Токуда Болница - София - 7 тема

  • 49 204
  • 729
# 435
Ани, аз отидох за първи път в 32седмица, четох някъде , че е препоръчително до 34седмица.Със сигурност ще те поемат:hug:
Виж целия пост
# 436
Гащите за еднократна употреба са много неприятни. Аз си бях накупила от МЕТРО памучно бельо тип "бабешки кюлоти" за 10лв./5бр. и ми свършиха идеална работа за болницата. Никой не ми е правил забележка, че съм с бельо на визитациите. Колана за след раждане е супер полезен, обаче съветвам като се приберете вкъщи тогава да го взимате. Купих си такъв в който едвам дишах първия ден, като корсет и само за няколко дни ми беше супер широк. Затова по-добре възможно най-малък размер. Моят е ето такъв:

http://family-bg.com/prX_3120.htm

Zahira, а ти от този сайт ли си поръча колана и ако да за колко време ти го доставиха?
Виж целия пост
# 437
Ей, Смърфиета, права си. Аз не знаех дали въобще да ходя на контролен преглед (така ли е прието?  Rolling Eyes) при израждащия док? Следих си цялата бременност при моя си АГ, при когото си ходя от години, само родих в Токуда. Чудя се дали има смисъл да ме гледат и двамата?

Ноеми, те ти се полагат 2 безплатни прегледа при лекаря, при когото си родила, до 30 дни след изписването, така че няма лошо да отидеш. Аз имах време само за един, но исках да го направя, та да си види Димитров труда Simple Smile А и все пак съм секцио, та да съм спокойна.
На епикризата ти би трябвало да пише дата за контролен преглед.
Виж целия пост
# 438
Алена акушерката Мариана е Ковачева.Прегледах си записките и снощи май съм те заблудила.
Не знам ти дали питаш за същата жена.Май с Николина говорим за една и съща - височка, не много слаба, с черна коса до раменете, около 45-50 години не повече.
Както и да е важното е ,че добри хора са ти помогнали да гушкаш своето бебе Hug
За записването в Токуда аз също отидох в 8 месец при Илиев.Дотогава се следях на друго място.
Виж целия пост
# 439
Привет мацки!!!
Гледам информацията ме е изпреварила  Laughing Благодаря ви за палците и поздравите!  Hug

Аз имах едно прекрасно, невероятно раждане! Бяхме с Илиев (АГ), Илиев (анестезиологът) и една невероятна акушерка - Ели  Heart Eyes! Страхотен екип!  Искам пак да раждам с тях! Ако може още утре!

Накратко:
Приеха ме сутринта, попълних документи и разните му там необходими бумаги и ме пратиха на 3 етаж. Там ме настаниха в самостоятелна стая (откъдето пиша и в момента)  Mr. Green. Много съм доволна най-вече за това, че по този начин аз си раждах в нея, само да "изгонването" на бебето се преместихме в родилната зала. Настаних си се спокойно, разпънах лаптопа  Mr. Green, преоблякох се - изобщо като на почивка. Всичко необходимо като апаратура и консумативи бе донесено с все масичките около леглото, а наоколо ми имаше някой от екипа. Party. Включиха ми системи, направиха ми клизма, поставиха ми епидурален катетър и ме пуснаха да се разхождам. Периодично Илиев и Ели ми проверяваха разкритието. Като достигна 7 см, контракциите станаха болезнени и Илиев (анестезиолога) ми вля упойка. После - пак разходки до достигане на 10 см. Оттам в родилна зала... беше ми много приятно и весело, никой не бързаше, нямаше излишни нерви и сприхавост...и... с 4 напъна в рамките на 2 контракции Тервел се роди! Без епизиотомия, без разкъсвания, сякаш яйчице снесох. Нямам ни един шев!!!

Момичета, пожелавам на всички ви такова раждане!!! Hug


Честит юнак ... да ви е жив и здрав ....  newsm30 smile3525 smile3525 smile3525
Виж целия пост
# 440
Ноеми, искам да те попитам някои неща за упойката. Първо аз малко бъркам понятията спинална и епидурална упойка. При естествено раждане ако искаш слагат епидурална, нали? При тази упойка ли се поставя нещо като катетър в гърба? До колкото знам упойката се поставя докато правиш разкритие. По време на самото раждане намаля ли се усещането заради упойката? Ако да можеш ли все пак да правиш ефективни напъни когато ти кажат? И като цяло по-малко ли е напрежението за жената по време на целия родов процес с тази упойка? Извинявай за многото въпроси, но май ще се наложи да родя с упойка, защото раждането трябвало да бъде максимално щадящо, заради малък проблем с очите. 
Виж целия пост
# 441
Lucky_1, ето:

При естествено раждане ако искаш слагат епидурална, нали?
Да

При тази упойка ли се поставя нещо като катетър в гърба?
Да, но мисля, че и спиналната е така. Май спиналната се поставя еднократно, докато епидуралната се влива на порции.

До колкото знам упойката се поставя докато правиш разкритие.
Да, но на определени сантиметри - не може по-рано (спира контракциите) или по-късно (може да не хване)

По време на самото раждане намаля ли се усещането заради упойката?
Ами...  Wink в момента в който я слагат, спираш да усещаш всякаква болка. В този смисъл не намаля, а спря усещането, ако за болката питаш. За контракциите не мога да преценя, аз и преди си ги усещах единствено като болка.

Ако да можеш ли все пак да правиш ефективни напъни когато ти кажат?
Да! Не ги усещам сама, но ми казват кога да напъвам. И двете ми раждания бяха така, и двете бебета излязоха едното с 4, другото с 3 напъна.

И като цяло по-малко ли е напрежението за жената по време на целия родов процес с тази упойка?
 Ами аз не бях напрегната въобще, така че нямам база за съпоставка. Беше си прекрасно изживяване, точно каквото очаквах да бъде. То като махнеш болката, какво му е страшно?

Желая ти леко раждане!  Hug
Виж целия пост
# 442
Ей, Смърфиета, права си. Аз не знаех дали въобще да ходя на контролен преглед (така ли е прието?  Rolling Eyes) при израждащия док? Следих си цялата бременност при моя си АГ, при когото си ходя от години, само родих в Токуда. Чудя се дали има смисъл да ме гледат и двамата?

Ноеми, те ти се полагат 2 безплатни прегледа при лекаря, при когото си родила, до 30 дни след изписването, така че няма лошо да отидеш. Аз имах време само за един, но исках да го направя, та да си види Димитров труда Simple Smile А и все пак съм секцио, та да съм спокойна.
На епикризата ти би трябвало да пише дата за контролен преглед.
Мерси, Смърфиета  Hug (когато питах още не бях си взела епикризата)
Виж целия пост
# 443
Lucky_1, ето:

При естествено раждане ако искаш слагат епидурална, нали?
Да

При тази упойка ли се поставя нещо като катетър в гърба?
Да, но мисля, че и спиналната е така. Май спиналната се поставя еднократно, докато епидуралната се влива на порции.

До колкото знам упойката се поставя докато правиш разкритие.
Да, но на определени сантиметри - не може по-рано (спира контракциите) или по-късно (може да не хване)

По време на самото раждане намаля ли се усещането заради упойката?
Ами...  Wink в момента в който я слагат, спираш да усещаш всякаква болка. В този смисъл не намаля, а спря усещането, ако за болката питаш. За контракциите не мога да преценя, аз и преди си ги усещах единствено като болка.

Ако да можеш ли все пак да правиш ефективни напъни когато ти кажат?
Да! Не ги усещам сама, но ми казват кога да напъвам. И двете ми раждания бяха така, и двете бебета излязоха едното с 4, другото с 3 напъна.

И като цяло по-малко ли е напрежението за жената по време на целия родов процес с тази упойка?
 Ами аз не бях напрегната въобще, така че нямам база за съпоставка. Беше си прекрасно изживяване, точно каквото очаквах да бъде. То като махнеш болката, какво му е страшно?

Желая ти леко раждане!  Hug

Благодаря ти, Ноеми Simple Smile.
Виж целия пост
# 444
Здравейте в голяма чуденка съм и ще ви помоля за съвет по един казус който забърках doh В 9г.с. съм и преди 2-3 седмици след проучване реших, да се следя и раждам живот и здраве в Токуда. Тогава като се обадих да запазя час ми казаха че за по ЗК има часове за след ужасно много време и си запазих платен. Днес като отидох мислех че ще ми пуснат първите необходими изследвания и т.н. лекарката обаче ми каза, че трябвало да се запиша по каса , защо да съм плащала като съм здравноосигурена и само ме видя на видеозон. След прегледа отидох на регистратурата да запазя час за по каса обаче първият възможен е за 29.01  Shocked при Живкова. Притеснявам се, че тогава ще съм чак 14 г.с и до тогава няма да имам нито едно изследване пуснато ( освен ФМ за която си запасих час другаде) Почвам да си мисля дали да не се следя по каса другаде, а пък в Токуда да отида за раждане ...ако успея да се запиша! Моля дайте съвет  Praynig
Виж целия пост
# 445
Здравейте в голяма чуденка съм и ще ви помоля за съвет по един казус който забърках doh В 9г.с. съм и преди 2-3 седмици след проучване реших, да се следя и раждам живот и здраве в Токуда. Тогава като се обадих да запазя час ми казаха че за по ЗК има часове за след ужасно много време и си запазих платен. Днес като отидох мислех че ще ми пуснат първите необходими изследвания и т.н. лекарката обаче ми каза, че трябвало да се запиша по каса , защо да съм плащала като съм здравноосигурена и само ме видя на видеозон. След прегледа отидох на регистратурата да запазя час за по каса обаче първият възможен е за 29.01  Shocked при Живкова. Притеснявам се, че тогава ще съм чак 14 г.с и до тогава няма да имам нито едно изследване пуснато ( освен ФМ за която си запасих час другаде) Почвам да си мисля дали да не се следя по каса другаде, а пък в Токуда да отида за раждане ...ако успея да се запиша! Моля дайте съвет  Praynig
Спокойно, аз до мойте първи изследвания са на 14г.с. някъде, защото до този момент се лутах по доктори, които ми казваха, че бебето ми не се развива, после бях с отлепване и докато се задържи бебо мина доста време. Така, че не е проблем. По-добре е ако си решила да раждаш в Токуда да се следиш там и да си пускаш изследванията там, защото имаш профил в болницата и системата им е страшно удобна, аз почнах много късно да се следя там и първите изследвания си ги правих в Студ.град, защото тук живеем и да не се разкарвам, после трябваше да ги нося, а пък и като отидох на платен преглед Лазарова видя само тези, които са пуснати в лабораторията на болницата, а другите нямаше как да ги види, защото те са на хартия при Живкова.
Не знам дали ме разбра, че е малко объркано, но няма проблем да ти ги пуснат по-късно. А и правилно не са поискали сега да ти ги пуснат, защото така един вид те изнудват да си ги платиш.
Виж целия пост
# 446
marinels благодаря ти за бързия отговор   bouquet Аз бях останала с впечатлението че тези първи кръвни и т.н изследвания се парвят едва ли не началото на третия и много се притесних, че аз на прегледа ще съм чак в 14 г.с.

А ти при Лазарова или Живкова се следиш?
Виж целия пост
# 447
 alessundri, принципно и моята идея беше да се следя в Токуда и по ЗК и платено. Занесох направление още в началото за следене на бременност, но в крайна сметка се получи така че до момента по ЗК съм ходила само 3 пъти. Просто при лекарката, която ме следи тези часове са доста ограничени. Според мен не е зле да говориш с лекаря, който искаш да те следи и да си запазиш часове предварително
Виж целия пост
# 448
alessundri, не се притеснявай. Аз сега съм в 25-та г.с., и първите ми изследвания бяха 18-та г.с., защото тогава успях да се запиша за следене. Така че въобще не е късно (още повече че ще те прегледат на ФМ). Относно запазването на часовете - аз си запазвам за 2 месеца напред и засега нямам проблем.

P.S. Честит рожден ден на a.l.e.n.a!!! Пожелавам ти здраве и щастие и бебчо мн да те радва. И да си все така активна в тази тема Simple Smile Много хубав ден!
Виж целия пост
# 449
alessundri, аз се следя в токуда платено от началото на бременността си (сега съм в 37 г.с.). първите изследвания ги правих в 12 г.с., те бяха малко повечко парички, мисля, че 70-ина лв. от там нататък ежемесечният преглед е 30 и във всеки триместър имаш по едни 19 лв. кръвна картина, урина и там каквото е. казвам цените, защото за мен няма абсолютно никакъв смисъл да се записваш в някоя поликлиника, дето ще ти мерят кръвното и коремчето с един метър и дори няма да те гледат на ехограф, само и само за да спестиш 30 лв. защото и според мен най-добре си е човек да си се следи изцяло в токуда. дори ако щеш и по причината, която marinels ти изтъкна.
но, разбира се, всеки сам си решава и преценява дали му се дават тези парички. не мисля, че някой ще забогатее с 30 лв. на месец честно казано... поне аз за себе си взех такова решение и досега не съм съжалила нито за миг.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия