Ваксини - дискусия за вредата от тях... (тема 13)

  • 38 151
  • 743
# 165
ооо да, със всичко това съм много съгласна. Просто се чудех дали може да се измъкна евентуално по тази линия. Останах с впечатлението, че на делото са сметнали за неуместно отнемането на детските при неваксинация, та по тази аналогия, след като  подлежа на глоба по закон, защо след това да ме подчиняват на глупавата наредбичка за детски заведения. Айде за ясли искат всичко, но за градините имунизационния ми статус ще е - глобен и точка.
Опитвам се да си изградя някакъв план за действие, че като дойде второто... все още няма да имам баби пенсионерки, нито пък съм съгласна с домашното отглеждане на децата, особено от баби.... Финансово не мога да и позволя гледачки или частни ДГ...Остава ми само да умувам  Mr. Green

Аз имам позната в Гърция, която заяви, че сама е избрала кои ваксини да сложи на детето си и кои да не сложи.
Виж целия пост
# 166
Останах с впечатлението, че на делото са сметнали за неуместно отнемането на детските при неваксинация, та по тази аналогия, след като  подлежа на глоба по закон, защо след това да ме подчиняват на глупавата наредбичка за детски заведения. Айде за ясли искат всичко, но за градините имунизационния ми статус ще е - глобен и точка.

Отнемането на детските надбавки също е финансова глоба, както и тази по чл.209 от ЗЗ... Прокурорката на ВАС сметна, че недобросъвестните родители се наказват по ЗЗ и няма нужда да се отнемат паричките, предвидени по закон за децата... Неприемането на неваксинирани в детски ясли и градини, както вече писах не е глоба, а отнемане на права, заради неспазени задължения... Единственото разминаване в случая е, че задълженията са на родителите, а правата са на децата, т.е. не наказват нарушителя на закона, а съвсен невинните деца... Освен това не може като си платиш глобата, да продължаваш да извършваш престъплението ненаказано... Един вид, ако те спрат за превишена скорост и те глобят, това не означава, че може да продължиш да караш с превишена скорост, защото вече си понесъл наказанието си...

...дали има спечелени дела в БГ - от дискриминирани, неваксинирани деца, недопуснати до ДГ или от увредни от ваксина?

Има спечелени дела от увредени от ваксина, но за дискриминация, недопускане до ДГ и прочее, аз лично не знам да са водени такива дела в България...
Виж целия пост
# 167
stelt77, мерси, права си. Изясни ми се сега къде е грешката в мисловния ми процес  Mr. Green
Цитат
Единственото разминаване в случая е, че задълженията са на родителите, а правата са на децата, т.е. не наказват нарушителя на закона, а съвсен невинните деца...
това обобщение много ми допадна  Peace
Виж целия пост
# 168
Аз имам позната в Гърция, която заяви, че сама е избрала кои ваксини да сложи на детето си и кои да не сложи.
Благодаря, аз също избирам дали да сложим новите, поливалентни ваксини или по-старите.
Проблемът е, че аз искам да спра изцяло ваксинирането.
Срещам голям отпор в лицето на всички, никой не иска да ме разбере...

Решението е да намеря лекар на моето мнение, за да пише в картоните на децата, че са ваксинирани, ама де го тоз лекар...
Виж целия пост
# 169
Решението е да намеря лекар на моето мнение, за да пише в картоните на децата, че са ваксинирани, ама де го тоз лекар...

До колкото ми е известно, в Гърция ваксините не са задължителни... За съжаление не знам езика и не мога да се ровя в законите там, за да проверя как стоят нещата...
Виж целия пост
# 170
Аз се опитах да търся с гугъл преводача нещо за Гърция, ама нищо почти не открих.
От моята дружка разбрах, че не са задължителни, но са толкова силно препоръчителни, че докторите не си правят труда да те информират, че може да избираш.
До колкото си спомням, беше казала, че е разрешила да сложат 2-3 от всички болести, които се полагат по тяхния препоръчителен календар.
Нещо май попаднах, че имат някаква задължителна при раждането. дали не беше БЦЖ  newsm78 Ще те излъжа, но нещо такова ми се върти в главата
Виж целия пост
# 171
...
До колкото си спомням, беше казала, че е разрешила да сложат 2-3 от всички болести, които се полагат по тяхния препоръчителен календар.
...

Забавна грешка на езика или брутална истина?  Mr. Green
Виж целия пост
# 172
 Joy hahaha Ох, добре се разсмях с глас... Май и двете са истина  Mr. Green
Виж целия пост
# 173
Нещо май попаднах, че имат някаква задължителна при раждането. дали не беше БЦЖ  newsm78 Ще те излъжа, но нещо такова ми се върти в главата


В Гърция ваксините започват на 2-месечна възраст, като БЦЖ се поставя едва на 6 години, еднократно, след проба Манту - поне според този календар - http://www.euvac.net/graphics/euvac/vaccination/greece.html
Виж целия пост
# 174
Благодаря на Мисля, че ми посочи този форум, въпреки, че не знам дали е подходящ да си задам въпроса, но ако не е тук мястото се надявам да ме препратите. Има ли право личният ми лекар да ме задължи да избера нов, след като не желая да ваксинира детето ми. То е на 3 месеца и личната лекарка, не е осведомена за възможността да откажа ваксините и да и дам декларазия или разписка или каквото там сметне за необходимо.  Каза, че щели да я глобят. Да съм искала разрешение в ХЕИ и т.н.
Виж целия пост
# 175
Ваксината H1N1 свързана със 700% повишение на абортите


naturalnews.com, Етан Хаф, 8 дек 2010

Скорошни данни, предоставени на Центъра за Контрол на Заболяванията (ЦКЗ) – САЩ разкри някой шокиращи факти за ефекта на ваксината за свински грип/ H1N1 при бременни жени. Според доклада, процентът на абортите при бременни жени по време на пандемията от свински грип/ H1N1 се е повишил със 700%, сравнен с предишни години, сочейки директно ваксините за причинител, което се отрича от ЦКЗ, който твърди, че никой не е пострадал.

Според ЦКЗ около 50 процента от всички бременни жени са били ваксинирани с ваксината H1N1 през сезона 2009/2010. Тези, които са били инструктирани от техния лекар да си направят сезонна грипна ваксина е било три пъти по-вероятно да я направят, докато тези, които са били инструктирани да си направят точно H1N1 ваксина е било 10 пъти по-вероятно да я направят. Цифрите ясно показват, че заедно с повишаването на ваксинациите, дължащи се на страхът свински грип  се е повишил и броят на абортите.

Но ЦКЗ явно не се интересува от фактите и както показват множество доклади агенцията не е предоставило тази важна информация на доставчиците на ваксини. В същност, когато са й били предоставени данните за трети път д-р Мари Маккормик, председател на департамента по здравеопазване  САЩ и член на групата по оценка на риска от ваксини е имала безочието да заяви, че няма неблагоприятни ефекти, свързани с ваксините при бременни жени.

„Необоснованата и лъжлива оценка на групата за оценка на ЦКЗ даде зелена светлина за продължаване на препоръките през 2010/2011  грипни ваксини да се дават на всички хора, включително бременните жени” обяснява Ейлийн Данеман, директор на Националната Коалиция на Организираните Жени.

http://www.vegsource.com/news/2010/12/h1n1-vaccine-linked-to-700 … miscarriages.html

http://www.naturalnews.com/030657_vaccines_miscarriages.html
Виж целия пост
# 176
Има ли право личният ми лекар да ме задължи да избера нов, след като не желая да ваксинира детето ми.

Ваксините са медицинска манипулация и като всяка друга такава може да бъде отказана от пациента, макар и в чл.58 от ЗЗ да се твърди друго (освен това той гласи, че гражданите подлежат на задължителни манипулации, а не пациентите)... ЛЛ ви принуждава да си изберете друг лекар (при отказ от ваша страна на която и да е медицинска манипулация) неправомерно... Друг е въпросът какво ще е отношението на ЛЛ към вас, ако той иска да се разкарате, а вие тъпо и упорито не искате да го сменяте... Не си заслужава главоболието, което може да ви създаде, така поне смятам...
Виж целия пост
# 177
Аз съм от Бургас. Тук изглежда са рядкост родителите, които отказват ваксини. ЛЛ нямал до сега случай на отказ. Подозирам, че при следващия избран проблемът ще е по-голям и всъщност не знам дали е уместно да ходя от кабинет на кабинет и да наблюдавам реакцията на  педиатрите като видят амбулаторната карта, та да избера най-малко недружелюбната. Ако някой от Бургас може да ме посъветва нещо, ще съм благодарна.
Виж целия пост
# 178
Цитат
ЛЛ нямал до сега случай на отказ
Повечето от тях се мислят за оста на земното кьлбо.
Щом не е чувал,значи не може да сьществува.
Като се сетя за тези от Горна Оряховица и ми се повдига....

Престанете да се страхувате от бели престилки!
Виж целия пост
# 179
Да  не говорим, че в последствие се оказва, че при съседния лекар, масово пациентите неваксинирани..
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия