За бебета и деца от 0+ месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 22

  • 32 806
  • 747
# 420
evitota занапред не разтваряй устничките,а мажи само отвън.За зачервяване не мога да ти кажа,защото при нас нямаше накъде по-червено да става.Дано се оправите скоро.

Весела Коледа   madnoel
Весела Коледа и на Вас , жалко че чак сега влязох за напред няма да я мажа навътре  Peace сега е по-добре зачервяването намаля но все още го има в листовката пише че лечението може да продължи от 2седмици до месец така ,че вярвам че ще мина нацяло Hug
Виж целия пост
# 421
Искам да ви питам ако бебе е с Т , колко градуса трябва да е в стаята и колко завито трябва да е  , малката снощи вдигна Т 38 , сега в стаята е 19-20 градуса , но ръцете и са студени а сега още държи 37.5
Добре ви е температурата в стаята,завивай по обичайния начин.Голямата ми дъщеря,когато беше малка като имаше температура и бяха ледени ръцете.
Виж целия пост
# 422
ако са ледени бих позавила детето малко...
Т не променям когато е болен, но все пак понякога от Т на човек му е горещо, понякога го втриса и замръзва...лошото е, че бебчовците не могат да си кажат кога какво им е...
Виж целия пост
# 423
Моте ръце при Т са ледени. Понякоа ме втриса, понякога ми е много горещо. Правилото е детето да не се облича с повече о обичайното количество дрехи, когато има Т.
Виж целия пост
# 424
Малката сега има 38.6 Т , дадох панадол но не сваля , мажа ми отиде да вземе хексалгин но незнам колко време да изчакам преди да го дам панадола го дадох преди около час - час и 15 минути чувала съм за оцет та крачетата какво ще кажете Cry незнам дали направих добре , но я оставих с тънки чорапчета въпреки че карчетата и не са много топли.
Виж целия пост
# 425
това не е Т за хексалгин, под 39,5 не давай...да не говорим, че на дете под 3 години изобщо не бих дала хексалгин, освен ако не дигне 41 градуса примерно.
напълни ваната с нормална вода телесна Т и изкъпи детето със сапунче, БЕЗ главата.
каквото и да даваш, не преди да са минали 4 часа от последното. 38,6  е Т при, която едва се почва да се дават Т понижаващи...
Хубаво беше ако имахте свещички ефералган.

Ако не правиш вана - чорапи ледени памучни, отгоре вълненки. Вода и оцент - с кърпи на челото, ръцете.(обаче от оцета ако е малко бебето може и да се обрине много)

И мнооооооооооооооооого течности, каквото там пие - вода, мляко, кърма... всъщност не  пишеш колко е малка малаката.
Виж целия пост
# 426
Малката сега има 38.6 Т , дадох панадол но не сваля , мажа ми отиде да вземе хексалгин но незнам колко време да изчакам преди да го дам панадола го дадох преди около час - час и 15 минути чувала съм за оцет та крачетата какво ще кажете Cry незнам дали направих добре , но я оставих с тънки чорапчета въпреки че карчетата и не са много топли.
Водихте ли я при педиатър?Панадола понякога сваля по бавно температурата,според мен не е толкова висока за да давате Хексалгин.
Виж целия пост
# 427
И според мен не е за Хексалгин. Педиатърката на децата препоръчва Панадол или Нурофен при такава температура.
Но това трябва да реши лекар. Водихте ли детето на преглед?
Виж целия пост
# 428
Да водихме я на лекар сутрината , той каза за Хексалгина и аз бях чела , че не е много препочителен за бебета , малката е на 8 месеца.ефералган могат ли да се дават заедно с панадола или може само едно от двете , сега и мерих Т беше 37.9 няма да бързам да давам хексалгина , тя малката е доста нерва , не спи и кашля но малко АБ не и изписа тъй като няма хрипове на белите дробове и каза да изчакаме ден два да вимим как ще се развият нещата.честно казано досега не ми е вдигала Т и малко ми е шашнато.
Впрочем имаме зъб които чакаме да избие дано да е от него всичко
Виж целия пост
# 429
ефералган и панадол все са парацетамол, не се комбинират, но свещичките по-бързо действат(заради мястото на поставяне) и мисля са малко по-силно дозирани, освен това.
Това не е от зъб, бъди сигурна.
Хексалгин, се дава наистина при много високи Т и много внимателно, все пак това е аналгин и не е игра.
За комбинации пък от лекарства при такива ниски температури, изобщо не може да става въпрос.

По принцип от парацетамолените сиропи, особенно когато детето е нахранено, действието се усеща поне 30-40 мин след даването и е постепенно.
Виж целия пост
# 430
Беба изкара някакъв вирус преди 10 дни с леко зачервено гърло и Т38.5.Мина и за три дни,като докторката беше изписала Инфлуцид,Осцилококцинум и Панадол за Т.Няколко дни след това и излезе едно зъбче и днес още едно.Аз знам,че като избива зъб са по предразположени към разни вируси.
Виж целия пост
# 431
ефералган и панадол все са парацетамол, не се комбинират, но свещичките по-бързо действат(заради мястото на поставяне) и мисля са малко по-силно дозирани, освен това.
Това не е от зъб, бъди сигурна.
Хексалгин, се дава наистина при много високи Т и много внимателно, все пак това е аналгин и не е игра.
За комбинации пък от лекарства при такива ниски температури, изобщо не може да става въпрос.

По принцип от парацетамолените сиропи, особенно когато детето е нахранено, действието се усеща поне 30-40 мин след даването и е постепенно.
Значи трябваше да ни изпише АБ знам ли щом не е от зъб , сега и дава сироп за кашлицата и В.Ц , а до колко беше максимума които можеше да се дава панадола 4 нали.
Виж целия пост
# 432
Антибиотици се изписват дза бактериални  инфекции, не за вируси, вашето аккто го описваш си е просто вирусче.
за панадола - не помня за тази възръст, пише си на листовката и на кутията .

Аз знам,че като избива зъб са по предразположени към разни вируси.
да, пада имунитета леко, за това.
Виж целия пост
# 433

Значи трябваше да ни изпише АБ знам ли щом не е от зъб , сега и дава сироп за кашлицата и В.Ц , а до колко беше максимума които можеше да се дава панадола 4 нали.
[/quote]
АБ се изписва при бактериална инфекция,а не при всяка Т,давай си сиропа за кашлица.Да Панадол се дава до 4пъти през поне 4 часа.
Виж целия пост
# 434
Беба изкара някакъв вирус преди 10 дни с леко зачервено гърло и Т38.5.Мина и за три дни,като докторката беше изписала Инфлуцид,Осцилококцинум и Панадол за Т.Няколко дни след това и излезе едно зъбче и днес още едно.Аз знам,че като избива зъб са по предразположени към разни вируси.
Моя педиатър ми каза пък , че осцилукопцинума не се девам на деца под 1 година , явно нещо бърка някъде май  не е запознат защото не изписа нищо важно.дали ефералгана би бил подходящ ако малката има подсечено дупе от 1 седмица сега вече е по-добре.
Вчера и дадох за 1 път малко овесена каша в оризовата каша дали може да е алергия към глутена  newsm78
Знам че е малко безодговорно но ако и взема осцилулокопцинум на своя глава и започна да и давам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия