РУСКА КУХНЯ

  • 139 794
  • 738
# 630
Арина....с гореща вода ми омекват някакси и не се харесват.У нас на почит са хрупкави краставички.....А и така имат повече вит.С ...Щото втасват сами...Млечно-кисели бактерии и т.н. ...Затова ги правя съ студена вода....Пиши като ги направиш да кажеш отзиви.....
Виж целия пост
# 631
Аз попаднах наскоро на това. Но не ми стига време да стигна до пазарчето за корнишонки
Малосольные огурцы

Ингредиенты:

1 кг свежих вымытых огурцов
укроп
зубчики чеснока

Приготовление:

1. 1 кг свежих вымытых огурцов (можно обрезать кончики для ускорения засолки) выложить в целофановый пакет (лучше в двойной для надежности) укроп (зеленый или сухой) несколько зубчиков чеснока порезанного мелко,но не давленного и 1.5 чайных ложки соли.
2. Завязать пакет,положить в посуду-во избежание протекания- и убрать в холодильник на 12-16 часов.
3. Периодически рекомендую переворачивать,чтобы равномерно рассолом пропитывались!
Виж целия пост
# 632
Огурчики в пакет майка прави, но аз не ги признавам за маласольные, не са като на маминька. Наскоро правих по нейната рецепта , а тя е:

На дъното на буркана се слага копър и чесън, нареждат се краставички, по средата пакс е слага копър и чесън, пак краставички и най- отгоре пак копър и чесън. Прави се саламура от 1,5 с.л сол и 1150 мл вода. Който иска гореща залива, който иска по-хрупкави студена. Ден-два и са супер за ядене. Peace
Виж целия пост
# 633
Замислих се за горещата саламура, защото и ние обичаме краставичките хрупкави, но може да пробвам малко количество, а и краставици бол в градината в момента Mr. Green

Kordelia, а вода никаква ли не се слага, защото ми стана любопитно и може и тях да пробвам.
Виж целия пост
# 634
Огурчики в пакет майка прави, но аз не ги признавам за маласольные, не са като на маминька. Наскоро правих по нейната рецепта , а тя е:

На дъното на буркана се слага копър и чесън, нареждат се краставички, по средата пакс е слага копър и чесън, пак краставички и най- отгоре пак копър и чесън. Прави се саламура от 1,5 с.л сол и 1150 мл вода. Който иска гореща залива, който иска по-хрупкави студена. Ден-два и са супер за ядене. Peace

Джемма  Hug А супената лъжица средна ли е, с връх ли е солта, такива работи ще те помоля да уточниш. Решила съм да експериментирам тази година, така че всички рецепти ще уважа Simple Smile
Виж целия пост
# 635
За съжаление само супена лъжица съм записала, а маминька вече не е сред живите. Аз слагам с лек връх, да не са много солени.
Виж целия пост
# 636
За съжаление само супена лъжица съм записала, а маминька вече не е сред живите. Аз слагам с лек връх, да не са много солени.

Ясно, малко и на вкус трябва да се пробва, както пише Мастерчето.
Виж целия пост
# 637
Замислих се за горещата саламура, защото и ние обичаме краставичките хрупкави, но може да пробвам малко количество, а и краставици бол в градината в момента Mr. Green

Kordelia, а вода никаква ли не се слага, защото ми стана любопитно и може и тях да пробвам.
ами не пише за вода... Предполагам че не.
Виж целия пост
# 638
Замислих се за горещата саламура, защото и ние обичаме краставичките хрупкави, но може да пробвам малко количество, а и краставици бол в градината в момента Mr. Green

Kordelia, а вода никаква ли не се слага, защото ми стана любопитно и може и тях да пробвам.
ами не пише за вода... Предполагам че не.

Не, не се слага вода, те си пускаха някакъв сок, скоро не  съм ги правила, ето рецептата в снимки. Пробвайте, не са лоши. Peace
Виж целия пост
# 639
Лабрекс, сега си спомних, че преди доста време беше писала за тези краставички. Явно, сега им дойде времето, ще ги заредя още утре, сега обобщавам това, което споделихте Hug
Виж целия пост
# 640
А някой обича ли и прави ли си мариновани домати? Аз днес с това се занимавах:





А вчера правих и аджика, не е точно руско ястие, но е популярно и в Русия:

Виж целия пост
# 641
Джемма, не съм правила такива доматчета, но звучат и изглеждат много вкусно. Heart Eyes Какви доматчета използваш? И, ако кажеш марка дафинов лист, който да има аромат, омръзна ми да купувам пакетчета дафинов лист и, като го сложа в манджата, все едно го няма. ooooh! Напиши и рецептата на аджиката, когато имаш време, преди години правих на майка някаква лютива, само тя яде люто, но за нас и аджика не съм правила, самво се каня........вече няколко години подред, все надделява мързелът ми накрая. Embarassed Grinning А няколко зими замразявам нарязани на едро домати във фризера, че по-лесно, и много ги харесвам, размразявам и ги хапвам, понякога и като готвя, ги използвам.
Виж целия пост
# 642
Аз правя такива. Wink
Виж целия пост
# 643
Тази година и аз ще направя доматчета. Няколко години не съм ползвала "руски" рецепти...
Виж целия пост
# 644
labrex, този път взех от тия продълговатите доматчета , не им знам сорта, но стават и други,важното е да са пресни и твърди, иначе ще станат на каша.



Добавих рецептата за аджика в горния пост. Аз слагам по-малко чушки, зад а е леко лютуива, но чесъна не пестя. Peace

За дафинов лист не знам каква марка е в момента, изсипвам го в бурканче с винт, изхвърлила съм опаковката, но наистина не е толкова ароматен като преди години. Sad
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия