Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Как се прави украсата на бисквитките?
Как се прави глазура за меденки?
Как се правят бишкоти?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Как се прави украсата на бисквитките?
Украсата на бисквитките може да се направи с белтъчна глазура, която се разбива с пудра захар и лимонов сок. Той се използва за рисуване върху бисквитките. Може да се добавят и хранителни бои за постигане на различни цветове. Бисквитките също могат да бъдат украсени с шоколадова глазура, която се нанася тънко върху тях. За постигане на бял цвят за глазура може да се използва бяла шоколадова глазура или да се добави бяла хранителна боя.
-
Как се прави глазура за меденки?
Глазурата за меденки може да се приготви от белтъчна глазура, която се състои от разбити белтъци на твърд сняг, лимонов сок, пудра захар и ванилия. Белтъците се разбиват на твърд сняг с лимонов сок, а след това постепенно се добавя пресятата три пъти пудра захар и ванилията. Тази глазура се използва за декориране на меденки.
-
Как се правят бишкоти?
Бишкотите се приготвят от брашно, захар, яйца, бакпулвер, ванилия и бадеми. Смесете съставките заедно и оформете дълги плоски бисквитки. Печете ги до златисто кафяво. Въпреки че бисквитките могат да бъдат сладки, те обикновено имат лек вкус на сода. Ако не са достатъчно сладки, може да се добави повече захар според предпочитанията.
-
Как да спасите бисквитената смес, ако стане твърде ронлива?
-
Как се прави глазура за декориране на сладкиши?



За три дни омекнаха достатъчно и без слепване. Но, аз им слагам шоколадова глазура, която много спомага за това. Белтъчената я ползвам само, за да рисувам върху шоколада, че иначе само с нея домашните се мръщят. Да си призная и аз не я харесвам на вкус. Иначе си я разбивам с миксера и досега засечки не е имало. Единственото, за което внимавам е да няма нищо мокро. И няколко капки вода са достатъчни да не се получи.

. Много пъти съм се изкушавала да пробвам и аз роял айсинг, но ме е страх с тези сурови белтъци, понеже основно децата ги хапват. Ти по каква рецепта го прави? 