За събирането на пари в ДГ

  • 14 902
  • 231
# 210
Защото няма как да не го платиш. Няма начин да оставиш детето си само да не гледа театъра, докато всички възторжени отиват.

Мдам, външна услуга, която обаче има задължителен вид.
Иначе аз нямам нищо против, детето го харесва.

Гос`жа Мафани, то може, но кой иска детето му да стои само в стаята, докато другите са на театър?
Виж целия пост
# 211
Поне в нашето ОДЗ това не важи. Можеш и още как.
Оф, да, можеш - но детето ти как ще се чувства?
Виж целия пост
# 212
nana 77, театърът в ДГ винаги е бил рекет в чиста форма.  Peace

Защо?
Защото няма как да не го платиш. Няма начин да оставиш детето си само да не гледа театъра, докато всички възторжени отиват.

Естествено, че може. Ако детето ми няма желание да гледа театър - ще намерят кой да го гледа.
Виж целия пост
# 213
Ми като не иска да ходи, как ще се чувства?  Rolling Eyes
По-добре на сила да го тикат в салона ли?
И не само моето дете.
Има представления, които не са й интересни.
Два пъти вече отказва да ги посещава, не от нелюбов към театъра, а от това, че вече ги е гледала.
Макар че, при нас селекцията на театрите до тази година беше много добра.
Но откриването на учебната година с Боби Шоу ме изуми.
Виж целия пост
# 214
Ми като не иска да ходи, как ще се чувства?  Rolling Eyes
По-добре на сила да го тикат в салона ли?

Измести идеята. Не става въпрос за искането на детето, а за събирането на парите. Ако не иска да ходи - то е ясно, че няма да ходи. Но представи си майката да няма предвидени тия 10тина лв месечно отгоре и да го счита за излишно?
Виж целия пост
# 215
По въпроса за театрите в ДГ съм категорично ЗА.
Има деца, които никога и при никакви обстоятелства няма да посетят таквоз нещо, ако не го предоставя ДГ.
Три лв /каквато е сумата в нашето ОДЗ/ два пъти месечно не е непосилна за 95% от родителите.
Събирането на куп е кофти. Другото дето казва Нана са две кутии цигари.
Виж целия пост
# 216
Когато детето не иска да ходи е друго, но при нас явно стадният инстинкт работи, защото няма деца, които да не го искат.

Мафани, съгласна съм, но родителите да избират фирмата. Не може да ти натрисат нещо конкретно и да нямаш избор.
Виж целия пост
# 217
Ми като не иска да ходи, как ще се чувства?  Rolling Eyes
По-добре на сила да го тикат в салона ли?

Измести идеята. Не става въпрос за искането на детето, а за събирането на парите. Ако не иска да ходи - то е ясно, че няма да ходи. Но представи си майката да няма предвидени тия 10тина лв месечно отгоре и да го счита за излишно?

Ами като няма пари - пак няма да ходи. И положението е същото. Тук не коментираме причината, а това, че нямало кой да гледа детето. Ами ще намерят. Това им е работата.
Виж целия пост
# 218
Не е същото Нана. При нас така поставят идеята, че или сега даваш 35лв или...няма друг начин. Аз за това говоря. Не за  желанията. А за възможностите и вариантите.
Виж целия пост
# 219
Не е същото Нана. При нас така поставят идеята, че или сега даваш 35лв или...няма друг начин. Аз за това говоря. Не за  желанията. А за възможностите и вариантите.

Ами преценяваш бе Вилико. Ако детето ти обича да ходи на театър - даваш парите. Ако нямаш - взимаш на заем и после връщаш.
Ако не обича - не даваш.

Но никой не може да те принуди да пратиш детето някъде, където не иска да бъде. Щото нямало кой да го гледа.
Виж целия пост
# 220
nana77, ок, съгласна съм, но защо въобще трябва да сме изправени пред подобна дилема?
Артистите са наясно, че като са факт на място и детето ревне, защото всички други са там, родителите ще дадат, дори да не одобряват идеята ще го платят.
Виж целия пост
# 221
Нана, моля те прочети мен точно какво ме притеснява. Назад доста ясно съм го написала. При нас е чиста принуда да се плати накуп.
Отделно, че ние ходехме на Гурко всяка неделя и в градината после му беше излишно. Но нямаше начин да не платя - той тръгва със стадото. Както и да е.
Виж целия пост
# 222
nana 77, театърът в ДГ винаги е бил рекет в чиста форма.  Peace

Защо?
Отговорили са ти защо. Имаше цяла тема за театрите в ДГ. Много показателна. Като направим обаче уточнението, че на места явно се е предлагал качествен театър, доколкото актьорите понасят вс. ограничения на ДГ. При нас само 1 път детето беше наистина впечатлено. За мен е нереално да плащам 3 лв. за Музикалния театър, представления като "Снежанка и седемте джуджета" или "Принцесата и свинарят". А в ДГ пак толкова за някакъв шут. Изгледали сме всичко в Музикалния, там са тези двете, в Младежкия  - доста повече, почти вс. от детската програма на Операта. На такива места предпочитам да си дам парите. Ами нищо общо с предлаганото в ДГ.

А да ти ги събират пък предварително, думи нямам.
Виж целия пост
# 223
Вилико, като те чета и направо се потрисам, а си мислех, че пр нас е зле Sick Като влезнем сутрин и ни гледат в ръцете. Миналата година освен задъжителните учебници, канцеларски материали и коледни подаръци, сменихме чаршафите и упихме ирачки за групата, тази година извън същите неща сменяме дюшеци.
За миналата година събирахме по 90лв, а тази по 70лв.
В родителския комитет съм от миналата година, а тази съм и председател и съм съгласна с Мафани как се подхвърлят пари и после си бият камшика разни родители.
Имаме си едно дете, чиито родители 1 стотинка не са дали от началото та до сега. Няма да им коментирам финансите, но таткото бил безработен,  понеже бил в сферата на строителството и не можели да дават. И учебници за втора година купуваме за детето ии чаршафи му взехме,  и сега и дюшек ще има. Парадоксалното е, че безработния татко строител не поиска да дойде поне вратичките на шкафчетата да пооправи или да монтира пластмасовите кутии, които купихме, за да не се мокри хартията. Ми тъпо е Tired
А извън събраните пари, веднъж годишно всеки родител дава по 30лв за санитарни материали и вода, освен горе-споменатите. Диспенсъра го сложих миналата година и плтих депозита за първоначалното зареждане. Децата пият вода от шишета, които им носим ние в понеделник, а в петък си ги взимаме. Всяко дете си познва шишето и е надписано за учителите.
Виж целия пост
# 224
Бубче - аз съм правила, каквото мога - по повод цитирания от теб баща. носила съм доста неща аз - по моя преценка, това, което мога да си позволя. Никога не съм се дърпала от отговорност. Но пък в даден момент просто ми падна пердето. Бях бесна, ядосвах се. Сега вече ми е все тая.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия