Две Звездички озариха небето, красиви...ярки , ах как тъжи сърцето!№18

  • 25 684
  • 726
# 525
ЧЕСТИТО НА МАМА 7/8.... БРАВО НА ЮНАКА ВАЛЕНТИН......ДА СТЕ ЖИВИ, ЗДРАВИ И МНОГО ЩАСТЛИВИ ЦЯЛОТО СЕМЕЙСТВО!БЪРЗО ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ И ПО-СКОРО У ДОМА СРЕД ЛЮБИМИТЕ ХОРА!!!!ПРЕГРЪДКИ!
Успех на всички мами!
Виж целия пост
# 526
Честито на  мама 7/8, да е жив и здрав юнака!Бързо възстановяване!
Успех на мамите с планирано секцио за утре!
Виж целия пост
# 527
Честито на мама 7/8! Да е жив и здрав малкия Валентин!

На мамите утре стискам палци  Hug
Виж целия пост
# 528
ЧЕСТИТО НА МАМА 7/8.. ЖЕЛАЯ МНОГО ЗДРАВЕ НА МАЛКОТО  СЪКРОВИЩЕ ВАЛЕНТИН И МНОГО ДА ГИ РАДВА
Виж целия пост
# 529
Честито бебче на 7/8 . Да носи на цялото семейство само щастие и усмивки. [/size] [/color]

А аз мога малко да разкажа за моето нормално раждане и да ви окуража.

На 17,08 имам рожден ден, но тъй като вече бях в 9 месец и не ми беше до никакви купони решихме да празнуваме на поляна на Вотоша. Събираме приятели, приготвяме един голям пикник с хапване, биричка и вино за не шофьорите и отиваме. По пътя усещах, че много ми се стяга корема, но си мълча. Всичко мина супер. Прибираме се, лягам си и се събуждам в 2:30 и отивам по голяма нужда. Зачудих се аз, но пак си легнах. След около час пак същото, но нямах никакви болки и си викам, всичко е наред. В 5:30 вече се събудих с менструални болки ниско долу, които леко се засилваха и се преместиха и в кръста. Вече бях сигурна, че това  е момента, но изведнъж ме обзе неземно спокойствие. Адреналинът ми се вдигна от вълнението, че скоро ще се срещна с така чаканото малко човече, а това чуство за мен беше по-силно от страха. (не че преди това не съм го имала и не съм си снимала всякакви филми) просто в този момент бях наистина много спокойна. С усмивка станах, без да будя половинката, взех си един дълъг приятен душ. Направих си тоалет. Облякох си удобни дрехи, пуснах си лаптопа и ТВ и почнах да си засичам контракциите. Бяха много разредени и не регулярни. Менструални болки и стягане, малко по-болезнено на корема. Това беше при мен. Изпратих таткото на работа и му казах, че ако има нещо ще му се обадя. Лежах си аз, пишех си във форума, засичах си и така си мина половината ден. Всеки който ми се обади , му казвах че не раждам и съм си вкъщи. Не исках да всявам смут, защото знаех че това ще се отрази и на моето спокойствие. Само момичетата от форума знаеха  Hug  В 4 следобед доста зачестили на около 10 мин регулярни контракции и по-продължителни решихме с половинката да отида да ме погледнат , пък ако не е време да се прибера да си чакам вкъщи. Докато се облека и стигнем беше вече 5 без нещо. Честно да ви кажа контракциите не ми бяха нетърпимо болезнени, дори очаквах да е много зле, а то не беше и аз отидох с усмивка в болницата. Като ме видя дежурната, ми каза че както съм се усмихнала, едва ли имам разкритие и няма да раждам. Да ама като ме прегледа се оказах вече съм  с 5 см разкритие. Почнахме да подготвяме документите за прием, обадиха се на моята лекарка и ме качиха за процедури. Клизмата изобщо не беше неприятна, даже някак си приятно се почуствах, като се изчистих хубаво от всички неща в мен. Вече беше станало към 6:30, вързаха ме с коланите да ми запишат тоновете, докараха ми едно плазмено ТВ , дадоха ми достанционно да си гледам  Laughing и в този момент ми пуснаха окситоцин. За 15 мин. болките драстично нарастнаха. Няма да лъжа, че се засилиха драстично и дори малко се стресирах, защото до момента си бях спокойна и всичко беше поносимо. Когато извиках моята лекарка реших, че ще искам упойка. Тя ме погледна и каза: миличка ти си с 10см. разкритие, след малко ще родиш. Преместиха ме в родилна зала , почнах да напъвам, малко трудно ми беше, защото бебето беше с лицето нагоре, но с малко повече помощ и съвети и разбира се една епизиотомия, в 7:24 изплака моята принцеса. Реално родих много бързо от постъпването ми в болницата. Няма да лъжа, че болките на финала са си силнички, но не са нетърпими. Зависи разбира се и от прага на болка на всеки човек, но мисля, че и без упойка се преживява. С упойка не знам как е. Може сега да опитам. Зависи как се развиват събитията.
Възтанових се много бързо, а в стаята ми имаше 2 майчета със секцио и за тях това не беше отърване, както го наричаха по-горе. Но според мен всичко си е многоооо индивидуално.
На момичетата решили нормално, мога да кажа е да запазят максимално спокойствие и да се доверят изцяло на тялото си и инстинктите си.  Peace

 Май стана много дълго
Виж целия пост
# 530
cydonia Много ти благодаря подейства ми страшно успокоително   Hug  bouquet
Виж целия пост
# 531
ЧЕСТИТО БЕБЕ НА 7/8!ДА Е ЖИВ И ЗДРАВ ВАЛЕНТИН!ДА Е МНОГО ПОСЛУШЕН И УМЕН!
 На мама бързо възстановяване.
 
Благодаря на мамите,които ми отговорха по въпроса за матрака на кошарката.
Аз днес бях на преглед.Мина добре,но вече доста ми тежи.
Стискам палци на момичетата, на които им предстои утре раждане.Пожелавам ви успех и здрави бебчовци.
Виж целия пост
# 532
Честит малък мъж на мама 7/8..., да е жив и здрав, много да радва мама и тати, да расте щастлив и много обичан!!!
Виж целия пост
# 533
Много ме изненадахте, страхотни пожелания! Много сме щастливи, а името избрахме заради празника,на който се запознахме с половинката и се роди нашата любов-14.февруари! Обичайте се много всички!
Виж целия пост
# 534
Честито ти момченце 7/8!!! Да ви е жив и здрав малкия Валентин, да ви радва и винаги да бъде огряван от вашата любов.  bouquet

Успех и стиснати палци за утрешните майчета Hug
Виж целия пост
# 535
 ⅞ ...and Happily Ever After, радвам се , че се включваш. Дано бързо си починеш и възстановиш и скоро да се приберете с малкия мъж вкъщи. Много, много много щастие ви желая.
cydonia, благодаря за разказа. Ние с нормалното раждане точно това искаме да чуем в момента  Hug
Виж целия пост
# 536
Ехей, 7/8 е писала Simple Smile Това вече ми вдъхна кураж и надежда, че това секцио не е болка за умиране Wink Благодаря ти, мила! Надявам се да си добре и бързо-бързо да се възстановиш!

А разказа на Cydonia също е много позитивен  Hug Дано при всички е така, които ще раждат нормално. Май най-важното е да се стои максимално вкъщи, доколкото разбирам от доста разкази за нормално раждане. И на курса така ни посъветваха.  Peace
Виж целия пост
# 537
Честито на новоизпечените мами - КОЯТО,ДОБРА и последната мама(но не и по важност) 7/ 8!!!!!Толкова се радвам за вас,милички!Бъдете живи и здрави и вие и малките бебочета, прегръщам ви!
ВИЛКОНИ - не можах да прочета текста,който си писала с черен цвят....Надявам се,че в душата си също толкова силна, колкото звучиш като пишеш...Пожелавам ти от цялотоси сърце да имаш здрави дечица и то максимално скоро! Praynig
На всички останали пожелавам леко раждане и здрави бебчета!   bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 538
Честито на мама 7/8 Да е жив и здрав малкия сладур и много да радва всички около себе си  Hug


И аз да разкажа за моето прекрасно първо раждане. На хубвия български празник 06.09-неделя, мъжа ми почиваше и решихме да изчистим цялата къща за да посрещнем бебето (термина ми беше на 7ми) И така изчистихме и в 15:00 си взех душ, тогава ми падна и тапата, викам си супер до 2 седмици трябва да родя  Mr. Green. Отидох да си легна и да си пусна някое сериалченце. В 16:00 мъжа ми решава да отиде да купи някакви продукти за вечеря (не бяхме яли цял ден). В 16:45 ме стегна силна контракция (цяла бременност имах контракции и лежах 2 пъти за задържане та знаех какво е силна и слаба контракция) Викам си супер, я да я запиша, обърнах се към компютъра и усетих нещо да изтича. Отидох до тоалетната и напоих 1 салфетка с течноста, слжих я в торбичка и я приготвих за проба в болницата. Обадих се на лекаря че имам контракции на 5 мин и са ми изтекли част от водите. Човека каза 18:00 часа да съм в болницата, беше 17:00. Звъня на мъжа ми и какво мислите -телефона до мен на леглото  Laughing Та в 17:30 се върна мъжа ми и с изненада разбра че ще ходим в болницата. В 18:00 ме приеха - в 18:30 дойде лекаря, доспука водите 3 см разкритие. В 20:30 дойде пак и вече бях с 10 см, родих в 20:55 Simple Smile Боляха ме последните няколко см-а и шиенето. Оперирали са ме от киста(операция като секцито) Не, мерси  Mr. Green
Виж целия пост
# 539
Честито бебе на 7/8 , да е жив и здрав и много, много радост да ви донесе  smile3525
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия