СТРАСТИ - градините в София кампания 2010/2011

  • 41 367
  • 740
# 330
Ан Мари, много ти благодаря за отговора. Предадох на моята приятелка.  Hug
Виж целия пост
# 331
Лю, можеш да направиш регистрация веднага - няма голямо значение   Hug
Самото кандидатстване( 1 класация) за 2011г ще е в началото на  май 2011г (може би на календара ще се появи точна дата за 1 класиране). Кандидатстването започва да е възможно след Нова година (около февруари). До датата на 1 класиране, НЯМА ЗНАЧЕНИЕ кога точно ще се направи избора на ДГ в които да кандидатствате, защото всички деца, които участват в първо класиране, получават дата на кандидатстване датата на която се извършва първо класиране ( за детските градини в които са кандидатствали на 1-во класиране)
ВАЖНО е да кандидатстваш във всичкиДГ, в които потенциално би имала желание да водиш детето си (и възможност)преди 1-во класиране, за да запазиш тази началнадата. Всички ДГ, които добавиш след тази дата си получават входящ номер деня, часа и минутата на кандидатстване и шанса е по-малък при равен брой точки.
Не гообясних много разбираемо,но..важното е,че трябва да кандидатстваш преди края на април 2011г за септрември 2011г...
Късмет и успех.
АКО има предварително кандидатстване, може и от сега, а кандидатурите ти ще се активират автоматично, когато почне новата кампания..(не знам дали има такава опция сега, понеже моя син е вече голям и приет..)
  bouquet
Виж целия пост
# 332
Щурчо, няма предварително кандидатстване. Peace
Виж целия пост
# 333
Гледам,че Лю си изтри поста, та...моя става безсмислен..  Embarassed
Виж целия пост
# 334
Имам въпрос, ако в сайта не пише че има деца със СОП в групата, значи ли че няма такива деца в групата или просто не са ги написали и винаги ли трябва да има деца със СОП в групата(в смисъл ако няма, може би не е имало желаещи?) или може да не обявят тези места и те все още ли са отделно?
Виж целия пост
# 335
Имам въпрос, ако в сайта не пише че има деца със СОП в групата, значи ли че няма такива деца в групата или просто не са ги написали и винаги ли трябва да има деца със СОП в групата(в смисъл ако няма, може би не е имало желаещи?) или може да не обявят тези места и те все още ли са отделно?

Зависи от желаещите, но могат да запишат до две деца със СОП в група и с разрешение още едно. Гледа се и състоянието на децата, защото по-тежките случаи и с едно им е трудно, а какво остава с две. Ако някъде има повече желаещи със СОП, се пренасочват към други градини. Поне такава беше уговорката. И би следвало СОП да се показват като брой в системата, но не знам дали това се спазва.

Но СОП и ХЗ не са под един знаменател. Поне според СО явно за броя на децата с ХЗ в група не се налага да има ограничения. То ако хроничните заболявания не са реални, наистина не се налага и могат да запишат и 50% такива деца в яслена група. Това е и причината броят на записаните с ХЗ да не се показва публично.
Виж целия пост
# 336
Аз питам за СОП и интегрирано обучение- ако на сайта не е посочен прием, има ли вариант да няма такова дете в групата?
Виж целия пост
# 337
Аз питам за СОП и интегрирано обучение- ако на сайта не е посочен прием, има ли вариант да няма такова дете в групата?
                Има вариант да няма такова дете в групата,но има И вариант такова дете да е прието по общия ред през системата,без да е заявена диагноза.
Виж целия пост
# 338
Това което ме интересува е- в момента пише 22 деца приети, не е посочено да има дете СОП, значи ли че по документи такова няма в тази група- няма да ходя да ги преглеждам за диагноза
Не искам да питам директора и СО засега, ясно е защо
Виж целия пост
# 339
Това което ме интересува е- в момента пише 22 деца приети, не е посочено да има дете СОП, значи ли че по документи такова няма в тази група- няма да ходя да ги преглеждам за диагноза
Не искам да питам директора и СО засега, ясно е защо

Би следвало да нямат записано дете със СОП. Освен ако директорката не е "пропуснала" да го отрази. Не е като да не се е случвало.

Дидиа нали затова трябваше децата по т. 2.2.3 да се записват преди първото голямо класиране - за да могат директорите да са наясно със спесификата и да знаят с колко още деца могат да се справят. Само че ХЗ могат да ги приемат целогодишно явно. За заблуда на всички.


Прочетох Стратегията на СО за интегрираната информационна система. (http://www.sofia.bg/iis.asp). Общи приказки и нищо конкретно. ИСОДГ или подобно нещо липсва въобще, а същинската интеграция се предвижда като последен етап (поне доколкото разбрах), т.е. вероятно даже не е и обмисляна спешна интеграция с админ, НОИ и ЕСГРАОН.

Няма публикуван план за изграждане и май ще трябва да искаме среща със Секретаря на СО, която по документ отговаря за тази система. Така като гледам детските градини пак са последна дупка на кавала.
Виж целия пост
# 340
И ХЗ и СОП могат да се приемат целогодишно- в закона пише че не могат да отказват прием
Виж целия пост
# 341
Момичета, дъщеря ми тръгна на ясла преди 3 дни. Това ще й донесе ли точки при кандидатстването в ОДЗ/ЦДГ през 2011? Четах, че е точка при определени ДЗ, но от познати чух друго и ми е необходимо вашето мнение. Благодаря предварително за отговора.
Виж целия пост
# 342
                      Ели,ще отразят директорките , ако има какво да се отразява.При дадена бройка приети 22 деца не може да се каже какъв е състава.Зависи какво сведение са искали.Практиката показва,че децата със СОП обикновенно идват след класиранията и то с протокол на инспектората.Аз поне до сега не съм видяла записано дете със СОП преди класиранията.Директорките пускат заявка за Х деца и 1 или 2 места със СОП.Не винаги има класирани деца със СОП.         
Виж целия пост
# 343
Момичета, дъщеря ми тръгна на ясла преди 3 дни. Това ще й донесе ли точки при кандидатстването в ОДЗ/ЦДГ през 2011? Четах, че е точка при определени ДЗ, но от познати чух друго и ми е необходимо вашето мнение. Благодаря предварително за отговора.

Ако към момента на класирането/преди записването е посещавала 6 месеца самостоятелна общинска ясла, то ще й се присъди допълнителна точка по критерий К5 Peace
Виж целия пост
# 344
Благодаря за отговора, Акси Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия