Как се приключва 10-годишна връзка?........

  • 24 079
  • 138
# 105
Здравейте отново  Hug

Вчера пак се видяхме и пак говорихме..

Сигурно толкова не сме говорили за незнам колко години...
Казах си абсолютно всичко за което се сетих.. не че няма и още! Той е в шок, защото въобще не си е и помислял че ние имаме някакъв проблем/ каза ми че не съм го показвала... за което аз съм си виновна/.

Цялата промяна в него дойде от проблеми с неговото семейство... наистина сериозни проблеми и здравословни, финансови и за каквито се сетите още и въпреки че беше кошмарно той оцеля и се пребори с тях... но явно това се отрази сериозно....
Самия той се затвори по някакъв начин и към мен , и към приятели и към близки.... затова настъпи може би отчуждение....

А в нито един миг не съм спирала да го подкрепям, все пак той ми е най- близкия човек, но си направих мечешка услуга с това да мине другия проблем, аз да задържам в себе си всичко което ми тежи....

До тоя извод стигнахме вчера, а той наистина ме обича и ме е приел за неговата жена, за майката на децата му... до скоро и аз се приемах така. всички отстрани ни завиждаха за отношенията за връзката,, човек който не ни познаваше ни беше питал 'Вие май се познавате от скоро?", а ние бяхме на 8-та година....

Защо се получи така, защо се отчуждих, защо ми се промениха чувствата, не че ги няма.. но не са такива каквито искам... искам да пробвам, да оправим нещата.... А дали ще успея ooooh!
Виж целия пост
# 106
На сърцето не се заповядва.
Не можеш да си налагаш да изпиташ нещо, което просто не изпитваш.
Виж целия пост
# 107
Ше удължиш агонията. Но пък иначе ще се питаш - дали пък нямаше да се получи. Явно не си готова за решителната крачка. А мъжете имат гадния навик, като видят, че нещата загрубяват, да покажат внимание и така до следващия път. Само не се опитвай да решиш проблемите с дете.
Виж целия пост
# 108
В момента вариант дете е  напълно изключен!
Даже и съвместно съжителство.
Виж целия пост
# 109
vlubena v jivota според мен ти още си го обичаш твоето момче, само дето под бремето на проблемите сте забравили хубавите неща, които ви свързват.   Heart Eyes
И на моя човек му дойде като гръм от ясно небе желанието ми да се разделим. Също говорихме и си казахме доста неща. От тогава съм на принципа, че на никой не му пише на челото какво му е главата. Половинката няма как да знае как се чувстваш, ако ти постоянно слагаш маската на доволна жена, а вътре в теб ти е тежко и ти се плаче.  Tired
Аз за това вече съм на принципа каквото ми е на сърцето, това ми е на устата. Всяко нещо, което ме дразни или наранява му го казвам на момента. Така мисля, че е по-добре и за двамата. Той няма как да има желание да промени нещо, ако не знае, че това нещо те дразни.  Crossing Arms
На същото държа и в обратна посока, в смисъл той да ми ги казва нещата, а не да ги премълчава.  Flutter
Този начин на общуване ни научи да бъдем по-търпеливи и по-компромисни един към друг. Всеки погледна нещата от гледната точка на другия. Когато се налага например аз да правя някакъв компромис заради него, той след това го компенсира по друг начин и обратното.  Whistling
Вашата приказка си я пишете вие двамата, и само вие с действията си може да кажете дали края и ще е щастлив и дали изобщо ще има край.  Hug
Виж целия пост
# 110
В момента вариант дете е  напълно изключен!
Даже и съвместно съжителство.

За дете - така е. За брак също не е момент.

Обаче за съвместно съжителство - защо не хванеш бика за рогата? За 10 години (!!!) връзката ви не е помръднала и с един милиметър от гаджосване. След 10 години сте стигнали на етап да си "помислите да заживеете заедно"... Страхотен напредък. Една плюшена играчка и негово "аз съм виновен за всичко" (дали?) са достатъчни да те върнат в началното ти състояние на вечната годеница.

Връзка, която не се развива, угасва.

Сега е моментът да искаш промяна и една стъпка напред - според мен. Поживейте заедно. Преди да делиш с някого един покрив - нищо не знаеш за него, та дори и 20 години да сте били гаджета. Честно казано, не знам какво се опитваш да спасяваш - кофти секса, липсата на комуникация или дори факта, че когато на него му е зле, не търси теб за утеха.
Виж целия пост
# 111
И на мен ми се струва, че още го обичаш.
Виж целия пост
# 112
Лизбет, както винаги е безпощадно точна!
Съгласна съм,, че ако ще се спасява една връзка е желателно да има и някаква промяна в досегащното статукво. Пък ...... каквото сабя покаже.
Виж целия пост
# 113
не че ги няма.. но не са такива каквито искам...

а можеш ли да опишеш какви точно чувства искаш да имаш и най важното - как ще го постигнеш ......  Thinking

по възможност не ползувай думи и изрази като ' не знам' .. ' ще поживеем - ще видим' и т.н.  Peace
Виж целия пост
# 114

а можеш ли да опишеш какви точно чувства искаш да имаш и най важното - как ще го постигнеш ......  Thinking


Точно това се мъча да направя в момента!
да разбера дали го обичам още, дали мога да съм с него още, или всичко се е превърнало в рутина, навик, привързване и обич...

Незнам защо , съм с мисълта че колкото и да е бурна любовта и привличането и ... идва момента в който утихва и се превръща в точно това, близост, привързаност обич....

А може би си отговарям сама , че искам лудост, искам емоция, бурята е да постоянна... просто съм такава искам да има адреналин...но не виждам как ще стане...


Пълна каша ми е всичко и едно мече не промени нещата въобще!
Виж целия пост
# 115
Ти тези неща, които казваш на нас, споделяш ли ги и с него.  Thinking
Виж целия пост
# 116
Опааа... сега ще дойде Немо с линка за тръпката. newsm43

Мацка, ти сякаш чакаш някакви гаранции и сигурност в живота, сакън да не се прецакаш? Няма такива неща. Действаш след мислене и си поемаш последствията. Изглеждаш колеблива, твърде внимателна и премисляща особа - има голям риск да се въртиш в кръга дълго време. И по-лошо - неспособна да решиш, ще оставиш другите да решават вместо теб.

Вземи решение и ще ти се изяснят нещата.

- Да, имам чувства, давам срок от Х месеца нещата да се променят (и си спазваш срока)
- Не, продължавам напред без него (и не приемаш мечета и покани за обяд)

И повече не се обръщай, нито преигравай в главата си сценарии на "ами ако".
Виж целия пост
# 117
А може би си отговарям сама , че искам лудост, искам емоция, бурята е да постоянна... просто съм такава искам да има адреналин...но не виждам как ще стане...

точно тези фрази е*ават мамата на пейзажа в твоя случай  Whistling

Опааа... сега ще дойде Немо с линка за тръпката. newsm43

Мацка, ти сякаш чакаш някакви гаранции и сигурност в живота, сакън да не се прецакаш? Няма такива неща. Действаш след мислене и си поемаш последствията. Изглеждаш колеблива, твърде внимателна и премисляща особа - има голям риск да се въртиш в кръга дълго време. И по-лошо - неспособна да решиш, ще оставиш другите да решават вместо теб.

няма да е линка за тръпката  но ще е друг линк .. за теб специално :

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=530359.msg16536743#msg16536743

и не за друго а за да прочетеш че сме на едно мнение по нЕкои въпроси ..... ама  Whistling
Виж целия пост
# 118
Аз и за тръпката съм съгласна, ама ми е много смешно как подпитваш като баба ми - тя е бившо ченге и така навира заподозрения в ъгъла с леко водене за носа към подходящата точка да започне лекцията си.
Виж целия пост
# 119
Аз и за тръпката съм съгласна, ама ми е много смешно как подпитваш като баба ми - тя е бившо ченге и така навира заподозрения в ъгъла с леко водене за носа към подходящата точка да започне лекцията си.

от престоя ми в този форум разбрах че колкото и истина да има в думите ти те не се приемат  Naughty освен ако не насочиш авторката .. или опонентката  сама да 'стигне' до това което искаш да и кажеш  Sunglasses
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия