За моногамията

  • 17 352
  • 151
# 15
В природата т.е. сред животните също има моногамия  Grinning  на първо четене се сещама за пингвини , щъркели , лебеди , лисицата ...
90% от птиците са моногамни при бозайниците процента е доста по-малък  Wink


Та така че оправдание с животните аЙ нЕма нужда  Whistling

Това бе научно развенчано наскоро - ето статията от The New York Times. За голям шок на учените, които наистина до скоро мислеха че 90% от птиците са моногамни, проведени тестове за бащинство и други ДНК проучвания са установили, че 30% от бебетата на тия птици са от чужд мъж  Mr. Green въпреки че иначе двойките си имат щастливи дългогодишни "бракове" и заедно отглеждат малките. И това не е само защото женските са похотливи - в някои случаи извънбрачните бебета са резултат на изнасилване, като патиците са особено брутални в това отношение (кой би заподозрял - иначе изглеждат толкова миловидни).

За момента научното мнение е че моногамията далеч не е това, за което я мислехме...
Виж целия пост
# 16
Повечето животни са разгонени за много кратък период, после никакъв секс, пробвайте за 1 година и като дойде момента елате и кажете дали ви пука вашият мъж ли е или комшията Joy
Виж целия пост
# 17
Повечето животни са разгонени за много кратък период, после никакъв секс, пробвайте за 1 година и като дойде момента елате и кажете дали ви пука вашият мъж ли е или комшията Joy

 Joy Вярно си е. Освен това, животните ги интересува естествения подбор, т.е. ако на следващата година новият комшия е по-силен и по-красив от съпруга, в интереса на женската е да отиде при комшията. На тях не им тежат неща като морал и етика, или брачни договори.
Виж целия пост
# 18
Повечето животни са разгонени за много кратък период, после никакъв секс, пробвайте за 1 година и като дойде момента елате и кажете дали ви пука вашият мъж ли е или комшията Joy

Ххахах  Peace


Дидитка   Wink сверих си часовника
Виж целия пост
# 19
При животните целта е единствено продължаване на поколението, при хората не е така, ако беше, щяхме да раждаме всяка година  Crazy
Виж целия пост
# 20
При животните целта е единствено продължаване на поколението, при хората не е така, ако беше, щяхме да раждаме всяка година  Crazy

Да, при това даже продължаване на поколението с възможно най-добрия матриал  Wink Така че ако бяхме като тях, щяхме не само да раждаме всяка година, но и всеки път да си избираме най-готиния мъж в околията  Whistling
Виж целия пост
# 21
...  всеки път да си избираме най-готиния мъж в околията  Whistling

В доста стада само той опложда, представяш ли си как ще капне, ако всички жени искат само него  hahaha Joy hahaha

Важно е и да не страда от никаква болест, а се разболее, а куфарчето и къш  smile3513 при хищниците Mr. Green

С две думи - нека не използваме животинките за оправдания на собствените ни грешки  Wink
Виж целия пост
# 22
Тук можем да намесим онази тема за Щастието на гърба на другия-т.е. любовницата да има дете от женен мъж - защо? Ето го отговорът:тя подбира най-хубавия мъжкар, независимо обързан или не. Joy Все пак животинското ни е заложено.
Виж целия пост
# 23
При животните "работи", защото още не са измислили парите  Joy при хората - хич не го виждам този убавец, оплодил де що има женско в района, как в края на месеца плаща издръжка на целия квартал от семейната каса  Mr. Green
Виж целия пост
# 24
 hahaha hahaha hahaha Joy Joy Joy
 
Чудя се какво ли е било няяяяякога с първите хора, които също не са знаели що е пари. Whistling Защото при хората има и любов и  сраст и съответно жени, които се бият с жени заради мъж. Thinking
Виж целия пост
# 25
Не са знаели що е пари, но е имало натурално стопанство, което пак си е същото  Mr. Green
Именно, при хората има любов, любовта поражда егоизъм, егоизмът ревност, неизбежно е.
И мъже се бият за жени, и жени за мъже, както дойде  Joy
Виж целия пост
# 26
Повечето животни са разгонени за много кратък период, после никакъв секс, пробвайте за 1 година и като дойде момента елате и кажете дали ви пука вашият мъж ли е или комшията Joy

 Joy Вярно си е. Освен това, животните ги интересува естествения подбор, т.е. ако на следващата година новият комшия е по-силен и по-красив от съпруга, в интереса на женската е да отиде при комшията. На тях не им тежат неща като морал и етика, или брачни договори.

При някои мои съседки се наблюдава същото  hahaha. Не е само при животните. И не е вярно, че животните кексят само в овулация. При котките, колкото повече копулира женската, толкова повече яйцеклетки отделя. Продължават да копулират и бременни. Гледах това лято една улична котка пред блока на майка, която се движеше с 4 котенца и един едър мъжкар, който не се отделяше от нея. Наоколо имаше и други женски, някои без бебета, но той седеше неотлъчно до нея.

Живяла съм сред общности, където полигамията и по-точно полигинията е официално разрешена и не виждам нищо лошо в това. Ако един мъж ми харесва и преценя, че има достатъчно средства за да ме издържа подобаващо не би ми мигнало окото да му стана втора, трета или Nта съпруга. Тук във Франция не насърчават полигамията, но много мъже имат любовници, което също приемам без проблем. Малко ми е неловко понякога ако се озовем на вечеря с колеги на мъжа ми и някои са с любовницата, а аз си дружа с жената, но не е болка за умиралка. Миналият месец бяхме настанени на една маса с търговски партньор на мъжа ми и жена му. Разбрах, че е жена му още като ни я представи като такава. Беше ми малко неловко, защото дружа с любовницата му, говоря с нея всеки ден, ходим по парфюмни къщи с нея и даже сме били заедно на почивка с децата.
Виж целия пост
# 27
О, да този момент с любовницата е приятелка понякога е неловък. Аз съм имала обратния вариант-една приятелка си водеше любовника винаги когато се събирахме да ходим на кино и годеника когато се събирахме по сватби и по-официални събития. Беше неловко защото едни и същи хора се срещахме и с двамата и правехме мили очи и на двамата. А тя много ги обича и не може да избере още. Вече се ожени за тогавашния годеник, но още е с двамата. Ето това за мен е един от примерите, че моногамията е против природата на човека.
Виж целия пост
# 28
И не е вярно, че животните кексят само в овулация.

Това не го казах аз, и съм съгласна с теб. Освен котките, на които им трябва да го правят за да започнат тепърва да овулират, има много животни които го правят просто за кеф. Като братчедите маймуни например, или пък делфините (т.е. все умни същества като нас  Wink )
Виж целия пост
# 29
Луди има и сред едните, и сред другите  Laughing

Nevena Virolan, полигамията е нещо нормално, но да си се събират с полигамни Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия