Как да я отуча да не си гризе ноктите?

  • 3 040
  • 32
# 15
С караници,заплахи и т.н няма да престане.Ще го прави,когато не я наблюдаваш.Моите ги гризях до 8-9 клас и спрях едва когато започнах да пускам маникюр.Добра е идеята да и се показват хубави оцветени нокти и че ако не ги гризе,като порастне и нейните ще са такива.
Изрязването до дъно не помага,виждала съм дете с изгризан наполовина нокът.Когато вече няма накъде,се започват кожичките  ooooh!
Виж целия пост
# 16
това с красивия маникюр е удобно убеждение за малките дами. имате ли идеи за мъжките гризачи на нокти?
Виж целия пост
# 17
Аз дълго време се борих с този навик и почти не повярвах, когато за два дни с едно намазване с лак за гризане на нокти детето ми (3.5 г.) спря да си гризе ноктите. Мисля, че беше готов да се откаже, но имаше нужда от външна помощ и лакът помогна. Струваше само 2 лв.
Виж целия пост
# 18
Вкъщи си имам трима, които си гризат ноктите-съпругът ми и двете ми дъщери.
Горчивият лак помага в една по-ранна детска възраст, но не при всички. Някои деца свикват с вкуса му и продължават с гризането. Неприятен навик.
За мен решението при девойките в една по-късна възраст е ноктопластика. Дори сме го пробвали.
Но пък си трябва постоянна поддръжка на маникюра, което пък е неподходящо за ученички.
Виж целия пост
# 19
Гризането на ноктите е на психологическа основа.Опитай се да разбереш причината.
Виж целия пост
# 20
Гризането на ноктите е на психологическа основа.Опитай се да разбереш причината.
Това е вярно. Peace
Виж целия пост
# 21
http://www.pointpharmacy.com/shop/Nail-bite-lotion.html
Нещо изключително горчиво, не е лак, а просто течност, така че става и за момчета. Но според мен най-много помага наградата, напр. "ако не гризеш 2 седмици, ще ти купя ... за което ме молеше". при нас помогна комбинацията от двете.
Виж целия пост
# 22
Стига с този маникюр Stop На сина ми какво да му кажа - ще имаш грозен маникюр Rolling Eyes
Това на майпат, но докато не реши детето само да се откаже, рядко има успех.
Синът ми е на 13 години и откакто му пораснаха зъби - не съм му рязала ноктите ooooh! И брекети сложихме и все тая - ноктите се изгризват Sick Какво ли не съм говорила и опитвала, няма резултат Sad
Незнам има ли нещо наследствено в този навик, но баща му си гризеше ноктите. Вече е спрял отдавна, но се чудя има ли връзка newsm78
Виж целия пост
# 23

 Но според мен най-много помага наградата, напр. "ако не гризеш 2 седмици, ще ти купя ... за което ме молеше". при нас помогна комбинацията от двете.
И след изтичане на двете седмици и получаване на наградата не се ли започна отново. Дъщеря ми е издържала около месец, без да обявявам награди и след това отново е започвала.
Виж целия пост
# 24
Имахме същия проблем с 4-годишния ми син. Горчивият лак свърши работа. И аз заплашвах, той обещаваше, че вече няма... обаче явно навикът е много сериозно нещо. Купихме лака, и го сложих на видно място, като го заплашвах - ако си ги гризеш, ще те намажа с горчивия лак. Детето изпитваше истински ужас от тази заплаха, но тя не помогна. Тогава реших да го лакирам докато спи, за да си спестя протестите при лакирането. А като се събуди, му казах да внимава да не ги гризе, защото под ноктите има микроби и те горчат. Веднага престана. Мазах на 2-3 дни, да подновявам горчилката, тя се измива с времето. Веднъж се разсеях и пропуснах цяла седмица, и беше изгризал един нокът. Продължавам да мажа веднъж седмично, все така тайно, и вече две седмици му режа ноктите нормално.
Виж целия пост
# 25
Това с тайното мазане е много хитро,определено ще го пробвам.Моята дъщеря е доста гнуслива,ако й кажа,че микробите под ноктите горчат,ми се струва,че ще има ефект Wink
Виж целия пост
# 26
 И при мен не помогнаха нито заплахите от страна на баща ми, нито вечните караници, нито обещанията....нито горчивият лак. И сега си ги гриза  ooooh! 4-6 пъти съм спирала за около 1-3-6 месеца и след това отново започвам.  Първият път спрях да ги гриза след като си сложих ноктопластика, бях на около 14-15 и дъъълго събирах пари за нея ... и всеки път когато поставех нокътя в устата си се сещах за дъъългите гладни месеци без джобни  Crazy, невероятно много се радвах на моникюра си и самия процес лакиране, което беше и причината след сваляне на ноктопластиката да продължа да обгрижвам и неизяждам ноктите си. Следващите пъти спирах просто защото ми се е появило внезапно желание да се погледам с нокти. Баща ми също си гризеше ноктите до към 40 годишен...може и наистина да има нещо наследствено  newsm78, но пък майка винаги е имала прекрасен маникюр. Сега като видях тази тема ме накарахте отново да си погледна ръцете- внимателно и с много неодобрение. Може би трябва да спра да ги гриза , за да не вижда детето и един ден и то да си ги гризе  Thinking примера си е пример.
 Иначе съвет наистина не мога да дам, само ми се иска да кажа че това наиситна е един ужасен навик, който с годините става все по ужасен и досаден и идеята на vditcheva ми се струва най- хитра и сработваща при малките. Много ми хареса и ще си я запомня , ако един ден ми се наложи да я използвам   bouquet
Виж целия пост
# 27
Стига с този маникюр Stop На сина ми какво да му кажа - ще имаш грозен маникюр Rolling Eyes
Това на майпат, но докато не реши детето само да се откаже, рядко има успех.
Синът ми е на 13 години и откакто му пораснаха зъби - не съм му рязала ноктите ooooh! И брекети сложихме и все тая - ноктите се изгризват Sick Какво ли не съм говорила и опитвала, няма резултат Sad
Незнам има ли нещо наследствено в този навик, но баща му си гризеше ноктите. Вече е спрял отдавна, но се чудя има ли връзка newsm78
Абсолютно същия случай е и при нас -1:1 .Моят син е на 11. И с бащата е така Sad
Виж целия пост
# 28
Да си кажа моя опит.
Вкъщи се сдържа, но в градината си гризеше ноктите вместо да спи следобед.
Мажех с горчив лак, но не винаги имаше резултат, а и понякога забравях.
Сега просто си правим маникюра заедно.
Е, има по 1 гризнат нокът понякога, но все пак си е прогрес, че не си гризе всички.
Виж целия пост
# 29
Гризането на ноктите е на психологическа основа.Опитай се да разбереш причината.

Абсолютно вярно. Peace Разберете причината първо.

В тийн годините и аз бях от "гризачите" ooooh!
Няколко години родителите ми пробваха какво ли не, но се се получаваше.
Аз също исках да спра- имах период в който ноктите ми почти липсваха, а езикът ми беше разранен Confused Ужасно е!
Както започнах, така и спрях- изведнъж! Rolling Eyes

П.П. До ден днешен си ми остана навик в напрегната ситуация да си "опипвам" ноктите със зъби. Close
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия