Правилно ли отчете Вашият тест за бременност

  • 188 963
  • 656
# 450
Това че ти е дошло не значи че е имало фалшив положителен тест! Прочети за химическа бременост и ще ти стане ясно! Единственото което ти гарантира теста е, че има бременост, но и дали и как ще се развие тази бременост!
Виж целия пост
# 451
Това че ти е дошло не значи че е имало фалшив положителен тест! Прочети за химическа бременост и ще ти стане ясно! Единственото което ти гарантира теста е, че има бременост, но и дали и как ще се развие тази бременост!
Прочетох Peace

 Ето мнението на Д-р Мариела Даскалова - Медицински консултант Сдружение Зачатие
:
"За да е положителен един тест за бременост, има няколко варианта:
1. Бременност
2. Фалшив тест (с минал срок на годност, влажен, съхраняван неправилно и т.н.)
3. Неправилно отчетен тест (след повече от 10 минути) или неправилно проведен (топнат повече от необходимото)
4. Тумор, произвеждащ ЧХГ
5. Вкарван отвън ЧХГ (например Прегнил)
6. Наскоро завършила с аборт бременност"


И нейното заключение:
"Значи на теория може да има положителен тест, а всъщност да няма бременност."

А ето моето заключение: Всеки може да има мнение по въпроса (този или друг), може да го споделя (тук или в друг форум), но не и да го налага, като единствен, верен и безпогрешен Wink
Виж целия пост
# 452
Та кое от всичките варианти отговаря в твоя случай ? Simple Smile
Виж целия пост
# 453
О хубаво,не споря, както и не пиша с цел да лъжа!


+ може да има и не само при бременност,както има и дефектни тестове.

пример: без закъснение на 11ден след доказана О, 3 теста от една марка с бледи,но виждащи се добре черти не евтини тестове, буквално 2-3 часа след тях кръвен 100% отрицатален, съжалявам ама няма как ЧХГ да падне така мега скорострелно. Просто при мен е важно след + пиклив да имам 100% потвърждение на кръвен заради терапията и изследванията ми по време на бременност. Даже в този случай и с Денис си кореспондирахме.

А кореспондирала ли си с лекар ? Wink то и аз мога да ти кажа някои неща, но...
Не то и кой би обърнал внимание на подобно нещо. Аз тогава се втрещих на отрицателния кръвен,звънях в лабораторията, пускаха отново за изследване. Следващия месец/цикъл/ бях бременна, затова и не задълбах.
Виж целия пост
# 454
Та кое от всичките варианти отговаря в твоя случай ? Simple Smile
Възможно е да е било 1. 2. или 3. Не знам  Peace
Останалите ги изключвам при мен, но пък при други жени, може да е всяко от 1. до 6.  Simple Smile
Виж целия пост
# 455
Изобщо не говорим за други жени! Изказването ми беше към твоя пост, така че спести си какво може да е било по принцип... На ясно съм какво може да бъде по принцип, но всеки човек е различен, така че "по принцип "не ме вълнува!
При една млада и здрава жена с редовен цикъл по вероятно е да е химическа бременост, която не е чак толко ужасна колкото си мислите!
Виж целия пост
# 456
О хубаво,не споря, както и не пиша с цел да лъжа!


+ може да има и не само при бременност,както има и дефектни тестове.

пример: без закъснение на 11ден след доказана О, 3 теста от една марка с бледи,но виждащи се добре черти не евтини тестове, буквално 2-3 часа след тях кръвен 100% отрицатален, съжалявам ама няма как ЧХГ да падне така мега скорострелно. Просто при мен е важно след + пиклив да имам 100% потвърждение на кръвен заради терапията и изследванията ми по време на бременност. Даже в този случай и с Денис си кореспондирахме.

А кореспондирала ли си с лекар ? Wink то и аз мога да ти кажа някои неща, но...
Не то и кой би обърнал внимание на подобно нещо. Аз тогава се втрещих на отрицателния кръвен,звънях в лабораторията, пускаха отново за изследване. Следващия месец/цикъл/ бях бременна, затова и не задълбах.


Охххх, при една от последните ми бременности теста беше с две ярки черти ( тест с чувствителност 25) а кръвния показваше към 13... Та на кое да вярваш ? Wink
Така че всичко е много относително Wink
Виж целия пост
# 457
Изобщо не говорим за други жени! Изказването ми беше към твоя пост, така че спести си какво може да е било по принцип... На ясно съм какво може да бъде по принцип, но всеки човек е различен, така че "по принцип "не ме вълнува!
При една млада и здрава жена с редовен цикъл по вероятно е да е химическа бременост, която не е чак толко ужасна колкото си мислите!
Аха, тогава за мен, статистическата вероятност да е било бременност (т.1) а не грешка (т.2 и 3.) е 1:2, т.е. вероятността да е било бременност е 2 пъти по-малка от вероятността да е грешка в теста или грешка в измерването Wink
Иначе, какво е било реално, никой никога няма да може да ми каже, дори и ти, която май смяташ, че всииичко знаеш  Wink

Това че ти е дошло не значи че е имало фалшив положителен тест! Прочети за химическа бременост и ще ти стане ясно! Единственото което ти гарантира теста е, че има бременост, но и дали и как ще се развие тази бременост!
Както писах вече, смятам, че положителния тест не ми гарантира, че е имало бременност Peace

Моето мнение съвпада с това на Д-р Мариела Даскалова - Медицински консултант Сдружение Зачатие, че има фалшив + тест Wink!
Но това е мое мнение и не го налагам на никого. Съветвам те отново и теб, да не налагаш твоето мнение! Можеш да го пишеш, но не и да се караш с хората, които не са на същото  Laughing
Виж целия пост
# 458
О хубаво,не споря, както и не пиша с цел да лъжа!


+ може да има и не само при бременност,както има и дефектни тестове.

пример: без закъснение на 11ден след доказана О, 3 теста от една марка с бледи,но виждащи се добре черти не евтини тестове, буквално 2-3 часа след тях кръвен 100% отрицатален, съжалявам ама няма как ЧХГ да падне така мега скорострелно. Просто при мен е важно след + пиклив да имам 100% потвърждение на кръвен заради терапията и изследванията ми по време на бременност. Даже в този случай и с Денис си кореспондирахме.

А кореспондирала ли си с лекар ? Wink то и аз мога да ти кажа някои неща, но...
Не то и кой би обърнал внимание на подобно нещо. Аз тогава се втрещих на отрицателния кръвен,звънях в лабораторията, пускаха отново за изследване. Следващия месец/цикъл/ бях бременна, затова и не задълбах.


Охххх, при една от последните ми бременности теста беше с две ярки черти ( тест с чувствителност 25) а кръвния показваше към 13... Та на кое да вярваш ? Wink
Така че всичко е много относително Wink
Кръвния ми беше 0,пикливия с 25 чувствителност,цикъла дойде с точност. Вярвам на кръвния,той няма да сгреши. А в твоя случай е имало оплождане и по кръвен 13 се вижда. А в моя не е имало, пикливите са грешни. Бях изумена как ще имам категорично отрицателен кръвен при 3 положителни пикливи....по сметки ЧХГ трябваше да е над 30 малко..да ама не.
Виж целия пост
# 459
Изобщо не говорим за други жени! Изказването ми беше към твоя пост, така че спести си какво може да е било по принцип... На ясно съм какво може да бъде по принцип, но всеки човек е различен, така че "по принцип "не ме вълнува!
При една млада и здрава жена с редовен цикъл по вероятно е да е химическа бременост, която не е чак толко ужасна колкото си мислите!
Аха, тогава за мен, статистическата вероятност да е било бременност (т.1) а не грешка (т.2 и 3.) е 1:2, т.е. вероятността да е било бременност е 2 пъти по-малка от вероятността да е грешка в теста или грешка в измерването Wink
Иначе, какво е било реално, никой никога няма да може да ми каже, дори и ти, която май смяташ, че всииичко знаеш  Wink

Това че ти е дошло не значи че е имало фалшив положителен тест! Прочети за химическа бременост и ще ти стане ясно! Единственото което ти гарантира теста е, че има бременост, но и дали и как ще се развие тази бременост!
Както писах вече, смятам, че положителния тест не ми гарантира, че е имало бременност Peace

Моето мнение съвпада с това на Д-р Мариела Даскалова - Медицински консултант Сдружение Зачатие, че има фалшив + тест Wink!
Но това е мое мнение и не го налагам на никого. Съветвам те отново и теб, да не налагаш твоето мнение! Можеш да го пишеш, но не и да се караш с хората, които не са на същото  Laughing

Изясни си мисълта и пак го напиши, ако наистина искаш да го прочета  Peace
Виж целия пост
# 460
Правила съм доста тестове, които бяха отрицателни и верни, последните ми два бяха положителни и верни. Трудно беше да повярвам, но се оказа, че тостовете лично мен не ме изиграха нито веднъж.
Виж целия пост
# 461
При мен също досега тестовете за бременност са ми показвали вярно, нито веднъж не са ме подвели, направила съм доста, поради моята вманияченост  Embarassed
Преди три години, когато теста ми показа две чертички, беше един най, най обикновен за стотинки. Не му повярвах и си купих шуър чек, той също потвърди бременност, но за съжаление не солучлива.
Виж целия пост
# 462
И моите бяха от най-евтините, които имаше в аптеката, но си свършиха работата безгрешно! Май няма смисъл да се дават много пари за тест, защото каквото и да покаже в един момент пак отиваш на преглед и разбираш окончателно какво се случва.
Виж целия пост
# 463
И моите бяха от най-евтините, които имаше в аптеката, но си свършиха работата безгрешно! Май няма смисъл да се дават много пари за тест, защото каквото и да покаже в един момент пак отиваш на преглед и разбираш окончателно какво се случва.
Наистина е така, много вярно. В някои аптеки обаче нямат евтини тестове.
Виж целия пост
# 464
Аз затова си поръчвах от Ибей тестове за О.с подарък тестове за бременност,защото цената и на едните, и на другите в БГ е в пъти по-голяма! Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия