Киста на яйчника

  • 262 649
  • 767
# 540
здравейте бях на профилактичен преглед при гинеколога ми и ми откри киста на левия яйчник 5мм в десния се виждала овулация по принцип трябва да ми дойде до седмица  предния месец ми закасня с около 10 дни, та сега ми даде туморен маркер  да правя  и доста се притесних       такава ли е практиката при такива случаи и каква информация дава това иследване
Виж целия пост
# 541
Ориентировъчни са туморните маркери, но най-добре дават насока след опрация или приложено лечение на рак на яйчника. На мен също са ми пускали заради една по-големичка киста в единия яйчник. Успех !
Виж целия пост
# 542
5мм или см?
Виж целия пост
# 543
 hahaha 5 см. знаеш ли колко са?
Виж целия пост
# 544
Да. И мен ме оперираха от такава. При5 мм се прилага медикаментозна терапия, стига всичко да е наред с туморните маркери.
Виж целия пост
# 545
За мен са много, рядко се случва.
5 мм. си е. Според мен, разбира се. Peace
Виж целия пост
# 546
Не. Погледнете първия пост. Обикновено над 5 см се оперират. Преди това се лекуват. Зависи и от вида им. По-малките често изчезват от самосебе си.
Виж целия пост
# 547
5мм е кистата според вас има ли значение кога да направия иследването  т.е. да исчакам ли да ми мине цикъла доста се притесних извинете за въпросите
Виж целия пост
# 548
Как така 5 мм. киста, бе, хора? Shocked Shocked Shocked Нещо не си разбрала май. Моята е приблизително 120 мм. Mr. Green
Виж целия пост
# 549
И аз имах 5 мм киста, спука се.
Да ви питам, колко дни след спиране на дуфастон идва цикъла? Тези които са го пили 5 дни, моля споделете. Peace
Виж целия пост
# 550
Нали въпросното образувание започваше да се определя като "киста", само ако е над 2-3 см. голямо? Поне май така четох из темите, а и не само там - в статиите в нета май се твърди същото.
Виж целия пост
# 551
Да бе да, 5 мм ехографа не го отчита. Даже фоликулите са по 20-30 мм.
Виж целия пост
# 552
Коригирам се, намерих си ехографията 44/52 мм е била.
Извинете ме.
Виж целия пост
# 553
Няма проблем. Peace Но наистина се учудих, че потребителката по-горе е потвърдила, че става въпрос за 5 мм. Според мен, все пак има в предвид см., просто самата тя се е объркала и все още не е много наясно с кистите (както бях аз доскоро).
Виж целия пост
# 554
Няма проблем. Peace Но наистина се учудих, че потребителката по-горе е потвърдила, че става въпрос за 5 мм. Според мен, все пак има в предвид см., просто самата тя се е объркала и все още не е много наясно с кистите (както бях аз доскоро).
да за което се извинявам 5см  сега си видях ехографията и наистина съм доста объркана 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия