За събирането на пари в ДГ

  • 14 902
  • 231
# 195
на родителската среща тази година, когато отново е трябвало да се избере родителски актив, ти поиска ли старият актив да представи финансов отчет с документи за изразходваното? редно е да представят. аз бях касиер миналата година, направих си финансов отчет и го закачих на таблото пред входа на групата за информация.

за сравнение, тази година купихме за всяко дете следното:

12 молива Фабер-Кастел с острилка
12 флумастера Фабер-Кастел
10 восъчни пастела Фабер-Кастел
комплект водни бои
четка за рисуване
детска ножичка, френска
сухо лепило, немско
гланцово блокче Фабер-Кастел
блокче за рисуване Фабер-Кастел
комплект 6 цвята пластелин
комплект учебници

това нещо за 1 дете излезе около 40 лв.
Виж целия пост
# 196
Е, как да отида, като никой нищо не казва и то не случайно!
Как да напиша жалба срещу родителския колектив? До кого? Защото в градината ни всяко подобно безумие и мародерство минава от негово име???
 

jam - имаше един лист - сложен пред една родителка - това казва е отчета, няма никакви пари в касата, който иска може да се запознае. Но в тоя отчет, написан на лист - всичко може да се напише, за какво да го гледам? Не ми е идеята да правя разследвания, да смятам, да се заяждам, това е детска градина, за Бога! Явно за други не е обаче...
Виж целия пост
# 197
Написваш - миналата година ми искаха еди си колко, от тях за това и това, тази година искат еди колко - каквото написа тук, това пиши в оплакването.
Виж целия пост
# 198
Написваш - миналата година ми искаха еди си колко, от тях за това и това, тази година искат еди колко - каквото написа тук, това пиши в оплакването.
И? До кого? Тя ще бъде срещу родителите все едно, какво общо има с Общината  Tired
Виж целия пост
# 199
Е, как да отида, като никой нищо не казва и то не случайно!
Как да напиша жалба срещу родителския колектив? До кого? Защото в градината ни всяко подобно безумие и мародерство минава от негово име???
 

jam - имаше един лист - сложен пред една родителка - това казва е отчета, няма никакви пари в касата, който иска може да се запознае. Но в тоя отчет, написан на лист - всичко може да се напише, за какво да го гледам? Не ми е идеята да правя разследвания, да смятам, да се заяждам, това е детска градина, за Бога! Явно за други не е обаче...

Ами така бре Вилико.
Написваш. Детето ми е в тази група в тази градина. На родителската среща бе казано, еди колко си пари. За еди какво си. Изнудват ме за театъра - описваш какво са казали. И точка. После те си поемат - кой какво е казал и на кого го е казал и как точно ще те принудят детето да ходи на театър.
Виж целия пост
# 200
Написваш - миналата година ми искаха еди си колко, от тях за това и това, тази година искат еди колко - каквото написа тук, това пиши в оплакването.
И? До кого? Тя ще бъде срещу родителите все едно, какво общо има с Общината  Tired
Да направят проверка, какво като е срещу родителите. Ти сигурна ли си къде точно потъват тези пари?!
Виж целия пост
# 201
Не зная къде потъват. Възможно е да се изразходват наистина, но дори да е така - това е разточителство. А те принуждават да ги дадеш един вид.
Ето - малкия не е ходил септември - откриха ни алергия, после настина жестоко. Градината беше отворена на 7ми. Отиваме да платим таксата - 50% - ОК /въпреки че можеше да се поспори за едната седмица/, плюс 3лв за вода. Е, питал мъжа ми ква вода, детето не е идвало - отговора: Еееееее, недейте така за 3лв, водата е купена все пак.
Виж целия пост
# 202
Отивай подавай жалби. Не си трай, няма да спрат да събират крупни суми.
Виж целия пост
# 203
Какво значи срещу родителите?
Основно ще обърнеш и внимание за това, че ти е заявено от учителката, че нямало кой да гледа детето щото били на театър. Че то е рекет в чиста форма.
Виж целия пост
# 204
Честно казано не само това с театъра, като цяло е отвратително това положение.
Като кажеш, че не си съгласен - те нападат, става ти тъпо и ги даваш. Повечето родители това правят.
Виж целия пост
# 205
nana 77, театърът в ДГ винаги е бил рекет в чиста форма.  Peace
Виж целия пост
# 206
nana 77, театърът в ДГ винаги е бил рекет в чиста форма.  Peace

Сигурно, само че не се е родил този, дето ще ме накара да платя за нещо, което не смятам за необходимо.
Ще ги подлудя от жалби и проверки.
Виж целия пост
# 207
nana 77, театърът в ДГ винаги е бил рекет в чиста форма.  Peace

Защо?
Виж целия пост
# 208
nana 77, театърът в ДГ винаги е бил рекет в чиста форма.  Peace

Защо?
Защото няма как да не го платиш. Няма начин да оставиш детето си само да не гледа театъра, докато всички възторжени отиват.
Виж целия пост
# 209
Поне в нашето ОДЗ това не важи. Можеш и още как.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия