Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какво да направите, ако детето ви се задави?
Къде мога да намеря курс за първа помощ за бебета и деца?
Какво трябва да се направи като първа помощ при изгаряне на дете?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какво да направите, ако детето ви се задави?
При задавяне на дете е от решаващо значение да действате бързо и спокойно. Ефективна техника е задържането и потупването по гърба на детето. Духането в лицето му също може да помогне за възстановяване на дишането. Освен това извеждането му на чист въздух или рязката промяна на температурата може да бъде полезно. Поддържайте спокойствие и действайте бързо.
-
Къде мога да намеря курс за първа помощ за бебета и деца?
-
Какво трябва да се направи като първа помощ при изгаряне на дете?
При изгаряне на дете е от съществено значение мястото да се охлади незабавно под течаща студена или много хладка вода за 10 минути. След това е важно да отидете в болницата. Не трябва да се маже нищо върху изгореното място, нито да се пукат мехури, нито да се отстранява обелената кожа. При по-дълбоки изгаряния превръзките трябва да останат на място, докато раната не зарасне напълно. Важно е да се предотврати инфекция и да се наблюдава зарастването на раните.
-
Какви са симптомите на афективен гърч при деца?
-
Какви са прогнозите за афективни гърчове?
).Нещата се израствали,ние само като родители трябва да го научим да е по-уверен и да не се страхува.

Иначе по принцип може да се дават всички изброени неща, но зависи от конкретния случай, както и какво се разбира под "много висока температура". А и 30 минути понякога не стигат за Нурофена, може ефектът да проличи малко по-късно. Може да пробвате също с мокри кърпи с вода и оцет на челото, крачетата и подмишниците, а ако не помага, може и вана, в която водата започва от температура, близка до тази на детето в момента (с 1-2 градуса по-ниска), и постепенно леко се охлажда. Скорошно оздравяване!!!