Раждане в МБ "Вита" - тема 3

  • 67 034
  • 744
# 510
хаха, свободни съчинения.... Как може да оспорваш нещо, което съм видяла сама..?!? Аз полза от чернене на тази "болница" нямам. Държа да се знае какво се случва. Ти няма как да знаеш, щото си си чакала детето в стаята...

Тия не заслужават моето уважение заради цялото им отношение към мен и детето ми. И ще си повтарям докат ми харесва. Нека хората си имат едно на ум. Аз ако ги бях прочела тия работи, щях да се откажа от Аг-то и да си търся друга болница. пусто нищо не знаех за тази болница, само заради следящата ме лекарка се набутах там.
Виж целия пост
# 511
В токуда секциото е 2100, във Вита 1900. Точно 200лв.Хайде лек ден на всички, че наистина тука човек дума не може да каже срещу тази болница. Малко като за умрелите - или добро, или нищо  Joy
Виж целия пост
# 512
В токуда секциото е 2100, във Вита 1900. Точно 200лв.Хайде лек ден на всички
В токуда секциото е 2100 без пакета, който плащаш за грижите за бебето ти. Лек ден и на теб.
Бухтето, раждала съм там и много добре видях къде стоят бебетата. Като ти слушам тона, не знам какво отношение очакваш, в крайна сметка каквото повикало, такова се обадило. А отношението към бебетата прекрасно знам какво им е, така че и затова не ти вярвам.
Виж целия пост
# 513
В Токуда секциото е 1500 +600 лв неонатологични грижи. тази информация ми е от сайта на токуда  ценоразписа -а твоята откъде е?
Виж целия пост
# 514
Не знам дали си наясно, но бебетата ги къпят в стаята с кувиоза. Бъди сигурна, че всичките ги нареждат пред стайчето и си чакат там.... Ако щеш ми вярвай, ти си вманиачена по отношение на това заведение...

Важното е хората реалисти да погледнат отвсякъде, а не да се подвеждат по прехвалените разкази на някои...

Виж целия пост
# 515
Може да сте раждали в различни години. И през годините да се е променило нещо.
Секциото във Вита е 1600лв за здравноосигорени лица, нормалното раждане е 1400лв, като в норланото се включва и упойката.
В Токуда, тъй като мислих първоначално там да раждам и двата вида раждане е 1500лв, като упойката при нормално е още 300лв отгоре. Пакета за новородено, който ако не си го вземеш си недобра майка в очите им е около 500-600лв, а за да си сам в стая плащаш отделно още по 150лв на вечер за ВИП стая.
Сметнах си за нормално раждане колко ще ми излезе: 1500+300+600+3*150 = 2850 някъде, дори това ми го сметнаха от самата болница, където отидох за да разпитам всичко.
Секциото би струвало с 300лв по-малко, защото в цената на секциото е включена упойката. т.е на мен щеше да ми излезе или 2550лв или 2850лв - просто ги нямам тези пари!

Но това с парите няма значение. И в токуда може да се случат лоши неща и да има недоволни и във Вита и в другите болници! Аз ще съм щастлива просто всичко да приключи добре!
Виж целия пост
# 516
Brayda напълно си права, че навсякъде може да се обърка нещо.

Аз ти желая успех, дано останеш доволна....
Виж целия пост
# 517
Брайда, нищо лично, но преди 4 месеца и половина ми взеха 1900 лв за раждане +400 от Здравната каса, в грешка си не е 1600
А известно ли ви е, че във Вита не правят тест за алергия към упойки? Аз ходих в медицинска академия и на моя глава го правих...
Иначе да, навсякъде може да е зле, просто аз казах каквото е било.Но липсата на информация не е объркване, а по-скоро политика
Виж целия пост
# 518
Факт е, че мястото за бебенцата е малко. Докато аз бях там, имаше 2 бебенца наистина в коридора, там е лампата при жълтеница, другото мисля, че беше в кувьоз. Моят беше в кувьоз в една малка стаичка до другите бебета. Аз също раждах там заради наблюдаващата ме лекарка.
Виж целия пост
# 519
А може и да се окаже, че не лъжа.....
Виж целия пост
# 520
Нормално раждане в Токуда - 2000лв без упойка, 2300лв с упойка заедно с пакета за бебето, информацията ми е от фактурата на служителка, изписана от Токуда, за дипълнителната застраховка. Сама си помисли. На фона на 1400 с упойка от Вита сама сметни разликите в цените.
Не знам кой е вманиачен, аз прекратявам комуникацията, защото ми е трудно да споря с хора, които не успяват да виждат нищо добро около тях...
Лампата за жълтеницата не може да е при другите бебета, все пак облъчва.
Виж целия пост
# 521
insane - не помня от къде го знам, но го знам от повече от 2 месеца. Трябва да питам на регистратурата за най-точно май.
Simple Smile

Айде да не спорим - някои по желание са отишли там, други по стечение на обстоятелствата... всичко е минало за вас! За другото дете ще си имате едно на ум, както и аз сигурно!
на моя приятелка в МД бебето й го изкъпали със студена вода, защото точно тогава нямало топла Wink

Виж целия пост
# 522
Брайда, желая ти успешно раждане и всичко да мине гладко Simple Smile
Бубчето, аз говоря за секцио, не за нормално, написах го няколко пъти, че съм раждала секцио, но кой да чете- разликата е точно 200лв., знам го със сигурност, защото малко преди края исках да сменям болницата и проучих, но заради д-р Илиева, която както няколко пъти казах е голям специалист се отказах Simple Smile
Виж целия пост
# 523
insane - мерси за пожеланията!
То има много много време до тогава де, може 100 мнения да сменя!  Crazy Каквато съм леко полудяла от тази бременност сладка сладка Simple Smile
Виж целия пост
# 524
Но разбира се, мнения всякакви. Simple Smile
При 2ро раждане аз може би пак бих избрала Вита, само дано всичко е наред. Аз не съм нито възхитена, нито възмутена от престоя си там. Смятам, че беше сравнително нормален. Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия