Проблеми при изплащането на болнични листове от НОИ - 3

  • 93 250
  • 766
# 210
Искам и аз да попитам нещо - в болнични съм от 18 февруари и до този момент Липсват данни за подаден болничен лист в НОИ (проверявам ежедновно с ПИК-а). Най-вероятно нашия счетоводител си го мести и не е подал декларация №1. В сайта на НОИ има данни за осигурителния ми доход за февруари и заплатата ми е преведена по картата още  на 08.03.
Как да проверя дали е подал тази декларакия и има ли някакви срокове, в които да я подаде? Има ли и санкции за неподаването й? Моля ви, насочете ме в коя наредба е описано това.
Знам, че е най-лесно да му звънна, но поради една или друга причина комуникацията с него е невъзможна на този етап.
Виж целия пост
# 211
Искам и аз да попитам нещо - в болнични съм от 18 февруари и до този момент Липсват данни за подаден болничен лист в НОИ (проверявам ежедновно с ПИК-а). Най-вероятно нашия счетоводител си го мести и не е подал декларация №1. В сайта на НОИ има данни за осигурителния ми доход за февруари значи декларация обр. 1 за февруари е подадена и заплатата ми е преведена по картата още  на 08.03.
Как да проверя дали е подал тази декларакия и има ли някакви срокове, в които да я подаде? Има ли и санкции за неподаването й? Моля ви, насочете ме в коя наредба е описано това. Наредба Н-8/2005г.
Знам, че е най-лесно да му звънна, но поради една или друга причина комуникацията с него е невъзможна на този етап.
Виж целия пост
# 212
Вива,  Hug
Щом декларацияцията е подадена, то е трябвало в срок от 2 работни дни след изплащане на заплата да представи и болничния, нали? Това означава ли, че подлежи на глоба, щом не го е внесъл?
Виж целия пост
# 213
Вива,  Hug
Щом декларацияцията е подадена, то е трябвало в срок от 2 работни дни след изплащане на заплата да представи и болничния, нали? Това означава ли, че подлежи на глоба, щом не го е внесъл? да

Виж целия пост
# 214
болничният ми лист не е предаден в НОИ вече трети месец. след жалба от моя страна до колко време мога да очаквам отговор?
Виж целия пост
# 215
болничният ми лист не е предаден в НОИ вече трети месец. след жалба от моя страна до колко време мога да очаквам отговор?
Мисля, че до 14 дена.
Виж целия пост
# 216
Здравей Елфита!Преди време се обърнах към теб за информация и много съм доволна!Всичко ,което ми бе писала се случи така!
Но уви в момента съм в следната ситуация и имам нужда от съвет.
Счетоводителката и респективно собственичката на фирмата  ,в която се осигурявам ме уверява,че на 14 март подавав нап варна,декларация 1,внасями осигуровкитеи Декларация приложение 2 за остатъка от 135 до 410 ден.Казва ми,че тогава е имало проблем в системата на нап и са приели документите и дали входящ номер.Но до моментане съмполучила превод.обади се в нои и ми казаха ,че тази декларация трябва да се донесе от счетоводителката лично на хартиен носител!!!
Моля кажете ми какво да правя,зада си получа парите!!!!
Благодаря предварително на всички мами!!!!!
Виж целия пост
# 217
milenium7585 ,кога ти изтича третия болничен от педиатъра

искай този входящ номер и пиши мейл на НОИ като го дадеш,егн то ти и имената ти
Виж целия пост
# 218
За момента не се свързвам с нея,понежене ми вдига телефона!!!!Аз звънях в Нои ипо ЕГН -то мипровериха че от последния ми3-ти  болничен,друг документ не е получаван.Той изтече на 15 февруари.И на 1-ви март получих превод за 10 работни дни на февруари!
уви ще продължавам да се опитвам да се свържа с нея!!!
Благодаря предварително Елфита!
Виж целия пост
# 219
За момента не се свързвам с нея,понежене ми вдига телефона!!!!Аз звънях в Нои ипо ЕГН -то мипровериха че от последния ми3-ти  болничен,друг документ не е получаван.Той изтече на 15 февруари.И на 1-ви март получих превод за 10 работни дни на февруари!
уви ще продължавам да се опитвам да се свържа с нея!!!
Благодаря предварително Елфита!

Може да са внесли осигуровките и декларциите края на март и да имаш превод средата на април
все пак не оставяй така нещата-искай входящ номер
извади си пик,за да виждаш на сайта на нои какво се случва с теб
Виж целия пост
# 220
Съпругът ми беше в болничен, издаден от ЛКК. При проверка в сайта на НОИ в момента статуса е: предаден за проверка, причина:***223, диагноза под наблюдение. Какво означава това. Ще бъде ли заплатен болничният?
Виж целия пост
# 221
ще правят проверка
трябва да получите писмо
пиши мейл на нои да питаш каква е причината
Виж целия пост
# 222
Здравейте,
адреса изписан върху болничния от значение ли е? Може ли грешен адрес да е причина за неизплащане?
Днес ми дадоха 2 болнични за двамата ми работодатели, но върху тях е изписан не адреса ми по лична карта, а предходния ми настоящ адрес - сега съм регистрирана на друг адрес!
А длъжността изписана върху болничния има ли значение?
Благодаря предварително за отговора!  Simple Smile
Виж целия пост
# 223
Здравейте,
адреса изписан върху болничния от значение ли е? Може ли грешен адрес да е причина за неизплащане?
Днес ми дадоха 2 болнични за двамата ми работодатели, но върху тях е изписан не адреса ми по лична карта, а предходния ми настоящ адрес - сега съм регистрирана на друг адрес!
А длъжността изписана върху болничния има ли значение?
Благодаря предварително за отговора!  Simple Smile

объркан адрес и длъжност не би трябвало да са проблем за изплащането на б лист
питай и тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=578758.15
Виж целия пост
# 224
На сайта на НОИ излиза ли когато е подаден документа за след 135те дни?
Счетоводителката трябваше да го подаде около 15ти, ама нищо няма.
Как се води той? Пак майчинство ли?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия