За бебета и деца от 0+ месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 22

  • 32 803
  • 747
# 300
тези не съм ги и чувала Simple Smile сега погледнах в нета листовката - пише, че е при температури, кашлици, инфекции на респираторният тракт и т.н. Филип за сега поне е само с хрема...така че може би за момента не е подходящо...
Виж целия пост
# 301
Пресякох няколко хреми при мен и децата.
Коризалия ми помага при болка в гърлото.

kolibka, четете в кърмаческия.
Хубаво е да направите и консултация с мамолог.
Аз уж нямах проблеми с гърдите, но направих мастит и ме оперираха.
Виж целия пост
# 302
Какво се прави при колики при бебетата?
Имам проблем с гърдата - кърмя. Гърдата се втвърди - втвърдената част се увеличава и стига почти до зърната, зърната ме болят при захапката на бебето същевременно. Вдигам температура и ме боли глава, струва ми се, че има връзка с кърменето.  Crossing Arms
Нормално ли е бебето да пъвръща при всяка хранене? То е на 9 дена бебе.
 Thinking

За проблемите с гърдите, ако не помогнат съветите от тук, питай в кърмаческия, но и аз с топли кърпи процедирах и бебето по-често на гърдата.

За коликите - аз изпробвах инфакол, колийф, био гая давам и до сега, но по други причини. Топли компреси на коремчето също помагали. Започваш от едното, ако не помага-следващото и така. При нас почти нищо не действаше. Към 3тия месец ще му минат  Rolling Eyes

За повръщането - най-добре да се посъветваш с лекар  Peace
Виж целия пост
# 303
...осцилококцинума не са еднокомпонентни...

Да, но точно той е хвален като добър препарат и намира приложение в класическата хомеопатия. Това съм чела, ако не се лъжа в хомеопатичния подфорум.
Виж целия пост
# 304
При водна хрема на дъщеря ми са изписвали Alium Cepa 9ch -4 пъти по 5 гранулки и винаги действа.
Виж целия пост
# 305
обаче хремата не е водна, а е гъста и жълтеникава.... дет му викат - градински сополи...
и честно казано не виждам голяма разлика от сутринтта... при което не знам сега утре трябва ли да лразредя приемите или не...
Виж целия пост
# 306
При нас обикновенно отначало са водни ,но като се сгъстят пръскам по колкото пъти се сетя Стеримар и от доста време ползвам и хомеопатичната пръскалка Еуфорбиум композитум.Клеева тинктура и бях давала профилактично през устата,когато е била някъде на 2.5 години,но от съдържащия се в нея спирт получи повици за кашлица и от тогава не я ползвам.
Виж целия пост
# 307
Ейнджъл, не знам. Маги на следващия ден имаше само леко влажен нос, без изтичане на секрет от носа. Първия ден беше течаща бистра хрема.

Цитат
Коризалия обвити таблетки - те се слагат 2x2 табл. под езика и са много подходящи при всички видове хрема, алергични ринити и синуити, симптоматичен ранит и риносинуит. При деца и възрастни се дава по 1 таблетка нав секи час до 12 час от първия прием. След това 2x2 или 3x2 таблетки под езика.

Това намерих от тук.
Виж целия пост
# 308
Да ви питам кога слагате дъждобраните на количката сега когато е снежно , когато има вятър или винаги когато излизате с количката.
Виж целия пост
# 309
когато вали...или при много силен вятър, но аз само при валежи съм слагала.
Винаги за какво?
Виж целия пост
# 310
Слагала съм само когато вали или духа силен вятър.
От "винаги" не виждам смисъл.
Виж целия пост
# 311
ммм да, Еуфорбуим и аз съм доволна от спрея за хрема, ползвала съм ги на себе си.  Peace

дъждобрана само при вятър и дъжд, не виждам смисъл да задушавам детето, след като целта на разходката е да поеме въздух, пък бил той и студен. ако се притесняваш от студа просто го облечи и завий добре детето, намажи бузките с крем за студ (ако ползваш) и не мисля че ще имаш проблем. аз поне така процедирам.
Виж целия пост
# 312
Аз не мога да разбера защо при дъщеря ми и мина хремата, но хъркането и хриптенето на носа и остават.
И първия път като имаше запушен нос така беше и сега пак. 
Не кашля, не и тече носа, но все едно отзад нослето и е запушено.
Пръскам Стеримар, все тая...
Коризалията  на нас не ни помогна, но ни беше предписана 3 по 1 т., била е на 1 г. и 2 м. тогава.
Виж целия пост
# 313
Вероятно не й е минала, просто се стича назад към гърлото и не виждаш секрета.
При нас хремата си стои, утре ще звънна на лекарката да питам  какви поредни капки да взимам и колко време още да я давам тази коризалия и дали изобщо...
Вече честно почвам да се замислям дали да не му взема бейби вак, понеже той и да духа и да не духа всичко е гъсто и навътре и почти нищо не излиза...
Виж целия пост
# 314
Вероятно не й е минала, просто се стича назад към гърлото и не виждаш секрета.
При нас хремата си стои, утре ще звънна на лекарката да питам  какви поредни капки да взимам и колко време още да я давам тази коризалия и дали изобщо...

Честно казано, не знам...Но, ако е така - то първия път това хъркане продължи един месец  Shocked
И на УНГ- двама я водихме тогава, нищо, единия промивай със Стеримар , другия от зъби. Но и от двамата знам, че повече от 10 дни не е препоръчително да се слагата каквито и да е капки в носа.

Сега втора седмица. Лекувахме я с Коралгол. Педиатърката каза, няма секрети(не, че и погледна нослето), лигавицата все още е набъбнала от там идвало хъркането.
Какви са тези наш хреми със седмици и месеци нямам представа  Crossing Arms
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия