Проблеми при изплащането на болнични листове от НОИ - 3

  • 93 247
  • 766
# 105
Здравейте!
Опитах да си проверя болничния в сайта но ми изписа ''грешна комбинация ЕГН-ПИК'',а го преписах от писмото на НОИ,което получих.От тук нататък някой има ли представа какво да правя?
Виж целия пост
# 106
Здравейте!
Опитах да си проверя болничния в сайта но ми изписа ''грешна комбинация ЕГН-ПИК'',а го преписах от писмото на НОИ,което получих.От тук нататък някой има ли представа какво да правя?

явно грешно изписваш
или след това си извадила друг пик и този не е валиден
отиди до НОИ да ти дадат друг

и все пак опитай пак да въведеш правилно пика
Виж целия пост
# 107
Здравейте, нова съм във форума и имам въпрос, на който ще се радвам да отговорите, имам приятелка която има бебе на 5 месеца , все още не е взела майчинство, защото фирмата от която трябва да и плащат е една от пловдивските  , които подлежат на проверка , има ли някои представа какво става с тези фирми, има ли и други майки които не взимат майчинство по тази причина , ( пиша аз защото тя остана без интернет , без телефон , кара на помощ от приятели , не може да иде в социалните , защото там искат бележки за доход а тя няма как да вземе такива , самотна майка е в смисъл детето не е признато не живее с бащата , има ли право да започне работа на трудов договор , защото и от НОИ и от русо ми казаха че докато не минат делата няма резултат, а те може да се съдят с години , ще помоля за информация, съвет и нещо по темета , моето дете е вече поотраснало но аз нямах проблеми с тези работи , БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО
Kой кого ще съди?Фирмата НОИ за неизплащане на обезщетения или НОИ има претенций към фирмата?Приятелката ти може да съди НОИ за неизплащане на обезщетения,делата минават бързо делото струва около 150 лв,а НОИ определено е институция от която можеш да си получиш парите,ако съда го постанови.Единствено трябва де е наясно дали всичко с осигуровките и е подавано законосъобразно към НАП.
Виж целия пост
# 108
Здравейте !
Имам следното питане....
От 2.12 .2010 г. излязох в болнични(не се чувствам добре) за 14 дни,след това от 15.12.2010 г ми продължеха болничния с 30 дни.
Въпросът ми е кога ще получа парите от НОИ?
Има ли значение,ако работодателят не ми е изплатил  първите 3 дни по закон както си е?Работодателят трябва ли да ми изплаща първите 3 дни на всеки нов болничен лист?
В сайта на НОИ липсва информация (изписва ми).
Благодаря ви предварително.
Виж целия пост
# 109
Здравейте !
Имам следното питане....
От 2.12 .2010 г. излязох в болнични(не се чувствам добре) за 14 дни,след това от 15.12.2010 г ми продължеха болничния с 30 дни.
Въпросът ми е кога ще получа парите от НОИ? до 15 раб. дни от входирането им
Има ли значение,ако работодателят не ми е изплатил  първите 3 дни по закон както си е?Работодателят трябва ли да ми изплаща първите 3 дни на всеки нов болничен лист? щом са без прекъсване - не
В сайта на НОИ липсва информация (изписва ми).
Благодаря ви предварително.
Виж целия пост
# 110

Това което знам е,че ако работодателя не е изплатил осигуровките за дадения месец(в моят случай работодателя е платил 75% от заплатите за ноември и осигуровка) а за декември въобще и заплати няма ,а  осигуровки не е.Ме навежда на мисълта ,че няма да получа болничните си скоро време,както очаквах към 15 януари.Правилно  ли разсъждавам?

Да, работодателя трябва да внесе осигуровките, да подаде декларация обр.1 и чак тогава болничните с начална дата през съответния месец.
За декември това трябва да направи до края на януари или1-2 февруари.
Виж целия пост
# 111
Момичета, върнали са ми болничния от НОИ! Не било написано, че е проверено от лекаря,че имам осигуровки за 12 м. назад !!!!!!!! Това пък от кога?! И сега /като занеса болничния при гинеколога/ той трябва да влезе да ми провери осигуровките ли? newsm78 Странно ми се струва това...
Виж целия пост
# 112
Момичета, върнали са ми болничния от НОИ! Не било написано, че е проверено от лекаря,че имам осигуровки за 12 м. назад !!!!!!!! Това пък от кога?! И сега /като занеса болничния при гинеколога/ той трябва да влезе да ми провери осигуровките ли? newsm78 Странно ми се струва това...

лекаря не го пише това,а работодателят
Виж целия пост
# 113
Искали го написано на болничния лист!!!!!!!!
Дали колежката не е разбрала нещо? ooooh! Като стигнем до тез болнични и декларации ме втриса! Sick
Виж целия пост
# 114
Искали го написано на болничния лист!!!!!!!!


е да деееееееееееееееееееее
само че работодателят
Виж целия пост
# 115
Благодаря, Elfita!
Грешката е в "телевизора" на колежката! /направих справка по телефона с НОИ!/.
Виж целия пост
# 116
Някой може ли да ми даде актуални телефони на  лекари в НОИ Пловдив
Виж целия пост
# 117
Някой може ли да ми даде актуални телефони на  лекари в НОИ Пловдив
Лекари?

Тези
Цитат
РУСО - ПЛОВДИВ, ул. "Любен Каравелов" № 7, ул. "Скайлер" № 5, п.код 4000, факс: 032-64-80-66
E-mail: Plovdiv@NSSI.BG
тел. 032-60-86-71, 032-60-86-76, 032-60-86-79
отпускане пенсии - тел. 032-60-87-60
изплащане пенсии - тел. 032-60-87-72
Р-л, "КРД" - тел. 032-60-86-61
р-л "ПОБ" - тел. 032-60-86-65
Р-л "ПОВН" - тел. 032-60-86-40
Виж целия пост
# 118
Някой може ли да ми даде актуални телефони на  лекари в НОИ Пловдив
На тел. 032-60-86-92  е информация. Поискайте да ви дадат телефон на лекари /ТЕЛК или ЕВН/.
Виж целия пост
# 119
Благодаря,аз имам един,но никой не вдига.Някой има ли представа за колко време се извършва корекция на болничен лист,точно от тази комисия ЕВН
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия