Проблеми при изплащането на болнични листове от НОИ - 3

  • 93 249
  • 766
# 165
мерси, последното обяснение потвърди това , което мисля.
След като до момента вече имам  20 дни за гледане на болно дете....много бързо няма да има и половин изминала година ще направим 40, вероятно. след което с ЛКК до 60 (ако ползвам само майката) и след това....никакви пари от НОИ....

неприятно!

Някаде четох,че с ЛКК имаш право до 180 дни за година.Поправете ме,ако бъркам  newsm78 . Аз от януари имам 14 дни от педиатъра,30 дни ЛКК и 5 дни за мен и сега видях,че са ми пуснати за изплащане парите.
Виж целия пост
# 166
мерси, последното обяснение потвърди това , което мисля.
След като до момента вече имам  20 дни за гледане на болно дете....много бързо няма да има и половин изминала година ще направим 40, вероятно. след което с ЛКК до 60 (ако ползвам само майката) и след това....никакви пари от НОИ....

неприятно!

Някаде четох,че с ЛКК имаш право до 180 дни за година.ако са без прекъсване Поправете ме,ако бъркам  newsm78 . Аз от януари имам 14 дни от педиатъра,30 дни ЛКК и 5 дни за мен и сега видях,че са ми пуснати за изплащане парите.
Виж целия пост
# 167
мерси, последното обяснение потвърди това , което мисля.
След като до момента вече имам  20 дни за гледане на болно дете....много бързо няма да има и половин изминала година ще направим 40, вероятно. след което с ЛКК до 60 (ако ползвам само майката) и след това....никакви пари от НОИ....

неприятно!

Някаде четох,че с ЛКК имаш право до 180 дни за година.ако са без прекъсване Поправете ме,ако бъркам  newsm78 . Аз от януари имам 14 дни от педиатъра,30 дни ЛКК и 5 дни за мен и сега видях,че са ми пуснати за изплащане парите.
Значи нямам право на пове4е болни4ни ,така ли  Cry
Виж целия пост
# 168
bubulechkata, имаш, но ще се издават от ТЕЛК. Пък ако болничните са с прекъсване тогава вече се броят по друг начин.
Виж целия пост
# 169
Имам 14 дни от ли4ната на детето с продължение 30 дни от ЛКК,понеже малкия си счупи крака. После ходих на работа 1 седмица и се разболях и моят ли4ен ми даде 5 дни. Това са ми болни4ните от на4лото на годината.
И то4но това не ми е ясно,дали от тези 40 дни се броят само от ли4ните лекари или и ЛКК-то.
Viva_123 ,сори за тъпите въпроси  Embarassed .
Виж целия пост
# 170
Имам 14 дни от ли4ната на детето с продължение 30 дни от ЛКК,понеже малкия си счупи крака. После ходих на работа 1 седмица и се разболях и моят ли4ен ми даде 5 дни. Това са ми болни4ните от на4лото на годината.
И то4но това не ми е ясно,дали от тези 40 дни се броят само от ли4ните лекари или и ЛКК-то.
Viva_123 ,сори за тъпите въпроси  Embarassed .
Имаш право на 40 дни издадени еднолично с прекъсване т.е от личния лекар или специалист и на 180 дни издадени от ЛКК,при изчерпване на всички тези дни вече се произнася ТЕЛК.Надявам се че си ме разбрала!
Виж целия пост
# 171
мерси, последното обяснение потвърди това , което мисля.
След като до момента вече имам  20 дни за гледане на болно дете....много бързо няма да има и половин изминала година ще направим 40, вероятно. след което с ЛКК до 60 (ако ползвам само майката) и след това....никакви пари от НОИ....

неприятно!

Някаде четох,че с ЛКК имаш право до 180 дни за година.ако са без прекъсване Поправете ме,ако бъркам  newsm78 . Аз от януари имам 14 дни от педиатъра,30 дни ЛКК и 5 дни за мен и сега видях,че са ми пуснати за изплащане парите.
За една календарна година имаш право на 180 дни издадени от ЛКК,няма значение дали са с пекъсване или без прекъсване!
Виж целия пост
# 172
Имам 14 дни от ли4ната на детето с продължение 30 дни от ЛКК,понеже малкия си счупи крака. После ходих на работа 1 седмица и се разболях и моят ли4ен ми даде 5 дни. Това са ми болни4ните от на4лото на годината.
И то4но това не ми е ясно,дали от тези 40 дни се броят само от ли4ните лекари или и ЛКК-то.
Viva_123 ,сори за тъпите въпроси  Embarassed .

За тази кал. година маш право на още 16 дни за детето,които ще ти бъдат платени от НОИ / 60-(14+30)=16/. След това няма да ти се плащат. 
Имаш право на болнични за себе си.

За една календарна година имаш право на 180 дни издадени от ЛКК,няма значение дали са с пекъсване или без прекъсване!
Не е така. Чл. 6, ал. 5 от Наредба за медицинската експертиза: "Когато временната неработоспособност е продължила повече от 6 месеца без прекъсване или 12 месеца с прекъсване в две предходни години и в годината на боледуването, отпускът се разрешава само след контролен преглед на ТЕЛК на всеки два месеца, при условие че са налице обективни признаци за възстановяване на работоспособността в следващите 6 месеца."
Виж целия пост
# 173
Благодаря ,  Viva_123 !!!!!!!   bouquet
Виж целия пост
# 174
Издадените от ЛКК ако са с прекъсване са неплатени нали?( след изчерпаването на онези 40 еднолично или 60 за дете)

Например имам 15 дни за мен лично + 25 дни за гледане дете, следва ЛКК с прекъсване още 10 за мен и още 70 за дете....в този случай НОИ плащат 15 за мен + 25 за дете = 40 + 35 (35=70 издадени-10= 60 допустими, ако ги ползвам само аз, като майка - 25те издадени от педиатър)??
Виж целия пост
# 175
Издадените от ЛКК ако са с прекъсване са неплатени нали?( след изчерпаването на онези 40 еднолично или 60 за дете)

Например имам 15 дни за мен лично + 25 дни за гледане дете, следва ЛКК с прекъсване още 10 за мен и още 70 за дете....в този случай НОИ плащат 15 за мен + 25 за дете = 40 + 35 (35=70 издадени-10= 60 допустими, ако ги ползвам само аз, като майка - 25те издадени от педиатър)??
Ох, не се смятат така. Напр. 15 дена за гледане на дете /еднолично издадени/, 25 дена лични /еднолично издадени/. С това сте изчерпали лимита за еднолично издадени болнични за една година.
Освен това имате право на още 45 дена за гледане на дете, но вече издадени от ЛКК. С това се изчерпват 60-те дни за гледане на дете с право на обезщетение от НОИ.
Може да ползвате болнични за Вас, но пак издадени от ЛКК до броя посочен в чл.6, ал. 5 от НМЕР.
Виж целия пост
# 176
ами да, аз точно така съм ги сметнала и написала....

Цитат
Може да ползвате болнични за Вас, но пак издадени от ЛКК до броя посочен в чл.6, ал. 5 от НМЕР.

тук се говори за 6месеца без прекъсване, или 12 с (2х6)за 2 години....
аз имах предвид, че нямаш право на обезщетение, ако издадените после след лимита(в горния слуачй) от ЛКК са на основание общо заболяване....
Виж целия пост
# 177
MaLe, може и аз да не съм те разбрала какво си имала предвид..

тук се говори за 6месеца без прекъсване, или 12 с (2х6)за 2 години....
аз имах предвид, че нямаш право на обезщетение, ако издадените после след лимита(в горния слуачй) от ЛКК са на основание общо заболяване....
Това със сигурност не мога да го разбера. Cry
Виж целия пост
# 178
ако издадените после след лимита(в горния слуачй) от ЛКК са на основание общо заболяване....

всички болнични,издадени от ЛКК са за общо заболяване
Виж целия пост
# 179
ох, и аз не мога ясно да се изразя, извинявам се много...

идеята ми е, в примерния случай, който съм посочила, че след като изчерпам лимита си от 40 дни, за всеки един ден след това болничен се издава от ЛКК.
И след като се издават от ЛКК и за гледане на дете и за мен лично (независимо от диагнозата , но такава, която е за по-малко 10 дни, т.е общо заболяване, а не счупване на крайник, болница или някаква друга диагноза и тн и тн,  те ще останат неплатени ли...? Защото след тези 40 и после 60 за дете, всеки мой болничен издаван от ЛКК за по 1седмица  например, остава не платен....?Или пък ЛКК няма да ми издава? Или какво? Просто не разбирам какво се случва след изчерпване на лимитите...а пък има случай за болнични..?

Дали станах ясна? Още веднъж се извинявам за не ясния си изказ.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия