Вятърко листи в гората пилей, а Юнчето вкъщи на топло се смей! - тема 5

  • 32 310
  • 743
# 270
Здравейте,мамчета!!
Чудесни новини за Ивана,браво на малката героиня Hug
За темпетарурата-имам само дигитален термометър,но му нямам много вяра.Показв все около 35.6-36.3 градуса  Shocked Не мога да си купя и живачен,че никъде не продават вече
Нашата активна гимнастика е тази http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … 9fa3cd5f32d8650bb ,пее от време на време и издава някакви звучи като я натиснеш,но Буба не иска да стои в нея.Заиграва се за 5-10 минути и после почва да мрънка и се разревава.Купих друга гимнастика от Кауфланд,доста по-простовата и евтина,слагам я отговре й като и е легнала,закачем и допълнително играчки и много повече й харесва и се радва,гука....
Искам да ви попитам вашите бебоци все още будят ли се през нощта да хапват??.Мислих,че ще го израсте,но  не.Буба се буди всяка вечер в 3ч и в 5.30ч и си хапва все едно не е яла два дена Mr. Green Провах вода да й давам,изпива я и после пак ревва за манджа.Явно така ще ....
Днес доста ветровито и студено,явно ще си стоим у дома
Лек ден
Виж целия пост
# 271
Здравейте и от нас!
Тук времето е ужасно студено  cold Ама какъв вятър духа ако знаете..
Както и да е де, исках да ви се оплача за пореден път от тъпите доктори!!  #2gunfire #2gunfire 2 дена подред вдигаме вечер темп  Ill Вчера водих Ивана на лекар и уж нищо и нямаше, само констатира подути венци. Обаче вчера пак вдигна темп  Confused Сутринта пак я заведох и т.к. нашата педи е втора смяна улучихме тази с която работят в един кабинет  Sick Аз си я знам тая  оФца ама... Червено ни било гърлото - ХОП АНТИБИОТИК  smile3515 smile3511 Обяснявам и аз че сме с епилепсия.. че пием еди какво си лекарство и то не е съвместимо с някои видове АБ, а пък тя - "Той е пречистен, няма страшно" пречистен и е мозъка на тая ненормалница  #Cussing out #Cussing out Може ли на нема и 4 месечно дете да изпишеше АБ за леко зачервени дъгички  #2gunfire #2gunfire #Cussing out Прибирам се аз, вадя листовката на нашето лекарство за епилепсията и хоп - с главни букви пише с АБ от този род да не се смесва!!!  #Cussing out #Cussing out #Cussing out Ама че идиотщина значи!! Естествено звънях в Турция, сега чакам да ми се обадят с мението на педиатъра ни там.. А пък аз извадих бомагите с хомеопатичните и започнах самолечение, защото както казват по панагюрски "вдига ми се в глЪвЪтЪ"  Crossing Arms Mr. Green Дано да мине чеее.. тази темп при нас е страшно опасна  newsm45 newsm17 То човек да не се зарадва на нещо значи  smile3516 Голямо съмнение взе да ме гложди за тея зъби, защото така си гризе пръстите, че ако имаше зъби сигурно щеше да си направи рана  Rolling Eyes Не ги смуче, а ги гризе в буквалния смисъл на думата, както и играчките си... И отделяме слунка все едно е някоя лама  Laughing Crazy
Сега да поздравя Марчела за пошлушния Пафчо  Hug
И да кажа на Киди, че и ние "пълзим" точно както го описваш ти  Laughing Laughing Много е смешна, оня ден я оставих по крем и взех да я залисвам с една играчка. Бях на 1 метър от нея и тя като все да се бута с крачетата.. хоп хоп и стигна до мен  Laughing Като червейче мъничко  Crazy Heart Eyes Много се смях  Mr. Green

Охх оплаках се.. Извинявам се за негативния пост, нооо...
АА за термометрите щях да казвам - имам дигитален на марката миколайф! Префектен е и мери за 10 секунди! Купих го още като бях бременна със Софи за луди пари  Crazy Но, до сега не е имал откат! Сравнявала съм хо 100-тици пъти със живачния, няма дори една десета разлика! Мерила съм под мишницата, в дупето, в устата.. Навсякъде!
Виж целия пост
# 272
smilianova, нямам думи!  #2gunfire Добре, че решихте да заминете за Турция, а не се доверихте на тукашните ни " специалисти".  #Cussing out То  един антибиотик немогат да изпишат както трябва...
Виж целия пост
# 273
абеее  думи нямам просто... Само заради това съжалявам, че мъжа ми си намери работа в малък град, а не примерно в София или Пловдив... Е! Ся кво! Като живеем в малък град да мрем ли?!!!  #2gunfire #Cussing out Все трябва да търчим, я до Пловдив, я до София... Тука дори няма къде да я заведа на часно майка му с..ра  #Cussing out Ауу как се ядосах.. Извинявам се...
Виж целия пост
# 274
Киди и ние имаме такава гимнастига, отначало не стоеше много , но той пък беше по-малък. Сега се застоява 30 -40 мин. и си върша спокойно работата  smile3534  Ако питаш мен ми е много постна с малко играчки , но той засега си я харесва. Всяко дете е различно така, че както си решиш  Simple Smile
Браво на Павчо, че не е забравил цицата  Hug
И нашия термометър е дигитален от 6,7 лв. от аптеката, няколко пъти мерих един след друг и все различно с изкарва.  
Виж целия пост
# 275
Момичета, на собствена глава върнах стария облик на първата ни страничка, за да могат да се добавят и новите ни мами. Надявам се, че нямате нищо напротив.  Flutter
Мля да добавите и нас:
дата на раждане 14.06.2010г в 21.36ч.
Моника с тегло 3 570 и височина 53см
Благодаря Simple Smile
Виж целия пост
# 276
Добавете и  нас -Андрей   1 юли 10часа    3750кг.  53см.    love001
Виж целия пост
# 277
Табакова ето това е новия номер на Др.Янакиев-0886786733.Прегледа при него също е 30лв. но ако отидеш в кабинета му ,а ако го извикаш в къщи е 40 лв.Аз го извиках в къщи и съм мн доволна сега след 5-тия месец трябва пак да ни прегледа и ако отново всичко е наред,както доктора каза:"Давал 70 години гаранция" Joy
Виж целия пост
# 278
Ето ни и нас след една ветровита разходка Simple Smile

Ние от днес си имаме ето тази активна гимнастика  и засега съм доволна - дребосъчка си лежи вътре и се зазяпва и си дрънчи с разните му там играчки, пък аз си върша разни задачки. Само ако знаех по-рано, че така ще й хареса...
mamita_desita, не сте само вие с буденето нощем - Стела продължава да има нощи, в които се буди в 2-3 часа, после към 5-6 пак... Като се събуди така към 2, я взимам при мен на спалнята и й давам да смуче, тя си се успива и си откарваме вече до следващото хранене в 6 сутринта.
Нашата педиатърка ни препоръча тези лепенки за температурата - след хепатитната ваксина сложихме на боцнатото местенце да й успокои, сега след Пентаскима пак й сложих - действат й добре на малката.

Добре дошла, _BLUE BIRD_  Simple Smile
 Hug
Виж целия пост
# 279
Много интересни теми сте обсъждали и ми се иска да наваксам...
Преди всичко специални поздрави на мама по три – чудя се как се справя с 3 + 1 мъника, да са живи и здрави!!!  bouquet
И ние сме като silvy, много ни тежи дупето и не ни се обръща още. Като сме по коремче ужасно пъшкаме, но пък като сме по гръбче правим сериозни опити да седнем. Не се интересуваме от активната гимнастика, но пък си имаме вече любима играчка – хващаме я, дрънкаме, облизваме я и обилно напояваме със слюнка...
Mamita desita и darry darry, за водата ... бебо пие на ден поне по 100 мл., въпреки, че е на изключително кърмене. Налага ми се дори да го ограничавам. Давам му преварена изворна вода DEVIN със стайна температура.
Относно въпроса за запека на мартеа имахме един много тежък период от две седмици /имам съмнение, че причината бяха едни капки INFANT FORMULA/ . Първоначално се опитах да го реша с клизма с термометър , която, обаче, избягвах да прилагам често. Педиатърката ми препоръча Дуфалак, но категорично отказах. След консултация с хомеопат му давахме calcarea carbonica ostrearum 15 ch – по три гранулки, разтворени в много малко вода, 2 пъти/24h; 30 min преди и след хранене. Ефектът му беше страхотен и до сега нямаме оплаквания, но доколкото знам хомеопатията при всяко дете е индивидуална.
Xlora, за кърмата мисля, че не е от значение количеството, а качеството на храната. В различни статии, които съм чела, казват, че е важно да се приемат повечко течности, мляко, плодове и зеленчуци и като цяло да се залага на балансираното хранене, както и на това майката да е отпочинала и спокойна. Има храни, за които твърдят, че имали влияние върху лактацията, като ядки, варено жито и др., но трябва да се внимава какво се консумира, за да се избегнат стомашни неразположения при детето. За да не спре кърмата наскоро прочетох, че трябвало да се предлагат и двете гърди и да се изцеждат след всяко кърмене,  да не се пропуска кърменето или изцеждането през нощта, т.к. при образуването и отделянето на кърма главна роля играе хормонът пролактин, които увеличавал концентрацията си между 2 и 5 часа сутринта и още мн. др. Моят бебо е на изключително кърмене, с режим пет пъти на ден, през 4 часа с голям интервал между 21h. и 5h., по 150 мл. на хранене, но от половин месец се изцеждам, за да съм сигурна че му давам необходимото количество кърма. От правилата спазвам приема на много течности, като задължително на ден изпивам по една чаша прясно мляко и чаша чай на HiPP за кърмачки.
Deluxsa и аз съм на изключително кърмене  и с цикъл – нямам пропуснат месец след раждането, но и нямам проблем с желанието на детето да се кърми. По-скоро количеството кърма е колебливо – наложи ми се два пъти да му дам АМ и  много се бях притеснила, как ще реагира на рязката смяна бебо, но той изобщо не го отрази.
mar4ela 5 и ние като Вас, до преди три дни бяхме само с ваксините от родилното, заради хипербилирубинемия. На 27.09. ни биха Pentaxim и Synflorix, а Рекомбинантна хепатит В ваксина нямаха и пак я отложихме. С утвърдена от МЗ схема, поставянето на ваксините може да се отложи за не повече от шест месеца и да се прави през интервал не по-малък от един месец, като могат да се комбинират с изключение на Триваксина морбили-паротит-рубеола.
И понеже май прекалих с писането  bash, а и бебо се събуди и е мнооого гладен...  feeding...
Моля за съвет за т.нар. „ЗАБЕЛВАНЕ НА ЧУРКАТА”. Страх ме е да правя каквото и да е било, но пък от друга страна предполагам трябва да се полагат някакви особени грижи. Четох, питах и при всеки е различно. Едни са почнали забелването още първите дни след раждането, други ми казаха да изчакам до годинка. Аз не бях пипала чурчето до преди пет дни, но се притесних, че има опасност да залепне кожичката и по време на баня когато кожичката е мека за да не се цепне подръпвам без да упражнявам сила по малко. Май нищо не се получава, но не искам да му причинявам болка...Вие почнали ли сте със забелването и как точно го правите?  Thinking
Виж целия пост
# 280
_BLUE BIRD_, и аз бях пред голяма дилема какво да го правя това пишле. Накрая за себе си реших нищо да не го правя. Единствено го почиствам по време на баня като подръпвам лекичко кожичката, колкото позволява, без да натискам излишно. Не знам, дано да не съм сбъркала, времето ще покаже. Но според мен трябва да постъпиш така, както го чувстваш ти  Peace
Виж целия пост
# 281
Благодаря ви на всички за съпричастността! Ние с Паф ви прегръщаме!  Hug
BLUE BIRD, добре дошла и от мен!  Hug За чурката - татко му я забелва по малко всяка вечер по време на баня и вече се вижда част от главичката. Той има опит от първородния си син. Аз го инспектирах Mr. Green, хареса ми резултата и му се доверявам. Павел изглежда не изпитва болка, защото просто си стои и се усмихва.  Peace
Виж целия пост
# 282

Моля за съвет за т.нар. „ЗАБЕЛВАНЕ НА ЧУРКАТА”. Страх ме е да правя каквото и да е било, но пък от друга страна предполагам трябва да се полагат някакви особени грижи. Четох, питах и при всеки е различно. Едни са почнали забелването още първите дни след раждането, други ми казаха да изчакам до годинка. Аз не бях пипала чурчето до преди пет дни, но се притесних, че има опасност да залепне кожичката и по време на баня когато кожичката е мека за да не се цепне подръпвам без да упражнявам сила по малко. Май нищо не се получава, но не искам да му причинявам болка...Вие почнали ли сте със забелването и как точно го правите?  Thinking


BLUE BIRD, въпреки упреците които понесах от страна на някои мами, за това което направих на моя син, ще ти кажа за моя опит.
Още от 5 ден му я забелва баща му и до края на първия месец вече беше изцяло забелена. В началото съвсем ляко, но постепенно с лек натиск по време на баня, след като се отпусне кожичката. Всеки сам си решава за това как да действа, но това което аз знам от майки с момченца и от педиатри е, че колкото по-рано толкова по-добре. така или иначе един ден все ще го боли докато му се отлепи. Дали хирург изведнъж или вие вкъщи по малко, сами решавате. Успех! Hug Peace
Виж целия пост
# 283
Дайте съвет с какво да мажа Теди след баня, много му е суха кожата, целия се бели. Използвала съм олио и мляко на Бюбхен, мляко на Саносан, мляко и лосион на Себа Мед и мляко на Д-р Тайс, ами няма никакъв ефект. Накрая ще го пробвам с мас.  Sick
Smilianova, една от причините поради която не искам да съм в малък град, е че няма адекватна медицинска помощ. Дано не ми се налага, моля се с 2 ръце, такъв ужас изпитвам от лекарите тук.
Пишлето и аз само го измивам старателно по време на баня и лекичко придърпвам, но си мисля, че нищо не правя. Педито каза да не го пипам до 6 месец.  newsm78
Виж целия пост
# 284
Аз го инспектирах Mr. Green, хареса ми резултата и му се доверявам.

 Joy Joy Joy

Пепси, защо не пробваш със зехтин? Нали казват, че той уж най-добре се отразявал на бебешката кожичка
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия