За събирането на пари в ДГ

  • 14 902
  • 231
# 15
Да, така може и да е по-добре, обаче като се замислиш всичко чуждо е по хубаво и може дечицата да се дразнят.Не знам вас обаче това събиране на пари меко казано ме дразни.За какво плащаме данъци, такси с 50% по-високи,качени миналата година и държавата също отпуска пари, за децата в дет.градини
Виж целия пост
# 16
Интересно!
А ако някое семейство няма възможност да даде 40-70 лв?
За един 100 лв са нищо за друг 1 левче е много!

Против съм събирането на каквото и да е било от родителите. ДЯ/ДГ да си прави сметката
Виж целия пост
# 17
Интересно!
А ако някое семейство няма възможност да даде 40-70 лв?
За един 100 лв са нищо за друг 1 левче е много!

Против съм събирането на каквото и да е било от родителите. ДЯ/ДГ да си прави сметката
Принципно си права, но действителността е друга.
Гледам че си от Русе, я ела в София, пък ще си говорим пак.
Виж целия пост
# 18
Ми то по-добре едни път в годината 100 лв., отколкото реалната такса от 120-160 лв.
Виж целия пост
# 19
Интересно!
А ако някое семейство няма възможност да даде 40-70 лв?
За един 100 лв са нищо за друг 1 левче е много!

Против съм събирането на каквото и да е било от родителите. ДЯ/ДГ да си прави сметката

Страхотно. Значи си съгласна детето ти да спи в скъсани чаршафи ама да не извадиш 20 лева, за да спи на чисто? Така ли? Странна логика.
Виж целия пост
# 20

Страхотно. Значи си съгласна детето ти да спи в скъсани чаршафи ама да не извадиш 20 лева, за да спи на чисто? Така ли? Странна логика.


Не е съвсем така. Не може в едната градина да имат и нови легла, и нови чаршафи, и нови матраци, а в другата да искат родителите да ги купят. Това значи, че директорката я мързи да работи. Има случаи, в които родители са купували и дограма. Не го приемам за нормално.
Виж целия пост
# 21

Страхотно. Значи си съгласна детето ти да спи в скъсани чаршафи ама да не извадиш 20 лева, за да спи на чисто? Така ли? Странна логика.


Не е съвсем така. Не може в едната градина да имат и нови легла, и нови чаршафи, и нови матраци, а в другата да искат родителите да ги купят. Това значи, че директорката я мързи да работи. Има случаи, в които родители са купували и дограма. Не го приемам за нормално.

И така да е, това значи ли че детето ми, което прекарва по 10 часа там трябва спи в стари и захабени чаршафи? Аз лично как да принудя една директорка да купи ново спално бельо?
Виж целия пост
# 22
И така да е, това значи ли че детето ми, което прекарва по 10 часа там трябва спи в стари и захабени чаршафи? Аз лично как да принудя една директорка да купи ново спално бельо?
Така е, ти лично едва ли можеш да принудиш директорката да работи. И много ясно, че като става въпрос за комфорта на детето ми ще дам колкото пари е необходимо за нормални условия. Но въпреки това не е редно да се измъкват с криза, нямаме пари, общината не дава... а да си въртят всякакви далаверки. В съседна градина за записване на дете съм чувала за подкупи от 2500 евро; на доста места приемат "дарения" за да съдействат...
По темата - 70лв събираме ние.
Виж целия пост
# 23
И така да е, това значи ли че детето ми, което прекарва по 10 часа там трябва спи в стари и захабени чаршафи? Аз лично как да принудя една директорка да купи ново спално бельо?
Така е, ти лично едва ли можеш да принудиш директорката да работи. И много ясно, че като става въпрос за комфорта на детето ми ще дам колкото пари е необходимо за нормални условия. Но въпреки това не е редно да се измъкват с криза, нямаме пари, общината не дава... а да си въртят всякакви далаверки. В съседна градина за записване на дете съм чувала за подкупи от 2500 евро; на доста места приемат "дарения" за да съдействат...
По темата - 70лв събираме ние.

Да, така е.
Всички виждаме, че едни градини са добре, други зле. Явно е въпрос на мениджмънт и дейност на директорката. Ама няма как да търпя детето да е в лоша обстановка и аз да се правя на куку и пипи и да чакам някой да прояви инициатива, след като мога да направя нещо по въпроса.
Виж целия пост
# 24
 Laughing Аз пък виждам как в една градина определена група е, с по-добра материална база от колкото в 90% от частните, а в останалите събират пари за ремонт.
Виж целия пост
# 25
Абе така е правят ни на маймуни и ни муфтят за всичко - вкл. и тоалетна хартия... Трябва някаква инициатива - да се търси сметка и на директорките и в общините... ако си траеш и си плащаш като поче нищо няма да се промени. Аз лично пари ще дам, това не ми е проблем; но и в общината ще се разправям и с директорката също за някои нередности според мен.

Laughing Аз пък виждам как в една градина определена група е, с по-добра материална база от колкото в 90% от частните, а в останалите събират пари за ремонт.

Е ако родителите на дете/деца в определената група са спонсорирали базата... нормално.
Виж целия пост
# 26
Първата година родителите боядисахме, редихме ламинат, шихме покривки.....Помещенията светнаха. Писах, че вече трета година пари в касата има. Сега са дали на директорката пари за ремонт и тя е направила такъв само в тези помещения, в които ще бъдат деца, чийто родители са "инвестирали" в предишни години, за да не се чувстваме прецакани. Нали 1 и 2 група са в едни помещения, а сега 3 и 4 са в други....Значи си струва първоначално да дадеш едни 100 лв. и все децата да са си на новичко и чистичко. Другите деца нямат такива условия, но си имат мрънкащи родители.
Напоследък гледам в квартала много големи пари се наляха за ремонт на всички детски площадки, улиците, тротоарите - много е хубаво. 1swing
Виж целия пост
# 27
Нищо не сме спонсорирали Rhiana. Общината с цел създаване на още една яслена група, премести тази на дъщеря ми в физкултурния салон на градината, като за целта беше направен скъп ремонт, помещението обзаведено по последни изисквания за такова в ДГ....А останалите части от градината са под всякаква критика.

По принцип не е нормално това даване на пари от страна на родителите, защото ДГ е социална институция и като такава е на издръжка от държавата. Самата идея на социалността означава достъпност и удобство, а не наливане на пари от страна на ползващите я. Обаче за да не дават пари родителите, таксите би следвало да бъдат поне два пъти и повече по-високи от сегашните в момента, т.е. за София около 160 лв., което вече става сума непосилна за повечето родители.

Когато се събират пари зависи и каквое общото материално състояние на родителите. Леля ми е учителка в ДГ в ми да го кажа по-обикновен район. Половината от децата й са от ромски произход, родителите безработни. К`ви 100 лв. да им искаш, като те пари за такси нямат?

Rhiana, за какво те муфтят? Парите, които даваш обикновено отиват в хазната  Simple Smile на собствената ви група. За какво се изразходват- питай родителския актив.
Ако пък искаш да участваш в дейността на градината, ми влез в настоятелството.

Защото и на мен ми писна от мрънкащи родители, които обаче нямат грам желание да участват с каквато и да било помощ.
Не говоря финансова. И не визирам никого конкретно в темата.
На родителски срещи едвам събират хора да влязат в актива на групата, но всеки с претенции.
За такса 60 лв.- толкова.
Общината, говоря за Столична, не налива безкрайни финанси към детските градини. По-скоро става въпрос за ограничени финанси.
Нито пък директорите са баш тези, които разполагат с парите.
Казват от СО: "Ще се прави ремонт. Дава ме ви Х пари, за еди какво си".
Схемата не е да се дават пари на директорите, пък те да решават за какво са.
Виж целия пост
# 28
Абсолютно.
АЗ съм председател на родителския актив. Е няма такава мъка да се разправяш с родители, дето пушат по 2 кутии на ден и карат мерцедес, обаче се циганят за 10 лева.
Да не говорим, когато трябваше да се почисти стаята след боядисване. ЕДвам се събраха петима татковци.
Естествено, че това не ни е работа. Обаче там са нашите деца.
Виж целия пост
# 29
При нас мин.година искаха по 40лв. за помогала и консумативи.После кой колкото може за спално бельо,а за ремонта...къде от родители,къде от нас около 20-30лв. Peace

не е редно за някои неща,Но като е за децата...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия