РУСКА КУХНЯ

  • 139 820
  • 738
# 495
Както казва Джемма, пелмените трябва да са разточени тънко - точно както юфка. В сварен вид вкусът е като на варена юфка, на спагети. На полуфабрикатите, които се продават не харесвам плънката - няма нищо общо с добре овкусената домашна кайма.

Тесто за пирожки (измислен вариант):
1 яйце, 120 мл кисело мляко, 130 мл вода, 60 мл олио, 1 с.л. захар, 1 ч.л. сол, 500 г брашно + 170 г старо тесто* (реших да не го слагам в хляба, а към това тесто), 1 ч.л. суха мая

Плънка: Картофено пюре с гъби и лук (масло, сол, черен пипер).
Виж целия пост
# 496
Пелмени със сирене и магданоз

За тестото: 1 ч.ч. брашно, 2 яйца, сол
За пълнежа: 400 г сирене, 1 яйце, 2 с.л. нарязан магданоз, 1 с.л. масло, черен пипер, сол

Продуктите за тестото се замесват с 1/2 ч.ч. вода и се оставят за 1/2 ч. в хладилника.
Натрошете сиренето и объркайте с останалите продукти за плънката.
От тестото разточете два тънки листа. На първия лист наслагайте на купчинки от плънката на няколко реда. Около плънката намажете тестото с разбито яйце. Отгоре сложете втория лист тесто, като натискате около плънката за да се слепят двете части. С нож за пица нарежете квадрати и варете 5 минути. Поднасят се заляти с масло.
Виж целия пост
# 497
Здравейте! Нова съм във форума и се регистрирах на първо време, за да обменям готварски познания с вас. А тази тема тук така ме разпали, че днес купих един пакет сух руски квас.

Въпросът ми е: мога ли да го ползвам за направата на домашен хляб или служи само за приготвяне на напитка? Тъй като на кутията е описана рецепта за напитка, а никъде не пише, че може да се подмесва и хляб с него. Знаете ли дали е различно това от кваса за хляб?
Виж целия пост
# 498
Въпросът ми е: мога ли да го ползвам за направата на домашен хляб или служи само за приготвяне на напитка?

Rosa Damascena, здравей, само за напитката става, не е квас за хляб. Друг въпрос е, че се готвят и разни супи да ги нарека, като се използва напитката квас. Peace
Виж целия пост
# 499
Благодаря за бързия отговор. Явно, ще трябва да го ползвам за каквото си пише на кутията. Пък за хляб друг ще търся.  Simple Smile
Виж целия пост
# 500
Пелмени със сирене и магданоз

За тестото: 1 ч.ч. брашно, 2 яйца, сол
За пълнежа: 400 г сирене, 1 яйце, 2 с.л. нарязан магданоз, 1 с.л. масло, черен пипер, сол

Продуктите за тестото се замесват с 1/2 ч.ч. вода и се оставят за 1/2 ч. в хладилника.
Натрошете сиренето и объркайте с останалите продукти за плънката.
От тестото разточете два тънки листа. На първия лист наслагайте на купчинки от плънката на няколко реда. Около плънката намажете тестото с разбито яйце. Отгоре сложете втория лист тесто, като натискате около плънката за да се слепят двете части. С нож за пица нарежете квадрати и варете 5 минути. Поднасят се заляти с масло.

Това е по-скоро вареники.
Виж целия пост
# 501
Момичета, моля помагайте! Тези дни се сетих за една екскурзия с родителите ми в Съюза като бях тинейджър още и времената бяха други...та по това време открихме котлети по киевски, и почти само това ядяхме две седмици и кусур цялото семейство  Laughing Лошото е, че не ми излизат от главата вече няколко дни, а нямам идея как се приготвят. Ще съм много щастлива, ако някой има рецепта, да я приготвя за мама и тате следващия път като им ходим на гости.
Виж целия пост
# 502
та по това време открихме котлети по киевски, и почти само това ядяхме две седмици и кусур цялото семейство  Laughing Лошото е, че не ми излизат от главата вече няколко дни, а нямам идея как се приготвят.

Заповядай,  котлеты по-киевски, не е нужно пилета да се купуват, просто си вземаш филета, колкото ти трябват. Peace
Виж целия пост
# 503
Ох, вкусно, ама много калорично Cry
Виж целия пост
# 504
Много благодаря, Лабрекс! Тези дни ще ги пробвам, та да изтренирам рецептата за пред родителите ми  Wink
Виж целия пост
# 505
Чудна тема - и аз при вас  Simple Smile
Виж целия пост
# 506
Биточки по селски

400-500 г кайма (смес)
3 гл. лук
300 г гъби
4 с.л. брашно
3 с.л. доматено пюре
1-2 скилидки чесън
2 бр. дафинов лист
черен пипер
масло
сол

Към каймата прибавяме 1 глава ситно нарязан лук, черен пипер, малко вода и сол. С мокри ръце оформяме биточки, овалваме в брашно и пържим от двете страни в маслото.
Нарязваме на лунички 2 гл. лук и запържваме до златисто. Сваряваме гъбите и ги охлаждаме. Отварата отделяме на страни. Запържваме нарязаните гъби.
Върху лука слагаме биточките, върху тях - гъбите.
За соса: Запържваме брашното до златисто. Разтваряме доматеното пюре в 1 л от гъбения бульон. Добавя се по малко към запръжката. Слагаме дафиновия лист и черен пипер на зърна. Поставяме за 15 мин. във фурната. С готовия сос заливаме биточките.
Виж целия пост
# 507
Привет девочки Simple Smile Масленица! Пошли печь блины, блинчики, оладьи  Two Hearts newsm64 
Виж целия пост
# 508
Привет девочки Simple Smile Масленица! Пошли печь блины, блинчики, оладьи  Two Hearts newsm64 
   Пошли!!!  newsm68 newsm44 smile3521
Виж целия пост
# 509
Привет девочки Simple Smile Масленица! Пошли печь блины, блинчики, оладьи  Two Hearts newsm64 
С удовольствием.. но кухня у меня на балконе.. холодно там..
Днес реших да правя Зразы...  Wink Flutter
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия