Ваксини - дискусия за вредата от тях... (тема 13)

  • 38 151
  • 743
# 195
Защо им правят това манту, като не са имали БЦЖ до момента? newsm78

По принцип така се прави, когато БЦЖ не се поставя веднага в родилното... До колкото си спомням Манту показва дали човек е имал среща с въпросните туберкулозни бактерии и е добре да се прави на неваксинирани хора... Ваксината доста обърква пробата Манту и резултатите не дават никаква информация, защото могат да бъдат фалшиви... Скоро не съм се занимавала с тази проба и съм позабравила, но общо взето това е важното - Манту след ваксина не е хубаво да се прави, а 4 пъти Манту и 5 ваксини БЦЖ си е направо свинщина...

Доколкото си спомням положително манту означава, че организмът се е срещал с род микобактерии. Което в никакъв случай не означава, че е задължително те да са били микобактерия туберкулозис, род микобактерии е много голям. По птиците, та дори по рибките има микобактерии. Така че резултатите от мантуто не може да се приемат за достоверен показател.  А дори и да е така, може човек да е преболедувал или да е в латентен период, т.е. да няма активна туберкулоза. Доказване на туберкулозна бактерия, както Кристиян многократно е писал, се прави с изследване на храчка.
Виж целия пост
# 196
nenaatoa аз имах предвид отрицателни отзиви или нещо с нежелание странични реакции за Синагиса, а не общата разпространявана информация, нея съм я чела от различни места и ваксината е перфектна, идеална и задължителна за недоносените.
Виж целия пост
# 197
nenaatoa аз имах предвид отрицателни отзиви или нещо с нежелание странични реакции за Синагиса, а не общата разпространявана информация, нея съм я чела от различни места и ваксината е перфектна, идеална и задължителна за недоносените.

За първи път я чувам тази ваксина, а за страничните й реакции прочетох в официалната листовка - http://www.bda.bg/images/stories/documents/bdias/6805s.pdf

А тук малко по-подробно - http://eudrapharm.eu/eudrapharm/showDocument?documentId=9111458011004200180
Виж целия пост
# 198
  Много ми е странна тази ваксина, обърнете внимание тя се бие всеки месец през зимният сезон, около 5 месеца непрекъснато.
Виж целия пост
# 199
И аз не съм чувал за тази ваксина, но нали всички видяха другите съставки в нея:

->   Хистидин (L-хистидин)
Биологично действие: детоксикационно, съдораз-ширяващо; нормализира липидния състав на кръвта, стимулира секрецията на стомашен сок и др.
Приложение: атеросклероза, хепатити, хипоацидни състояния и др.
Специални указания, странични действия и противопоказания: да не се допуска предозиране.
Източник

->   Глицин (L-глицин)
Биологично действие: дезинтоксикационно, имуномодулиращо, антиацидно, ранозаздравяващо, седативно, антидепресантно; подобрява метаболизма в мозъка, нормализира съня, намалява абстинентния синдром, намалява зависимостта от алкохол и др.
Приложение: имунодефицитни състояния, заболявания на стомашно-чревния тракт със еластични прояви и повишена киселинност, безсъние, хиперактивност, алкохолизъм и др.
Специални указания, странични действия и противопоказания: да не се прилага при хиперкалциемия, активна форма на белодробна туберкулоза, язвена болест на стомаха и дванадесетопръстника, остри и хронични заболявания на черния дроб и бъбреците, органични увреждания на сърцето
Източник

->   Манитол
Дълга тема и доста е писано тук
Виж целия пост
# 200
Следя ви. И на мен ми е много интересна ваксината Синагис, която масово се рекламира сред майките на недоносени.
На нас лично не са ни я предлагали, дори ни отложиха ваксините до 6 коригирани месеца.
Виж целия пост
# 201
nenaatoa аз имах предвид отрицателни отзиви или нещо с нежелание странични реакции за Синагиса, а не общата разпространявана информация, нея съм я чела от различни места и ваксината е перфектна, идеална и задължителна за недоносените.

За първи път я чувам тази ваксина, а за страничните й реакции прочетох в официалната листовка - http://www.bda.bg/images/stories/documents/bdias/6805s.pdf

А тук малко по-подробно - http://eudrapharm.eu/eudrapharm/showDocument?documentId=9111458011004200180


За първи път срещам като странични ефекти, упоменати в листовка- простуда и вирусна инфекция...   newsm78

Цитат
Смъртността в интегрираните групи на плацебо и паливизумаб
беше балансирана и не бе свързана с лекарствeния продукт.
 Tired
Виж целия пост
# 202
Унищожават децата ни – с нови ваксини през 2011
Има два вида ваксини:
1. За девойки от 12-30 години. Ще се въвежда под формата на профилактика за предотвратяване рака на гърдата или матката. Тя ще е задължителна в училищата. Съдържание: съвпада с ваксините, с които в Мексико, Никарагуа и Ирак са стерилизирали момичетата. Въздействие върху организма: постоянно създаване на т.нар. лъжлива бременност и изхвърляне на плода в 3-4 месец от бремеността. Освен пряко действие, ваксината има и психическо въздействие, тъй като многочислените аборти в късни срокове от бременността създават панически страх от възможността за забременяване.
2. За жени по-възрастни от 45 години. Съдържание: имуноглобулин на човека и ГМО препарати. Въздействие върху организма: рязко възбуждане на имунитета с помощта на въведения „млад” имунитет с последващо през 2-рата до 5-тата година снижаване до нула, т.е. невъзможност на организма да се противопостави на която и да е инфекция.
ВНИМАНИЕ: ПО ЗАКОН НИКОЙ НЯМА ПРАВО ДА ВАКСИНИРА ДЕЦАТА И ВЪЗРАСТНИТЕ НАСИЛСТВЕНО!
Обръщам се към всички хора, на които не им е безразлична съдбата на жените и децата ни. Който може, да разпространява тази информация. Не бъдете равнодушни. Прочетете и помислете. Ако аз замълча, ще загинат хиляди жени и деца. Но ако прочета и разкажа (на приятелите и познатите си), то ще спася нечий живот. Помислете. Заедно ние сме сила. Разпространявайте тази информация чрез интернет, препишете я и разпечатайте листовки, за да ги дадете на хората. Разкажете на приятелите, позвънете на децата и родителите си. Предупредете колегите, състудентите, съквартирантите. Предупредете познати и непознати. Разкажете истината на хората.
ИСКАТ ДА НИ УНИЩОЖАТ И ТОВА НЕ Е ШЕГА.
Дo всички служители на МВР и Федералната служба по безопасност и всички силови структури – не пречете за разпространяването на тази информация, вие също имате жени и деца. ЗАЕДНО С НАШИТЕ ДЕЦА, ЩЕ УБИВАТ И ВАШИТЕ. Затова вие имате избор – да помогнете за оцеляването на собствения си народ или да изкопаете гробовете на собствените си внуци. Този линк ще ти помогне да разбереш - http://www.youtube.com/watch?v=ViQJCO7kDlk
СЪХРАНЕТЕ ЖИВОТА НА ДЕЦАТА СИ. Сами решете, кои сте вие и ще имате ли деца и внуци!
http://www.vbox7.com/play:c26f2c96

Как да се пребориме --- http://fema-bg.com/index.php?m=2193

И още за правата---

http://svobodenizbor.bg/bg/content/%D0%B7%D0%B0%D0%B4%D1%8A%D0%B … D0%B1%D0%BE%D1%80
Виж целия пост
# 203
Вижте....Въбще не се учудвам. Съвсем скоро отново се шумеше, че след десетина години населението на света ще е двойно повече.... Tired

Ще трябва да ни по....смалят малко...
Виж целия пост
# 204
  Аз нещо се обърках,има ли в момента ваксина от задължителните с живак  newsm78
Виж целия пост
# 205
  Аз нещо се обърках,има ли в момента ваксина от задължителните с живак  newsm78

Радита, задаваш супер неудобен въпрос за лекарското съсловие.
Например в ТетаДиф ваксината (слага сe на 12, 17 и на всеки 10 години след 25) има ТИОМЕРСАЛ

Това си е около 49% живак. В същото време казват, че сега имало по-нови и по-пречистени ваксини, в които го няма тоя гаден живак, все едно не сме знаели винаги, че това е невротоксин! Но за сметка на това има формалдехид, алуминиев хидроксид и пр. Освен това как ще сме сигурни какво ни слагат? Та тя тая ваксина без тиомерсал има по-малък срок на годност и не е много изгодно да се изхвърлят и да отиват ей така на вятъра. Както се пее в една песен "Толкова е гнусно, че не ми се коментира.."
Виж целия пост
# 206
 Мерси за отговора,така е ,супер неудобен въпрос  Confused
Виж целия пост
# 207
Radita, в листовките на новите "пречистени" ваксини не се вписва съдържанието на живак, защото според данни на СЗО било минимално и не оказвало влияние на организма. Живак под формата на тимеросал няма вече като консервант, както ти е написало Мечето (аджувантите са други), но в самото производство ползват живак под друга форма, и практически има остатъчни количества. В официални документи може да се срещне като "следи от ...".  Разбира се никой не споменава факта, че живакът е един от най-тежките метали и като такъв се натрупва в организма, така че практически е невъзможно в рамките на един човешки живот да бъде изчистен. Неговото въздействие върху мозъка е проучено и описано още от времето, когато е ползван като лекарство по време на епидемията от сифилис. Той води до тотална деградация на личността - умствена и физическа.

fermer, тази тема, вече 13-та подред, е направена точно с цел да даде повече информация за ваксините, защото масово хората не знаят повече от това, което ЛЛ изпяват в кабинентите си - че ваксините ще предпазят тях и децата им. Някои се безпокоят от страничните ефекти и са склонни да откажат, но не си знаят правата, а системата е направена така, че да ги дискриминира. Ние тука точно за това сме се събрали - да си помагаме едни други. Основното според мен е, че хората трябва да са много добре информирани, за да могат да вземат решение.
Виж целия пост
# 208
това за което пише fermer , наистина ли ще се въвеждат тези ваксини като задължителни?
Виж целия пост
# 209
Отнемането на детските надбавки също е финансова глоба, както и тази по чл.209 от ЗЗ... Прокурорката на ВАС сметна, че недобросъвестните родители се наказват по ЗЗ и няма нужда да се отнемат паричките, предвидени по закон за децата... Неприемането на неваксинирани в детски ясли и градини, както вече писах не е глоба, а отнемане на права, заради неспазени задължения...

Отнемането на детските надбавки също е отнемане на права дадени по Закона за семейните помощи. По аналогия, ако имате писмен отказ от приемане в детска градина спокойно може да го атакува в съда, НОО никога няма да получите писмено такъв отказ (ръководителите на детски заведения отлично знаят, че нямат нормативно основание за това)

На тези, които се страхуват, че непоставяйки една или друга ваксина рискуват заболяване на децата си, ето малко официално инфо:
"В резултат на дългогодишна и целенасочена държавна политика за поддържане на високо имунизационно покритие Mr. Green, повечето от тези тежки заразни заболявания отдавна не се регистрират на територията на страната: дифтерия от 1993 г., тетанус – единични случаи през последните 30 години, полиомиелит – последни случаи през 1993 г. и 3 през 2001 г. при неимунизирани деца, морбили – последен случай през 2004 г., бяс – от 1974 г., коремен тиф – от 2001 г. "
Е, това за морбилите вече не е такава цифра  Twisted Evil, да ни кажат, че са заболяли само неваксинирани лица. За полиомиелита вече се запознах с официалната статистика на СЗО, че в Европа последният случай е от 1998 г. - не знам тези три случая от 2001 г. от къде са ги изкопали
Вероятността детето да  заболее от някоя страшна болест, за която няма ваксина е много по-голяма!
И накрая пак нещо за колебаещите се: ние- възрастните също нямаме имунитет за 90 % от "ваксинопредотвратимите" болести и сме потенциални преносители - ВСИЧКИ СПЕКУЛАЦИИ, ЧЕ НЕВАКСИНАРЙКИ ДЕЦАТА СИ ЗАПЛАШВАМЕ ОБЩЕСТВОТО, БРЕМЕННИТЕ И Т.Н. СА НЕВЕРОЯТНИ ЛЪЖИ

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия