Раждане в МБ "Вита" - тема 3

  • 67 034
  • 744
# 525
Аз така като гледам, някои хора тук нямат ужавение към наблюдаващите ги цели 9 месеца лекари, какво остава за болницата и персонала. Не ми побира ума как може да се отнасяш с "ТИЯ" за хора, които каквито и да са, са се грижили за теб и бебето ти.... Ама то си е до възпитание все пак Simple Smile Не мога да се съглася, че бебетата стоят в коридора...Когато родих, както споменах по-горе, бях в стаята срещу бебетата, защото всичко беше пълно.... САМО когато ги къпеха в малката стая с кувьоза, тогава си ги прибутваха по 2-3 отпред, но да ги скупчат всичките там е близко до ума, че няма как да стане Simple Smile Отгоре на всичко , не виждам какъв е проблема, че къпят бебетата в стаята с кувьоза...., че госпожата натърти на това. В другите болници дори няма отделна стая за къпане, ами са ги къпели в общата стая с 30 деца, барабар с 4-5 кувьоза...Ама там като намат достъп майките до бебетата постоянно и не виждат...

п.с. Това е последното ми мнение в тази неприятна за мен дискусия. Ако някоя бъдеща майка иска да пита нещо, с радост бих отговорила (може и на лична)... Аз имам и друга работа в това хубаво време, освен да кисна тук и да плюя Simple Smile Приятен ден на всички  Simple SmileБлагодарна съм на д-р Богословова и целия екип, който през всичките  дни се грижеше за мен и Вики. Ако решим да имаме второ, пак бих избрала ВИТА...
Виж целия пост
# 526
Леко да не прегракнеш! Tired
Виж целия пост
# 527
Лекси, безкрайно доволна съм от Вита, благодарна съм на екипа (Д-р Чорбова и д-р Илиева), както и от педиатърката (не мога да се сетя името ѝ). Довлна съм и че се съгласиха в последния момент да раждам при тях (не съм си следила бременността там).
Обаче:
1/Факт е, че ако не бях споделила, че съм дала положителен алергичен резултат към някаква упойка преди първото ми раждане, което не беше във Вита, нямаше и да им мине през ум да ми направят тест. Направиха ми, но не за всички възможни лекарства, а само за ползваната упойка.
2/Това, което казва Бухтето за наредените бебета пред стаята с кувьоза - и аз го видях с очите си, точно насред тази групичка от сладки бебчета бях позиционирана за мерене на тонове. На мен тогава през очите на бременна ми беше много гот, защото беше супер да съм сред малки сладки бебчета. Но сега като се замисля - Бухтето е абсолютно права - това е недопустимо.
3/Колкото до къпането в стаята с кувьоза - проблем е, защото бебето в кувьоза трябва да е изолирано дотолкова, доколкото е супер податливо на инфекции и трябва  да бъде много стриктно пазено.

Както и да е, аз съм доволна, родих в човешки условия, отношението беше чудесно, бебето ми беше здраво и не съм задълбавала в неща като горните.  Grinning

П.П. Брайда, на едно сигурно 80% от мои познати и приятелки на феталната им беше казано това и сигурно на 99% от тях нещата се нормализираха с беб още преди раждането. Стискам палци и при теб да стане така  Hug
Виж целия пост
# 528
Аз в момента се следя при Велкова във Вита, но трябва да се запиша някъде на ЖК. Да знаете случайно дали някой от гинеколозите във Вита води ЖК по ЗК?


Виж целия пост
# 529
Nadin_ka - мисля, че няма по ЗК, но ако не държиш на ЗК не е задължително да се следиш по ЗД. Аз си следя във Вита бременността и нямам проблеми!
Виж целия пост
# 530
Не че държа, просто си мислех, че е хубаво:) Иначе се следя във Вита и Токуда. В Токуда часове за ЖК по ЗК има чак за октомври, когато ми е късно, във Вита изглежда изобщо няма и при това положение излиза, че трябва да се запиша и на 3то място, което вече ще ми дойде множко:) Направо се чудя, какво да правя:)
Виж целия пост
# 531
Във Вита да няма часове? Те просто не следят по здравната каса, защото са частна клиника, иначе часове няма как да няма. Дори имат пакет за проследяване на бременност, в който е включено всичко от начало до края, което е стандартно. Ако вече се появят усложнения - този пакет, който си платила няма да ти стигне. Нещо като предплащане - ако те интересува попитай и всичко ще ти обяснят. Аз платих 600лв за този пакет еднократно и от тогава до сега не съм дала нито лев в болницата. Аз ги платих като бях в 11-та седмица.
Виж целия пост
# 532
Имах предвид, не че нямат часове, а че нямат ЖК по ЗК. Иначе аз имам абонамент във Вита и прегледите (колкото и да са) не ми струват нищо.
Само че не водят картон, не те мерят и т.н. От рутинните изледвания които ми пуснаха, липсва  кръвна захар, и стандартната микробиология + цитонамазка, които май се правят в първия триместър........, за ей това се притеснявам.
Виж целия пост
# 533
Ами мен ме мерят, пускат ми и кр. захар и микробиология и ми водят картон.
В коя седмица си? Може да си още много ранна седмица. На мен ми пуснаха всичко за първи път в 13-та седмица!

А ти защо не питаш? На мен картон веднага ми направи д-р Славкова още на 1-вия преглед!
Виж целия пост
# 534
Изследванията (кръв и урина) ги правих в 10 г.с, а сега съм в 12 г.с и другата седмица ще ми правят БХС.
При Велкова ще отида с резултата от БХС-то, а тогава ще съм влязла в 15 г.с. Та се чудех дали преди това да ходя за направление или не. А картон и на сън не съм виждала:)

Това за питането всеки път си го поставям за цел, и като изляза от прегледа установявам, че съм забравила да питам:)
Виж целия пост
# 535
Имах предвид, не че нямат часове, а че нямат ЖК по ЗК. Иначе аз имам абонамент във Вита и прегледите (колкото и да са) не ми струват нищо.
Само че не водят картон, не те мерят и т.н. От рутинните изледвания които ми пуснаха, липсва  кръвна захар, и стандартната микробиология + цитонамазка, които май се правят в първия триместър........, за ей това се притеснявам.

за какво ти е да те теглят и мерят, можеш да го правиш и вкъщи. Картон не водят в класическия смисъл на думата, но посещенията ти се водят в компютъра, имаш си нещо като досие. Изследвания си правят.
Виж целия пост
# 536
Имах предвид, не че нямат часове, а че нямат ЖК по ЗК. Иначе аз имам абонамент във Вита и прегледите (колкото и да са) не ми струват нищо.
Само че не водят картон, не те мерят и т.н. От рутинните изледвания които ми пуснаха, липсва  кръвна захар, и стандартната микробиология + цитонамазка, които май се правят в първия триместър........, за ей това се притеснявам.

за какво ти е да те теглят и мерят, можеш да го правиш и вкъщи. Картон не водят в класическия смисъл на думата, но посещенията ти се водят в компютъра, имаш си нещо като досие. Изследвания си правят.

 ooooh!
Виж целия пост
# 537
Мен си ме теглеха и мереха, пускаха ми не само кръвна захар, ами и допълнителни показатели, тъй като бях с тежка анемия. Обсъди го с лекарката си.
Виж целия пост
# 538
какво, Бухте  Heart Eyes
Виж целия пост
# 539
Направиха ми картон веднага след първото ми посещение, не са ме теглили, но аз се теглих всеки път преди да отида и давах отчет Simple Smile
Цитат
Това за питането всеки път си го поставям за цел, и като изляза от прегледа установявам, че съм забравила да питам:)
пиши си бележки и си ги взимай като тръгнеш натам, че аз и това забравях  Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия