В коремчето на мама бебенце расте, което щъркелът през МАРТ ще донесе - 5

  • 35 872
  • 743
# 180
Аз уж редовно се информирам, а тази новост за 18 м. съм я пропуснала. Днес забравих и ютията включена, значи разсеяността ми е в стихията си.  Mr. Green

Докато не съм забравила - добре дошли на новоприсъединилите се момичета  Hug

Видях си резултатите от БХС в сайта на НГЛ и там пише нисък риск, но другите параметри не ги разбирам. Дали мога да се успокоя вече? Споменах преди, че уж ми правиха ФМ, но на 2D, а доколкото разбирам се прави на доста по-добър уред и от специалист.  newsm78
Между другото когато ходих да ми вземат кръв в Търново за БХС, беше петък и ме върнаха, точно заради това, че не бива да престоява и да се получат некачествени резултати.

Така, че тони бонбони , добре си направила с вторите изследвания.

Стискам палци да минават болежките на всички момичета и бременността да е по-лека! Praynig
Виж целия пост
# 181
Видях си резултатите от БХС в сайта на НГЛ и там пише нисък риск, но другите параметри не ги разбирам. Дали мога да се успокоя вече? Споменах преди, че уж ми правиха ФМ, но на 2D, а доколкото разбирам се прави на доста по-добър уред и от специалист.  newsm78

Emsy, да ти кажа честно ако доктора си разбира от работата и знае какво и къде да гледа и на 1Д ще го види. А тези дето ни тормозят с егото си не 4Д, 10Д да имаше пак ще си останат неуки  Wink. Аз ходих на 3Д или по-точно дори не бях обърнала внимание какъв е апарта на лекаря. Беше ми достатъчно, че е най-добрия и всички му се доверяват.
Виж целия пост
# 182
... но аз и това не знам как става-много сьм скарана с компютрите. Ако някой може да ми помогне ще сьм много благодарна.

tuncho , виж от тук дали няма да можеш да се ориентираш  Wink Grinning :
 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=421758.0

Добро утро  Hug
. Отделно една приятелка, която скоро роди, ми каза, че е хубаво след 5-ия месец да се пие флуор за зъбите на майката и на бебчето, та и затова трябва да попитам. (пък тя го знае това от достоверен източник, защото мъжа й и цялата му рода са зъболекари  Mr. Green)  Ако знаете нещо по въпроса, споделете Simple Smile

Commelina  , аз с миналата бременност пиех Зима Флуор , мисля около 4 месеца ...  После , когато трябваше да се дава флуор и на детенце , четох много противоречиви мнения ,  а и мойта стоматоложка ме отказа да давам , защото вредял повече ако се предозира ... newsm78 newsm78
Сега и аз се чудя да вземам ли и до колко има смисъл  Rolling Eyes. Ако някой е чел нещо ново по въпроса , да споделя, плз...
Commelina , а защо не си вземеш един месец болнични , щом не можели да ти дадат за повече ... А ще си говориш с шефовете и ще си  работиш от вкъщи  ? Wink Grinning

ако доктора си разбира от работата и знае какво и къде да гледа и на 1Д ще го види[/color][/b]

Не е съвсем така ...  А и  1Д не знам дали  има .. Rolling Eyes
 Апаратурата трябва да е с добра разделителна способност , не е само до специалист. Това се препоръчва за да има по-достоверни резултати от скрийнинга после  .   WinkPeace
Виж целия пост
# 183
Здравейте мами,

добре дошли на новите мами, и на тези разбрали пола   bouquet

днес бях на консултация - беба си расте, пуснахме изследвания и док ми изписа Пренатал, който обаче не намерих в нито една аптека. Много моля, ако някоя мама е купувала скоро да ми каже от къде точно.

Бях и на кардиолог и се оказа че имам магнезиев дефицит и ще пия Биоелектра известно време, заради аритмията, крампите и леките контракции. Ще ходя и на ехокариография др. седмица, заради прескачането на сърцето.

Скоро ще правим и 2 ФМ, та си мисля дали да не взема малко болнични, за да мога нормално да се отдам на тия неща. Но още не съм решила окончателно.

За мазането - аз първо мазах с едно олио от дрогери маркт - доста мазно беше, сравнително добре попиваше. Сега мажа с Elancyl, казаха ми че е по-добро от Мустела, дано.

За среща - и аз съм за.

Албумче - искате ли да си направим албумче с парола, и да си споделяме снимки - на кореми, от ехографи, на нови подкупи?

Виж целия пост
# 184
Emsy, тази новина е едва от вчера, нормално да си пропуснала. Вчера МС са приели проекта на закон и тепърва ще го внасят в НС. Но не ми се вярва след като е минало и одобрено от министрите, депутатите на ГЕРБ да гласуват против. Ще си го приемат тихо и кротко до края на годината. Много ме издразни как са публикували новината в сайта на МС - съвсем деликатно са пропуснали да споменат, че има подобна промяна. В новината им го няма, но в проектозакона го има  #2gunfire
http://www.government.bg/cgi-bin/e-cms/vis/vis.pl?s=001&p=02 … amp;n=1522&g=

За ФМ знам, че се прави в режим 2Д, обикновено на по-хубав ехограф, но реално на доктора не му е нужно 3Д, 4Д и т.н. Както е писала Тони, те са за глезотия на родителите.

Saura, за болничните се издразних, че ми иска пари и ме лъже, че не може да ми издаде. Знам, че лекарите могат да издават до 14 дни еднолично без проблем. Аз не съм й искала за дълъг срок, исках само за 1 или 2 седмици и после пак да си работя, да не ми доскучава вкъщи. С работодателя няма как да говоря за такова нещо, защото съм на общинска работа Wink Всичко се прави официално и с документи. В общи линии не ми тежи работата, но взе да ми писва, меко казано нямам мотивация. Трябва да съм или отпуск, или в болнични, а отпускът ми вече свърши, останали са ми само 2 дни. Ако пусна неплатен ми падат осигуровките.
Отделно се водя и на втори договор и си плащам осигуровки и става още по-сложно  Crazy
Виж целия пост
# 185
 Бишкота  Исках да ти кажа,че аз пия по мое назначение от самото начало Пренатал на фирмата Jamieson,ако за същите става на въпрос би следвало да няма проблем да си ги купиш от която си искаш аптека.Предлага ги само склада на Софарма,а всяка една аптека може да направи заявка от Софарма ако работи с този склад,така че ако за същите говорим струват някъде към 35-36 лева и са 100 таблетки.Аз ползвам единствено всичко само на тази фирма,защото ги продавам и само на тях имам доверие че са от естествени източници,но това си е мое проучване като фармацевт:)))Просто помоли да ти ги поръчат,доставката става за следобед ако ги поръчаш до обяд.
Успех
Виж целия пост
# 186
Нещо не мога да разбера как така не дават болнични?
Значи моята е златна тогава, даде ми без проблем за 30 дена болнични.
Виж целия пост
# 187
Бишкота  Исках да ти кажа,че аз пия по мое назначение от самото начало Пренатал на фирмата Jamieson,ако за същите става на въпрос би следвало да няма проблем да си ги купиш от която си искаш аптека.Предлага ги само склада на Софарма,а всяка една аптека може да направи заявка от Софарма ако работи с този склад,така че ако за същите говорим струват някъде към 35-36 лева и са 100 таблетки.Аз ползвам единствено всичко само на тази фирма,защото ги продавам и само на тях имам доверие че са от естествени източници,но това си е мое проучване като фармацевт:)))Просто помоли да ти ги поръчат,доставката става за следобед ако ги поръчаш до обяд.
Успех

bsisi, да същите са.  Peace Питах в 4 аптеки в Лозенец, но ги нямаше. Сега погледнах в списъка на дистрибуторите и звъннах в др. аптека, която ми е наблизо и ги имат в наличност, така че отивам да ги взема. Видях, че са от естествени изтоници, и се зарадвах. Държа на това  Peace

Ние с теб с еднакви лекове - за зъби, венци, витамини  Hug
Виж целия пост
# 188
Здравейте,
радвам се ,че се събираме повечко за срещичката   bouquet
Само да измислим подходяща дата newsm78(събота или неделя)
Saura , радвам се да те видя Grinning, тъкмо се чудих къде изчезна.
tuncho , мисля, че си копирала директният линк, затова не ти излиза.
1.Направи наново лентичките
2.Копирай първият линк който ти излиза, той е за форуми.
3.Отиваш на твоят профил,даваш пейст на подпис и промени профила Peace
Успех, мисля,че трябва да ти се получи Grinning
За промяната за майчинството:, аз преди бях чула,че щели да искат за две години доходите newsm78
Сега за година и половина ли го умуват? Rolling EyesАбе чудят се какво да измислят, нали цялата ни държава е цъфнала и вързала та само това остана #2gunfire
Виж целия пост
# 189
Бишкота много се радвам,че си намерила и аз така си мисля,че няма как да не намериш,не всяка аптека ги зарежда,защото са по-скъпички,но аз освен,че ги пия откакто забременях,пиех още като планирахме забременяването на същата фирма Фолиевата киселина,най-интересното е,че и тя е най-скъпата фолиева киселина на пазара и затова хората много не ги купуват,но аз мога смело да заявя,че те излизат най-изгодно спрямо най-качествените на пазара, защото опаковката е за три месеца.Но никой да не си мисли,че го агитирам,просто аз за себе си говоря,че понеже вече след толкова работа съм проучила всички,които са ми минали през ръцете и си имам мнение:)))Бишкота да ти призная,като ги пия се чувствам супер добре,освен всичките им достойнства съдържат и храносмилателни ензими,които са естествени и като се пият след ядене много леко се чувстваш,няма да имаш киселини и такива неразположения.Само дето за малко бях решила да ги спра и точно тогава се разболях,така че вече няма да си правя и паузи:))
Виж целия пост
# 190
Цитат на: Commelina в Сряда, 20 Октомври 2010, 09:39
Добро утро  Hug
. Отделно една приятелка, която скоро роди, ми каза, че е хубаво след 5-ия месец да се пие флуор за зъбите на майката и на бебчето, та и затова трябва да попитам. (пък тя го знае това от достоверен източник, защото мъжа й и цялата му рода са зъболекари  Mr. Green)  Ако знаете нещо по въпроса, споделете Smile

Commelina  , аз с миналата бременност пиех Зима Флуор , мисля около 4 месеца ...  После , когато трябваше да се дава флуор и на детенце , четох много противоречиви мнения ,  а и мойта стоматоложка ме отказа да давам , защото вредял повече ако се предозира ... newsm78 newsm78
Сега и аз се чудя да вземам ли и до колко има смисъл  Rolling Eyes. Ако някой е чел нещо ново по въпроса , да споделя, плз...


Здравейте,
И аз да се включа с мнение за този флуор. Много малко са запознати хората , включително стоматолозите, което е много лошо. Та, може би се повтарям, бях го казала преди два месеца, но пак ще го кажа, де - флуор е добре да се пие, по време на бременността, предпазва от кариес МЛЕЧНИТЕ ЗЪБИ, а когато се роди детето, се дава за да предпази от кариес постоянните. Но, дозата е много важна, трябва ако приемате флуор, да не пиете флуорирана минерална вода /например синята Девин има много голямо съдържание на флуор, Горна Баня мисля също, Хисар, Велинград/, така че ви съветвам, мисля че е най-добре, вместо да приемате изкуствено допълнително флуор, по-добре пийте по една чаша на ден минерална вода с по-високо съдържание на флуор и готово. Но максимум половин литър, ако пиете САМО МИНЕРАЛНА с високо съдържание на флуор, това може да доведе до зъбна флуороза на детето /зъбите стават черни и трошливи, все едно е яло шоколад , т.е. точно обратното на целта/. Всеки решава сам за себе си, но не бива заради това, че стоматолозите не са наясно, все пак да се пропуска възможността за по-здрави зъби на детето.
П.С. Не съм стоматолог, но при предната си бременност присъствах на специална лекция за стоматолози на тази тема от една доцентка по детска стоматология, която се занимаваше от 20 години с изследвания в тази насока. За това ми и стана ясно.
Наистина, не е принципа колкото повече, толкова по-добре.
За всички мами нека сме добре и се радваме на всеки един момент от бремеността си.
Виж целия пост
# 191

... защото съм на общинска работа Wink... Трябва да съм или отпуск, или в болнични, а отпускът ми вече свърши, останали са ми само 2 дни. Ако пусна неплатен ми падат осигуровките.

Явно , при теб няма начин ... Затова ще си настояваш за болничен . Умора , отпадналост , неразположения - ти си знаеш за какво да пледираш  Laughing Laughing Laughing  Wink



Saura , радвам се да те видя Grinning, тъкмо се чудих къде изчезна.



maiski3 ,  Тук съм , мила , Благодаря ти   Hug bouquet!
Предимно ви чета ...
Почнала съм да си чертая -  преустройство на спалня и детско легло 2 в1 в минимално пространство    #Crazy #CrazyLaughing ...


радвам се ,че се събираме повечко за срещичката   bouquet
Само да измислим подходяща дата newsm78(събота или неделя)


Лично аз клоня към събота , но съм свободна и двата дни ... Мястото от вас  Wink / Къде бяхте преди ?/

Аз се върнах назад да се попреброим желаещите  Wink Wink Wink : и редактирам списъка  :

За сега се спираме на неделя , около 13.15 ч -  пред Народния театър,
 а за тези които им е по-близо може направо пред пицария "Виктория" - от 13.30 ч ,  на бул. "Цар Освободител " № 7
.


1. maiski3
2. Bub555
3.  Бишкота
4. Saura
5. Magica_de_Spell
6. zina
7. Магинка
8. lillyrose 


Надявам се да допълваме ощеееееееее ! Hug lalalala


Виж целия пост
# 192
Съжалявам, ако е прозвучало неграмотно, знам че няма 1Д, говорех принципно. Тъй като има много лекари, които само името им е такова и това, че имат апаратура не ги прави опитни и образовани. Още веднъж се извинявам за недоразумението   bouquet.
Виж целия пост
# 193
Привет, момичета!

И аз съм на мнение, че важното е самия доктор да е специалист, а не толкова от това дали е 2D или 3D. Вероятно има и много стари 2D, но тези 3/4D са наистина по-скоро „бейби шоу”, както го наричат в лекарските среди.

Чакам с нетърпение да организираме среща - досега не съм била на такива срещи и ще се радвам да дойда. За момента нямам планове нито за събота, нито за неделята, така че чакам да видя какво ще измислите  Wink

Виж целия пост
# 194
 С първата си бременност попаднах точно на такъв доктор, какъвто Тони казва.. Трябваше да платим към 40-50лв за 3Д, но понеже доФторицата хал хабер нямаше от тази техника, не успя да ни покаже образ(било се обърнало бебето), а после ходихме на друго място и там ни обясниха, че детето се гледа в профил, за да се види лицето му и даже да се е обърнало, все единия от двата профила ще се хване.
 А от както ми казаха за онова светило казанлъшко, дето вижда пола още в 8ма седмица, още повече си мисля, че доктора е важен, не само техниката.

За приемането на допълнително флуор съм против, като за мен, така и за детето. Особено като разгледах в един сайт зъбите на предозирани с флуор(а границата м/у полезно и вредно е много тънка). Та в пастата ми за зъби има флуор(понякога си взимам и без флуор), както Люба спомена, в повечето минерални води(или във всички) също. Така, че прием допълнително за мен е ненужен риск.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия