Раждане в МБ "Вита" - тема 3

  • 67 043
  • 744
# 480
ако е планирано секцио при мен не само ще прочета документите ами направо трън в очите от въпроси ще им стана  Whistling

Стига да има кой да ти отговори в тая скапана болница...
Виж целия пост
# 481
Не съм раждала още там, но за сега съм говорила с много лекари и акушерки и всички са били много мили с мен.

Дано да няма проблем, но ще поглеждам под ръкавичките за дупки от игли!
Виж целия пост
# 482
Ох, ама за всяка болница има всякакви неща. На мойто бебе никой нищо не му е слагал без да ме уведоми, на тримата ми племенници също. Не разбирам защо тръгвате по дифолт с идеята, че някой иска да навреди на вас и на децата ви, а не да ви помогне. Повече ли разбираме от лекарите дали се налага или не даден медикамент?
Ако разбирате повече, защо раждате в болница...
Виж целия пост
# 483
bubcheto15 - естествено че вярваме на лекарите - идеята е, че те не са казвали че ще дават лекарство на бебето. Ако трябва да му се дава - аз съм ок, ама е хубаво да знам... поне така мисля!

Заради това аз няма да се откажа от болницата, просто ще питам и за най-малкото Simple Smile
Виж целия пост
# 484
bubcheto15 - естествено че вярваме на лекарите - идеята е, че те не са казвали че ще дават лекарство на бебето. Ако трябва да му се дава - аз съм ок, ама е хубаво да знам... поне така мисля!

Заради това аз няма да се откажа от болницата, просто ще питам и за най-малкото Simple Smile

Тук си абсолютно права, аз просто не знам как би се получило да ми дават АБ или на бебето и аз няма да знам. Ема също имаше абокат на ръката. Аз го видях и питах защо. Казаха ми, че на всички бебета слагат, защото трябва да имат бърз венозен път, ако не дай Боже се наложи, но нищо не й бяха вливали. Аз също бях с абокат, но и на мен нищо не ми слагаха. Не са крили абоката с ръкавици, имаше ръкавичи, но никой не ми е забранил да й гледам ръчичките. На племенника ми му се наложи след секцио да му слагат АБ и сестра ми беше надлежно уведомена за това, на нея също й слагаха и тя ги знаеше поименно. Все пак риска за инфекция след секцио е по-висок и в 90% от случаите на родилките се налага АБ.
Виж целия пост
# 485
Това, което споделят момичетата със слагането на АБ без уведомяване на майката си е истина - и аз случайно видях, че бебето има абокат и естествено адски се притесних. На бебета, на които не се вливаше АБ нямаше абокати по ръцете.
За съжаление се наложи почти скандал да вдигна, за да дойде педиатърката и да ми обясни защо, какво и откога се влива.  Един ден прекарах в опити да говоря с нея ( раждах секцио и обиколките да я търся не бяха приятни), но тя така и не се появи и се наложи да се оплача, за да дойде на другия ден и да ме информира.  Аз съм много доволна от Вита от гледна точка на гинеколожката ми ( Богословова) и всички други, които са ме преглеждали там - Кълвачева и Чорбова, както и от акушерките и санитарките. Но имах проблем с педиатърката , защото за мен е абсурдно да не ми са дава информация за състоянието на бебето, с оправданието, че това било едва ли не рутинно. Доколкото знам всички са доволни от Гергинова, но когато аз раждах педиатър ( или неонантолог - не съм сигурна) беше Добрева ( дано не бъркам името, но те бяха само двете тогава). Ако имате проблеми - Чорбова е шеф на родилното и си върши перфектно работата, към нея се обръщайте Peace

 
Виж целия пост
# 486
Жекова ли? Шеф на родилното не е ли Чорбова? Има една Жекова, която е шеф на родилното в Окръжна болница, да не се е преместила във Вита?
Виж целия пост
# 487
УФФФ, да, сега ще се поправя, не знам откъде ми дойде това - Чорбова е разбира се, благодаря Peace
Виж целия пост
# 488
Здравейте аз също съм раждала във Вита, при д-р Богословова. Мога да кажа, че съм очарована както от акушерките, така и от педиатърката (мисля, че д-р Данчева се казваше). След секциото на мен не ми се правеше никакъв антибиотик, но въпреки това акушерките ме посъветваха той да остане поне до 3-я ден и по-добре, защото на втория ден започна едно главоболие (обясниха ми, че може да е от анестезията, тъй като в легнало положение нищо не ме болеше, а само като се изправях права). Втория и третия ден ми вляха банка през абоката и главоболието отмина.... Бебето също имаше абокат. Мога да кажа, че ръкавичките не са за да се скрие абоката, ами по-скоро да не се драска бебето (както с ноикти, така и с абоката)... На мен всяка сутрин ми се даваше информация за бебето.... Въпросите, които имах относно бебето си ги задавах на педиатърката и тя ми отговаряше доста изчерпателно.... По-нагоре видях някакви коментари относно документите при постъпване: Аз лично си ги бях прочела буква по буква още вкъщи и дори си ги бях подписала....Това са документи за приемане и би трябвало гинекологът да ви е обяснил (както направи моята лекарка).... Това са си комплект документи, които се изискват от здр. каса, доколкото разбрах и ако не се подпише някой, няма как да минете по каса....Аз бих препоръчала да направите като мен : на отворените врати да си поискате от акушерката документите , за да си ги проочетете вкъщи... Аз отидох в болницата с контракции, секциото ми беше спешно и трябваше за 40 мин. да ми се направи подготовката за секцио.... Стресът ми беше до максимум, защото секциото беше планирано за след 20 дни, болеше ме адски, оставаше и документи да започна да чета.... След секциото ме сложиха пак в стаята в която ме приеха , минаваха да ме виждат през 15 минути как съм и дали имам нужда от нещо. В стаята имаше телефон, така че 24 часа има връзка с дежурната акушерка (може да звъните за всичко)...Акушерките бяха много мили и мога да кажа, че доста компетентно отговаряха на всичките ми (признавам на моменти глупави) въпроси... Успех
Виж целия пост
# 489
На мен точно Чорбова и Добрева ми бяха екипа, при който родих, после дойде и Гергинова, пак казвам - абокати имахме и двете, нищо не ни е слагано,
Виж целия пост
# 490
На всички родилки стандартно им слагат абокат, не се знае как ще протече раждането, понякога трябва да се действа светкавично и всяка секунда е ценна. Така ми обясниха още с първото раждане. Нито първото, нито второто ми дете е имало абокат (и двамата са раждани във Вита).
Виж целия пост
# 491
Да съм казала, че са крили абоката в ръкавиците - казах, че от ръкавиците го видях след доста време и тогава чак попитах. И ми потвърдиха,че му вливат антибиотик, но не ми обясниха защо.Децата, на които не вливаха нямаха абокати. Не твърдя, че разбирам повече от лекарите, но смятам, че най-малкото, което могат да направят е да ме уведомят за състоянието, заради което се е наложило това вливане. Искам само да спомена, че бебето ми беше със запушени слъзни канали и постоянно имаше секрет в очите, аз едва ли не си мислех, че е нормално, защото никой нищо  не спомена. Имаше и шум в сърцето, затова дума не се е отворило, а педиатърката, при която записахме сина ми впоследствие ни обясни надълго и нашироко за тия проблеми и как да процедираме и какво можем да очакваме.От лекарката съм изключително доволна-  д-р Илиева, но от болницата не съм. Мога да спомена още, че мен ме оперираха в пластична хирургия и понеже долу нямаше свободна стая трябваше да изчакам горе, зад една завеса заедно с някакъв човек, който явно беше известен и постоянно идваха при него да го питат как е що е. СИгурно над 10 пъти идваха да го питат дали го боли, могат ли да му вземат интервю да направят реклама на  болницата, а на мен не ми сложиха дори обезболяващо. Толкова ме болеше, но при мен никой не идваше, чакаха да ми оправят стаята и тогава. Аз извиках анестезиоложката (от която също съм доволна) и тя каза, че ще каже да ми влеят, но акушерката си беше наумила, че няма да ми влее, докато не ме смъкнат долу. Еми какво да кажа, изкарах си 2 часа в болки, докато ме смъкнаха и ми вляха. След това - последното, което ми направи лошо впечатление е - аз бях точно до бокса с бебетата и сутрин ги чувах като говореха и ги оправяха. И чух следното "Тоя няма да го оправяме, днес го изписват". Предполагам ставаше въпрос за моя Борис, ами не е приятно да знаеш, че твоето бебе е получило по-малко грижа, защото ще го изписват
И пак казвам - от лекарката съм предоволна, дори не искаше почерпката накрая, защото каза сме си плащали, от екипа на операцията- анестезиоложката и другия д-р Духовников също. Не съм доволна от тези неща, които споменах горе .И все пак не съжалявам,че родих там, защото плюсовете са повече от минусите
Виж целия пост
# 492
Всички родилки бяхме с абокати, бебетата - не, само тези, на които се вливаха медикаменти. Казвам го не за да споря с някой, който твърди обратното, а за да го имат предвид бъдещите родилки и да искат информация Peace
Виж целия пост
# 493
Всички родилки бяхме с абокати, бебетата - не, само тези, на които се вливаха медикаменти. Казвам го не за да споря с някой, който твърди обратното, а за да го имат предвид бъдещите родилки и да искат информация Peace
Аз точно затова казах, че мойто бебе беше с абокат, а не са му вливали нищо, за да не се психират бъдещите майки, ако видят Peace
Вижте сега бебетата си имат картони, имат си епикризи, искайте, четете, настоявайте. Слъзни канали не се отпушват при раждане. Сърдечен шум също имат много бебета, които просто го надрасват. Нека не всяваме недоверие в компетентността на лекарите, защото си мисля, че на никого не помагаме така.
Виж целия пост
# 494
Абе какво да настоявам?!? Те не ми казаха защо бебето не може да яде. Настоявах, питах, ама била съм нахална. Трябвало сутрин педиатърката като минава. А тя само си подава носа, казва трябва да чакаш и излиза от стаята...  Ай да не се връщам към тоз кошмар, който никога няма да забравя. А тука пишат жени, които са върли фенки на болницата и щом прочетат отрицателно мнение, налитат като оси.....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия