Варицела

  • 421 573
  • 3 273
# 435
Да, в някои сайтове намерих това (два дни преди появата), в някои - от момента на появата. Така или иначе заразяването при тях ако го е имало е свършен факт Peace
Виж целия пост
# 436
Знам че детето, заразено със варицела не посещава яслата от няколко дни, та се надявам че не сме били контактни, макар че няма да ни се размине, все някой ден ще трябва да я преболедува. Laughing Благодаря ви за информацията   bouquet
Виж целия пост
# 437
то и то самото да не посещава има огромна вероятност да има и други заразени, които естествено ще посещяват докато им избият пъпките.... така че има голям шанс да преболедува твоето дете. може да дадеш нещо за подсилване на имунитета, витамини или нещо билково.
Виж целия пост
# 438
Знам че детето, заразено със варицела не посещава яслата от няколко дни, та се надявам че не сме били контактни, макар че няма да ни се размине, все някой ден ще трябва да я преболедува. Laughing Благодаря ви за информацията   bouquet
Госпожите в яслата трябва да знаят най-добре дали децата са посещавали по едно и също време. При нас веднага беше съобщено на родителите и децата, които не бяха в контакт със заразеното дете бяха в другата яслена група.

Предполагам, че и при вас трябва да направят нещо такова  newsm78
Виж целия пост
# 439
Ако има варицела в групата може да се влачи доста във времето. При щерката имаше карантина на вратата, датите се увеличаваха с всяко следващо разболяло се дете.
Виж целия пост
# 440
да, ако тръгне цялата група да го изкарва, може и с месеци да продължи карантината...
Виж целия пост
# 441
Нинче, синът ми я изкара много леко. Без температура, без сърбежи (1-2 часа си търка гърба в дивана само), не се е чувствал зле. Обожаваше мазането и направо си му беше хубаво. Спокойно Hug
Виж целия пост
# 442
Ето и мен ме застигна щастието. От вчера съм с пъпки. Постоянна температура 37,7 вчера вечерта няколко часа 38,7 Rolling Eyes Сърбежът се понася, но имам пъпки на Онова място и е една постоянна лека болка, не мога да си затворя краката нормално Embarassed
Вчера си бях купила боя и не открих информация по въпроса - докато още имам само 1-2 пъпки по скалпа мога ли да се боядисам? Или е сега, или чак след като завехнат пъпките и изпопадат коричките, което е адски много време! Пък и в крайна сметка ако спукам някоя пъпка там няма да се подстригвам никога 1ви номер и никога няма да си личи, нали newsm78
Виж целия пост
# 443
 Бебз, според мен по-добре изчакай с боядисването. Не, че нещо, но боята си е химия, да не вземеш да си възпалиш някоя пъпка, най-малката грижа са ти белезите по скалпа.  Peace
Виж целия пост
# 444
Леко не я разбирам тази логика с карантините. При децата се изкарва леко, създава се имунинтет, не е ли по-добре да я преболедуват.  А възрастните ходят на работа, заразяват колеги.  Никой не им дава болнични, защото са контактни.
Виж целия пост
# 445
Леко не я разбирам тази логика с карантините. При децата се изкарва леко, създава се имунинтет, не е ли по-добре да я преболедуват.  А възрастните ходят на работа, заразяват колеги.  Никой не им дава болнични, защото са контактни.

Е как да дадат болничен на здрав човек? Карантината е 7 дни и си важи и за деца и за възрастни, които са болни. Друг е въпроса, че никой не я спазва... Аз например не искам детето ми да кара каквото и да е само, защото е малко, но точно такива не спазващи го заразиха  Close Гаранции, че ще се изкара леко няма.
Виж целия пост
# 446
По-добре ли е цял живот да го мислиш.  Хеле ако е момиченце и забременее.
Виж целия пост
# 447
....  Никой не им дава болнични, защото са контактни.

На никого не се дава болничен, защото евентуално може да се разболее  Wink

Леко не я разбирам тази логика с карантините. При децата се изкарва леко, ....

.... Гаранции, че ще се изкара леко няма.

Абсолютно подкрепям  Peace Всичко е много индивидуално. Тежко боледуване и усложнения има и при деца и при възрастни.
Виж целия пост
# 448
Дъщеря ми изкара тежко, педиатърката се очуди колко много пъпки има, а после като чу и колко време изкара с висока Т... Така че гаранция никаква няма... Всичко е относително...

Иначе след щерката сега се изприщи и таткото... Вчера горкия цял ден е бил на работа  и му се е гадело, а вечерта взе, че вдигна 39+ и беше като труп... Сутринта беше цъфнал  ooooh! Точно вече мислихме, че все пак е карал варицелата, защото беше контактен с племеницата и брат си и с един колега преди време... Но друго си е да си обменят бацилите с Алекс Simple Smile

Сега чакам малкия, макар че той може и да я е изкарал тихомълком, защото беше няколко дена с Т, но аз го отдадох на зъбите тогава  ooooh!
Виж целия пост
# 449
И моят син на 4 год. изкара варицелата много тежко - със страшно много пъпки и 4 дни висока температура. Тъй че гаранция за леко изкарвне, според възрастта няма. Всичко си е много индивидуално. И принципно карантината е 9 дена, но лекарите дават болничен само за 7. И ако няма кой да гледа детето след това какво правим...? newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия