Re: ВЪПРОСИ към хомеопати - 9

  • 55 732
  • 738
# 525
Няма да намериш добър класически хомеопат, който да ти препоръча орални ваксини! Рибомунил, Бронховаксом, Респивакс са именно такива. Не се учудвам, че хремата ви стига до ушетата с подобни ваксини. Каквото и да дава хомеопата, ти го "неутрализираш" (слабо казано) с оралните ваксини.
Няма да сте първите случаи, които боледувате точно от това, срещу което взимате тези "лекарства".
(за справка - ефект след противогрипна ваксина).
Аз съм до тук. Хомеопатите ще ти отговорят по същество.

Ти си и отговорила мнооого съществено на въпроса! Peace
Краси, или не си казала на Хомеопата,че даваш подобни newsm78...не знам как да ги нарека,или "ако"(дано не е) ти ги е препоръчал Той-напълно противоречащи действия с Класическата хомеопатия!

п.п.Съвет-не давай подобни измрели бактерии или каквото там съдържат тези "лекарства"!!!Без тях децата ти ще са 100 пъти по-здрави!

По някакво вътрешно усещане и аз мисля, че (по-скоро усещам, че) не е добре да се дават тези неща и съм склонна да не давам нищо тази година за първи път. Плодове, зеленчуци, мед, чайове, сребърна вода, ехинацея ... това са нещата, на които съм се спряла за сега . Спорт, разходки в гората ... Друго какво? Как да им закрепя ушетата? Всяка хрема води до отити ... Болката е ужасна ...
Виж целия пост
# 526
Здравейте с един много ... (не зная как да го нарека) въпрос. Лекуваме се с хомеопатия от доста време. Имаме своите успехи и неудачи. Успоредно, обаче с хомеопатията (при класически хомеопат сме), вече 4-та година пием Рибомунил - от м. Септември, за 6 мес., после почивка и т.н. И тази година, без колебание трябваше да го започна пак, но няма внос. Няма и няма да има скоро. Бронховаксома, който ми препоръча нашата лекарка не ми допада. Не искам да го давам по много причини, една от които е, че много майки са изключително недоволни от него и децата им много по-често боледуват.
Очертава се, че ушите и на двамата са слабото място - чести болки и отити при почти всяка хрема. Иска ми се да им давам нещо за укрепване на цялата имунна система и по-точно - насочено към УНГ.
Въпросът: каква е позицията на класическата хомеопатия по отношение на външното въздействие върху имунната система? Дали да прекъсна всякакви профилактични лекарства от тази година и да ги оставя да се борят сами, като при остро състояние - хомеопатично лечение, или да им давам нещо? Какво обаче? Много ме притесняват ушите ...
Благодаря Ви и за линкове към статии по темата (научни обяснения)

 Не знам кой класически хомеопат ще изписва............ Ваксинации и то в продължение на 4 години.  ooooh!

 Намерете си Хомеопат с главно Х.
Виж целия пост
# 527
Kassii, само хомеопатия може да помогне да спрат тези отити. Моето дете също мина през такъв период, за справка не е имала хрема от поне 6 месеца вече, а отит от година и половина. bowuu Знам каква е болката - пищи и плаче...."помощ", а ти се чудиш какво по-напред да направиш.
То не бяха капки в ушите, лидокаини...... Tired

Иначе в последния си пост - добре си се насочила към закаляване  bouquet
Виж целия пост
# 528
А на моите деца при много висока Т ръцете и стъпалата са им ледени, почнат ли да ги стоплят - значи почват да свалят Т  Crazy

Моят син точно по топлите ръце и крака (и вратле) го разбирам, че е вдигнал Т - те са му топли, а Т е около 37 и малко. Стане ли над 39 - стават студени, стопля се главата. Прилагам оцета върху гърдите, гърба, вратлето и челото.

Александър, а защо със студена вода да е компресът? Така няма ли да е твърде шоково за организма, който е сгорещен до 39 и нещо? Топлата вана или просто компрес с по-топла водичка няма ли да е по-добре?

А как ви се струва препоръката да се пие сиропче за кашлица? Пак за синчето, дето си боледува - хом. каза, че няма сега да даваме лекарство, и че той се "чистел" в момента (приемът на ХЛ беше точно преди 2 седмици, Калкарея Карбоника в 1М потенция). Обаче можело да даваме сиропче за кашлицата, но да бъдело билково, препоръча Мукоплант  Thinking. Аз ли нещо не разбирам пак - мислех, че ако се "чисти", не е редно да потискаме със сиропчета.  И тези сиропчета всъщност потискат ли? Извинете за глупавия въпрос, но наистина ми стана чудно сега. Нали уж подпомагат отхрачването, което само по себе си е добре за организма newsm78

Студени, хладки вие си избирате според реакциите на детето.

  Предполагам че сиропа е даден палиативно, с идеята за облекчаване на кашлицата, всъщност потискането и, но след известно време без кашлица, тя избухва с удвоена сила!
 Така че не това е решението, а предписване на хо л-во на принципа на най-близкото подобие!
Peace
Виж целия пост
# 529
Здравейте с един много ... (не зная как да го нарека) въпрос. Лекуваме се с хомеопатия от доста време. Имаме своите успехи и неудачи. Успоредно, обаче с хомеопатията (при класически хомеопат сме), вече 4-та година пием Рибомунил - от м. Септември, за 6 мес., после почивка и т.н. И тази година, без колебание трябваше да го започна пак, но няма внос. Няма и няма да има скоро. Бронховаксома, който ми препоръча нашата лекарка не ми допада. Не искам да го давам по много причини, една от които е, че много майки са изключително недоволни от него и децата им много по-често боледуват.
Очертава се, че ушите и на двамата са слабото място - чести болки и отити при почти всяка хрема. Иска ми се да им давам нещо за укрепване на цялата имунна система и по-точно - насочено към УНГ.
Въпросът: каква е позицията на класическата хомеопатия по отношение на външното въздействие върху имунната система? Дали да прекъсна всякакви профилактични лекарства от тази година и да ги оставя да се борят сами, като при остро състояние - хомеопатично лечение, или да им давам нещо? Какво обаче? Много ме притесняват ушите ...
Благодаря Ви и за линкове към статии по темата (научни обяснения)

 Не знам кой класически хомеопат ще изписва............ Ваксинации и то в продължение на 4 години.  ooooh!

 Намерете си Хомеопат с главно Х.

Ще пиша на лични
Виж целия пост
# 530
Преди да започна хомеопатия за децата си, много често страдаха от бронхити, пневмонии ... три пъти за една година лежахме в болница и поединично и с двамата едновременно (момче и момиче). Тогава една лекарка ми препоръча Рибомунил. Да, ама май той "излекува долните дихателни пътища и "качи проблема от гърлото нагоре. Като чели премести проблема от гърдите към ушите. Така ли е?
Виж целия пост
# 531
Преди да започна хомеопатия за децата си, много често страдаха от бронхити, пневмонии ... три пъти за една година лежахме в болница и поединично и с двамата едновременно (момче и момиче). Тогава една лекарка ми препоръча Рибомунил. Да, ама май той "излекува долните дихателни пътища и "качи проблема от гърлото нагоре. Като чели премести проблема от гърдите към ушите. Така ли е?

Не, това е абсурдно. Да не говорим, че не се знае кое от двете е по-опасно. Отитът не е само един вид при това.А и доста често е следствие на алергична реакцияМаркирам този ред, ще обясня по-долу защо на разбираем език.
Ако вярваш в превенцията с орална ваксина, в случая Рибомунил, е добре да се знае едно нещо. Целта на ваксината е организмът да си изгради достатъчен брой антитела, тоест да стане неподвластен на причинителите - вируси, бактерии. Рибомунил съдържа атенюирани или частици от два вида стрептокок, клебсиела и хемофилус инфлуенце. Най-честите причинители на острите синуити са хемофилус инфлуенце, стрептококус пневмоние. Връзката синуит - отит е повече от ясна. Ако примерно отитът при вас е мукозус отит, той се причинява от пневмококи....Нещо, което детето ти е пило с години. Повече от ясно е, че не само не е изградило имунитет срещу съставките в рибомунил, ами напротив! И за да обясня маркирания ред - често отитът е в следствие на алергична реакция. Алергичната реакция в съществото си е свръхнатоварена имунна система - ваксинкиииии.... Достатъчно е, че имунитетът на детето се бори ежеминутно с какви ли не плаващи, плуващи, хвърчащи ....гадости из въздуха, че и да му даваме допълнително.
Просто сте преместили болестта от едно на друго място. Мисля и че главата е много по-опасно място от гърдите Peace
Виж целия пост
# 532
Преди да започна хомеопатия за децата си, много често страдаха от бронхити, пневмонии ... три пъти за една година лежахме в болница и поединично и с двамата едновременно (момче и момиче). Тогава една лекарка ми препоръча Рибомунил. Да, ама май той "излекува долните дихателни пътища и "качи проблема от гърлото нагоре. Като чели премести проблема от гърдите към ушите. Така ли е?

Не, това е абсурдно. Да не говорим, че не се знае кое от двете е по-опасно. Отитът не е само един вид при това.А и доста често е следствие на алергична реакцияМаркирам този ред, ще обясня по-долу защо на разбираем език.
Ако вярваш в превенцията с орална ваксина, в случая Рибомунил, е добре да се знае едно нещо. Целта на ваксината е организмът да си изгради достатъчен брой антитела, тоест да стане неподвластен на причинителите - вируси, бактерии. Рибомунил съдържа атенюирани или частици от два вида стрептокок, клебсиела и хемофилус инфлуенце. Най-честите причинители на острите синуити са хемофилус инфлуенце, стрептококус пневмоние. Връзката синуит - отит е повече от ясна. Ако примерно отитът при вас е мукозус отит, той се причинява от пневмококи....Нещо, което детето ти е пило с години. Повече от ясно е, че не само не е изградило имунитет срещу съставките в рибомунил, ами напротив! И за да обясня маркирания ред - често отитът е в следствие на алергична реакция. Алергичната реакция в съществото си е свръхнатоварена имунна система - ваксинкиииии.... Достатъчно е, че имунитетът на детето се бори ежеминутно с какви ли не плаващи, плуващи, хвърчащи ....гадости из въздуха, че и да му даваме допълнително.
Просто сте преместили болестта от едно на друго място. Мисля и че главата е много по-опасно място от гърдите Peace
Лелее Мечка Малинарка, колко добре ми обясни. МНОГО ТИ БЛАГОДАРЯ. Но не разбирам кое в моя пост не е вярно. Всъщност ти казваш, че сме преместили проблема от едно място на друго. И аз мисля така. Споделям също така, че главата е много по-опасна от гърдите. Но как да се боря с болката и отитите???? Като ми писне в 2.00 ч. през нощта от болка - направо побелявам ... Давам Нурофен, поне да облекчи мъката.
Не зная на кого да благодаря, ч няма внос на Рибомунил. Ако имаше - щях по навик да си давам. А сега се замислих, затърсих, поразпитах ... Получих и Вашата подкрепа... Вече споделих и с мъжа ми. СПИРАМЕ всякакви имуностимуланти се обръщаме към закаляване, билки, естествени витамини ..., здравословен живот Hug Hug Hug Благодаря Ви за подкрепата
Виж целия пост
# 533
Евкалиптът антидотира ли?
Капнах на дрешката на детето евкалиптово масло, че има сополки и чак после ми дойде тази мъдра мисъл.  smile3538
Виж целия пост
# 534
Kassii, не е вярно, че сте излекували гърдите. Радвам се обаче, че сте на прав път. И не забравяй хомеопата!!!! Ще ви спести голяма част от дългото природно закаляване
Виж целия пост
# 535
Евкалиптът антидотира ли?
Капнах на дрешката на детето евкалиптово масло, че има сополки и чак после ми дойде тази мъдра мисъл.  smile3538


Споко, едва ли е антидотирало, по-скоро не. Peace
Виж целия пост
# 536
А миризмата на омекотител от съхнещи дрехи антидотира ли? За около 5 минути сушилката беше в стаята и после я изнесох.
Виж целия пост
# 537
А миризмата на омекотител от съхнещи дрехи антидотира ли? За около 5 минути сушилката беше в стаята и после я изнесох.


Е...не вярвам!Чак пък толкова Shocked Някъде мнооого напред в темата бяха написали кои са основните антидоти/камфор/ и...още нещо,но омекотител!!!!!!НЕ!
Виж целия пост
# 538
Благодаря, и аз така смятам, но тъй като ми се стори доста силна миризмата и се притесних.
Виж целия пост
# 539
И на мене детските дрешки ми се сушат винаги долу във всекидневната.

Хора, минавам да се оплача. Лекарите са луднали по този инфлуцид, НАЛИ ХОМЕОПАТИЯТА БИЛА ПЛАЦЕБО и прочие странни думички..... newsm78. Изписват ЦИНАБСИН при хремичка #Crazy....кошмар. Че поне ринитал да беше бре..... Crazy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия