Бг гари,Арабски летища,някой някого с усмивка посреща !

  • 50 184
  • 742
# 585
Ясмин, защо не каза по-рано за кафето, че половинката и кафето прави.  Blush  То уж и аз мога, но не подозирах, че е от значение кой ще го направи.  Whistling
Иначе мина много добре гостито, братовчедът се оказа много възпитан, ерудиран, сладкодумен - е, не пропусна да си поръча българска манджа за следващия път, да опитал как готвя и аз  Crazy А е много вероятно да ни става съсед, сега работи в Дубай, но всъщност иска да се мести в Европа и сега е на интервю в Дюселдорф, днес лети за Мадрид, има предложение и от Виена, тъй че много вероятно от новата година ще се виждаме по-често.

Над, ще се радвам да разкажеш своята история, когаот имаш време и желание  Peace

Днес по Си ЕН ЕН говореха, че Сирия е в дъното на класацията за Свобода на печата Thinking
А моят се възмущава тези дни на друга класация, според която арабите почти не четат книги  Naughty

Поздрави на всички   bouquet

Виж целия пост
# 586
Айа, това за умението да правиш кафе е важно заради представянето пред женската част на родата. Мъжете хич не се вълнуват кой го е правил, стига да е хубаво.

За свободата на печата в Сирия-без коментар Mr. Green
А твойта половинка може да чете книги и приятелите му също, ама обикновените араби-тцъ.
Като в БГ всъщност-има си хора дето четат, ама не са болшинство в никакъв случай.
Пък и арабите са социални животни-те обичат много да говорят и да слушат (по-малко Mr. Green). От приказки не им остава време за четене. Mr. Green Та в този смисъл, един като прочете една книга, все едно всички са я чели, щото той ще се погрижи да им я разкаже. Laughing
Виж целия пост
# 587
Хи хи, интересни теми сте заформили.
Айа, поздравления, скъпа. И за резюмето на книгата, и за посрешането. Ще смаеш браовчеда с бг манджите.Simple Smile)
Не сподели докито какво ти каза?  newsm78
Аз да ви кажа половинката не обича кафето на своето семейство, вика, че нямало кафе в него Mr. Green, пък на мен много ми харесва а той като направи кафе вкъщи не мога да го пия, толкова е гъсто.  Mr. Green
Иначе за книгите има страшно много и добре заредени книжарници, друг е въпроса колко се посещават. Но и там си има хора за всичко. Mr. Green Не може всички да са интелектуалци. А пък за печата - какво да кажа - оставам с впечатлението, че в БГ уж има свобода, ама както си приказват хората кой ли ги слуша. И нищо реално не зависи от нас и нашия уж свободен глас, само дето си приказваме. От което ми става още по-гадно, защото това е псевдосвобода.

Относно нета на Уго, който вече е нарицателен за качествена услуга Mr. Green помните ли, че преди ваучерите за мобилни телефни в БГ се взимаха без Л.К.? Е в Сирия още преди години се изискваше такава, за да се знае кой е купил номера, а не после да се чудят как да намерят човека, както и стана тука с много телефонни измамници. Та има си положителни неща в контрола, че и пример дават сирийците.  Peace

Ясминче,за днес е мероприятито, много вали, ама съм обещала. Пък и да се срещна и аз с още "колежки" по съдба. Mr. Green Нищо де, напролет с нови сили по срещи. Heart Eyes

Шило, спокойно бе, и по-рано и по-късно все ще порасне. Еее, за ръчичките аз и досега си нося приведените раменца и изпъкналите жили на ръцете от дундуркане. Ама и това ще мине, важно само здраве да има. Peace Hug

Над, и аз чакам твоята история.   bouquet

Саида, че ти си направо отличничка, скъпа, щом го докара до края!!! Heart Eyes Ние сме добре, беба скучае, ама толова дърдори, че главата ме заболява.

Астарта, как си, насторението как е? То и времето допринася допълнително. Ех, ако можеше да дойдеш днес щях да ти напавя един курс по оптимизъм. Simple Smile

Разан, сърдиш ли ми се? Ами че пиши ми ти дееее. Hug Flutter

АД, къде зачезна пак?  newsm78

Алвера, още ли ползваш чужди устройства? Sunglasses

Айде ще бягам да хапна нещо и да се приведа в човешки вид.  Sunglasses
Виж целия пост
# 588

За всяка една от вас-по една роза...,с пожелание да сте много щастливи!
Виж целия пост
# 589
Привет, пинцеси. Набързо като всички се изпонатръшкаха след няколкочасовото беснеене на нашата калпазанка  Mr. Green само да се разпиша и да кажа:

Радвам се безкрайно, че се запознах на живо с още една от вас - Ом Саед, голямо гуш за теб. Hug Hug Вече ще сме още повече на среща и чакам да си спретнем такава скоро. Party

А събитието беше много интересно и много добре организирано. Аз поне си тръгнах заредена само с  положителна енергия.  Hug Heart Eyes
Виж целия пост
# 590
Добър вечер,и от мен!  smile3525
Как сте,мили ми дами?
Нека и аз да вметна,че срещата наистина беше чудестна  newsm10 ,много поздравления на организаторките  newsm51 и много целувки Hug Hug Hug на amal !
Чакам срещата за кафето с голямо нетърпение,така че хайде,да се организираме!  newsm68 Само кажете...  newsm03
Виж целия пост
# 591
здравейте момичета!
Честит ви първи сняг в София.
Моите години са много и историите през тях също. Накратко имам 3 брака, 2 дъщери и 1 внук на 8 години.
С първия си съпруг се разведох, втория почина преди 10 години когато малката беше 10 клас. Тогава бях много упклашеена, но успях - тя завърши с отличие средно образование, след това започна в НБУ и сега живее и учи в Вашингтон.
Преди 3 години случайно връщайки се от гробищата се запознах с двама египтяни, между другото до тогава освен служебно през 1991г. не съм контактувала с араби. Те ме питаха нещо, аз ги упътих, те ме поканиха на вечеря, аз приех. Единия беше млад, а другия на почтена възраст. Бяха много възпитани.  Така се виждахме няколко пъти докато възрастния господин не каза, че иска да се ожени за мен.
Аз след 2 дни заминавах с  детето и родителите му на море за 1 месец. Отговорих, че ще помисля този месец и ако той все още настоява ще реша. Когато се прибрах той беше заминал, но младия ми се обаждаше от негово име. Ние с него и досега си кореспондираме.
След 1 месец аз получавам в Скайп писмо от египтянин, който работи в Саудитска. Аз помислих, че е същия и започнахме да си кореспондираме.
За сега стига. Ще продължа друга вечер, чее съпругът ми се появи.
 
Виж целия пост
# 592
Добър ден,прекрасни дами!   love001
Само за секунди минавам да ви поздваря и изчезвам,защото в къщи тече трескава подготовка-днес сме на сватба.  newsm44 Та покрай тази сватба,майка ми и половината рода се изсипаха в къщи.  smile3506 1-вият ми братовчед се жени,та леля му(т.е. майка ми) кипи от ентусиазъм и подлудява всички ни.А отностно дядовата ръкавичка,в която се превърна двустаиният ни апартамент,мога само да въздъхна  smile3505 и да погледна нещата от положителната им страна,ако изобщо има такава,поне бебето не плаче при наличието на толкова много желаещи да го дондуркат по цял ден...
Сега,да питам аз,поръчах си и аз от"чудодейният"сапун от Сирия.  newsm44 Пратиха го зълвите,до Халеб ходили даже..  smile3508 (е,аз малко ли обикалям,за да им угаждам..)Та,получих го аз и сега разбирам,че той не бил за мазна кожа и коса..УЖАС!  smile3516 Аз от както родих се"къпя в олео",косата ми капе и се омазнява в пъти по-често,от колкото преди,както и кожата..Знам,че това е породено от хормоналният дисбаланс и няма да се впускам в подробности и няма да излагам резюме..Но,искам да питам,някоя от вас имала ли е подобен проблем и през това време ползвала ли е този сапун?И много важно,как ви се е отразил?  newsm12
Виж целия пост
# 593
Om Saeed, аз съм с мазна коса и пак си го ползвам сапуна, само че след това мия и със шампоан. Така после не стои мазна.
След раждането е нормално да ти пада косата, моята падаше докъм 7-8 месеца след това. После се нормализираха нещата.
Пробвай го сапуна, може и да ти хареса.
И весело прекарване на сватбата.

Ние с дребчо сега се прибрахме. Направихме си дълга разходка в парка на студа, но беше приятно. Той се нащуря.Сега хапва кюфтенца със завиден апетит. Даже и супа от спанак яде, изобщо не очаквах да му хареса, ама явно беше прегладнял. Та успях да му пробутам една паничка. Ние напоследък наблягаме на желязото, че на мен ми е паднал хемоглобина на 112. Неговият не го знам колко е, ама яде заедно с мен червено цвекло, сушени кайсии, ядки и...спанак. Laughing

Среща и аз искам. Хайде предложете място.

Къде изчезна Гаричка?

И Грозния аватар липсва.
Въобще доста хора трябва да се отчитат.

Лек ден от мен! И много  Hug
Виж целия пост
# 594
Чух за среща и веднага се появявам Mr. Green. Много ще се радвам да ви видя, така че давайте да се организираме Hug
Ом Саид, весело изкарване на сватбата и щастлив семеен живот на младоженците  bouquet
За Гаричката и аз щях да питам къде се изгуби, както и Деси newsm78
Амал, мерси за предложението за курса по оптимизъм Heart Eyes. Как ми е нужен, ако знаеш Tired. На мероприятието не можах да дойда, понеже се подготвях за интервю за следвашия ден. Е, равносметката е - 2 месеца усилено търсене на работа, 2 покани за интервюта и 2 отказа. Самочувствието ми е мнооооого под нулата вече, както и настроението съответно.
АД, как върви при теб търсенето на работа? Дано имаш по-голям късмет от мен Praynig Hug
Айа, убедена съм, че братовчедът е останал с прекрасни впечатления от теб Peace. Трудно ми е да си представя, че може някой да не те хареса Wink
Ясмин, целувки на сладкия Каруми Heart Eyes
Поздрави на всички неспоменати Hug
Виж целия пост
# 595
здравейте мили арабелки!

Над2, добре дошла, много мила история. Чакам продължението  Hug

Аз в понеделник вече ще имам компютър и ако не са ми махнали достъпа до социалните мрежи ще съм по-редовна.

Иначе гласувам с две ръце за нова среща  Heart Eyes

Амал, разкажи повече за  мероприятието  и тук  Hug

Имате ли вести от Дуа?

Поздрави за всички арабелки  Hug Hug Hug


Виж целия пост
# 596
здравейте пак набързо,..

да се похваля, 4е от 2-3 дни забелязахме първите 4 зъб4ета.... мда,,, 4,,,, о4ертани са. беба е нервна, няма апетит и т.н


вече почвам да се 4удя дали наистина не й е време за захранване, шом има зъб4ета.... а и така жално ни гледа, когато ядем, и се облизва....
на 5ти става 4 месеца.....


поздрави на всички
Виж целия пост
# 597
Здравейте мили момичета!
Ето аз пак съм тук при вас. Вие ме зареждате с много положиелна енергия.
Шило как е детето? Има ли кой да ти помага? Трудно е на ръце. Да не го боли коремче или зъбки? Малка е още, но може да започнеш със сок от сладка ябълка или моркови. Пази и себе си.
Амал много си права за свободата на печата в България. Аз в Сирия не знам как е, но тук всеки си пише каквото реши без да проверява факти. Важното е да се пише нещо компроментиращо. Преди месец и половина се върнах от САЩ. Там по телевизията не се говорят неща като убийства, атентати, злоупотреби и др. зловещи неща. Аз имам чувство, че тук всеки ден ни насаждат злоба и жестокост.
Никито как си мила? Намаляха ли болките?
Астарта вземи се в ръце.
Айа благодаря. Браво, мисля, че си очаровала братовчеда щом пак иска да дойде.
Ом саед благодаря.
На всички, които не съм споменала здравейте и благодаря за радушното приемане.
Виж целия пост
# 598
Да продължа моята история, т.е. третия етап от моя живот.
След една седмица писане аз разбрах, че това е съвсем друг човек. Този мъж е по-млад - на моите години, разведен от 10 години с трима сина, които живеят в Египет. Той работи в Саудитска арабия от 20 години. В момента живее там.
Ние си пишехме всяка вечер или си изпращахме съобщения по телефона. Така ден след ден изминаха 3 години. През това време аз му изпращах 2 пъти покана за посещение на България. Той веднъж взема виза, но не успя да дойде. Аз разбира се като Тома Неверни реших , че ме лъже. След година и половина кореспонденция / между другото аз не знам да говоря английски мога само малко да чета и пиша/ той предложи ние да се оженим.  Моята реакция беше, че когато  дойде ще реша.
 Миналата година американско посолство не ми даде виза да отида и да си видя детето.  Много тъгувах и детето ми предложи да отида на екскурзия до Египет или Мароко. Аз от дете искам да посетя Мароко. Така се случи, че можех да отсъствам от работа само около Нова година. Екскурзиите бяха с доста високи цени за Мароко и аз отидох в Египет. Той дойде там. Беше пътувал цяла нощ Джеда - Кайро - Хургада. Когато пристигна не му разрешиха да се настани в нашия хотел и ние до обяд стояхме в хотела и си говорехме /по-вече писахме/. И двамата бяхме много щастливи от срещата. Тогава, той отново предложи да се оженим. Аз се съгласих. Подписахме брак пред адвокат с 2 свидетели. Той се настани в друг хотел, а аз останах в моя. На следващия ден аз бях на екскурзия до Тива и мислех, че той си е заминал. Много приятно бях изненадана, когато се появи отново. Така прекарахме още един ден заедно. Ние с групата щяхме да празнуваме Нова година в хотела, на него не му разрешиха да дойде с нас и той си тръгна. Когато се прибрал в Кайро казал на майка си, че се оженил. Тя му отговорила - каква е тази женитба след като тжена ти не пожела да ти види къщата.
След като изчетох документа аз реших, че той няма стойност. Отново казах, че ще стана негова съпруга когато имам валиден документ. Той искаше да дойде през лятото през юли, но аз бях поела ангажимент към семейството, на което гледам децата да отида с тях на море за 45 дни от 1.07. Той се съгласи да не идва, но каза, че ще ми изкара виза за Саудитска като негова съпруга да отида при него.
На 19.07. получих виза за САЩ и когато се прибрах от морето на следващия ден заминах да си видя детето. В този период получих визата. Опитах се да я взема от САЩ, но трябваше да се върна тук за да я получа от Гърция. Така аз сега се боря с бюрокрацията за да получа тази виза и да замина за Саудитска. Много се притеснявам как ще се оправя.
Виж целия пост
# 599
Добър вечер,прекрасни дами!   love001
След като изживях един ужасен уикенд,реших да се заредя с положителни мисли като мина да ви поздравя..Няма да ви отегчавам с безумията и нелепите случки,които ми се случиха за 3 дни..,защото смятам,че трябва да се мисли само позитивно..Утре е понеделник,1 ноември..,смятам да е едно ново начало и да е край на неприятносттите,и да е изпълнено само с прекрасни мигове...  newsm17
Та,хайде да се организираме и да си определим кафе-среща.. newsm03 Та,да се заредеим всички само и единствено с позитивизъм!  newsm53 Какво ще кажете събота да е?Предполагам,че така на работещите ще им е най-удобно..,или неделя?!  newsm12

nad2,пожелавам ти много,ама,много късмет и семейно щастие!Надявам се,че ще свикнеш лесно с живота и нравите в Саудитска Арабия!Дано твоят Арабски принц да те обсипе с безгранична любов! newsm51

Сега ви пожелавам,лека вечер и успешен старт на новата седмица и новият месец!   love001 Two Hearts
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия