Уред за кисело мляко

  • 179 539
  • 742
# 405
Здравейте, нямам специална машина за квасене на мляко, но ще пробвам да превърна слоу кукъра си в такава. http://p.playserver1.com/ProductImages/2/6/9/6/6/9/3/3/33966962_700x700min_1.jpg нали има керамичен съд, който ще задържа топлината за няколко часа.
Никога не съм правила к. мляко и приемам съвети. Днес ще потърся от сухата закваска, ако не намеря ще ползвам к. мляко на Елби като такава.
Препоръчайте ми марка пр. мляко, която да използвам. Мисля си за БОР ЧВОР от тези най- обикновените в пликче.
Виж целия пост
# 406
Здравейте,вече и аз си имам такава машинка за мляко. Simple Smile Имам само един проблем.Живеем във Франция и не знам как да се снабдя със закваска newsm78 Някакви идеи?

Според мен, провери в някой магазин за био-храни за суха закваска. Simple Smile
Виж целия пост
# 407
.
Препоръчайте ми марка пр. мляко, която да използвам. Мисля си за БОР ЧВОР от тези най- обикновените в пликче.
аз вече не помня кога какво съм писала в тая тема Laughing, та може и да се повтарям- в София има млекомати, аз знам за два. Купуваме ежеседмично, млякото е хубаво. Уж са с постоянен контрол, иска ми се да го вярвам. Ако имаш желание може да пробваш с такова мляко.
Виж целия пост
# 408
Здравейте,вече и аз си имам такава машинка за мляко. Simple Smile Имам само един проблем.Живеем във Франция и не знам как да се снабдя със закваска newsm78 Някакви идеи?

Според мен, провери в някой магазин за био-храни за суха закваска. Simple Smile
Виж целия пост
# 409
Намерих закваска- суха.
За  тези млекомати сега чувам. Ще пробвам първо с мляко от магазина.
Виж целия пост
# 410
Здравейте, нямам специална машина за квасене на мляко, но ще пробвам да превърна слоу кукъра си в такава. http://p.playserver1.com/ProductImages/2/6/9/6/6/9/3/3/33966962_700x700min_1.jpg нали има керамичен съд, който ще задържа топлината за няколко часа.
Никога не съм правила к. мляко и приемам съвети. Днес ще потърся от сухата закваска, ако не намеря ще ползвам к. мляко на Елби като такава.
Препоръчайте ми марка пр. мляко, която да използвам. Мисля си за БОР ЧВОР от тези най- обикновените в пликче.

Температурата на слоу кукъра е твърде висока за млякото, ще умориш закваската и нищо няма да стане,ако го държиш през цялото време включен. Освен ако нямаш терморегулатор с градуси.За мляко трябва около 40 градуса (42-43)
Виж целия пост
# 411
Мисля да го включа да го затопля, след това да го изключа и да го оставя така. Имам таймер, с който мога да го включвам и изключвам. http://www.profesional.bg/img/objects/products_5912_10010495702.jpg
Нямам термометър и незнам от къде мога да купя термометър за храна.
Виж целия пост
# 412
Мисля да го включа да го затопля, след това да го изключа и да го оставя така. Имам таймер, с който мога да го включвам и изключвам. http://www.profesional.bg/img/objects/products_5912_10010495702.jpg
Нямам термометър и незнам от къде мога да купя термометър за храна.

Защото слоу-то е около 80 градуса.
Виж целия пост
# 413
Често купувам мляко от един производител, но като няма, ползвам прясно мляко от магазина.
От всички, които съм пробвала, най-доволна съм от мляко БМК. Не е скъпо, но мирише много хубаво и добре се подквасва.
Виж целия пост
# 414
Вчерашният ми опит с 2 л. пр. мляко Бор Чвор (пликче) и тази закваска http://www.bolgari.bg/zakvaski.html не стана май- много добре. Все пак се получи нещо като к. мляко редичко и със доста суроватка, която както чета от вас верочтно се дължи на малко по-високата температура ( е все пак не ползвам исниска машина за квасене). Млякото седя цяла нощ на вън, защото преди на легне нямаше никакъв резултат. Прибрах го сутринта в хладилника, дано да стегне малко.
Виж целия пост
# 415
Най-накрая реших, че този месец ще си купя такава машинка. Само кажете коя от двете е по-добра:
http://www.technopolis.bg/b2c/details/823311/P11131201/URED-ZA-K … -ARIETE-YOGURELLA
http://www.technopolis.bg/b2c/details/829173/P11131201/URED-ZA-K … AKO-TAURUS-NATURE

  bouquet
Виж целия пост
# 416
Аз имам първата и съм доволна,а за втората имам техника на тази марка и съм доволна също,за конкретния уред нищо не мога да кажа
Виж целия пост
# 417
А колко са големи бурканчетата като грамаж?
Виж целия пост
# 418
Пише си- 6 бурканчета, събиращи 1 л. мляко за първата машина и 7 бурканчета по 150 мл. за втората.
Виж целия пост
# 419
Благодаря! Интернета нещо ми се губи от време на време и вчера като исках да проверя, не ми даваше информация. Реших, че просто не са я сложили.  Rolling Eyes
Значи на нас такава машинка не ни върши кой знае колко работа.  Crossing Arms
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия