Целият Априлски отбор е засмян, след като днес се роди Дамян!

  • 33 506
  • 744
# 510
Привет!
Страхтони сладури са ти момчетата, Деси! Heart Eyes Има ли на кого да останат тези сини очи, Дамянови? Flutter

При нас нищо особено. Този път на Диди не и се размина еднодневния стомашно-чревен вирус (който тръшна Преслав баш на 15.09  Crazy) - цялата градина се натръшка пак  Tired, но днес вече е на ДГ. Като чета Велинка как се радва на английския, малко съжалявам, че не я записах - и Диди има голямо желание да ходи, а аз бойкотирам г-жата, която изгони Преслав преди 2 години  Rolling Eyes, и само я утешавам, че догодина ще ходи в школата на бати... Confused
И ние сме на обект на любовни трепети  Crazy - миналата седмица се наложи да говоря с г-жите, щото тати се притеснява, че ще ни разглезят принцесата. Всички момченца изведнъж решиха да носят на Диди подаръци и да се надпреварват кой ще и даде по-хубав подарък. ooooh! На Диди обяснението беше, че защото била "най-послушна"... (явно на тази възраст това и русата коса са критериите  hahaha), ама и наборите на Преслав и налитат да я целуват на площадката, пък те вече говорят за сватби и за секс. Twisted Evil

На "пуйчо" в продължение на 3 седмици му паднаха 3 предни зъба, и сега е умопомрачително красив и фъфлещ. tooth
И да, Пресил съм го признала  Mr. Green - Преслав поне не ми е минавал през вратите със стъклата, нито е скачал с дрехи в езеро.  #Crazy

На болничките, бързо преборване с кашлиците и сополите, а на мамите - търпение! Praynig

Ванче, успех!  Hands Thumbsup

Хубава седмица от мен! Hug
Виж целия пост
# 511
Иленке, много се радвам на постовете ти винаги Wink
Очите на Дамян много се надявам да останат такива, макар че ние с баща му сме с кафяви. В момента очите му са сиво-сини, не е това ясно синьо, което беше когато рпавихме снимките ... ама ще видим дали ще остане синеочко или не.
Виж целия пост
# 512
Влюбих се в тоз младеж Дамян! Има една особена, палаво-любознателна искрица в погледа му! Heart Eyes
А за цвета на очите - какво значение има... Не ми се смейте много, ама аз моя Пепи чак преди 3-4 години разбрах, че бил със зелени, а сме вече 10г. заедно. По принцип, хич не харесвам мъже със светли очи и си мислех, че той е с кафяви... Ма то е така, любовта нали е сляпа, пък и аз кой знае къде съм гледала  Twisted Evil

Мале, Иленски, Нуни, татковците как ще ги опазят тез толкова харесвани девойки?
Вальо пък имаше много фенки, когато беше разбойник; откакто се кротна, му намаля агитката. Сега си има само една изгора Илванка, която ни подари касичка да събираме пари за сватба ooooh!  Мацките в днешно време много отракани, бре! Ама то и така трябва с тея неориентирани мъже Wink


Я да питам, имате ли предрасъдъци по отношение на мъжките/женски спортове? Гледам родителите на момчетата сякаш са по-ларж, записват си децата на народни, на спортни танци, дори някои ходят на балет, а на футбола няма нито едно момиче, хем че треньора има каза, че взимат дами. Аз сякаш никога не бих си записала детето на балет newsm78
Виж целия пост
# 513
Ренка,
да, аз имам предрасъдъци и не бих записала -
Петър на балет или Велина на футбол, карате и пр. Naughty
Лоша майка! Wink

Напоследък обаче обмисляхме с мъжо,
да ги запишем на някакъв унисекс-спорт,
за да пестим време откъм превоз и ангажимент,
напр. тенис, плуване...
Обаче засега май няма да е... Rolling Eyes
Все си мисля, че все пак е хубаво брат и сестра
да си имат своето си лично пространство и време,
а не заедно да посещават едно и също мероприятие.
Как мислят мамите на две деца, а и другите!? Thinking


Бубка,
какво стана с обрива.
И моите деца са карали варицела -
Велина преди първата година.
Какво те интересува по-конкретно?
 Thinking

Хубав ден!
Hug
Виж целия пост
# 514
Бубка, Иво и Дани също караха варицела - началото на това лято.

По отношение на спортовете и заниманията - аз виждам нещата от гледна точка на това какво ги влече. Бих ги записала на едно и също нещо, само ако и те си го поискат. Не деля нещата на мъжки и женски - добре е човек да притежава определени умения и няма нищо лошо в това един мъж да е грациозен и да не се движи като мечка, а едно енергично момиче да си изкарва излишната енергия в игра на футбол. По-добре каквото и да е организирано и контролирано о т възрастен, отколкото да се пилеят и да вършат глупости - това за по-късен етап, разбира се. А на тази възраст какъвто и да е спорт е подходящ даже и само заради придобиване на по-добър контрол върху собственото тяло и по-добра пространствена ориентация.
В идеалния случай Иво би ходил на лека атлетика и народни танци, а Даниел - на футбол и плуване. Това харесват да правят. Възможността ни в момента обаче е само да запишем Иво на народни танци, а Даниел - на нищо, защото в първа група не плуват и не играят футбол, а лека атлетика не се предлага. Те даже да се затичат в двора не им дават на децата  Crossing Arms Освен това и двамата ходят на приложно изкуство - или поне аз смятам така   Mr. Green , а Иво би трябвало да ходи и на английски. Засега имам отзиви само от народните танци, Иво миналата седмица ни строи вкъщи - аз, Младен и майка му - да се държим за ръце в кръг, да вдигаме крака и да скачаме  Mr. Green

Деси, аз също много харесах Синеочко   Heart Eyes  Ха дано му се запази цвета.

Иво и Дани май нямат фенки, нито са част от фен клуб  newsm78 Поне нямам такива впечатления. Миналата година имаше една Йоанка, която все ходеше при Иво, ама я записаха в предучилищна в училище - тя е голяма, една глава по-висока от Иво - и така се сложи края на началото на една красива любов.




Виж целия пост
# 515
Здравейте, девойки!

Правя опит да се разпиша, че не знам кога пак ще ми се отдаде възможност - много работа при нас Rolling Eyes

Болничките - да ги пускат болежките, малчовците да израстват пристъпите, които съм сигурна, че ви скъсяват живота и треперите при всяко вдишване и издишване Hug Дано за всички нещата са временни и да отминат с възрастта Hug
Варицела и Маги кара, Бубка - какъв е обрива, какво по-конкретно те интересува?

Ренка, аз предразсъдъци по отношение на спортовете нямам, но явно господина в градината, дето ги тренира футбол има - не записвали момичета Crossing Arms
Маги тази година я записах отново на английски и на новото, което имат в градината - йога. Засега е доволна, но още не са почнали да се занимават сериозно. А и тя си беше 1 седмица вкъщи болна и тъгуваше, че изпускала йогата.
След 2 седмици ще ги водят на зелено училище и мисля да я пратя - ще са на Сандански, а въздухът е добър за нея, а и да се разнообрази. На нас рядко ни се отдава възможност да ходим някъде, заради работното време на Спас, поне детето да отиде.

Почитатели и ние си имамев градината, но май Маги е любовчийката - все налита на момчетата, целува ги, прегръща ги, един ден изръси, че не искала да се жени за Христо, нито за Йоан. Казах й - добре, то не е задължително да се жениш. И естествено детето продължи с -Ама искам да се женя, само че за Макси. Така че да му мислим Whistling

Деска - за Дамян си знаеш - ще го схрускам, намачкам и нацелувам, само да се оправи съвсем Маги и пак ще ви посетим.

Татянка, сподели какво ново при вас - интересува ме в градината на Миленка как вървят нещата, тази година имат ли различни интересни дейности, като пикниците миналата година например?Какво стана с групичките, които бяха се сформирали там?

Исках и още нещо да пиша, но както винаги - мозъка не праща нужната информация. Blush
Виж целия пост
# 516
Между другото, като прочетох въпроса на Ренка за футбола и момичетата, точно за Маги си помислих  Mr. Green
Виж целия пост
# 517
Добро утро, милички,

тук е гадна, сива, мокра есен. Сутрин е тъмно и едвам ставаме (да, -ме, и Милена не се събужда, както си ляга в 18.30, в 7.30 трябва да я будя, а в неделя я будих в 10.10ч, а беше легнала в 8  Shocked), навън е сиво, днес вали дъжд а до краят на седмицата очакваме и.....направо ме е страх да го пиша.....сняг  Shocked

Ние сме добре, мъжът ми е в северна Германия, ние се гледаме с Милена, нищо ново общо взето. Ели  Hug в градината Милена си намери своето място, което много ме радва, има си основно 2 приятелки и то едни добрички, с които живот и здраве ще бъде в един клас. Иначе от септември имат един проект, наречен "без юмруци" в който децата се научат да се справят с всякакви емоции и да се научат на съпричастност. Този проект го имало и в други градини и основни училища, възпитателките имаха семинар в който бяха обучени. Скоро са го почнали, а нали бяхме в Турция и после Милена беше и една седмица вкъщи, та още нямам отзиви, но то ще продължава до лятото.
Освен това имат друг проект "приложни изкуства", днес и утре нещо ще правят, а и ние родителите трябва тази седмица да ходим да направим фенери в стил на Матис  ooooh!  След 3 седмици ще честваме Свети Мартин и за тогава ни трябват фенерите, на 3.12. ще празнуваме Адвент след обяд на вън  Crazy, през март карнавал и на рожденния й ден ПАК пренощуват в ДГ. През м. май ще имат вернисаж, т.е. изложба на творбите си  Mr. Green  И на есен ще има големи промени....та така в ДГ. Иначе имат музикално у-ще и това е. Те нямат и много време да организират каквото и да било, защото имат време само от 9 до 12 часа. Ааааа, Милена (заедно с 3те деца, с които ще тръгнат заедна на у-ще) има и програма "Страната на цифрите" - там не научават цифрите, те ги знаят, а по-скоро се научават да разберат колко са 8, примерно. Имат пътеки със цифрите които извървят напред и назад, за да научават кое число е преди кое друго.....не знам и аз много, детето ми не обича да разказва какво са правили  Whistling  През втория срок, това ще бъде заменено с графомоторика.

За спортовете, аз не съм консервативна. Бих искала да запиша Милена на Таек Уон До (мъжът ми е тренирал) и, за ужас на мъжът ми, на бейсбол. В общината ни има много силен отбор, чак на национално ниво силен и мисля че е интересен спорт. За сега ходи на езда, и след 10 дена тръгва на плуване. На езда имат и едно момче. Най-добрият ми приятел в БГ е ходил на балет, майка му е проф. балерина, но да го видите сега - мъж на място, женен с 2 деца  Wink На футбол бих я записала ако тя иска - важното е децата какво искат и какво йм доставя удоволствие. За жалост, при нас мъжът ми е консервативния, той иска все розово, все финтифлюшки, а бе ужас! Все шноли и фиби купува, гердани и парфюми, не знам Фройд какво би казал за такъв казус  Crossing Arms

Виж целия пост
# 518
Танче, че то балетът си е изкуство, танцово, кой е казал, че мъж само гей може да играе балет  Laughing Разбира се, ти не го казваш това, просто е широко разпространено схващане. Няма лошо, нека тренират децата, то спортът бил здраве, така казват.

Исках да записвам Тони на народни танци, понеже имам чувството, че е ритмичен и не е много висок, слабичък е, подвижен, обаче на 4г не ги искат....учителката по танци в градината каза на родителската среща, че толкова малки не е полезно да се натоварват много с тренировки, понеже не са пораснали - мускули, връзки, сухожилия, стави, да не се увредят.
Той вчера се прибра от градина и каза, че искал да ходи на футбол  newsm78 Аз не мисля, че това е спорт за чудо и приказ, може би е интересно на момчетиите да ритат, да тичат като щури... Баща му не си пада по футбола, може би затова не сме го записали. Я ако беше някой запалянко нямаше ли да го прати бързо-бързо на тренировки, пък било и то само в градината. Wink

Една приятелка спомена, че иска да записват нейния син на таекуон-до или на нещо друго беше...., от 3г започвали да тренират Crazy Може би не е лоша идеята! Peace
Виж целия пост
# 519
Моят пък син иска да му купувам кухня, че и той да готвел! Така че...а и от време на време си бута количка с бебе, останала му от кака му. каквото - такова. сега ако му обяснявам, че момичетата играят с колички и бебета, как после ще намира за нормално да бута истинската количка със собственото си бебе?! Може би в това е проблема на мъжете и тяхното/ не на всички, естествено/ нежелание и липса на потребност да се занимават с бебета и малки деца. Може би майките им и цялото общество са им набили в главата, че това е женска рабта и те си живеят с тази мисъл и до днес. Брат ми, например, не смяташе за нужно да си вдига масата след като се е хранил и на никой не му правеше това впечетление, освен на мен. Той бил мъж - е и?! Така че нека децата се занимават, с каквото ги влече, да не им слагаме примката на обществените разбирания!

Малко се отплеснах, но думите дойдоха като започнах да пиша.
Виж целия пост
# 520
О, готварските принадлежности бяха голям хит у нас миналата година. Що готвене падна. С Младен непрекъснато трябваше да ядем разни неща. А най-екстремно стана, като почнаха да готвят и плюшките. Яли ли сте сварен мечо на манджичка?  Mr. Green Аз - да.
Виж целия пост
# 521
Яли ли сте сварен мечо на манджичка?  Mr. Green Аз - да.
Joy Joy Joy

Кало също много обича да готви и не само на игра, много ми помага и аз като готвя Grinning
Един ден сме отишли  на гости на майка и тя слага продуктите в машината за хляб и Кало зорко следи какво слага и майка тръгнала да затваря капака да пуска машината и Кало възмутено и казва "Бабооооооо, мая забрави да сложиш"  Mr. Green
и майка паднала да се хили, ама вярно била забравила маята Laughing А той знае какво се слага, понеже като правя аз хляб все ме питаше сега какво слагам или направо му давам той да слага.
Виж целия пост
# 522
Юлче, аз също съм яла сготвени на манджа или супа мечета, кученца, слончета и какви ли не други плюшени животинчета. В къщи също готвенето е на почит при игрите. Голяма веселба настава, когато започна да правя някакъв сладкиш, защото тогава и двамата помагат или по-правилно е да кажа, че те го правят, а аз им помагам, защото не могат да запомнят всички продукти   chef
За спортовете нямам предразсъдъци и мисля, че детето трябва само да си избере какво да спортува. Големият въпрос за мен е как да разбера кой спорт най-много би им допаднал, може би с проба-грешка, като ги записвам на различни. Но засега всъщност никой от двамата не ходи на какъвто и да е спорт.
Шарка не са изкарали още. В групата на Кало вече два пъти имаше болни от варицела, но той така и не се ошари.
Виж целия пост
# 523
На Ема една от последните изцепки беше : ,, Нора, ти да мълчиш, че ей сега ще те сготвя!,,  Rolling Eyes

А за спортовете и аз уж нямам предрасъдъци, ама не бих записала момче на балет, виж на танци - задължително.
Виж целия пост
# 524
Черпииим!
Владито става на 2!

Много ви обичам всички, хубав ден!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия