоре с главата,
не че съм педант, но по-голям битак не може.

Имам особен сантимент към отчетните теми и деца,
но наистина физически не успявам да се задържа напоследък.
ОЧите ми смъдят от компа, телефоните ме облъчват, вече съм някаква инфрачервена точка.
Тъпо, но това ми беше записа. Искам много неща да споделя, да ме посъветвате, но нека открадна време.

кисссс, гушшш!

Виж целия пост
# 321
Поразцъках темата, а Деска?
Ами нещо ми е едно тъпо такова това лято, гледам не съм само аз ... Моарейн и Жуже гуш!
Не сме ходили на почивка, няма и да ходим, не поради липса на финанси, а поради всякакви други тъпи причини.
В момента сме в ремонт, чакаме едни мебели дето все не пристигат, жега и общо взето скучно.
Пенелопи и моя малчуган почти нищо не говори, знае около двайсетина думички на негов си език, от които най-любими са му "не" и "няма"  ooooh!
Суит и със зъбите сме назад, допреди един месец беше само с осем зъба, сега му излязоха още четири кътника и кучешките са на път.
Памперса няма изгледи да го махнем скоро, добре че не сме имали биба, че и с нея щяхме трудно да се разделим.
Пентаксима както знаете не съм го слагала последния и нещо много ме е страх от него и никак не ми се ходи. Предишните ваксини не съм ги мислила толкова, но напоследък такива неща се изписаха и изговориха за тези ваксини че чак лошо ми става като взема да си ги мисля. Не че им вярвам, на всичките, но някакси ти остава мисълта в главата и ми е трудно да ги забравя.
Виж целия пост
# 322
тъй-тъй.... хубавко се получи, 4е се поразписахте  Party

аз идвам само да се от4ета, 4е ми е мн зле и хи4 не мисе пише. Днес и аз се "разстроих" и ме погна едно повръщане. Ивка не става по-добре - сутрин повръща, не яде, само спи,,,,но и по-зле май не става. Оххх, стискайте палци поне тя да се оправи бързи4ко, 4е толкова безжизнена не помня откога не съм я виждала  Cry Cry

Жуже, недей така  Hug Като се поуспокоят нещата със сиурност ще ти изглеждат по-друг на4ин  Hug Hug Hug

yani_cat, мисля, 4е няма при4ина да се притесняваш от последната ваксина. И ние закъсняхме. Вярно, още има малко топченце, но това е всичко  Peace

за зъбите - преди 2 седмици ни избиха горните ку4ешки и още стоят само по едно връх4е. имаме 14 зъба с тях.

за езика - ивка си има няколко мн сладки думи, но най-оби4ам , когато бърза и иска да каже 2-3 думи последователно се полу4ава една дума от по една сри4ка от всяка дума - баба и дядо -> бадо,,,, това за пример

ставам, 4е ми малко умряло. Утре може да понапиша пове4еко.

п.п.май нейм, вие прилагали ли сте хомеопати4но ле4ение при нещи си??? тук раз4итам на една гранулка и не мога да й дам нищо за повръщането. Чудя се дали да се притеснявам... засега дръжим

Виж целия пост
# 323
Във Влас тези дни е страшна жега.   Nature Sunny Аз нямам против горещината, но наистина е тежко времето, задушно като във фурна.  Добре че в къщата има климатик. Лошото е, че стаята на Галя е мъничка и в жегите сега няма как да се проветри. Започнах да държа затворен прозореца, защото отвън влиза само горещ въздух. Охлаждам стаята през коридора с нашия климатик и след това я слагам на спи. Как е времето по другите краища на България?

Иринко, много ме трогна, като разказа за разходките ви с Ради! Едни такива мили подробности...даже със снимки... Heart Eyes Много ти е добричко момченцето! Heart Eyes

danip, браво за махането на памперса! Peace Яна скоро и адреса ще започне да си казва, щом си знае вече трите имена. Wink
Голяма чаровница е тя, ще стане красавица! Peace

Совичке, завиждам ви за посещението в Аквариума! Представям си как се е впечатлила Ана-Мари!

Между другото, в Истанбул са открили голям аквариум, трети по големина в света след тези в Атланта, САЩ, и Окинава, Япония. Веднага се размечтах да заведем там децата, поне големите.  Rolling Eyes

Инче, голяма купонджийка си ти! Hug Много ми допада, че родителството така естествено се вписва в живота ви! Peace

Аз напоследък не съм никак образец за търпение. Embarassed Вече месец и половина Галя все е в някакъв "период", който включва солидни дози рев с повод и без повод, тръшкане, мрънкане и моментално разваляне на настроението.  Thinking Сутринта й е особено мрънкаво време, въпреки че спи до 8.30 и би трябвало да се наспива. Rolling Eyes  Почти всеки плаж си е изпитание за нервите. Не става дума за това, че трябва да се занимаваме с нея;  изнервящото е, че тя почти от нищо не е доволна- заиграва се с нещо и в следващия момент настроението й се сменя на 180 градуса.  В 11.30 като по часовник започва да дава зор да си ходим и тъй като не сварваме да отидем по-рано от 10, едвам изкарваме по час и половина на плажа. Thinking 

Тъй де, измрънках си и аз мрънкането. Blush Иначе си ми е добро детето- голяма чаровница, веселушка...стига да е в настроение, постоянно пее, танци-манци... Laughing Научи се да се катери обратно нагоре по пързалката и сега постоянно се упражнява на площадката. Party

mai-mai, много неприятно, че сте болни и двете с Ивка!  Sad  Тя поема ли достатъчно течности? Дано не се обезводни...

Жуже, младичка си, не се оставяй на течението да ти определя живота! Желая ти положителната промяна скоро да се случи- по един или друг начин! Hug
А за лекарствата нищо не мога да кажа. Лекарката, която е била в течение със състоянието на Криси, знае най-добре.  Щом е преценила, че има нужда от допълнително лечение, най-вероятно да е необходимо да даваш тези лекарства. Защо не се консултираш допълнително с детски пулмолог? Така ще имаш още едно мнение. Peace

Този пост го пиша цял ден.... ooooh! Трябва да свършвам, че ме чакат за вечеря. Ако съм пропуснала да напиша за някого, ще наваксам. Hug

Виж целия пост
# 324
penelopi, yani_cat, и Ради е в отбора на тези с 20-те думички. И негови любими са не, няма, както и дай. Друго - да, аш (аз), ало, мама, тате, бате, пате, бау-бау, мау-мау, бос  Mr. Green (също любима), ло (колело), ла (кола), нана (спи, естествено  Mr. Green), ам-ам (или папа), к'юч (ключ), па'и (пАри), 'ла (ела), зд'асти, тао (чао), па (пак), пиша (ама това за мен, като влеза в тоалетната - мама пиша, за него - тц.  Mr. Green), оче (още) и влакче (това го казва правилно). За ПавУ и МонЕ казах вече. Май това са основните. Иначе си говори нещо на негов си език. Но най-важното е, че абсолютно всичко разбира и на него му се разбира къде с думи, къде с жестове, мимики. Помня много добре, че Павел до година и 10 месеца нищо не казваше смислено. Около година и 10 - година и 11 знаеше горе-долу, колкото и Ради сега. Но на 2 год. - 2 год. и 1 месец нещо стана изведнъж и проговори невероятно много. На тази възраст вече си знаеше трите имена, адреса, думи като небостъргач, прахосмукачка, бензиностанция и дори непротивоконституционствователствувайте, казано абсолютно правилно (имам и клип в телефона). Отделно вече говореше с много думи в изречение, играеше ролеви игри и т.н. Просто промяната в тези 2-3 месеца беше невероятна. За Мони си спомням по-малко подробности, но и той в този период (като мъниците сега) едвам казваше няколко думи, а на 2 вече си говореше идеално с изречения с по доста думи и можеше да се води перфектен диалог с него.
В общи линии поне при моите деца явно така се получава проговарянето. Трупат пасивен речник, който изнеднъж става активен за много кратък период.
Последният Пентаксим при нас не мина незабелязан, за съжаление. Първо, Ради вдигна температура (за пръв път след Пентаксим). Второ, 1-2 дена много го болеше крачето, дори избягваше да ходи. Педиатърката каза, че реакцията е от натрупването, а болката - от това, че са по-големи и си стягат мускулчето, като им я слагат. Слава богу, мина, но не беше приятно.
Майче, милите те синеоки хубавици. Дано вече ви минава.  Hug
Миленче, и аз забелязвам много осезаеми периоди при Ради. Понякога е нервен с дни или седмици. Тук от около 2 месеца е в много весел и спокоен период, но подозирам, че скоро ще има нов лош. Предполагам, че наистина при някакви промени в развитието им е получава. Може би при Галето е свързано с проговарянето. Натоварват се малките главици, няма начин.  Heart Eyes
Ане, нито един от тези постове не ти се признава. Пиши, както ти си можеш. Чакаме.  Crossing Arms Heart Eyes
Ние в крайна сметка можем да заведем тази седмица децата в  Бургас и ще се върнем за няколко дни, като ще се присъединим в края на другата. Още го мислим. Хем не ми се дават дечицата, хем искам да си направя едно истински основно почистване и пренареждане на спокойствие. Че нали наесен, ЖЗ, сме то първолаци, то първокурсници...малее... Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Виж целия пост
# 325
Гледам ,че всички изчезнали се завръщат!!! Hug
Аз също чета подробно всичко,но все не стигам до писане!!!
Ние сме добре ,здрави,палави и непослушни! Laughing
Ходим в Ахелой при дядо,там плажа е много приятен и спокоен!Вики по жял ден е на двора и се чувства прекрасно.Там нямам интернет или по скоро не си вземам лаптопа!
Четири дена беше сама с дядо и баба,а мама сама с приятелки беше два дена на Слънчев бряг и два дена по барчета в Бургас! newsm68
Та мисълта ми е че аз си починах доста добре макар и за малко!!!
Иначе ако се ходи на почивка задължително с нея!Това и беше първото гостуване без мен и може би до другото лято няма да има повече такива! Peace
Иначе друго ново е ,че сме без памперс-само вечер слагам!
На 13 септември живот и здраве тръгваме на ясла!!!
Май прекалих с поста newsm78
Иринка чакаме ви!И честито на студента!!!
Ето я и пораснала Виктория!
http://www.facebook.com/profile.php?v=feed&id=10000014316750 … 507&ref=album



Виж целия пост
# 326
Ехеее тук голямо движение  bouquet Hug Брaво сaмо тaкa
Еднa седмицa бях без комп и много хубaво сте писaли  bouquet
По4вaм по ред
фейс бук от от4етнaтa ни теми4кa сaмо Лимоновaтa и Дидкa сa ми в списъкa приятели.От остaнaлите нямaм никого Blush
Тa зa товa не виждaм снимки и инфо зa нередовните от тaм Peace
Зъби от Мaй месец не ни е избивaл.Имaме си 12 броя кaто 4те кътникa избихa нa веднъж.От всякa стрaнa по един Mr. Green
говоренето мноооого говори.И по телефон говори и рaзкaзвa кaкво с кого прaвилa.Пове4ето нещa и се рaзбирaт.Прaви изре4ения от по 2-3 думи.Изведнъж се отпуснa и мнооого ме рaдвa
бибa,пaмперс не сме мaхнaли.Когaто тогaвa.Нямa дa я нaсилвaм.
коли4кa,триколкa все по-4есто излизaме без тях.Коли4кaтa мн ми тежи,триколкaтa пък не е мaневренa и толковa здрaвa зa рaзбитите улици и високите тротоaри.Нaу4и се дa ходи зa ръкa и бaвно-слaвно стигaме където сме си нaумили Peace
Иринкa 4естит ти студент.Леко дa му минaт 4те години и дa се рaзвие в желaнaтa от него нaсокa PeaceРaди е 4уден
Вси4ки бебешоци сa много слaдки.Ще я снимкaм и моятa дa ви я пуснa.Тя ще е нa въздух товa лято.С нетърпения 4aкaм дa минaт тези 2 седмици...
Ще имa ли някой крaя нa aвгуст в Созопол Flutter Нaли имa 2-3 зa които е препо4итaнa дестинaция Hug
4еститa вторa бременност нa Рaди лекa и безпроблемнa.Когa се о4aквa второ бебенце Whistling
Хaйде пaк ще ви 4етa и ще допълвaм,4е Монито много много не ме пускa.Дa имa кaк ще ме върже нa кaишкa дa и угaждaм по цял ден Whistling
Виж целия пост
# 327
Здравейте  Hug Набързичко влизам,че не ми дава зверчето повече време Grinning Та искам да ви почерпя за моето момче,става на 30 годинки Heart Eyes
Ох,дребната ме дърпа,ставам  love001
Виж целия пост
# 328
mimoletka,ЧЕСТИТО!!!  bouquet  bouquet  bouquetДа ти е жив и здрав и много да те слуша  Wink
Намерих Десито и Мирка във Фейсбука  newsm44 -да не се чудите коя е тази дето преди малко ви прати покани  Grinning
Виж целия пост
# 329
Ееееее товa е ве4е друго Hug
Първият,който не знaех кой е,но сaм си кaзвa Peace Heart Eyes  bouquet
срaм не срaм не знaйно зaщо aз не могa дa търся/нaмирaм никой...не сa ме нaу4или хехех
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия