Две Звездички озариха небето, красиви...ярки , ах как тъжи сърцето!№18

  • 25 683
  • 726
# 555
katiahr , честит имен ден! Бъди здрава и щастлива и най-хубавия подарък предстои! Весел празник!

На момичетата, които ще раждат днес хиляди  Hug Стискам палци!
Виж целия пост
# 556
Честит празник, Катя!
  bouquetДа си здрава, щастлива, да мине бързо и лесно и да се гушкате скоро с бебче!  bouquet Heart Eyes

 Rolling EyesМомичета, не знам при вас как е, но аз вече съвсем съм сдала багажа - много ми тежи, чувствам болки къде ли не, корема ми почти непрекъснато е твърд, кръста ме боли ужасно, за нерва на краченцето да не говорим и.......не спя нощем, съответно през деня съм кисела, само аз ли се чувствам така? Thinking
А, и нямам желание за нищо, само се излежавам и мързелувам, Embarassed не мърдам от вкъщи?
Виж целия пост
# 557
Честит имен ден на всички които празнуват днес!Много здраве и успехи!   bouquet
Виж целия пост
# 558
katiahr , честит имен ден! Желая ти много щастие и скоро едно пухкаво бебче!  bouquet  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 559
Добро утро Simple Smile

Честит имен ден, Кате  bouquet . Нека името ти носи много късмет и здраве.

Аз съм много активна и дейна, спя като пън - с една дума чувствам се много по-добре сега отколкото когато бях в 6 месец. Тогава повече се изморявах и се налагаше повече да си почивам. Сега явно понеже му се вижда края и съм някакси ентусиазирана.

 
Виж целия пост
# 560
ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН katiahr !!!
Честит имен ден и на всички останали Катета Wink
Със здраве да си носите името и то да ви носи много късмет и успехи Simple SmileSimple SmileSimple Smile

УСПЕХ и на всички, които днес ще станат горди мами... Леко раждане и чакаме с нетърпение новини ... Време е и за девойки  newsm06 ...

Аз  също вече се изморявам много, нищо не ми се прави и само се подмотвам по цял ден. А времето си лети и момента наближава, а имам толкова много работа в къщи да свърша Sad На всичко отгоре от снощи се опитвам да се разболея и тази сутрин се събудих 5:00 с болки в гърлото, главата, абе гадна работа. .. Сега съм на чайче, дано да овладея положението, че само това ми трябва сега ...
Виж целия пост
# 561
Честит имен ден на katiahr  smile3525 Късмет и всичко да мине леко!
Много късмет и на мамите, които днес ще посрещнат своите малки слънчица  Peace
И при мен вече е трудно всичко - снощи отново се събудих от болки ниско долу /нещо като разпъване и спазъм/, през деня съм предимно легнала, защото не ми е удобно нито да седя нито, когато щъкам из къщи...да не споменавам колко пъти посещавам 00 Rolling Eyes, болките са по цялото тяло Sick...и ми е едно ревливо...добре, че съм се изолирала от близките, че много ме нервират с разни въпроси и с вечните съвети...сякаш аз си нямам глава...Успокоявам се, че най-хубавото предстои и всичко, което сега ме спохожда ще бъде изместено от най-прекрасното и чакано щастие  smile3503  ylinfant
Хубав ден и очаквам само добри новини днес  Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 562
Добро утро и честит имен ден, katiahr!   bouquet
Успех на "днешните" мами!!!!
Ще чакаме розови новини (пък може и сини, за изненада Simple Smile ).
И аз вечд доста мързелувам. Не мога да кажа, че толкова много ми тежи или че корема ми е чак толкова огромен, но ме налягат подготвителните контракции и болезнено се движа в пространството. Само кратка разходка за 15 мин навън и се прибирам да чета или да гледам филм. Аз съм от късметлийките, чиито мъже се грижат за всякаква домакинска работа, приготвили сме вече детския кът, изпрала и изгладила съм всичко, така че спокойно се излежавам на кълка.
Pipi_mb, моята стратегия със съветите на близките я реших още в 3-ти месец- изслушвам ги, много им благодаря за съветите, а на практика си вземам само това, което преценя. Не им се дразни, понякога не се усещат. Дори аз сега не се усещам, като почна да давам акъл на бременни приятелки в 4-5 месец...
Виж целия пост
# 563
Честит Имен Ден и от мен на всички с това прекрасно име!! newsm51 newsm51 newsm51

Да ви попитам за тези сутиени за кърмачки специалните-купихте ли си ги? как преценихте какъв размер,защото нали след раждане циците се уголемяват още повече?? аз много се чудя  newsm78през цялата бременност отказах сутиените -много ме стягаха и не можех да дишам -страшен дискомфорт от тях ,и си купих такива спортни еластични потничета и за сега съм много доволна,ама след раждане май ще са теснички и малки и не знам...давайте съвет newsm78 newsm78

Виж целия пост
# 564
Добро утро.
Честит празник Катета  Grinning  bouquet
И аз дебна вече кое ще е първото ни момиченце появило се на бял свят. Стискам палци на всички майчета , които ще раждат днес. Успех момичета!!!
Виж целия пост
# 565
Добро утро момичета!

За упойките ....и аз питах вчера моята докторка. Първият път родих без упойка, сега съм казала на докторката да прави каквото прецени , че е редно, правилно и належащо - доверявам и се на 100%. Каза, че нямам нужда от предварителен тест.

Честито на 7/8....Да е живо и здраво момчето Валентин и много да радва близките си , а мама да е много щастлива покрай него.

Днес се очертава големия ден за доста от момичетата. Пожелавам на всички - много спокойствие и здрави бебоци. В края на деня да
се почерпим за тяхно здраве...

Да ви разкажа и как вървят нещата при мен. Вече съм в 39 седмица и честно казано много искам да раждам и да продължаваме живот и здраве напред. В понеделник бях на тонове - добри се измериха, имаше доста движение. Обаче кръвното ми се оказа високо. Така беше и предната седмица. Лекарката ми ми изписа лекарства за кръвно и каза, че ако не се повлияя от тях, можем спокойно да предизвикаме раждане. Даде ми време до вторник. Та вчера отивам пак - вече се бях нагласила да ме изпраща в болницата да ме приемат. Тоновете на бебето бяха ок, кръвното беше паднало, явно от лекарствата, гледахме бебка на ехограф. Тежи 3100гр., плацентата - зряла, но не чак толкова, че това да е обективна причина за предизвикване на раждането, водите - също ок. И извода на докторката беше, че няма никакъв смисъл да предизвикваме раждането, а да си го оставим още да си поседи и само да реши да си тръгне.

Чак се поразочаровах малко, защото се бях настроила вече, че ще раждам. Докторката ме пита, ако толкова много искам да раждам – да отиваме и да действаме. Ама мен чак такава лудост не ме е обзела. Разбира се, че е най- добре бебка да сама реши че е готова. Та сега ще си чакам. В петък съм пак на тонове. Ще ходя честичко, за да следим нещата. Но аз си меря кръвното и в къщи и все го изкарвам височко – така че мисля че скоро ще дойде и моят ден. ЕЕЕ нямам вече търпение.

Но да ви кажа, когато докторката в понеделник ми каза – хаиде утре може да предизвикаме  раждането – малко се стегнах. Не можах да спя добре  вечерта, изнервих се, напрегнах се, 100 пъти си проверих багажа, стоях с часове до сина ми докато спеше – абе луда работа. И в тази връзка исках да кажа, че когато е планирано раждането било то секцио или планирано предизвикване на нормално раждане – жената се напряга повече, сякаш психически не е готова за това. Така го усетих аз онзи ден. И си спомних първото ми раждане. Когато ми изтекаха водите, веднага разбрах че това е момента, и този същия момент ме обзе неописуемо спокойствие, сякаш бях раждала 100 пъти преди това. Усещането е, че настина това което ти предстой е най-естественото нещо и че ще се справиш защото природата е на твоя страна. Дори имам снимка преди да тръгна за болницата – една нахилена. Cydonia е разказала, че и тя се е почувствала много спокойна. Абсолютно така беше и при мен.
За момичетата, които ще раждат секцио и си знаят датите, искам да кажа, че сигурно много се изнервят и напрягат. Моят съвет е да вложат цялата си енергия точно в това – предварително да се настроят положително, да слушат музика, да си говорят с приятни хора, да си мислят са вълнуващата среща и тн.

А за това колко бързо трябва да се отиде до болницата, и че е по-добре да се изчака максимално.. Аз мисля, за себе си, че ще се почувствам по-добре ако отида веднага, още при първите признаци. Дори и това да означава, че ще седя в болницата цяло денонощие преди да родя. Така ще съм по-спокойна, когато знам, че лекарят ми е до мен и нещата са под контрол. По този начин спокойно ще мога да се съсредоточа върху дишания и тн. Първият път отидох в болницата в 11 сутринта, болките ми започнаха едва към 20 часа, а родих в 2.55 през нощта. Не съжалявам, че отидох рано, даже напротив. Но това е личен избор и усещане. И много зависи от доктора. Повечето момичета се страхуват да отидат рано, за да не могат лекарите да форсират нещата. Това е така, съгласна съм. Аз знам, че моята докторка ще ме чака до последно и няма да избързва с нищо, защото и тя е  ЗА естествения родов процес.
Хаиде до скоро…че май ви отегчих…
Виж целия пост
# 566
katiahr, честит имен ден! Здраве, щастие, леко и безпроблемно раждане и пухкав бебо за подарък!  bouquet

Днес всички са настроени за бебевалеж! Дано при раждащите всичко е наред, следобед трябва да пристигнат новините. Heart Eyes

Момичета, бих искала да обърна вниманието ви върху един момент от постъпването в болницата, който изглежда на пръв път доста формален, но не е така. Става въпрос за информираното съгласие. В 99% от случаите, когато отидете в болницата, раждайки, това ще е просто една от бумагите, която ще ви тръснат да подпишете. Не бива да се случва по този начин. Информираното съгласие напрактика е декларация от ваше име, че са ви известни всички възможни процедури и интервенции, които се правят по време на родилния процес от страна на лекарите, и че сте съгласни да ви ги направят и на вас. Я, сега помислете, знаете ли наистина какви са възможните намеси? Rolling Eyes Тук се включват и считаните за "безобидни" пукане на мехура, слагане на окситоцин и епизиотомия, така и по-сериозни манипулации като поставяне на упойка. Най-добре е преди изобщо раждането да е започнало, говорим за дни преди великия момент, да сте се срещнали с лекаря, който ще ви изражда, или да сте посетили болницата, където смятате да отидете, именно за да поговорите за информираното съгласие. Не става дума изобщо да се правите на важни пред лекарите и да претендирате, че знаете повече от тях, не ме разбирайте погрешно. Naughty Имате обаче пълното право да получите информация за всяка една възможна процедура, за целта на прилагането й и възможните усложнения, а също и за процедура със сходен ефект, която да я замести (алтернатива). Не забравяйте, че дори и веднъж подписано, информираното съгласие може да бъде оттеглено във всеки един момент. По собствено усмотрение, след като сте запознати с информацията, можете да откажете категорично определени намеси, а да позволите други да се използват в случай.
Утре, на 25-ти, в София и във Варна ще има информационни кампании, посветени на информираното съгласие. Ако имате възможност да се разходите до там, не пропускайте!  thumbsup


Усмихнат ден на всички! Hug
Виж целия пост
# 567
Честит имен ден на всички, които празнуват днес! Да ви е живо и здраво името.    bouquet

Мила katiahr, с пожелания за много хубави емоции, леко раждане и здраво бебче!

Успех на всички мами планувани за днес, стискаме ви палци!

Калинче, първото ми раждане беше в Шейново, когато се наложи спешно секцио за отрицателно време ми направиха всички тестове за алергии, анестезиолога стоеше до главата ми през цялото време и двете ми ръце бяха надраскани с някакви линии, впоследствие разбрах че това са тестовете за упойки и разни други работи, които се изискват. За всеки случай обаче питай д-р Велев необходимо ли е да си ги правиш предварително. В Тина Киркова ни обясниха че при някакви проявили се досега алергии е необходим такъв предварителен тест, или който иска по желание, цената е около 30лв.
Виж целия пост
# 568
RikaRurika, аз съм си взела 2 бр. сутиени за кърмачки, изпрала съм си ги и съм ги приготвила към бельото за болницата. Не са от скъпите, на око съм мерила горе-долу колко "бомбастична" бих станала  hahaha Преди да забременея бях 90 C, сега съм си взела 100 D. Но не знам дали при всички закономерността е такава.
В началото на бременността също си бях купила два, ей-така, от любопитство, но бързо ми умаляха и си взех support bra за бременни.
Pyjamka, благодаря за инфото за информираното съгласие. Скоро видях, че си го сложила в подписа си и се разтършувах да попрочета. И аз съм на мнение, че не може току-така да се разписваме, без да имаме необходимата увереност, че знаем за какво става дума. На Отворените врати в Токуда, например, няколко пъти ни казаха, че всяка процедура ти се обясмява- защо се налага, каво би могло да се случи и т.н. Само че това, доколкото разбирам, се прави след като си разписал всички документи при приемането, раждането е факт и се налагат тази и тази процедури. Наистина е хубаво да се замислим, още веднъж благодаря!   bouquet
Виж целия пост
# 569
Хайдеееееееееее, заваляха буквално бебчета от рано-рано Simple Smile

Вчера залагахме, ама ИЗНЕНАДА! Първо бебе за деня на Puppcheto и пак младеж Wink Ето смс-а от нея преди малко:

"24.11, 7.30, родих Виктор - 2750 г., 49 см"

Да й е жив и здрав на мама!

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия