Проблеми при изплащането на болнични листове от НОИ - 3

  • 93 247
  • 766
# 120
Благодаря,аз имам един,но никой не вдига.Някой има ли представа за колко време се извършва корекция на болничен лист,точно от тази комисия ЕВН
Каква корекция трябва да се направи?
Виж целия пост
# 121
Сгрешен е термина ми на раждане вместо 07.10,2010 е написан 08.10.2010.Документите ми ги изпращат в Стара Загора,от там са върнати в Русо Пловдив за корекция.Когато говорих с тях,казаха,че ще извикат педиатъра в Пловдив да си коригира болничния,аз съм от Асеновград,и от тогава чакам корекция,а те все не го оправят.Съответно аз немога да си взема парите още от ноември.На 06.01.2011 ми изтича последния болничен,от там нататък вече незнам какво става.Постоянно звъня,но те все казват ще изчакате.А без пари как да карам?
Виж целия пост
# 122
Сгрешен е термина ми на раждане вместо 07.10,2010 е написан 08.10.2010.Документите ми ги изпращат в Стара Загора,от там са върнати в Русо Пловдив за корекция.Когато говорих с тях,казаха,че ще извикат педиатъра в Пловдив да си коригира болничния,аз съм от Асеновград,и от тогава чакам корекция,а те все не го оправят.Съответно аз немога да си взема парите още от ноември.На 06.01.2011 ми изтича последния болничен,от там нататък вече незнам какво става.Постоянно звъня,но те все казват ще изчакате.А без пари как да карам?

положението ти е кофти

освен да се дигнеш до Пловдив друго не знам какво да те посъветвам
не е толкова далече,вземи и бебето за да ги убедиш по-лесно  Wink
Виж целия пост
# 123
Сгрешен е термина ми на раждане вместо 07.10,2010 е написан 08.10.2010.Документите ми ги изпращат в Стара Загора,от там са върнати в Русо Пловдив за корекция.Когато говорих с тях,казаха,че ще извикат педиатъра в Пловдив да си коригира болничния,аз съм от Асеновград,и от тогава чакам корекция,а те все не го оправят.Съответно аз немога да си взема парите още от ноември.На 06.01.2011 ми изтича последния болничен,от там нататък вече незнам какво става.Постоянно звъня,но те все казват ще изчакате.А без пари как да карам?
Отиди при педиатъра и го помоли той да говори с тях и да отиде той на място в РУСО Пловдив. Така ще стане по-бързо. Ти и да отидеш с бебето нищо няма да направиш. Ще ти остане разхождането. Той /педиатъра/ трябва да коригира с подпис и печат.
Виж целия пост
# 124
Да знам.Аз им предложих да си взема болничния и да го занеса на педиатъра,но те не го дават.
Виж целия пост
# 125
Да знам.Аз им предложих да си взема болничния и да го занеса на педиатъра,но те не го дават.
За съжаление нямат право да Ви го дадат. Трябваше от Ст. Загора да го изпратят на осигурителя, а той на Вас. По-бързо щеше да стане. Говорете с педиатъра, всичко зависи от него.
Виж целия пост
# 126
Болничният лист е издаден в нарушение на чл.13, ал.1 от НМЕР.Сумата от периодите на еднолично издадените болнични листове надвишава 40 дни.БЛ трябва да бъде издаден с решение на ЛКК.
Липсва/грешна дата на регистрация в леч. зав.

Проверявах с ПИК кода дали ми е изплатен болничния от декември и ми излиза горе написания текст. Какво точно означават тези членове, и ако с този болничен има проблем ще ми изплатят ли другия, който е представен за този период. В случая какво трябва да направя понеже съм от Шумен, а работодателя ми е в София и там ми внася болничните.
Виж целия пост
# 127
Болничният лист е издаден в нарушение на чл.13, ал.1 от НМЕР.Сумата от периодите на еднолично издадените болнични листове надвишава 40 дни.БЛ трябва да бъде издаден с решение на ЛКК.
Липсва/грешна дата на регистрация в леч. зав.

Проверявах с ПИК кода дали ми е изплатен болничния от декември и ми излиза горе написания текст. Какво точно означават тези членове, и ако с този болничен има проблем ще ми изплатят ли другия, който е представен за този период два болнични за един и същ пероид при един работодател ли имате?. В случая какво трябва да направя понеже съм от Шумен, а работодателя ми е в София и там ми внася болничните.
Виж целия пост
# 128
Първо имам издаден болничен от гинеколог за 14 дена, който започва от 01.10 .10, после се явих на 3 лекарски комисии за продължаване на болничния и така до 25.11.10.След това ми казаха да направя прекъсване от 5 работни дни в който си пуснах неплатен отпуск за периода от 26.11.10 до 01.12.10 вкл. и на 02.12 .10 гинеколога ми издаде нов първичен болничен за 14 дена, който сега НОИ обжалва. Това е в общи линии. Работодателят е един и същ.
Виж целия пост
# 129
mai4eto28,надвишила си 40 те дни за една календарна година,който могат да се издадат еднолично.Над тези дни само с ЛКК.Последния болничен трябва да е с комисия.НОИ ще върне болничния на работадетля,той на теб,а ти го носиш на лекаря,който го е издал

драсни един мейл до НОИ-как ще процедират с твоя болничен
има ги в сайта
Виж целия пост
# 130
Какво ще рече еднолично- от гинеколога ли? Еми ако е така два пъти по 14 не са ли 28 дена , обърках се извинявайте за което. Преди това август месец имам 5 дневен болничен издаден от личния лекар. Благодаря за отговорите и още един въпрос след този обжалван болничен имам представен още един ,който е продължение, той ще ми бъде ли изплатен или първо трябва да се оправи този проблемния?
Виж целия пост
# 131
еднолично е от 1 лекар,да
 
през 2010 г явно имаш повече от 40 дни еднолично
трябва първо да се оправи проблемния-следващия е от ЛКК,нали
Виж целия пост
# 132
Да следващия е от ЛКК, сега си гледам картона и освен този болничен от личния лекар от август за 5 дена и двата 14 дневни от гинеколога други първични болнични за 2010  нямам- стават 33 дена . Странна работа. Сега за 2011 пак имам издаден първичен за 5 дена- него все още не съм го представила и него ли ще оспорват или той се брои вече за новата година?
Виж целия пост
# 133
Здравейте , момичета благодаря много за отговорите. Да ви споделя какво стана. понеже имам ПИК код влезнах за да си огледам болничните и установих че един по стар болничен от ноември месец обърква цялата работа. Той е издаден от ЛКК, а като щракна с мишката на номера на болничния , за да ми излезе кратка информация за болничния лист там пише , че е продължение и по надолу какво да видя пише че е издаден еднолично!Системата явно приема и него за едноличен и заради това дните ми  надвишават 40 .Някой явно от НОИ е сбъркал при въвеждането.Писах на имейла им да видим какво ще отговорят.Понеже съм от Шумен а работодателя е в София ходих тук в НОИ е те казаха че трябва да изчакам да получа писмото за върнатия болничен и тогава да пусна жалба. Луда работа и бюрокрация ,а не стига че явно някой е спал докато е въвеждал в системата!
Виж целия пост
# 134
смятам,че ще го оправят бързо

мейла им сигналириза за проблема
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия