За бебета и деца от 0+ месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 22

  • 32 803
  • 747
# 315
от лигавицата - може от това да е хъркането...
аз капки и повече от 10 дни съм слагала, само дето различни...
иначе ако самата хрема със секрета ви е толкова - седмици и месец...може секрет да пуснете.
Виж целия пост
# 316
Самсара, не видях каква възраст сте, но и ние имаме същия проблем. Хрема уж няма, но дъщеря ми продължава да хърка. Купих и бейби вак, нищо не излиза. Ако не се оправи до седмица, мисля пак да я водя на лекар. Иначе и на нас ни растат зъбки.
Виж целия пост
# 317
Пуснете си носен секрет.  За да сте сигурни, че няма нищо. При някои деца  задния ринит просто се израства.
Виж целия пост
# 318
Пуснете си носен секрет.  За да сте сигурни, че няма нищо. При някои деца  задния ринит просто се израства.

Аз пусках. Чист е, но като я слушам как диша и все ме хваща страх.
Виж целия пост
# 319
иначе ако самата хрема със секрета ви е толкова - седмици и месец...може секрет да пуснете.

Хрема със секрет, в смисъл да и тече нослето или да има секрет, който да й се вади с помпичката?
Аз сега много малко и много трудно и вадя прозрачен секрет с помпа.
Чудех се дали да й пускам секрет. Почти съм сигурна, че нищо няма. Миналия път също и беше чист, но пък имаше бактериална инфекция на гърлото.

Самсара, не видях каква възраст сте, но и ние имаме същия проблем. Хрема уж няма, но дъщеря ми продължава да хърка. Купих и бейби вак, нищо не излиза. Ако не се оправи до седмица, мисля пак да я водя на лекар. Иначе и на нас ни растат зъбки.

Black Lady, в лентичката в подписа ми пише - на годинка и почти 8 месеца е  Simple Smile.
Растат й зъби почти нон стоп, защото късно ни избиха, но аз в теорията за зъбите и от там хреми, кашлици, разстройства и подобни не вярвам.
И аз много се шашнах как диша и затова я водих да я преслушат.
Виж целия пост
# 320
Не, че съм убедена в това, което ще кажа, но уши, нос, гърло са свързани. Имали сте бактериална инфекция в гърлото. Може това да е проблема. Може да е недоизлекувана. newsm78
Виж целия пост
# 321
Не, че съм убедена в това, което ще кажа, но уши, нос, гърло са свързани. Имали сте бактериална инфекция в гърлото. Може това да е проблема. Може да е недоизлекувана. newsm78

Да, свързани са.
Но тази бактериална инфекция беше лятото, пи антибиотик, пускахме секрети след това - всичко чисто.

Сега тази започна с кихане  Crazy Такова кихане втория ден, че чак очите и сълзяха и й се подуха. И лекаря каза, че й те са свързани с УНГ. Но и първия път и сега - хърка ли хърка това дете с носа. При две уж различни клинични картини.

Сега като кихне и подскачам, преди поне на кихането не й се връзвах ooooh!
Как давате профилактично осцилококцинум?
Виж целия пост
# 322
Осцилококцинум давам веднъж седмично по половин тубичка. А при първи симптоми на разболяване по схемата, но пак половин тубичка, а не цяла. - така ми го предписа докторката за децата.
Виж целия пост
# 323
На нас ни изписаха Дентокинд хапченца-при последната настинка- да подсилват имунната с-ма. и сега като киха повече му давам по едно или 2 на ден. не се е разболявал скоро  Wink
Виж целия пост
# 324
Аз давах миналата зима профилактично по една доза всяка седмица. При хрема три дни, два пъти по една доза. Това на нас ни бяха предписали. Попитай си вашия педиатър.
Виж целия пост
# 325
Здравейте.Моят син е на 1г.3м от някъде 2 седмици е много нервен,реве и мрънка от най малкото нещо.Много е привързан към мен,когато някой друг се занимава с него постоянно ме следи с поглед и ме търси,все за мене плаче.От както навърши годинка голям инат стана,ако не стане на неговото голямо реване и тръшкане става.Как да постъпвам в такива ситуации?
Виж целия пост
# 326
Здравейте.Моят син е на 1г.3м от някъде 2 седмици е много нервен,реве и мрънка от най малкото нещо.Много е привързан към мен,когато някой друг се занимава с него постоянно ме следи с поглед и ме търси,все за мене плаче.От както навърши годинка голям инат стана,ако не стане на неговото голямо реване и тръшкане става.Как да постъпвам в такива ситуации?
Синът ми е същият Simple Smile
Гледам да се чувства спокоен, че няма да го изоставя, не се скривам рязко от погледа му, ако съм в друга стая, говоря му - да знае, че съм наблизо. Има ситуации, в които не се получава, но няма пълно щастие Laughing На възрастта на твоето дете, на моето му никнеха едни от първите зъбки - и е имало дни, в които сме се носили в слинг по цял ден, толкова беше разстроен и кисел. Ако мислиш, че зъбоникненето може да е също причина, облекчавай го по някакъв начин.
Детето е хубаво да свиква и с други хора, дори в началото това да изисква твоето присъствие. Постепенно ще се успокои, не се притеснявай, просто на този етап гледай да се чувства максимално "обкръжен" от теб.
Относно тръшкането - нормално е в тази възраст да започне. Не е никак приятно, но...По принцип, сцените на тръшкане трябва да се игнорират, за да види детето, че не предизвиква интерес с това си поведение. Сам ще се успокои, след като се натръшка и му мине. В тежки случаи, когато плаче истерично в знак на протест, опитвай да му обясниш причините за ситуацията, кротко, спокойно (знам че е трудно), с тих, но твърд тон. Опитвай и да отвлечеш вниманието му - на вашата възраст, при нас работеше този метод, отлично при това. Ако се затръшка или заинати за нещо, още преди да е станало по-зле, гледах да му отвлека вниманието с нещо интересно.
Виж целия пост
# 327
Ето една тема, в която майки обсъждат същото поведение.
Виж целия пост
# 328
Благодаря за съветите и за темата,много ще ми е трудно да се справя.
Виж целия пост
# 329
На нас ни изписаха Дентокинд хапченца-при последната настинка- да подсилват имунната с-ма. и сега като киха повече му давам по едно или 2 на ден. не се е разболявал скоро  Wink
Че те имуностимуланд си са  newsm78 аз ги давам на малката за болките при зъбоникненето.
Искам да питам майките на момиченца мажете ли дудата с крем , всмисал не вътре , а отгоре  Wink
Мажете ли и между згъвките на крачетата Embarassed
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия