За бебета и деца от 0+ месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 22

  • 32 806
  • 747
# 390
Аз пък не съм чувала че не е подходящ за деца.Както вече писах,преди 1-2 месеца малката беше с гъбички и само това я оправи, без странични ефекти.Банеоцина наистина го спряха. Tired

Така като чета описанието и нашия обрив беше отвън по дудата и малко по дупето.
То и при нея беше малко по дупето до днес  сега е станало много червено Криси ти колко пъти маза на ден с клотримазола.
П.п.Бях чела из форума че някои майки мажат с дефламол дупето ако е подсечено.
Виж целия пост
# 391
Ако не се лъжа мазах 2 пъти на ден,като второто мазане задължително преди лягане за да има време да подейства.И пак казвам никакви мокри кърпи,по-честа смяна на памперса и миене на всяка смяна.
Виж целия пост
# 392
Ако не се лъжа мазах 2 пъти на ден,като второто мазане задължително преди лягане за да има време да подейства.И пак казвам никакви мокри кърпи,по-честа смяна на памперса и миене на всяка смяна.
Вече си мисля , че ще я разболея сигурно по 10 пъти на ден и го сменям и към 5 пъти я мия , сега не съм защото ще я къпя след 1 час , дали веднага да я намажа с клотримазола сутрината я мазах с павизона , но от тогава и в тетра я киснах и я мих...ох луда работа сега с тези празници да няма един лекар да търсиш.
Виж целия пост
# 393
На 8 месеца е малката , те повечето неща не са хубаво за бебета но докторите ги изписват  ooooh! ако знаят какво да изпишат де , вече все едно съм завърешила медицинско образование дакъде стогнах сама да си лекувам детето  #2gunfire лошото при малката е , че има зачервяване на дудата(от вън) и на дупето с рабичка вече ...   нямам думи  Cry

заведи я на друг лекар, който да знае какво да предпише, може и дерматолог.
Виж целия пост
# 394
П.п.Бях чела из форума че някои майки мажат с дефламол дупето ако е подсечено.
Това го пропуснах - аз използвам дефламола и има ефект.Знам че съдържа някаква съставка която навремето са използвали за приготвяне на специален крем за подсичане,който вече не се произвежда.Така че може да опиташ и с него.При нас действа много добре,дори понякога мажа с дефламол дори и само ако е по- зачервен от обикновено
Виж целия пост
# 395
Да но утре никой не работи , а понеделник ще стане много зле.сега взех клотримазол да пробвам дано да помогне.в понеделник ако ли не ще отидем при педито да дава направление като не разбира  Crossing Arms

П.п.Бях чела из форума че някои майки мажат с дефламол дупето ако е подсечено.
Това го пропуснах - аз използвам дефламола и има ефект.Знам че съдържа някаква съставка която навремето са използвали за приготвяне на специален крем за подсичане,който вече не се произвежда.Така че може да опиташ и с него.При нас действа много добре,дори понякога мажа с дефламол дори и само ако е по- зачервен от обикновено
Засега аптекарката каза да не мажа явно заради лекарството.
Виж целия пост
# 396
ама подсечено и  гъбички има разлика.
аз подсечено успешно с лансинох съм мазала.
рани ми беше направил от мокри кърпи до дупето - докторката предписа тогава 2 пъти на ден туширане с едно розаво, което сега ми се губи като име точно как беше....
Виж целия пост
# 397
ама подсечено и  гъбички има разлика.
аз подсечено успешно с лансинох съм мазала.
рани ми беше направил от мокри кърпи до дупето - докторката предписа тогава 2 пъти на ден туширане с едно розаво, което сега ми се губи като име точно как беше....
Енджъл тя не е още подсечена но на там отива сега и е направо като кръв червено дупето сега не съм и сменяла памперса , защото до час ще я къпя и незнам как е(честно казано не ми се и иска да видя  Cry )но ще се подсече ако не я намажа с нещо , цяло лято не се е подсичала ама сага на то от некомпетентно лекарско безхаберие.
Виж целия пост
# 398
Ами освен да пробваш с хума само на дупето - все едно че правиш маска като за лице...мажеш с кашичката и после отмиваш.

А вашият лекар за клотримазола какво каза, сега чета в други теми , че за бебета изписвали имазол, което също е с клотримазол.... всъщност виждам , че си взела - дано помогне...
а то утре не е работен ден, но дежурни лекари би следвало да има все пак.

Да сеттих се за туширането на раничките по дупето ни беше изписала фуксин - http://apteka.framar.bg/21000279/%D1%84%D1%83%D0%BA%D1%81%D0%B8% … -50-%D0%BC%D0%BB-
Виж целия пост
# 399
Ами освен да пробваш с хума само на дупето - все едно че правиш маска като за лице...

А вашият лекар за клотримазола какво каза, сега чета в други теми , че за бебета изписвали имазол, което също е с клотримазол....
Как се прави Енджъл тази хума , като хумата за маска за лице , специална за дупе ли би ли ми обяснила.знам ли с мас (имаме домашна от миналата година да я мажа ли с зехтин)за клотримазола каза , че бил като павизона един вид били ама аз не вярвам много все има нещо различно,сега ака и я мих беше толкова червена никога не съм я виждала така.
Виж целия пост
# 400
ми да съвсем същата хума, просто не на лицето, а на дупето слагаш, нищо специално... тук съм чла точно , че се парви на каша. Т.е. точно както се прилага върху лице.

в блога на БУ пише това
За третиране на подсечено дупе с хума научих от моя доста по-възрастна приятелка при един особено неприятен обрив, за който никакви кремове не помагаха. Изпробвах я с фантастичен успех и оттогава се кълна в нея. Лечението на подсичането с хума се състои в следното: след почистване на дупето с вода или намокрен памучен тампон се оставя да изсъхне на въздух. Малко хума (обикновена на прах, от аптеката) с пръст се нанася на фин слой върху подсеченото място (избягвайте да я ръсите, защото хвърчи навсякъде, полепва по кожата и дрехите и бебето може да я вдиша). При момиченцата се избягва вагината. Без да се слага никакъв крем се слага чистата пелена. При моето бебе и при децата на познатите ми, които изпробваха този метод, резултатите бяха много бързи и много добри. Все пак, ако не се чувствате комфортно с такива мерки, придържайте се към кремовете против подсичане.
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:9Dog7x8b5j8 … hl=en&ct=clnk

Та прецени как точно би пробвала.може и така и така да опиташ

С мас никога не бих мазала, не само на болно ми изобщо. Със зехтин също...

А за павизона пише, че е кортикостероид, докато на клотримазола, че е антимикотично и антимикробно...така че не са съмвесем един дол дренки.
Виж целия пост
# 401
Eviota, извинявай но малко се обърках последно гъбична инфекция от АБ ли има детето или е подсечено.  newsm78
Ако е гъбична инфекция от АБ може да и помогне също и баня със сода и вода.
Ако е интертриго - възпаление на кожата, съм ползвала Eosine, писах вече за него. То също е червено на цвят. Само вече за раничката не зная дали би могало да се третира с него.

Но бих ти препоръчала да си се консултираш с лекар първо. Не е възможно утре да няма дежурни лекари. Бързо оправяне!   bouquet
Виж целия пост
# 402
Black Lady Малката има гъбична инфекция , но тя прерастна в подсичане на дупето.за дежурни как да ти кажа от Ямбол съм тука дежурни са в болницата(абсурд да има кожен дежурен има двама лекари и две сестри за неща от рода на изгарения и такива , пък че ако отида с това оплакване там няма да ме приемат , и дежурен в поликлиниката който ми се е налагало два пъти да ходя и там не приемат бебета - не рискували с малки деца)остава да й помогна аз с нещо поне го понеделник да ибутаме , да се надявам да и повлияе клотримазола.мерси за отговорите ще пиша утре за развоя на събитията сега се сетих , че мога да и правя седящи бани с лайка 100%пъти по-добре от тетрата , защото днес именно след тетрата и пламна дупето newsm78
Виж целия пост
# 403
Моята бебка беше със зачервяване на дудата,много годно,и нашата лекарка ни изписа дактакорт ,ако не се лъжа така се казваше,та след няколко мазания всичко отмина! Peace
Виж целия пост
# 404
evitota, последния път когато Валето беше с огнено червено дупе я оставих без памперс 2-3 дни. Вярно че за ден се събираше пералня и килима малко беше напишкан, но това са подробности  Wink До рани не стигнахме, само крем Здраве и без памперс. Слагах само нощем, че спи с чувалче а през деня постилах еднократни чаршафи под нейното. Хумата на нас облекчение не донесе само ни влоши. Баща ми много я хвали, навремето мен така са лекували и е помагала.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия