Раждане в МБ "Вита" - тема 3

  • 67 042
  • 744
# 495
Ми върла фенка съм защо не видях нищо отрицателно аз като раждах, сестра ми като раждаше, братовчедка ми като роди там 2 пъти. Върла фенка съм, защото винаги съм получила необходимото лечение, когато съм си завела децата там. Хубаво, не си доволна, всички разбрахме. Монетата има винаги две страни, затова ще пропусна да си направя заключение само по твоето описание, просто защото аз такова нещо не съм видяла и не съм чула.
Виж целия пост
# 496
Поне си поискай хонорар Peace
Виж целия пост
# 497
Поне си поискай хонорар Peace
Виж сега, изчетох разказа ти, избягвам да пиша без да съм се върнала назад и да знам с кого "разговарям", разбирам негативното ти отношение и го уважавам. Не мога и не искам да променям мнението, казвам, че ползваме болницата и дкц-то към нея от 6 години и проблем не сме имали. Племенника ми се роди 1850гр във Вита, все още е най-малкото родено бебе там. Беше много време в кувьоз, дори и не намекнаха майката да се прибира. Стоя до него до дупка. Слава Богу, както и на теб, са дали да се кърми, защото това е незаменимо за новородено бебе с какъвто и да било проблем. Не си водила война в майчин дом да занесеш кърма и те да я изливат зад гърба ти в мивката и да бутат АМ.
По въпроса с храната - не си чуала в шейново репликата от санитарката "Тая вечер храна нЕма, ако искате на двете мога да ви туря по една филия хляб от вчера и ЕДНО парче сирене".
По въпроса с информацията и грижите - не знам на въпроса Ще оцелее ли бебето ми дали са ти отговаряли "Каквото е писано", не знам дали ти си е случвало да те примат с изтичащи в четвърти месец води и прегледа ти да е само при приемането, а през останалото време да пишат фиктивно, че ти вливат банки и ти слагат лекарства, а дори абокат да не са ти сложили. Не знам дали ти се е случвало да ти кажат в 3 през нощта докато ти изтичат водите, че ако не си купиш лекарствата за задържане, те нямат и не могат да ти ги дават, обаче мъжа ти въобще не са го допуснали до отделението, а не ти дават да се обадиш по телефона, защото другите спят. Не знам дали ти се е случвало да ти взимат влагалищен секрет с още осем жени, без да си сложи ръкавици и без да смени лигниновата подложка на магарето.
Всяка от нас си има кофти изживявания и нейните са най-черни и трагични. Така или иначе разкази като твойте са по-скоро инцидентни за тази болница отколкото да са практика, не твърдя дали са истина или не. Аз казвам какво съм видяла и получила там, а и всички, които след мен съм пратила при д-р Чорбова и Вита са доволни.
И нека подчертая дебело, тъй като такъв ни е манталитета, че нямам роднинска връзка с лекар, управител, акушерка и дори санитарка от Вита, не работя там и нямам капацитет и образование, за да работя там!
Виж целия пост
# 498
Момичета недейте да спорите, във всички болници има някакви неуредици, далече съм от мисълта, а и съм сигурна, че всички които четат, че всичко ще е преидеално...

Дори и в темата за Токуда, която съм чела имаше ужасяващи неща, това тук направо е нищо, а да не говорим за МД или някои други, но хора винаги има и доволни и не толкова Simple Smile !

Моето бебе от сега е с проблеми! Избрах тази болница, защото специалистите са добри, защото ще ми обърнат повече внимание и защото е спокойно, а и проследяващата ми лекарка изражда там! И защото мога да се преборя да почна кърменето както трябва, докато в другите болници свободата на желанието на майката е много много ограничена Simple Smile
Ако видя, че му вливат нещо на бебето определено ще искам да знам какво е! Дано да се падна на разбраната педиатърка или неанотоложка Simple Smile
На мен тревогите тепърва след раждането ще ми дойдат и те няма да имат нищо общо с болницата и раждането Simple Smile
Виж целия пост
# 499
Аз съм, далеч от карането, просто не ми се иска да представяме нещата едностранно и афектирано. Както и да е.
Обаче това, че детето ти е с проблеми не е никак хубаво. Едно заради самите проблеми и второ, защото ЗА МЕН неонатолозите във Вита са прекрасни специалисти, но там самото неонатологично отделение с по-малък капацитет и ако проблемите са сериозни аз все пак бих ти препоръчала Майчин дом. Въпреки всичко, безспорно там е най-доброто неонатологично отделение, така че мисля, че е най-добре да се консултираш освен с АГто си и с неонатолг. Аз бях с тежка бременност, имаше опасност от преждевременно раждане и ми бяха казали тръгне ли раждане преди 35та седмица да отивам в Майчин дом.
Виж целия пост
# 500
Brayda,  и аз да дам един съвет, накар и непоискан.  Blush
Във Вита са много добри специалисти, от д-р Чорбова и аз съм безкрайно доволна, спор няма. Но ако си сигурна, че има някакъв проблем с бебето, може би е добре да помислиш и за друга болница, тъй като на практика там няма Неонатология и проблемните бебета се извозват в Токуда. Та с други думи казано, ако очакваш проблеми, моля те проучи и други варианти!

Желая ти леко раждане с живо и здраво бебе на финала! Hug
Виж целия пост
# 501
Бебето има проблеми с бъбреците, т.е. не е животозастрашаващо - уголемени бъбречни легенчета. Може в малко по-късен етап като се роди да се наложи операция - това е най-лошия сценарии и той се случва на малък процент бебета. Сигурно седмица след раждането ще се прегледа от нефролог, а преди това в 32-ра седмица ще се консултираме заедно с д-р Славкова при доц. Буева, да каже какво е положението и дали ще се наложи малко по-ранно раждане примерно в 37 седмица и то секцио. Трябва неанотолозите във Вита да са просто предопредени да следят какво изпишква бебето през престоя си там - те рално нищо не могат да направят, а и доц. Буева има практика да преглежда бебетата и по болниците където са се родили.
 В момента положението не е никак критично, а преди да се роди и да се прегледа роденото бебе от нефролог никой нищо не може да ми каже! Дори ми дават кураж, че може да се размине от самосебеси с разтежа на бебето в корема ми.
Ако проблема беше със сърце или бял дроб или мозък сигурно нямаше да избера Вита.
Виж целия пост
# 502
Добро утро, момичета и честит имен ден на празнуващите. Включвам се, тъй като и аз не мога да не споделя нещо, което виждам, че може би другите не са разбрали... Както споменах по-горе, аз и бебто ми имахме абокати, без да ни се прави нищо през него.... Абокатът на моето бебе  не беше под ръкавичката....Там имаше дупчица от игла...Абокатът му беше на сгъвката на ръката при лакътчето...Така че няма как тези, които твърдят, че бебетата без антибиотик нямали абокат... Е, ако са събличали всички бебета в тяхно присъствие, може Grinning Аз , естествено си оглеждах бебето като ми го носеха... Да си призная и памперса му свалих един път да го видя голичко.... Когато се натъкнах на дупчицата под ръкавичката позеленях...Помолих акушерката, която беше на смяна (Ева) да ми обясни защо е бодено, да не би да му се слага антибиотик (тогава не бях видяла още, че има абокат по-нагоре)..... Тогава тя много подробно ми обясни, че информация за бебата се дава от педиатър, сутрин след визитация, но на моето бебе антибиотик не му се прави.... Обърна ми внимание, че абокатът, който е на свивката на ръката е сложемн още при раждането, тъй като първите изследвания на бебето се взимат след 5-6 часа и е хубаво да си имат венозен път, ако евентуално се наложи....А дупчицата под ръкавичката била, защото са му взимали кръв (той като аз съм RH (-) ) и за изследване на къъвна група на бебето се изисквала венозна кръв....Аз бях също в стаята срещу бебетата (беше единствената свободна стая, но слава Богу бях самичка и си избрах вътрешното легло)....Не мога да повярвам, че точно сутрин като са ги оправяли, са казали "тоя няма да го сменяме, защото си отива"..... Аз бях от по-ранобудните и почти всеки ден си превисявах на вратата да гледам .... Сутрин всяко бебе се сменяше, дори и на повечето бебета им сменяха дрешките, а на някои дори и чаршафчетата.... И когато видях, че на едно смениха чаршафите, а на моето не, аз ги попитах защо и те ми казаха, че чаршафите се сменяли следобяд, като ги къпели, а сутрин сменят само на тези бебета, които са ги изцапали (например въпросното беше новородено, което беше повърнало)...Предполагам "ТОЯ" е било употребено не за бебето ти, за чаршаф или нещо друго.... Аз съм свидетел, че към бебетата отношението е просто идеално и "ТОЯ" не виждам коя акушерка би употребила.... Една от нощите дори чувах как през нощта се радваха на бебетата, говореха им...ПО-нагоре момиче от форума написа, че е останала на горния етаж , т.е. би следвало те да се грижат за нейното обезболяване, преди да я свалятъ в родилно....Така си мисля...
Искам просто бъдещите майки да не се притесняват да родят в тази болница, защото наистина си заслужава...Благодарна съм на целия екип, начело с д-р Богословова...
Виж целия пост
# 503
Lexy_82  - не нямаха предвид чаршафа, имаха си предвид точно бебето -" Тоя няма да го оправям, защото сутринта ще го взимат" на чаршаф ли ти звучи? Относно абоката- на външната част на ръката. Никой не е отричал за антибиотиците като питах, а и на епикризата са написани. Просто не ме уведомиха, че му вливат, както и за шума в сърцето (който според една майка не е кой знае какво, но за мен като майка е) и за слъзните канали. Ако за вас е нормално тези неща да не се кават- то за мен не е.
Сега се сещам, че до моята стая имаше една жена, която първата нощ не спря да вика от болка. Сутринта попитах акушерката, а тя ми каза "Тя е арабка,  не я боли, но такъв им е манталитета да крещят и да се лигавят". Интересен отговор  ooooh!
Lexy_82, аз съм тази, която остана горе след операцията. Сега ще напиша по-точно как беше за да видиш, че не са били длъжни горе да ме обезболят. Операцията ми беше в зала от пластична хирургия, защото нямаха свободна. Нямаха и свободна стая долу - моята я оправяха. Поради тази причина бях настанена първоначално в една, после са ми изместили багажа в друга. Та след операцията казаха, че стаята още не е готова и се чудеха къде да ме сложат и ме оставиха във въпросната пластична хирургия в една стая с един мъж, с който ме делеше завеса. Той спеше, но започна да се пробужда, след което при него започнаха да приижда персонала и да го пита как е, а той не спря да благодари колко са мили, колко добре се чувства, какъв невероятен екип са и как няма нужда чак от такова внимание. Но персонала разбира се не спря, питаха го иска ли някакъв бонбон ли какво беше, защото той кашляше, той не помня искаше ли, продължиха да го разпитват боли ли го, той каза, че вече са му влели обезболяващи и се чувства чудесно. Попита кога го изписват и му казаха мисля на следващия ден или същия, нямам ясен спомен. След което го попитаха могат ли да му вземат интервю да направят реклама на болницата, той беше по -очарован и от вас и разбира се се съгласи. Не го знам кой беше, но явно беше някой известен. А аз стоях зад завесата, при мен никой не идваше, започна да ме пуска упойката и започнаха зверски болки. Бяха ми налели окситоцин и предполагам повечето от вас знаят ефекта му и че без обезболяващи не е най-приятното чувствто. И понеже съм притеснителна чаках, чаках и само слушах вниманието към този. Някои дърпаха завесата поглеждаха ме и се чудеха коя съм. По едно време ми писна и казах на една сестра, че много ме боли - тя каза, ох вие не сте от нашето отделение, ще кажа на някой. По някое време дойде анестезиоложката и ме попита как съм, аз казах, че ме боли тя се учуди, че не са ми влели болкоуспокояващо и чух как каза да ми сложат. Е да, ама не, мина сигурно още половин час и мен вече много ме болеше. Дойде въпросната акушерка, която отговаряше за мен и ми каза, че ще ми влее като ме преместят долу, малко оставало. И така още половин час и вече болката беше нетърпима. Преместиха ме и най-накрая ми вляха. Е мерси, аз вече бях се гърчила достатъчно и само чувах на оня невероятното внимание, а на мен нищо. Е това е нещото, което ми направи най-ужасно впечатление. Двоен стандарт.
Също да не пропусна като ми слагаха тръба за клизмата- аз имам проблеми със хеомороиди ли са, фисури ли не знам какво, но предупредих да бъдат по-внимателни, но въпреки всичко като ми слагаха тръбата примрях от болка и съвсем не беше внимателно. Само ми каза имаш хемороиди, но не си толкова зле, има много по-зле. Хубаво, ама след това около 2-3 седмици кръв течеше направо при изхождане и какви ли не мазила слагах да го оправя. Сега някой ще каже, че е нямало как, ама и при свещичката като я слагаха пак така рязко и много ме заболя, а после като си ги слагах аз съвсем не ме е боляло, значи има как. Малко по-внимателно и готово. Абе следващия път живот и здраве в Токуда.
И за да не е толкова отрицателно ще напиша кое ми хареса- самата операция протече идеално, анестезиоложката им е златна, държа ми ръката, странични ефекти от упойката нямах, моята докторка - Илиева е невероятен специалист, през цялата бременност съветите й бяха адекватни, отношението невероятно, наистина я препоръчвам. Бебенцата се къпят всеки ден(една позната наскоро роди в шейново и каза, че като ги изписали бебка още имала кръв по главата), носят ги при майката, насърчават кърменето, храната е ок, хигиената също.
Като цяло съм със смесени чувства относно болницата, определено не е на някакво особено ниво, както я възхваляват, но не е и много зле
Виж целия пост
# 504
Ами то аз без да съм медицинско лице, бих направила връзка между антибиотика и "слъзните канали".... Обикновено при инфекция може да се появи секрет в очите.... Не разбрах ти нормално ли си раждала ? да не би да са ти казали за антибиотика след раждането и да си била още афектирана ???? Както и да е, то е ясно, че не може да има само доволни.... просто не мисля, че е редно да плашим и стресираме бременните на които тепърва им предстои да станат майки, и без това не им е много спокойно.....Ние сме минали по този път и си представям някой в дните и месеците преди да родя да ми беше напълнил главата с подобни неща... УЖАС.... Недоволните са си недоволни и могат да кажат на близките си да не ходят да раждат във Вита, а в майчин дом, Шейново или Тина Киркова/./. Аз съм повече от доволна и бих гласувала с 2 ръце и 2 крака за ВИТА.... Успешно раждане на всички, на които им предстои, независимо къде ще изберат да се случи това събитие Simple Smile

П.с. И аз да подчертая, че не съм сестра, братовчедка или друг роднина на някой от персонала... Просто хората си вършат работата и ме дразнят подобни изказвания
Виж целия пост
# 505
А, и дакажа още нещо (относно това за НИВОТО на болницата).... Братовчедка ми роди в Св. Лазар преди месец и половина и въпреки, че плати 4 пъти повече от мен, е разочарована Simple Smile Общо взето бих казала, че май ВИТА за момента е най-достъпната частна болница .... За най-малко пари в сравнение с другите частни болници, получаваш супер ниво на обслужване Simple Smile Аз когато и да отидех на тонове, както и когато родих, всичко беше пълно...
Виж целия пост
# 506
Ами то аз без да съм медицинско лице, бих направила връзка между антибиотика и "слъзните канали".... Обикновено при инфекция може да се появи секрет в очите.... Не разбрах ти нормално ли си раждала ?

Ами не си права за слъзните канали.Те се оправят БЕЗ антибиотик. След това отидохме отново във Вита на офтамолог - д-р Облашка, отново чудесен специалист. Та тя каза, че категорично не са слагало антибиотик, ако няма инфекция в слъзните канали. Взе посявка и каза, че са чисти и секрета тече, защото са запушени. Обясни ми за масажите и така БЕЗ никакъв антибиотик се оправиха след 2 месеца. Каза също, като я попитах дали заради това са слагали антибиотик, че не е това причината. Дотук с твоите познания като немедицинско лице. Не се заяждам, но ме подразни това обобщение, без да си изобщо наясно как се оправят слъзни канали и в какви случаи има нужда от антибиотик. Сега сигурно ще кажеш, че тогава е имало инфекция. Е да, ама аз имам все още достъп на онлайн страницата на Вита на всички изследвания и инфекция не е имало.Всъщност не е правено такова изследване. Сега сигурно ще кажеш, че превантивно са сложили - не не са Wink
Раждах секцио, не са ми казали и щях да запомня повярвай ми ако някой ми каже, че детето ми има нужда от антибиотици. И на мен не са ми казали, че са ми слагали, един път попитах какво ми бият и те казаха. Сутрин и вечер ми слагаха антибиотици.
Lexy_82, направо ме изумяваш, честно. За всяко тяхно действие намираш чудесно оправдание. Ето сега те са ми казали, обаче видиш ли толкова съм била афектирана, че не съм разбрала. После за бебето, не било бебето, а чаршафа. После за това, че съм била горе без обезболяващи - ааа те не е трябвало да отговарят за мен, щом съм била горе. И изобщо такъв адвокат си на болницата, не е истина просто.
За Тина Киркова аз пък мога да ти кажа, че познавам жени, които са получили чудесно отношение и без да платят един лев. Имам една позната, която роди в Майчин Дом близнаци и е повече от очарована, отново без пари. Така че моля ти се недей така да обобщаваш
А за мен си казах-  вече Токуда е болницата. Не е особено по-скъпо, може би 200лв.
Това е от мен, всеки да си прецени, казах каквото имам да казвам по темата
Сега погледнах епикризата  пише - антибиотична терапия с Уназин три дни 2X 240мг ив.
Виж целия пост
# 507
Ами намирам оправдание, за нещо, което съм ВИДЯЛА С ОЧИТЕ СИ.... Не оправдавам никой..... Кофти е, че се слагат антибиотици на бебето, без да се казва....И аз не съм съгласна с това... А за афекта след раждането също от личен опит го казах.... След като се роди бебето акушерката ми каза колко тежи и колко е дълго, но след като суматохата отмина не си спомнях нито едното, нито другото.... може би 3 пъти ги питах ......  Смятам, че казах мнението си по темата и мисля да приключа до тук. Ако някой има въпроси , с радост ще отговоря при мен как е било. успешен ден на всички, на теб insane, също Simple Smile
Виж целия пост
# 508
Абе за всяко нещо ще се намери оправдание, обяснение и тн...

Практика им е на тия да влачат родилките по други отделения. След като ме изгониха от болницата, втори път се върнах заради това, че ревях по телефона на АГ. Оставиха ме на долния етаж, някакво отделение за операции. Умирах от ужас да не лепне нещо детето ми, защото там ми го влачиха... Дори не знам това не е ли наказуемо....Иначе болницата доста държи на рекламирането си... То не беше нова телевия, то каквоо ли не беше...

И да ви кажа мили родилки. Децата ви стоят в коридора, срещу стайчето с кувиоза - демек неонатологията им. Много добре знам, защото висях при моето бебе. Беше зимата. Хората си влизаха с дълги якета и минаваха покрай децата ви, като ги забърсваха с дрехите си, щото теснотията е голяма...

ВСИЧКО С ОЧИТЕ СИ СЪМ ВИДЯЛА ooooh!
Виж целия пост
# 509
Бухтето, грозно звучиш с обръщения като "тия" мисля, че всички разбрахме, че на фона на сигурно 100 доволни, писали в 3те теми има 3, които не са. Е, всяко правило си има изключение. "Тия" спасиха племенника ми и ще съм им благодарна до откат. Децата НИКОГА на са стояли в коридора, стига вече свободни съчинения. Има неща, които може да са ви се случили и такива, които вече излизат извън рамките на здравия разум.
А пък за Токуда какви неща и преживелици разказват...Да не говорим, че е доста повече от 200лв отгоре.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия