Идеи за бизнес - 8

  • 127 580
  • 759
# 510
Ами ти с 2 машини спокойно можеш да шиеш на индивидуални клиенти. Или поправки.

Мислих си го това, но не смятам, че е толкова сигурно.
Ако намеря някоя-друга фирма от където да си осигуряваме работа ще е друго.
А поправките пак могат да се правят.
Виж целия пост
# 511
Т.к. си работила в бранша, няма начин да нямаш познати из фирмите. Но разбери първо какви са им надценките. И какви условия ще ти предложат. Личното ми виждане е , че условията са меко казано заробващи. Така или иначе това става с договор. Много внимавай в частта с неустойките.


Какво означава да се закачиш за някоя фирма ??

Означава, че иска да е подизпълнител, например дадена операция по изработка на изделието или брой изделия.
Виж целия пост
# 512
Т.к. си работила в бранша, няма начин да нямаш познати из фирмите. Но разбери първо какви са им надценките. И какви условия ще ти предложат. Личното ми виждане е , че условията са меко казано заробващи. Така или иначе това става с договор. Много внимавай в частта с неустойките.


Какво означава да се закачиш за някоя фирма ??

Означава, че иска да е подизпълнител, например дадена операция по изработка на изделието или брой изделия.

Точно. Брой изделия.
Благодаря ти!
Виж целия пост
# 513
Али, ти ме разби! Откъде тръгнахме, къде стигнахме!  Joy
Но важното е, че май и на теб сега ти изкристализираха нещата ...
Виж целия пост
# 514
Момичета, втори път се карам с близък приятел заради един спор, помогнете да отсъдим.

Имам фирма в чужбина със свободна професия. И имам клиент от България. Отивам си, свършвам му работата и се прибирам.

Приятелят ми е възмутен ама как така без да регистрирам фирма в Бг, ама как така без фактури, касови апарати и прочие глупости. Laughing

Това което прочетох регистрация в Агенция по вписванията и НАП се извършва за постоянно живущи. Аз не съм такава поне докато не минат 6 мес. от пребиваването ми в страната. И в крайна сметка от къде накъде съм длъжна да регистрирам фирми във всяка страна в която имам клиент?  Shocked Ами ако имам по половината свят клиенти?
Виж целия пост
# 515
Момичета, втори път се карам с близък приятел заради един спор, помогнете да отсъдим.

Имам фирма в чужбина със свободна професия. И имам клиент от България. Отивам си, свършвам му работата и се прибирам.

Приятелят ми е възмутен ама как така без да регистрирам фирма в Бг, ама как така без фактури, касови апарати и прочие глупости. Laughing

Това което прочетох регистрация в Агенция по вписванията и НАП се извършва за постоянно живущи. Аз не съм такава поне докато не минат 6 мес. от пребиваването ми в страната. И в крайна сметка от къде накъде съм длъжна да регистрирам фирми във всяка страна в която имам клиент?  Shocked Ами ако имам по половината свят клиенти?

Като живеехме в Канада и извършвахме услуги, пускахме фактури през Канадската фирма ( съответно и си плащахме данъците в Канада). Същото го правим сега и от САЩ ( местото където живеем постоянно).
Виж целия пост
# 516
Да бе да...да не съм луда да декларирам доход от България?   Joy
Виж целия пост
# 517
Ако клиента ти не иска фактура, но ако иска декларираш. Може и като свободна професия, ако е такава дейността
Виж целия пост
# 518
Али защо не пробваш да  направиш ателие, където хората да си носят дрехите за ремонт и поправка. Трябва ти само помещение на хубаво място и табела. Ти си имаш машините, ще си работиш. Отделно можеш да шиеш и по поръчка.



Преди 2-3 месеца тук се освободи един магазин на главната улица. Могазина е около   60 - 80 кв.м , оказа се, че имало и втори етаж, също толкова голям (само, че не е ползван до сега). Обадих се и се оказа, че наема е 4 000 лв. Това е ужасно много и за  моята стока за да си избивам наема не знам какво  трябва да правя. Отказах се. Снощи минах от там и видях, че са го наели. Магазина е преграден и търговската площ, която се вижда е около 20 - 30 кв м. Не знам дали правят нещо друго в помещението останало отзад. Това което ме учуди е че продават само 1 продукт  Shocked Shocked Shocked Някакви американски гривни, които прочиствали биополето или нещо такова  #Crazy Изобщо не мога да си обясня. Днес ще отида да видя на какви пари са, че ми стана интересно как с 1 подукт се избива 4 000 лв наем  newsm78
Виж целия пост
# 519
Ауууу 4000 лв. темата с наемите е наистина интересна .
Бях споменала за магазините за китайските боклучави обувки и чанти в помещения с още по високи наеми от тези които ти споменаваш .
Безумна история ... хиляда продавачки , безумни суми за наеми и най важното вътре се продава евтина боклучава стока за по 9-15 лв.
Айде сега математичките да направят простата сметка колко чифта обувки и чанти трябва да продадт тия ми ти момиченца за да избият първо само за наема.
Наистина ще се радвам ако на някой му се смята.
Само не ми казвайте , ами имат ги дават ги ... щото е доста глупаво.
Ако си е редовна , нормална фирма просто няма начин да издържи .
За мен такива измислени бизнеси / при такива условия/ в случая безумно високи наеми и много наети хора от които явно няма реална нужда / е параван за други съмнителнни дейности/ .
Иначе нямам нормално обяснение , какво трябва да се продава за да се избиват тези суми за наем .А те разходите фирмените не приключват само с наема.
Такива магазини обърнете внмание колко им е живота .Колко месеца изкарват ??
И не разбирам тези които пък се съгласяват да ги дават колко им е акъла.Колкото и да ги имаш , защо трябва да работиш за наема ??Малоумна история.
Виж целия пост
# 520
Днес ще отида да видя на какви пари са, че ми стана интересно как с 1 подукт се избива 4 000 лв наем  newsm78

На мен ми стана интересно какъв бизнес въртят на останалата квадратура. Дано не са наркотици.  Mr. Green
Виж целия пост
# 521
Момичета имам следната идея: Онлайн магазин, но доставките да се извършват по обикновената бг поща. Когато съм си купувала разни неща доставката ми е излизала между 5 и 10лв. Малко е тъпо да си купиш нещо за 10лв. и да дадеш още толкова за доставка. Особено пък ако се продават разни по евтини неща. Все пак покупките от eBay например идват по обикновена поща, а и тук донякъде нещата могат да се гарантират с обратна разписка.
Та това си мисля вече трети ден  newsm78 . Специалността ми е в сферата на компютрите. Навремето се бах захващала с разни сайтове, но в интернет пространството има вече какво ли не.
Виж целия пост
# 522
Днес ще отида да видя на какви пари са, че ми стана интересно как с 1 подукт се избива 4 000 лв наем  newsm78

На мен ми стана интересно какъв бизнес въртят на останалата квадратура. Дано не са наркотици.  Mr. Green

Интересно ми е и на мен. Единственото което ми идва наум, предвит щурата стока е че провеждат учения, семинари .... или  нещо си за биополетата, енергийни баланси и т.н ( не знам дали е вярно, в  тази насока ми работи въображението)


 tweetys  и аз наскоро се бях  замислила за интернет магазин. Не знам как стоят нещата с доставките, но може да провериш в най-близкия клон на пощата. Ако може да сключиш някакъв договор с пощата или нещо такова. Според мен тези магазини имат голямо бъдеще
Виж целия пост
# 523
Днес ще отида да видя на какви пари са, че ми стана интересно как с 1 подукт се избива 4 000 лв наем  newsm78

На мен ми стана интересно какъв бизнес въртят на останалата квадратура. Дано не са наркотици.  Mr. Green
Да, бе, като почнете да се вкарвате във филми, равни нямате
Или някой като ми каже - тия перат пари. Абе, луди ли сте, как си ги говорите ей така - трябва да си последният глупак да переш пари в бизнес по ДДС, защото 20% веднага даваш на държавата. А всичко свързано с търговията е ДДС. Пък и дори по филмите за мафията си говорят хората - изпират им срещу комисион 10%, къде да се потят да правят бизнес, да наемат хора и накрая да дадат 20% на държавата, като за 10% дават и никой за нищо не ги търси. Обаче като го каже някой така многозначително "тия тука перат пари" и няма как смехът избълва.

Тези гривни струват на себестойност минус 5 стотинки. Продават ги по 35 лв, използват момента, че имат масирана реклама, хората още не са ги носили много и не знаят дали имат ефект и се купуват като топъл хляб. В нашия мол имат щанд, който хич да не е им струва пак толкова. Сега им е времето да продават, другият месец ще е късно.
Ние ис оправихме нашите кочинчки, тръгнахме на хората да се месим.
Виж целия пост
# 524
Никой не е казал, че се перат пари. По-скоро се шегуваме.
Не всеки вид търговия е свързан с ДДС!
115 по 35 = 4025
средно 20 работни дни  в месеца  - 5- 6 гривни на ден за да покрива оборота  наема. Ако печалбата е 50 %  10 - 12 гривни на ден за да се покрива наема само. А разходите, заплати ...?
10 гривни по 35 лв днес? Съмнява ме, ама силно...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия