Как да я отуча да не си гризе ноктите?

  • 3 040
  • 32
# 30
Много е трудно да се отървеш от този навик. Аз все още си гриза ноктите. Embarassed Имах един период преди доста години около бала ми. Тогава в продължение на няколко месеца почнах сама да си правя маникюр и въобще не съм гризала. За съжаление после постепенно почнах пак. Но след като на мен ми е подействало, може би, има спасение за малките кокони. Simple Smile
Виж целия пост
# 31
Аз пък имам същият проблем,само че с кожичките около ноктите. Ям ги от както се помня. И то в повечето случай когато съм нервна. Знам,че е грозно,но просто нямам воля да спра. Не ги ям, само когато съм с маникюр,но той не се задържа повече от месец,и  след това всичко пак отаначало. Дали този горчив лак помага и за кожичките?  newsm78
Виж целия пост
# 32
Доста е гаден на вкус - аз пробвах този на Перфект.
И аз имам остатъци от стария навик и честичко си завирам пръстите в устата и понякога си гризвам нокътче или кожичка.
Помня, че ги отказах в училище с измислен от мен метод - почнах да гриза химикалки, а след това си взех метална химикалка, за да се отърва и от този навик.
После около 2000 г. пак ми беше кофти период и почнах да ги гриза.
Сега гледам да си правя маникюр.

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия