Варицела

  • 421 588
  • 3 273
# 480
Когато моя  син караше  едновременно  скарлатина и  варицела  -  на 5г  беше  си  спомням ,  че  от  ментоловия  спирт  го  сърбеше повече ( той имаше  страшно много пъпки) .  Докторката  тогава ми каза , че Ментоловия  спирт  за момента  действа  успокояващо и  разхлаждащо , но  бързо  изсушавал  мястото и  предизвиква сърбеж ... Изписа ни антиалергичен сироп  Перитол -  детето  беше  спокойно и  от  варицелата  има само  2 белега  но не са  по лицето!
 Голям човек лесно  би разбрал ,  че трябва да се  пази  от разчесване ... но когато  моята  приятелка  се разболя от  шарка на 29г беше направо изперкала от  нерви  ...
 Обливане с вода  без подсушаване и  сега  с този  нов  крем  ще е по-поносимо положението ! Peace
Виж целия пост
# 481
Почти на 40 съм и съм с варицела Преди 20 дни беше болно детето ми Той беше с 10-20пъпки без температура , без кой знае колко силни сърбежи , леко сънлив.  При мен протече сравнително леко , но още при първите симптоми - сънливост и главоболие  започнах Изопринозин 3*1 -5 дни Мисля , че ми помогна Само един ден имах температура 37.1,2 След 4-5 съм о.к.                                                                                                                                                              Споделих с педиатърката  ,че не съм  сигурна дали съм карала такава шарка , но не ме сложи под карантина. Сега се оказва , че е възможно да съм заразила хора без да имам  някаква вина. Не трябва ли по принцип и възрастните  да  се слагат под карантина .
Разбрах от близки хора , които живеят в чужбина , че там реално карантина няма и затова 95% от населението  изкарва варицелата в детска възраст А тези 5% , ако желаят могат да се ваксинират. Не отдават такова голямо значение на болеста. Общо взето я смятат като всеки  друг вирус. При всички случаи според мен  е добре да се изкара в детска възраст особенно момичетата.Така ,че мили майчета няма нищо страшно във варицелата Не се сърдете на родители , които не били съобразили това и онова . Просто трябва да  мине , като всеки  вирус
Виж целия пост
# 482
Аз се сърдя и когато заразяват децата ми с "обикновен" вирус. Според мен в България нямаме култура да пазим другите хора  Peace. Писнало ми е от "герои", които кашлят, подсмърчат и "геройски" седят с висока Т на работа.
КАзвам го като цяло, не е лично към теб  Peace

Виж целия пост
# 483
Аз се сърдя и когато заразяват децата ми с "обикновен" вирус. Според мен в България нямаме култура да пазим другите хора  Peace.

Била ли си в чужбина?
Виж целия пост
# 484
Къде я има желаната от вас култура?
Интересно ще ми е да посочите коя е страната, в която се пазят един-друг педантично?
Виж целия пост
# 485
КАкво значи педантично? Когато си болен да не се излекуваш, а да разболееш и всички други? Или понеже Генчо е решил да идва болен на работа, аз да ходя с маска?

Била съм в чужбина, била съм доброволец в Щатите и там никой не е идвал болен на работа  newsm78 Може и на кофти място да съм била, знам ли...
Виж целия пост
# 486
Оф,много ме е яд на такива хора.
Най-редовно се сблъсквам с болни деца по площадките  и се изумявам на човешката наглост и егоизъм.
Виж целия пост
# 487
а...Щатите...ех, тези Щати.И от Щат до Щат има Разлика. Laughing
Масово в едни щати се ходи със сопол до устата, явно са егати егоистите.В Други места децата се спират от детски заведения само с Висока температура.Бах и егоистите начи... Crazy
ПП. Стпругът ми работи в щатска фирма.Не бяха чували з аболничен, щото кашляш... Mr. Green StopА когато и двете деца, нашите, бяха контактни точно с варицела и той коментира едно евентуално пътуване предвид Нашата карантина-не стоплиха пък ептен за какво иде реч. WhistlingЗа същите ли щати говорим или а Други? Thinking
Виж целия пост
# 488
И да се заяждаш и да не се заяждаш нещата са ясни Simple Smile. На някои хора им пука, а на други не  Peace Дано около твоето дете се навъртат повече от първите  Peace
Виж целия пост
# 489
Ми не ми пука-не се вглеждам в сопола на всеки или в пъпката му. CrazyИ така-годинИ наред си живеем неистерясващи. Party
Виж целия пост
# 490
Егоисти са ,разбира се.
Детето им е болно,но майката преценява,че малко свеж въздух ще му се отрази добре,и къде са го заведе? Хоп ,в парка.
Важното е,че на нея и нейното дете им се излиза ,какво й пука,че ще зарази други.
Е,това,ако не е егоизъм,не знам какво е.
Прясна случка от вчера.
Отивам в парка,след нас идва майка с 2 деца,сядат да играят с моето.След 10 мин идва друга,нейна позната,заговарят се и първата започва да се жалва,че детето й цял ден било с много висока температура и на път за аптеката спряли в парка.
А аз пазя детето ,че след 5 дена му предстой операция.Станахме и си тръгнахме.
Нормално ли е?
Как да не ме е яд?
Виж целия пост
# 491
и в Англия значи са по 2 от нас егоисти. Laughing
Виж целия пост
# 492
а...Щатите...ех, тези Щати.И от Щат до Щат има Разлика. Laughing
Масово в едни щати се ходи със сопол до устата, явно са егати егоистите.В Други места децата се спират от детски заведения само с Висока температура.Бах и егоистите начи... Crazy
ПП. Стпругът ми работи в щатска фирма.Не бяха чували з аболничен, щото кашляш... Mr. Green StopА когато и двете деца, нашите, бяха контактни точно с варицела и той коментира едно евентуално пътуване предвид Нашата карантина-не стоплиха пък ептен за какво иде реч. WhistlingЗа същите ли щати говорим или а Други? Thinking

Не са само Щатите.  На много места децата се водят на градина със сополи.  И ние се ужасяваме. Да сте помислили за повишаване на имунитета ?
Виж целия пост
# 493
Много ми е интерсно защо трябва да се дава за пример винаги чужбина? Аз живея в България и ме интерсува как се случват нещата тук! На майната си хората закусват с хора, трябва ли и аз да последвам блестящия им пример или мога да мисля сама и да ми светне, че някои неща е хубаво да не копираме?

Трещерица... едно време съм била с гнойни ангини... докато не съм тръгнала на плуване... Не може ли имунитета да се стимулира със спорт, да е силен организма, а не с болести? Аз не си спомням кога съм боледувала последно, слава богу мен не ме лови  Peace Затова децата тръгват на плуване скоро... Не може да е по 3 дни на ясла, а после 2 седмици вкъщи. За някои е нормално, за други не.

Jizzlobber, по-спокойно жена!
Виж целия пост
# 494
Хайде не се карайте, и двете страни са прави донякъде. Всеки си има своите доводи "за" и "против". Ясно е, че в чужбина и в западните фирми не дават болнични за всяко кихване ( а то и в България не дават и не се гледа с добро око на отсъстващите родители). Нито пък можем да държим недоизлекуваните деца като затворници вкъщи. Но всяко нещо си има граници, трябва да се подхожда отговорно и да се разхождат децата някъде, където е пусто и няма други наоколо. Много добре знам какво е да водят кашлящи и сополиви деца на градина, като моят малък син е с астма и за него почти всеки вирус означава пристъп, докато за всички останали деца означава само кихане и подсмърчане...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия