Забременяване след мъртво раждане

  • 261 101
  • 1 679
# 390
Миличка, много силно те прегръщам  Hug Мъчно е, гадно е, това през което минаваш, но някак трябва да намериш начин да продължиш.Ние сме тук винаги, когато имаш нужда да споделиш  spoko
Виж целия пост
# 391
Благодаря ви на всички. Прочетох историята на всяка една от вас. Моля ви, кажете ми, че пак сте забременели, че всичко е наред, иначе ще се побъркам. Аз видях и докоснах дъщеричката си. Трябваше да я стисна в прегръдката си и никога да не я пускам, ако знаех, че няма да ми я дадат, а те обещаха!
Казаха, че ще мога да си я взема, исках да си я погреба, да знам къде е! И след цял ден тичане нагоре-надолу, сълзи, празни приказки и документи ми казаха да си тръгвам сама, защото имало "дупка в закона" и те не могат да ми откажат да си взема детето, но не могат и да ми я дадат!
Чувствам се толкова празна и ограбена. Когато си тръгвах, имах усещането, че я изоставям и не мога да си го простя. Не спирам да се питам какво направиха с нея...
Оставиха ме половин човек.
Виж целия пост
# 392
На тръгване ми казаха, че идвала кола за "биологичен отпадък", която ще вземе детенцето ми, под една или друга форма....да не се притеснявам...
Никога няма да забравя тези думи. Докъто се давех в сълзи, те ме успокояваха, наричайки детето ми "биологичен отпадък".
Виж целия пост
# 393
На тръгване ми казаха, че идвала кола за "биологичен отпадък", която ще вземе детенцето ми, под една или друга форма....да не се притеснявам...
Никога няма да забравя тези думи. Докъто се давех в сълзи, те ме успокояваха, наричайки детето ми "биологичен отпадък".

 Hug Скъпа BvM ,в момента ти е тежко...знам...чета и плача с теб Cry,как са могли да ти кажат това за биологичния боклук  ooooh! Това са изроди без капка морал и невлизащи в положението на една майка,останала без най-скъпото.
Твоето  бебе-ангелче, вече е на по-хубаво място и рано или късно Вие отново ще се заедно   PraynigПрегръщам те ,и помни не си сама,тук всяка от нас е със своята история винаги,когато искаш сме насреща  Hug
Кураж!

П.С. Да някой мами вече си имат бебенца(да са им живи  и здрави),други  са бременни (стискам палци милички),а трети са в очакване на зелена светлина Praynig
Виж целия пост
# 394
Благодаря ти Веси, както и на всички останали.
Бог да е с децата ни...
Виж целия пост
# 395
Мила BvM, съжалявам за това което си преживяла Sad Все се надявах да няма повече мами на ангелчета. Много е трудно особено в началото,но тук е мястото където можеш да получиш утеха (доколкото е възможно). На мен момичетата тук много ми помогнаха, особено в моменти, в които никой друг не те разбира.Иначе за лекарите просто няма какво да коментирам.И аз попаднах с най-големият си  "късмет" на лекар който ми обясняваше, че нищо кой знае какво не се било случило #Crazy Просто се опитай да изтриеш думите им от съзнанието си,за да не се тормозиш.Пожелавам ти бързо физическо и най-вече психическо възстановяване и един ден да гушнеш своето живо и здраво бебенце,а нашите ангелчета ни чакат наистина  Hug
Виж целия пост
# 396
Много мразя, когато видя, че някой е писал в тази тема!

Мила, BvM, прегръщам те нежно! Кураж!
Бъди силна!
Виж целия пост
# 397
Благодаря ви на всички. Прочетох историята на всяка една от вас. Моля ви, кажете ми, че пак сте забременели, че всичко е наред, иначе ще се побъркам. Аз видях и докоснах дъщеричката си. Трябваше да я стисна в прегръдката си и никога да не я пускам, ако знаех, че няма да ми я дадат, а те обещаха!
Казаха, че ще мога да си я взема, исках да си я погреба, да знам къде е! И след цял ден тичане нагоре-надолу, сълзи, празни приказки и документи ми казаха да си тръгвам сама, защото имало "дупка в закона" и те не могат да ми откажат да си взема детето, но не могат и да ми я дадат!
Чувствам се толкова празна и ограбена. Когато си тръгвах, имах усещането, че я изоставям и не мога да си го простя. Не спирам да се питам какво направиха с нея...
Оставиха ме половин човек.


Миличка,прегръщам те силно и плача заедно с теб.Бъди силна, имай подкрепата на съпруга си и близките си.Плачи, когато ти се плаче и споделяй болката си, така по-бързо минава/не се забравя/.Винаги пиши тук и ние ще ти помагаме, макар и виртуално.Аз съм една от мамите, която загуби своето момченце, а сега се радвам на прекрасна дъщеря.Аз вярвам, че  и при теб щастието ще дойде.Повярвай и ти.
Виж целия пост
# 398
Благодаря за милите думи.
Всички ви прегръщам.
Виж целия пост
# 399
Благодаря ви на всички. Прочетох историята на всяка една от вас. Моля ви, кажете ми, че пак сте забременели, че всичко е наред, иначе ще се побъркам. Аз видях и докоснах дъщеричката си. Трябваше да я стисна в прегръдката си и никога да не я пускам, ако знаех, че няма да ми я дадат, а те обещаха!
Казаха, че ще мога да си я взема, исках да си я погреба, да знам къде е! И след цял ден тичане нагоре-надолу, сълзи, празни приказки и документи ми казаха да си тръгвам сама, защото имало "дупка в закона" и те не могат да ми откажат да си взема детето, но не могат и да ми я дадат!
Чувствам се толкова празна и ограбена. Когато си тръгвах, имах усещането, че я изоставям и не мога да си го простя. Не спирам да се питам какво направиха с нея...
Оставиха ме половин човек.

Миличка,
много съжалявам за това. Не стига всичко, което преживяваме, а и това - да не можем да се сбогуваме с децата си...
Именно поради тази причина с БХК от юни месец водим битки с българското законодателство - това трябва да се промени!
http://poppiesformary.wordpress.com/

Няма да ги оставя/оставим, ще ги гоня до дупка!
Подпишете петицията, който още не го е направил!
http://www.bghelsinki.org/bg/dejstvaj/sprete-izgarianeto-na-mrtv … ogichni-otpadtsi/
Виж целия пост
# 400
Котката Марта   Peace подписах
Знаете ли ,само като си представя,че и моето момиченче е...........немога да го напиша...ужас!
Как звучи само биологичен отпадък ooooh!
Виж целия пост
# 401
И аз подписах. Още на стотици места бих се подписала стига това да промени нещо. То е ясно, че не можем да попречим на природата, колкото и жестока да е, но ако можем да спрем кражбата на бебенца от майките им, трябва да го направим. Правото да се погрижа поне веднъж за мойто беззащитно създание ми беше насила отнето. Сега не мога да си простя безсилието към тази чудовищност и не мисля, че някога ще мога да избягам от тази вина.
Виж целия пост
# 402
И аз подписах. Още на стотици места бих се подписала стига това да промени нещо. То е ясно, че не можем да попречим на природата, колкото и жестока да е, но ако можем да спрем кражбата на бебенца от майките им, трябва да го направим. Правото да се погрижа поне веднъж за мойто беззащитно създание ми беше насила отнето. Сега не мога да си простя безсилието към тази чудовищност и не мисля, че някога ще мога да избягам от тази вина.

Не си виновна, миличка. Виновен е държавен апарат, на който не му пука за отделния човек - за теб, за мен, и който не признава неродените бебета за човешки същества, а ги приравнява с отпадъци. В много, много държави това са регламентирани неща.
Не се обвинявай, макар че е нормално... винаги за нещо ще се обвиняваме. Просто не задълбавай там. Ако имаш нужда от помощ, за да преодолееш травмата, не се колебай да я потърсиш.

Обещавам, че ще се преборим - първо за това, а после и за много други неща, които не са наред - например за възможността да подържим бебенцата си, да ги споделим с близките си, да си създадем спомени с тях, да ги изпратим достойно...
Виж целия пост
# 403
Трудно е в тези моменти да вземеш правилното решение. Особено, когато и законът и лекарите са срещу теб. На мен искаха да ми докарат детето да го видя докато ни жива, ни умряла се тресях в реанимацията. Отказах ... Не знам защо. Накараха ме и да подпиша, че отказвам да го видя. Подписах ... А не трябваше. Нямаше кой да ми каже да си помисля и че след това може да съжалявам и да ми тежи ... За съжаление го разбрах прекалено късно ...
Виж целия пост
# 404
Трудно е в тези моменти да вземеш правилното решение. Особено, когато и законът и лекарите са срещу теб. На мен искаха да ми докарат детето да го видя докато ни жива, ни умряла се тресях в реанимацията. Отказах ... Не знам защо. Накараха ме и да подпиша, че отказвам да го видя. Подписах ... А не трябваше. Нямаше кой да ми каже да си помисля и че след това може да съжалявам и да ми тежи ... За съжаление го разбрах прекалено късно ...

Куини,
точно затова изследванията показват, че майките, които не ги питат, а им дават детето (освен при директен отказ) след това се възстановяват по-добре, защото не са поставени в ситуация да избират и да вземат решения в момент, в който са в трудно емоционално и физическо състояние.

"Резултатите показват, че когато на майките им бъде показано бебето като нормална част от раждането, без да бъдат питани дали искат да го видят, те определят преживяването като по-комфортно в сравнение с майките, които са били попитани дали искат да видят бебето си. Също така, майките, които не са били попитани, имат по-малко страх в тази ситуация и са се почувствали по-естествено и по-добре отколкото тези, които са били попитани от медицинския персонал."
http://poppiesformary.wordpress.com/studie/

Винаги ще има за какво да съжаляваме. Аз съжалявам, че им разреших да ми я вземат толкова бързо, не я гушках и не я снимах с телефона.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия