Съмнения за гестационен диабет

  • 287 027
  • 1 898
# 495
И на мен сладкото ми действа добре  Laughing Хапнах чийзкейк, приготвих се за астрономически стойности и какво да видя - 82.

Леле, 700  Shocked
Виж целия пост
# 496
Блонди, мен док ме вика на 05.07. да видим пак резултатите от досегашната диета, дано да се повлиявам добре и да ме остави до раждането с диетата. Тогава ще говорим дали ще продължа диетата след раждането, но при всички случаи ми е казала, че 45 дни след раждането пак трябва да направим обременяване. Сигурно поне до тогава ще трябва да продължавам да я спазвам. А за след това моеж би е добре да си спазвам този хранителен режим по принцип, въпреки че не е лесно, когато няма какво да те притиска и не знам дали ще мога да се справя да съм така до края на живота си.

О, това 700 е 38!!! Shocked
Виж целия пост
# 497
И аз съм чела за такива стойности - нали обикновено хората разбират, че имат диабет така - когато вече почти напълно се е изчерпал панкреаса, а това не става за ден или година. Не обръщат внимание на симптоми, продължаващи години, нямат причина да правят контролни прегледи и изведнъж се оказват в болница. За жалост диабетът вече е пандемия в някои части на света, но за щастие имаме инсулин, който ни прави при добър контрол относително здрави. Ще чакаме да открият и лек срещу автоимунните заболявания...
Добре е, когато нещата се уловят в зародиш - така започваш с контрола и има по-малко стрес.
При мен така се стекоха нещата, че в мига в който започна процесът го уловихме. В четвърти месец всичко беше нормално, но в петия вече не.
Блонди, ще гледаш нормални стойности след раждането. А ако искате проверка, по-добре си пуснете 3 месеца след раждането гликиран хемоглобин - той ще ви каже как сте били 3 месеца назад със стойностите. При нас струва 20 лв.
Виж целия пост
# 498
Свекърва ми съвсем случайно откри, че има диабет. Племенникът и е диабетик и тъкмо му бяха дали глюкомер и лентички, та решил набързо да направи тест и на майка си и леля си. Като го измерила се шашнала - без никакви симптоми, освен жажда нощем - 23. Та нищо чудно и до 38 да я докара някой  Crazy
Виж целия пост
# 499
Записах си, Медунке, ще отида при личния да ми го пусне по-натам  Simple Smile

Нашият познат го хвана сравнително рано (пак случайно, покрай други изследвания) (освен това майка му и сестра му са с много тежък диабет), но нехае, не пази диета, не си пие хапчетата и в момента е с такива стойнсоти, док иска да го слага вече на инсулин, той и това засега не ще, ама... всеки си пати от главата си  Rolling Eyes
Големият му син няма, но сега ще проверяват малкото, че имат съмнения.
Виж целия пост
# 500
Вчера на обяд не можах да се сдържа и хапнах един десерт, след което захарта ми беше 7,9, което ме изненада. Очаквах да е скочила много повече, както в неделя отиде на 10, след като изядох един бретцел, колко е тесто той? newsm78
Виж целия пост
# 501
Сега пека баница и съм решила да хапна. След това ще си проверя стойностите, ама като за здрав човек, след 2 часа колко над 140 ще съм (или може би под?)  Blush
Виж целия пост
# 502
Уф май тестените качват повече от сладките неща, така излиза, а? После сподели колко е захарта. А, Блонди, аз имам едни рецепти от дюканския ми период за сладки неща - разни чийзкейкове, еклери, те са с подсладител, но ако ти се занимава може да си спретнеш нещо.

Аз последните дни мисля едно нещо, което не разбрах, тук го писахте - че нуждите от инсулин с напредването на бременността намаляват и затова може и с прегрешения да покаже захар в норма. Какво значи това? Че може да я караме през просото ли?  newsm78 В същото време, Блонди, на теб ти увеличиха дозата на инсулина  Thinking
Виж целия пост
# 503
Премерих, точно 6.6  Simple Smile
Виж целия пост
# 504
Еее, върхът си, ами това пак ме връща на въпроса ми по-горе. Очевидно нуждата от инсулин намалява, защо ти го увеличиха и защо сме на диета?
Виж целия пост
# 505
Не знам   33uu  То нали аз трябва да съм под 6.6 час и половина след ядене, та с баничката нямаше да стане.  Flutter
Увеличен ми е малко, да, ама може би защото е бавния и заради сутрешните резултатите, не за тези след яденето. Де да знам и аз  Crazy
Виж целия пост
# 506
И аз съм чела за такива стойности - нали обикновено хората разбират, че имат диабет така - когато вече почти напълно се е изчерпал панкреаса, а това не става за ден или година. Не обръщат внимание на симптоми, продължаващи години, нямат причина да правят контролни прегледи и изведнъж се оказват в болница. За жалост диабетът вече е пандемия в някои части на света, но за щастие имаме инсулин, който ни прави при добър контрол относително здрави. Ще чакаме да открият и лек срещу автоимунните заболявания...
Добре е, когато нещата се уловят в зародиш - така започваш с контрола и има по-малко стрес.
При мен така се стекоха нещата, че в мига в който започна процесът го уловихме. В четвърти месец всичко беше нормално, но в петия вече не.
Блонди, ще гледаш нормални стойности след раждането. А ако искате проверка, по-добре си пуснете 3 месеца след раждането гликиран хемоглобин - той ще ви каже как сте били 3 месеца назад със стойностите. При нас струва 20 лв.

medunka, тук не си права  Naughty
Тип 1 се развива много бързо, при него няма как да минат месеци или години - човекът ще е отдавна в диабетна кома. Точно обратното.
Виж целия пост
# 507
Аз нали миналия път бях гранична при първото обременяване и точно в тези седмици ми повториха теста, като двучасовата стойност беше много леко над нормата, но не ми назначиха никаква диета, пак с обяснението, че след тези седмици и без това се нормализирали стойностите. Според мен обаче ме претупаха, ама хайде. В крайна сметка не е било диабет, не и с това малко бебенце  Wink

Иначе вчера бях на преглед, признаци за диабет засега няма, околоплодните води са ок, бебето не е по-едро от обичайното. Следващия път ще правим обременяването и ще видим по-нататък. Лошото е, че се изкушавам да се натъпча като за последно с тесто, ама знам, че не ми влияе добре  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 508
А на мен сутринта на гладно ми беше 6.3, въпреки инсулина. Баничката е дошла със закъснение явно  hahaha
Виж целия пост
# 509
Уф, тази баничка  #2gunfire Ама и на мен как ми се яде, не е истина  Mr. Green

Блонди, а на ехографа как са нещата? Води, размери на бебчето?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия