Фигурно пързаляне - тема не първа

  • 43 379
  • 739
# 465
Момичета, на мен пък ми е много приятно вас да ви чета – хубаво е човек да намери съмишленици, при това толкова разбиращи от фиг.пързаляне като вас!
6o6ul4o, явно съм изтървала това, което си пускала от Кобе, като се прибера ще ровя в по-задните страници да го потърся. Аз само снимки съм гледала, клипчета не намерих. За съжаление си права, че японците хем много свалят от тубата клипове, хем пък и хората там са изпълнителни, не снимат много. Аз затова и свалям всичко интересно, че не се знае кога ще изчезне в нета. Например преди време бях попаднала на информация за участието на Дайске, Така, Мао и сестра й Маи в едно много популярно тв шоу – Tokyo Friend Park II, което съм го гледала в други участници, много е забавно и исках да ги видя как се представят. Е, къде ли не го търсих, всички клипчета от тубата свалени, накрая го намерих ъплоуднато, но една от частите, на които е нацепено, я нямаше.  Sad Така че, само началото можах да видя. Както и да е, всъщност исках да кажа, че с удоволствие бих ги гледала всички тия неща съвсем легално, ама като няма как…
Радвам се, че света на фиг.пързаляне също действа в помощ на Япония, аз явно съм пак изостанала в информацията, ще гледам да наваксам. А галата довечера ще я търся и задължително ще я гледам. Най-много да си порева, съдейки от всичко, което казваш, че нещо напоследък много лесно се разчувствам.  Embarassed
DSquared, аригато  Grinning за милите суми. Амели-то на Дайске е нещо, което ми е трудно да обясня защо ми въздейства толкова. Аз обожавам пързалянето на Стефан Ламбиел, той е един от малкото хора, които ме оставят със зяпнала уста всеки път като ги гледам. Има много Ламбиел-усещане в Амели, все пак хореографията е негова. От друга страна пък, си е изцяло Дайске като емоция… не знам, трудно ми е да го обясня. Но е една от онези програми, които ме оставят зяпнала. Съревновава се за първо място като любима програма на Дай-чан с La strada от миналата година.
Нямам търпение да гледам галата довечера! А като стана дума за Стефан, ще ми се да ви поздравя с някое негово любимо изпълнение, макар че в момента линк не мога да пусна. Изберете си някое свое любимо и се чувствайте поздравени!   bouquet
Докато успея да публикувам, и alice_ in_ wonderland1 се е включила. Благодаря ти, и аз се радвам да съм сред вас. Чакам и аз с нетърпение сезона на шоутата, как ми се ще да мога да отида на някое. Успях да посетя шоуто, което организираха Албена и Максим преди няколко години, беше толкова хубаво! Усещането е невероятно, когато гледаш наживо.
Алис, напълно споделям твоето виждане за фигурното пързаляне като изкуство. Разбира се, че трябва да има и скокове и всички други технически елементи, но за съжаление твърде много всичко зависи от тях, в днешно време. Вярно е, че преди имаше повече артисти, сега има повече скачачи. Но аз поне се успокоявам, че винаги има поне няколко фигуристи на състезателния лед, било то мъже, жени, двойки, които запазват красотата в пързалянето и го държат по-близо до изкуството.
Не мога да видя в момента клипа, който си пуснала, за съжаление, но като се прибера вкъщи, веднага ще го погледна.
Както вече сте разбрали сигурно, не мога да пиша кратко и по същество.  hahaha
Виж целия пост
# 466
 Laughing Днес сме рекордно активни.
alice_ in_ wonderland1 , гледам наш Дартанян. В събота му чух името. Гледах по Россия 2 със Слуцкая дамите в началото и точно като игра френската фигуристка, тя сподели за личните си контакти и впечатления от Бонали.  Laughing Слуцкая все пак пое щафетата на европейски лидер именно от Сурия. Та точно каза, че се е  видяла в Москва на световното с Канделоро и го е питала как е Бонали. То световното си е вълнуваща среща за "малкото" фигурно семейство, кой журналист, кой треньор, кой съдия  Laughing даже станал.  Embarassed хм клюкарка го раздадох.

Последние приготовления в Ледовом дворце " Полную версию выступлений участников чемпионата мира зрители телеканала «100 ТВ» увидят 14 мая в 19:00." Добре че по Европа филтъра не е японски така че още днес съм сигурна ще почне появата на записи  Laughing. Хакери сме по нашите ширини, какво да се прави.

Нария , пиши си на воля, има кой да чете.  Laughing Чакай в твоя чест ще издиря кобето, ако не са го блокнали вече  Laughing , ровенето назад е изгубена кауза и време.

Мда гледам че с alice_ in_ wonderland1 е ясно какво трябва да Ви се подарява-външна памет, колкото повече Т, толко по-добре.
Виж целия пост
# 467
Легенда е Филип  Канделоро Heart Eyes, изумителен спортист.
Огромно присъствие и много свобода в изпълненията му.
Изпълнението на Дайсуке и хореографитя на Стефан в комплект с музиката се приближават до самото съвършенство  Heart Eyes
Виж целия пост
# 468
Легенда е Филип  Канделоро Heart Eyes, изумителен спортист.
Огромно присъствие и много свобода в изпълненията му.
Изпълнението на Дайсуке и хореографитя на Стефан в комплект с музиката се приближават до самото съвършенство  Heart Eyes

  bouquet Охооо чудесно казано! Наистина ще е самото съвършенство!  Между другото видяхте ли Стефан беше в публиката и камерите не пропускаха да го покажат. Сърбят ме ръцете да пусна любимото ми негово изпълнение, но ще го оставя за някой друг ден, за да не ви досаждам!    bouquet
Виж целия пост
# 469
alice_ in_ wonderland1 , както прецениш, знаеш че не досаждаш.
За не внимавалите ето го Стефан 1, 2

Нария , ето телевизионен минирепортаж от Кобе. Търсейки го нацелих и тези записи за японските фиг.
news mao asada miki ando kanako murakami,   Miki Ando and fans
Ето още по японската тема:
Japanese skaters' thoughts are with their homeland at world championships
Skating Friends Support Japan
На 7 май в Aichi Benefit for East of Japan Earthquake Relief


Joy щото нямате гала за гледане ето ви една http://www.idealweb.tv/default.aspx   2011 Fassa Ice Gala от 24 април Ламбиел, Фуми Сугури ...
линка работи, гледам даже, тиролски ритми  Laughing. Видях Маурицио-Фузарполи и се сетих как и те нон-стоп ме  Twisted Evil на състезателния лед. Пристрасни сме феновете  Laughing, но при мен който се е засекъл с Албена-Макс и е бил котиран високо по политически и съдийски причини, ощетявайки многократно тях  newsm66 не може да ми стане любимец дори и след довиждането със състез. лед.  Mr. Green  гаден фен съм в това отношение  Embarassed.
Виж целия пост
# 470
Добра активност днес, да, докато се прибера вкъщи, колко много нови неща за гледане сте пуснали!  Simple Smile

alice_ in_ wonderland1, благодаря ти, че ми припомни този уникален образ, Филип Канделоро. Тоя Д’Артанян го помня още като го гледах на Олимпиадата 98-ма, и досега си е все така страхотен. Голям артист, всяка програма му беше един малък филм – с екшъна, с комедията, с драмата...  Grinning

Шошулчо, след като прочетох статията в линка ти за галата, още повече нямам търпение да я гледам. Сваля се в момента.  Grinning А за външния хард диск не бери грижа, вече си имам. Едно добро количество гигабайти са заделени за фигурно пързаляне  Wink Благодаря за клипчето от Кобе, както и за останалите. Само тоя линк последния за 2011 Fassa Ice Gala на мен не ми работи, дава ми server not found. (А Стефан го видях на световното, как, него няма как да го пропусна  Hug)

DSquared и на мен ми се ще да я цитирам, точно моите мисли е изказала.

Алис, ти може да не искаш да досаждаш, ама аз пък ще досадя вместо теб. Ето нещо много любимо, не знам дали на теб ти е любимото изпълнение на Стефан, но пък той има толкова хубави програми, че която и да е, все ще се съглася с теб.   Peace
http://www.youtube.com/watch?v=QXQAYLl2R4g&feature=related (Извинете за японското аудио, не е нарочно  Laughing)

П.С.Шошулчо, знам какво имаш предвид, и аз съм гаден фен в същото отношение.  Mr. Green
Виж целия пост
# 471
Шошулчо, след като прочетох статията в линка ти за галата, още повече нямам търпение да я гледам. Сваля се в момента.
Thinking за коя гала е написано? да не изпусна нещо аз. по технически причини аз пък от торенти не мога да свалям.  ooooh!  Laughing всеки с проблема си.

 Мммм тази програма "Un giorno per noi" му е една от емблематичните. След като напусна съст. лед Стефан направи много и страхотни програми. Дълго време именно тази програма ми изникваше като се кажеше Ламбиел.   bouquet мда. Ето го същото в HD http://www.youtube.com/watch?v=t80bOV0tqmY&hd=1. Гледайки името на галата, тази година ни диаманти на лед , ни принцовите гали,  ..., SOI Japan  Sad  Confused
neba, къде си?!
Виж целия пост
# 472
Ох, ама и аз пак съм недоразбрала!  ooooh! Не знам защо реших, че става въпрос за вчерашната гала, пък то било за днешната! (линка на руски, който си пуснала по горе - Последние приготовления в Ледовом дворце). Нищо, и двете чакам да ги гледам с нетърпение. Сега и ако намеря този канал 100ТВ до 14-ти май...
http://www.tv100.ru/news/Figuristy-vyshli-na-arenu-Ledovogo-dvorca-39941/

Аз за още много други любими програми на Стефан се сещам, но тази и на мен ми изниква първо. Красота!
Виж целия пост
# 473
Нария , сега разбрах. Споко скоро ще се разбере къде има записи от днешната. Иначе в тубата са качени и италианската и латвийската версия на световната гала. Ще се появят в торентите щом сте в течение.

Хайде на пресконференцията от днес в Санкт-Петербург, 2
Виж целия пост
# 474

Алис, ти може да не искаш да досаждаш, ама аз пък ще досадя вместо теб. Ето нещо много любимо, не знам дали на теб ти е любимото изпълнение на Стефан, но пък той има толкова хубави програми, че която и да е, все ще се съглася с теб.   Peace
http://www.youtube.com/watch?v=QXQAYLl2R4g&feature=related (Извинете за японското аудио, не е нарочно  Laughing

  bouquet  bouquet Точно в десятката - обожавам това изпълнение! Толкова пъти съм го гледала и не може да ми омързне. Много ти благодаря, че го пусна!   bouquet
Виж целия пост
# 475
Гледах галата (от световното) снощи. Ееех, че хубаво! Това е една от най-добрите гали, които съм гледала от много време насам. Имаше си всичко – и забавни програми, и сериозни и драматични, и нежни и лирични… Всички ми харесаха, да, дори и Патрик Чан.  Mr. Green Неговата „Don’t worry, be happy” всъщност ми се видя симпатична програма (но сакото му беше ужасно!  Naughty).
Трудно ми е да отлича отделни изпълнения, но все пак ще се опитам накратко да спомена любимите си моменти. Юко и Александър – много красиво и нежно, по японска песен (някъде видях, че е от саундтрака на Spirited Away, трябва най-накрая да го гледам това филмче); Теса и Скот – прекрасни, толкова сладка програма, оставиха ме с усмивка на лицето; Каролина – флиртуваща, закачлива, чаровна, и печели бонус от това, че музиката е от любимото ми „Кабаре” (обаче с какво беше облечена, приличаше на черно пиле  Laughing); Китайците Пан и Тон (така и не ми е ясно как се произнасят имената им) – много красиво изпълнение; Натали и Фабиен ме развеселиха, особено Фабиен много добре се превъплъти в Джордж от джунглата (крокодила  Joy)))), Татяна и Максим ме накараха да се смея с техния шантав Марио, Такахико ме разтанцува с медлито от Glee, Дайске ме омагьоса за пореден път с Амели, а Мики ме трогна до сълзи с Реквиема. Каква емоция, каква страст само! Обичам тази музика, а нейната интерпретация беше разтърсваща. Да, Юна също беше добра, но за мен несъмнено на това световно и на тази гала кралицата беше Мики Андо. Накрая Робин и Альона сложиха хубав край на галата. Финалът за съжаление беше отрязан от това предаване, което гледах, но от клипчетата, които погледнах в ютюб, беше много сладко – тримата японци в средата, всички останали се пързалят около тях, а леда осветен като японското знаме. Руските коментатори във версията от Евроспорт, която гледах, бяха казали, че това световно има две страни – домакини – Русия и Япония. И аз имах такова усещане, докато гледах галата.
Много съм доволна! Пак ще си я гледам с удоволствие!  Grinning

Алис, радвам се, че съм уцелила. Ама то със Стефан е трудно да не уцели човек.  Heart Eyes
(btw, все се каня да кажа, като ти гледам подписа, имаме и други общи интереси – Castle   superuu
Виж целия пост
# 476
Този конкретен Реквием няма как да не ни е много специален. Винаги когато го чуя веднага ми изниква програмата на Албена-Макс, чак думите ми звучат ако е вариянт без вокал. И на втори план изпълнението на Андо когато го изпълни за първи път.

На пресконференцията баш накрая какво беше това?! Мики не и позволиха да отговори на последния въпрос а точно тя имаше какво да каже. Чук Стефан да споменава шоу в Япония идния месец, а можеше от отговора на Мики да разберем повече. Аз предполагам че тура, който прави ежегодно Аракава ще го има и тази година. Тя все пак работи с широк кръг спонсори.

Първи тв. кадри от вчерашната гала, 2, 3, 4

smile3509
Любителските записи започнаха: NMQP ,  Евгений Плющенко ново,  Brian Joubert Little Love-харесах му тази програма още като се появи, лирична като друга любима "Алилуя"


С имената на фигуристите е весело. Китайците загадка, Брезина също, Поже/Поуж..., Кър/Кер/Кир.. Брайън/Бриан... Joy. За това карам  латиница-кирилица 1:1 когато е сложно и неясно  Laughing. Не знам дали си прочела тогава когато тук пуснах видео с написано на тв екрана и казано от водещия- Сурия Бонаилова  Joy  ooooh!  Joy.
Виж целия пост
# 477
Да, Реквиема и на мен ми извиква същата асоциация. Програмата на Албена и Максим беше изключителна и невероятно въздействаща (макар че за мен най-любимо тяхно си остава Адажиото на Албинони, друга музика, която обичам много и всеки път като я чуя, си представям изпълнението на Албена и Макс). Мики е с малко по-различна интерпретация, но също изключителна.
Ох, много страдам като видя клипове от тубата, защото не мога да я отварям на работа. Довечера обаче ще ги преслушам, много искам да видя какво има качено от тази гала. Ще се радвам, ако има шоута в Япония, Стефан  Heart Eyes.

С имената вярно е забавно, всякакви вариации съм чувала и аз. Включително и японските – не разбирам например защо го пишат това у в Daisuke като не го произнасят? Това у често го изяждат и в други имена и думи, но пък понякога го казват (като suki например, най-често казват ски, по съм го чувала и като суки). Но вече съм се отказала да търся логика в японския език, прекалено ми е сложен.  #Crazy Не съм попадала на Сурия Бонаилова, но няма да се учудя, ако коментарът е бил на чешки. Те слагат на всички женски имена едно –ова отзад, напр. Мишел Обамова, Ангела Меркелова…  Joy
Виж целия пост
# 478
Добър ден! Видях, че сте споменали имената - всеки път, когато пише дадено име на български съм убедена, че няма нищо общо с истината.  hahaha Ако са френски или английски, няма да имам проблем, но останалите.... Там е пълна загадка. За Натали съм сигурна, че е Пешала, а не Печалат, Печала и всички разновидности, за Фабиен - че е Бурза, а не Бурзат (има правила във френския и доста често последните букви от дадена дума не се четат), но имената на канадците, японците, дори и чехите са ми много трудни. Дали е Поуж или Поже май само той си знае.  hahaha

п.с. Шошулчо, по-скоро е Бриан Жубер - четейки името му на френски трябва да звучи така. Но едва ли е грешка ако се напише Брайън - в крайна сметка не всеки е длъжен да знае френски.

Нария, с нетърпение чакам 22 епизод на "Касъл", този сериал е невероятен! Направо съм полудяла по него.
Виж целия пост
# 479
alice_ in_ wonderland1 , покрай фигурното ще станем полиглоти и езиковеди  Laughing стой и гледай.
? ако приемем че  Andrew Poje е френска канада то как ще се произнесе?
Нария , японците нали сричат  Laughing, т.е. на срички тряба да са им думите. Мое предположение е, че за това има у дай-су-ке.   Crossing Arms бързо да се включи японист.
 Crazy а това за чехите и ж.р. не го знаех. Хм значи има 1 плюс , че завършвам на -ова, чех няма да ме прекръсти  Wink.

 Embarassed аз всъщност влязох за да пусна още една рокада, че треньорските смени бързат, още поече че сезона завърши късно и трябва да се бърза, ако се правят промени.
Леонова будет тренироваться под руководством Морозова
Платов май за сега остава сравнително не ангажиран.


Показательные в Питере 2.05.11  слова,  2
Открытие
Катание с открытым сердцем
Гледайки снимките интересно Меншов какво е изпълнил. На галата в неделя определено ми липсваше Майкъл Джаксън. А на вчерашната гала  Thinking, а той имаше такава спецална връзка с Япония.



alice_ in_ wonderland1 , специално за теб инфо Next steps for European Champion Sarah Meier
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия