Вятърко листи в гората пилей, а Юнчето вкъщи на топло се смей! - тема 5

  • 32 310
  • 743
# 375
Тази вечер не плака! Затоплихме леко стаята преди къпане(за първи път), постелих пеленка на повивалника(предните вечери нямаше), разтърках хубавоооо олиото в ръцете си, започнах този път от краченцата, говорех му и масажирах, а той се смееше!  Crazy Разгеле!  :party
Ние го къпем в анатомична ваничка по гръб, по някое време татко му го вдига да го измия отзад. Аз сапунисвам и поливам, татко му се занимава с чурката и го държи. Като е нощна баща му не го къпя, т.е. 3 дни къпем, 1 - не.  Wink А днес главичката на чурката почти се беше показала цялата. Как е станало не знам - вчера не беше така... Crazy Кожичката беше леко зачервена. Почистихме я добре, ще видим утре как ще е.
Днес беше леко крив Павчо, докато суче. Хваща, пуска, върти главата, аха да заплаче, маха с ръце, с крака, суче по малко... По някое време тотално отказа. Напълних това, което изтече от свободната гърда в шише(40мл.) и му го дадох - изяде го. Аз постоянно се притеснявам, че не му стига кърмата. Определено го няма това изобилие, на което беше свикнал... Иначе си е спокоен, само дето ръцете са му все в устата, а преди не беше чак така.  Rolling Eyes Май ще вземам пак кантарче на заем..
дион, скорошно оздравяване на Мати!  Heart Eyes хихихи писали сме заедно! Радвам се, че и Матей не е плакал!  Hug Абе ще им намерим цаката ние... Crazy
Виж целия пост
# 376
дион, бързо оздравяване!  Hug Praynig
Виж целия пост
# 377
И ние се къпем с хавлиена поставка, все още му е много добре на Теди. Плаче само като започна да го обличам.

Аз от 2-3 дни имам едно притеснение, а днес вече ми е доста притеснено. И преди съм споделяла, че Теди връща по малко като се оригва. Но от 2-3 дни връща постоянно, дори и между кърменията. Днес го гледам, че постоянно му се пълни устата и не успява да диша дори, страх ме е да не задави. Повърна много и една приятелка, след това вкъщи отново ме повърна. Дори не успявам след кърмене да го вдигна и ми връща докато е легнал на възглавницата.Това вече май не е от лакомия. Ето сега заспа, но е много неспокоен и постоянно си цока пръста, за да се успокои. Дали не е рефлукс? Има ли бебчета с подобен проблем? Направо място не мога да си намеря от притеснение.
Виж целия пост
# 378
И ние се къпем с хавлиена поставка, все още му е много добре на Теди. Плаче само като започна да го обличам.

Аз от 2-3 дни имам едно притеснение, а днес вече ми е доста притеснено. И преди съм споделяла, че Теди връща по малко като се оригва. Но от 2-3 дни връща постоянно, дори и между кърменията. Днес го гледам, че постоянно му се пълни устата и не успява да диша дори, страх ме е да не задави. Повърна много и една приятелка, след това вкъщи отново ме повърна. Дори не успявам след кърмене да го вдигна и ми връща докато е легнал на възглавницата.Това вече май не е от лакомия. Ето сега заспа, но е много неспокоен и постоянно си цока пръста, за да се успокои. Дали не е рефлукс? Има ли бебчета с подобен проблем? Направо място не мога да си намеря от притеснение.
Pepsi и ние много връщаме ,но и много си тъпчем ръцете  в устата.Тази вечер повърна даже в коритото като я къпехме ,а беше яла 1.30мин.преди това.Понякога както стои легнала я забелязвам как замлъква очите и изпъкват и точно в този момент повръща.Говорила съм с 3-4 майки ,на които бебетата са с нас и те са ми казвали,че и те така повръщат.Аз също се притеснявам,защото баткото хич не ми е повръщал. Hug
Виж целия пост
# 379
Пепси, моя малчо също много повръща, в понеделник сме при гастроентеролог, да видим какво ще каже ... Като казвам много, разбирай, че има дни, в които след всяко ядене повръща ...
Болничките да оздравяват бързо Praynig Hug
Виж целия пост
# 380
Явно масово се повръща. Какво ли представлява прегледа при гастрото?

Момичета от Варна, знаете ли добър гастроентеролог, да запазя час от сега, че като идваме да минем на консултация?
Виж целия пост
# 381
Ние откоро сме с анатомична ваничка и ми беше страшно неудобна.Еми не знаех как да му измия главичката, големи мъки.Пробвах с коремчето надолу като го държа за гърдичките-той вири и върти глава.Сложа го по гръб да легне,главата му на високо, не мога да загрибам спокойно вода.Преди плачеше още като почнем мазането, но сега му харесва, но плаче много, докато го обличам и намерих цаката-бибата в устата и мама действа  Grinning
Не знам какво му става, но от два дни нещо го мързи ли, що ли, сложа го по коремче и той забучва нос.Преди си стоеше доста, но сега мрънка и си поляга и не ще и това е.Почнах да се притеснявам вече.Другото е, че не мога въобще да го оставя сам.Докато съм при него гука, смее се, даже от известно време се е научил да врещи от радост.Излезна ли от стаята обаче, се почва един рев, чак със сълзи, върна ли се, все едно се натиска някакво копче -почваме да се смеем.Чакам го да заспи, че да отида до 00.Дано го израсте, че лошо така.Чудя се дали да не го оставя един-два пъти да си пореве, но пък като ми става жално   Cry
Pepsi ,заведи го на лекар наистина.Хем ще го прегледат, хем и ти ще знаеш какво му е.От една акушерка в родилното бях чула, че ако върнат малко-връщат излишното, но ако повърнат много-връщат всичко.Може и за това да си смуче пръстчето, върнал си е почти цялото ядене.
И Иван си смуче палеца, че даже му се повдига, но не се отказва  CrazyУж за това го научих с триста зора на биба, но човека я хваща, маха я с ряз, и бута пръста.Че и ако го видите как го наглася.Първо вдига цялото юмруче пред очите си, оглежда го хубаво, после си наглася палеца и чак тогава е в устата.  Laughing
Виж целия пост
# 382
Явно масово се повръща. Какво ли представлява прегледа при гастрото?

Момичета от Варна, знаете ли добър гастроентеролог, да запазя час от сега, че като идваме да минем на консултация?

д-р Георгиева.  Peace Аз съм много доволна , марчелка и николови също са ходили при нея.  Peace То тя е и кажи речи единствения добър детски гастроентеролог във Варна. Ако те интересуват телефони ми пиши на лични.  Hug
Виж целия пост
# 383
Явно масово се повръща. Какво ли представлява прегледа при гастрото?

Момичета от Варна, знаете ли добър гастроентеролог, да запазя час от сега, че като идваме да минем на консултация?

Казват, че доц. д-р Миглена Д. Георгиева е най-добрия педиатър - гастроентеролог във Варна. Ние бяхме на преглед при нея преди около месец, заради хипербилирубинемия /продължителна жълтеница/ и свърши много добра работа. По Здравна каса с направление приема в ДКЦ "Св. Марина" - Варна /Терапията/, но с часовете е много сложно /записването става за месец напред/, въпреки, че ако се уговориш с нея може да те приеме и без час. Бяхме си запазили час 20 дни предварително, нямаше за по - рано, но като отидохме на място се оказа, че много хора бяха без час и тя си ги приемаше без проблем. Като отидеш в болницата само трябва да си завериш направлението на регистратура - слагат печат на гърба и се качваш на третия етаж, където сестрата събира накуп няколко направления и влизате групово...поне така беше при нас. Може да те приеме и на частно в Детски център на ул. Гурко 49 до Окръжна болница. Прегледа там е 30лв. и не се налага да чакаш, разбира се. Laughing Телефонът на Детския център за записване на час е 052/ 611 116, а на д-р Георгиева сл. тел. 0899 074268; 052/ 302851;052/ 302360. Надявам се всичко да е ОК при Вас! Hug
Виж целия пост
# 384
Добро утро!  Hug

Пепси знам че  бебецата често връщат от това че не им се затваря клапата на стомахчетата веднаго след хранене , със съзряването на организма това се оправя. Заведи го за всеки случяай на лекар, разбира се  Peace

За затоплянето на стаята и аз си мислех да го правя вече, макар че на Светли никак не му пречи. Вчера го оставих гол да си рита на спалнята доката приготвя нещата за къпането, когато го взех беше със замръзнали крачета, но все така щастлив и весел. А на мен все ми е студено  Embarassed полага големи усилия да не изнежа и децата- те спях с по едно памучно одеало , а аз с 2 вълнени  Embarassed
Виж целия пост
# 385

Аз да питам в каква поза къпите бебоците,сега не си купих шезлонг за вана и къпя малката с коремчето надолу,хваната под мишниците а тя рита ли,рита,обаче си протрива коленцата във ваничката защото вече е по големичка.И сега съм в чуденка да взема ли от този хавлиен шезлонг.Не искам нещо скъпо,защото ще го ползваме 3-4 месеца докато почне сама да седи,а с баткото нямам спомен как съм го къпала.Чудна работа как забравя човек.

Ние го къпехме върху хавлиена  поставка от 1ви месец, но вече не е удобно. Сега постилам една хавлийка отдолу на коритото, слагам малка хавлиена възглавничка за баня, продават се-около 3-4 лв. Таткото го държи отпред във  въздуха само докато измием дупето, че му тежи на гърдичките и после го обръщаме и ляга в коритцето върху хавлийката. Така е много удобно и за нас и за бебчо.  Peace
А пък аз поливам  Mr. Green, че вече много му тежи дупето!
имам тази възглавничка но никога не съм я ползвала,като се намокри и детето легне върху нея не му ли влиза вода в ушите,и после тя до утре ще изсъхне ли,така ще пробвам.Ако не стане ще купя стойка,че и аз сама си я къпя от раждането и вече хем ми тежи,хем тя си охлузва коленцата от ритане както споделих.
Виж целия пост
# 386
Днес беше леко крив Павчо, докато суче. Хваща, пуска, върти главата, аха да заплаче, маха с ръце, с крака, суче по малко... По някое време тотално отказа. Напълних това, което изтече от свободната гърда в шише(40мл.) и му го дадох - изяде го. Аз постоянно се притеснявам, че не му стига кърмата. Определено го няма това изобилие, на което беше свикнал... Иначе си е спокоен, само дето ръцете са му все в устата, а преди не беше чак така.  Rolling Eyes Май ще вземам пак кантарче на заем..
Аз имам чувството, че ние вечно имаме проблеми с това кърмене, обаче някакси продължаваме. Миналата седмица Боил се държеше по същия начин. Дърпа се реве, а като му дам от шише - яде. Като цедя едва ли не нищо не излиза. В чудо се бях видяла. Че на това отгоре бяхме и на гости при баба и дядо, и допълнително изнервени. Сега обаче стана по-нормално положението. И кантарът показа, че е качил 180гр за една седмица, а предната, когато всичко беше наред, беше качил 110гр.
Докато съм при него гука, смее се, даже от известно време се е научил да врещи от радост.Излезна ли от стаята обаче, се почва един рев, чак със сълзи, върна ли се, все едно се натиска някакво копче -почваме да се смеем...
....
И Иван си смуче палеца, че даже му се повдига, но не се отказва  CrazyУж за това го научих с триста зора на биба, но човека я хваща, маха я с ряз, и бута пръста.Че и ако го видите как го наглася.Първо вдига цялото юмруче пред очите си, оглежда го хубаво, после си наглася палеца и чак тогава е в устата.  Laughing
Все едно Боил описвам Simple Smile
Виж целия пост
# 387

Не знам какво му става, но от два дни нещо го мързи ли, що ли, сложа го по коремче и той забучва нос.Преди си стоеше доста, но сега мрънка и си поляга и не ще и това е.Почнах да се притеснявам вече.Другото е, че не мога въобще да го оставя сам.Докато съм при него гука, смее се, даже от известно време се е научил да врещи от радост.Излезна ли от стаята обаче, се почва един рев, чак със сълзи, върна ли се, все едно се натиска някакво копче -почваме да се смеем.Чакам го да заспи, че да отида до 00.Дано го израсте, че лошо така.Чудя се дали да не го оставя един-два пъти да си пореве, но пък като ми става жално   Cry

И Иван си смуче палеца, че даже му се повдига, но не се отказва  CrazyУж за това го научих с триста зора на биба, но човека я хваща, маха я с ряз, и бута пръста.Че и ако го видите как го наглася.Първо вдига цялото юмруче пред очите си, оглежда го хубаво, после си наглася палеца и чак тогава е в устата.  Laughing

Все едно за моя Станислав става въпрос Simple Smile  Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Виж целия пост
# 388
И ние със зор се кърмим от бая време, засуква и след малко почва да се превива и да мрънка, като му дам шише и няма проблем и това не е всеки път. Немога да си обясня защо, на какво се дължи, ако искаше да се отбива, нямаше да засуква, нали или се лъжа.  Все се каня да се цедя и да давам от шише всеки път и все си викам , айде последно пробвам и тогава той засуква ooooh! Наистина е приятно да кърмиш детето си , но ако то суче с кеф, а при нас в повечето случаи се изнервяме и аз и той и накрая пак давам шише Twisted Evil . Имам много приятелки , които са цедили и давали и бая време са изкарали така без да им намаля кърмата, вие как мислите?  newsm78

Лек ден, днес е студеничко , ще си стоим вкъщи  1crib
Виж целия пост
# 389
Набързо да се включа, да се чуствате почерпени за нашата четвърта месечинка.
Ставам, че се събудихме.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия