Майчета 2009! - 5

  • 33 462
  • 739
# 225
Честито за сбъднатото щастие на Надеждата!

Смешко, той Дядо Боже си знае работата  Cry

Девойки, тоз вирус по-зле и от свинския! Направо се плаша вече да не прехвърчи нещо насам  Mr. Green

Пак беше тежка нощ, но този път температурата беше по-приемлива. 39, 3-4  Sick Ама като свикнеш и после всяка десета по-малко ти се вижда приказка. Утре пак сме на лекар. Сигурно ще даде друг АБ. Сегашният АБ се пие общо три дни, дребното го пие вече 4 и няма ефект. При предишно боледуване пи друг, не помогна и след това пи Клацид.  Сега предполагам, че пак него ще изпише. Леко почвам да се притеснявам дали е възможно само Клацид и другите от групата му само да действат  newsm78
Ако отидем нощем на спешен, съм сигурна, че ще го оставят в болница. Лошото е, че не ми се вярва там да направят нещо повече от мен в къщи. Имам опит с големия и не ща и да си помисля за болница. Предполагам, че ще го вържат на системи за оводняване и ще му вливат венозни антибиотици. За сега изчаквам още  Cry

Ефералган и Панадол са все едно и също. Не ги смесвам.
Изчетох за сурови картофи, белтъци, сега ще включа и сапуна. Къпането го прилагам и аз. То всъщност е най-ефективно, но се притеснявам да не започне гърч в банята  Sick
И мен ме хвана пущината. Втори ден съм с температура и едвам се влача, ама и двете чавета като са болни се стягам. Редувам две хапчета Ефералган с две Нурофен и за сега още мърдам. Какъв беше тоз грип, ужас! То верно, че съм си свинкя, ама можеше и да ме пропущи, защото след два дни съм на изпит.
В нас е като изолатор. Мъж ми само се държи та пазарува. Обаче го чакам до дни и него да събори.
Виж целия пост
# 226
Честито на Надеждата, прекрасна новина! Да са здрави и щастливи и двете с малката принцеса.

smehorana, ако тръгваш с нагласата, че няма да се справиш, ще откриваш аргументи само в тази посока. Ако решиш, че искаш нещо и то ще стане, ще виждаш повече възможности.
Виж целия пост
# 227
Дейна мислим да го даваме на ясла, но още не сме подали документи, а после дали ще ни приемат  ooooh!. Общо взето въпрос с много неизвестни.
waterlilia той и татито ни иска второ, обаче не сега, пък аз искам с малка разлика, че си мисля, че ще ми е по-лесно  Wink
Честито на Надеждата  Hug много здравичка и силна да е малката бебка, и да носи само радост вкъщи!
Бързо да оздравяват всички болни дечица и мами  Hug Hug Hug.
Смешко  Hug.

Тоши е много сладък в последно време. Има периоди, в които идва и ме гушка или ме милва по косата. Обаче през другото време е голям разбойник - дай му да руши и къса. Вече нямаме здрава книжка, всички са скъсани и залепени, пералнята я ползва за склад на играчки. Държи да е много самостоятелен и навън почти не ми дава ръка, което ме изнервя, когато трябва да пресечем улица. По цял ден бърбори на неразбираем език и види ли някой да говори по телефон, настойчиво иска и той. Провежда доста емоционални разговори, с различни интонации и мимики.
Виж целия пост
# 228
Здравейте и благодаря за посрещането!
Да разкажа сега малко повечко....
Ния е кротко дете,ходи на ясла от септември,защото аз трябваше да започна работа.Ния бързо свикна с яслата,не сме имали проблеми,освен че лелките ни накараха да й слагам памперс,защото се напишквала,докато спи,но аз вдигнах скандал,защото Ния вкъщи такива проблеми не прави,от памперса се отучи още на 1г.,цяло лято си ходи без памперс,дори и навън,въобще не сме имали проблеми...Казах им да я слагат на гърне преди да я сложат да спи,те за целия ден я сложат 1-2 пъти да пишка,еми как няма да се напишква детето....
Аз започнах работа,но месец по-късно разбрах,че съм бременна...Имаше малко колебания,нооо...Смятам,че ще се справим,а и таткото е от такъв произход,че за него е напълно нормално да има деца с малка разлика,да има повече от 2 деца...Е,това последното малко ме и притеснява де Laughing Ходя си все още на работа,сутрин от 8 и след обяд до 4,след това взимам Ния и докато се приберем,докато сготвя,докато се оправим и той деня минал...Много бързо минава времето,чак се шашкам....
Имаме и куче,че да е пълна картинката Laughing. Нийка много го тормози,то милото се чуди къде да се скрие вече като я види....
Ох,ами в общи линии-това е.
Виж целия пост
# 229
Честито на Надеждата,да са живи и здрави с малката принцеса   bouquet
Krissonka   welcome хич не се шашкай,като дойде и другото бебче съвсем няма да разбираш как лети деня  Mr. Green Лека и безпроблемна бременност и сладко бебче на финала

Значи тогава малка разлика = малък кошмар. Но все пак кошмар, а?  Mr. Green

 smile3521
И от мен един глас 'за'  Laughing

Виж целия пост
# 230
Добър вечер!Чета ви да знаете,но немога да смогна да пиша-докато прочета и все някой цирика и скачам.А и с таткото имахме проблеми и него като малко дете го водех по лекари ooooh!Взе да го боли китката и да му изтръпва ръката,пръстите...Но той си има стари болежки.Откаде да почна сега:Много болнички още-дано отминават тез вируси вече. Peace welcomeКрисонка и леко бременеене.Честита рожба на Надежда.По таз тема Смешко-силни прегръдки и ще вземете правилно решение за семейството Hug
Виж целия пост
# 231
Крисонка добре дошла при нас и леко бременеене и здраво бебче на финала.
Честито бебче на Надеждата - да расте живо и здраво и бързо възстановяване на мама.
Ох, сега за нас- всичко в къщи е болно - каката от неделя е с ужасна кашлица и леки сополи ,температура няма , но кашлицата е ужас , стига чак до повръщане. От вчера и милото е като нея и се редуват с кашлянето , а днес пък лилито ме изненада с температура до 39 градуса - но при нея е проблем защото не приема нищо през устата- всичко повръща после и за това сме само на свещички.За сега само аз държа фронта , но нищо чудно до 2-3 дни и мен да ме тръшне .Да си ходи тоя грип ,че съм дала вече 70 лева за лекардтва и още колко ще дам незнам ...
Д си призная голямата разлика наистина е = на голям кошмар.
Отивам на студа да пуша и после лягам ,че незнам каква нощ ме очаква пак.
Виж целия пост
# 232
ей, казвамви ще пощръклея- едното кашля и съответно повръща, другото вдига температура и търси тати , а тати и той с температура и кашля , а аз съм за лудницата #Crazy
Виж целия пост
# 233
Добро Утро Simple Smile

taniab, мила  Hug
Нещо страшно се оказва този грип #Crazy...направо ми настръхват косите при всяко закашляне на малкия.... ooooh!
Дано оздравеете бързо, дано отмине и тази епидемия...замислям се догодина да ваксинирам малкия, ма то тогава кой знае каква нова животинска разновидност ще ни се стовари... newsm78
Днес с Васко ни се налага да ходим по разни учреждения..в шах с пешката съм какво да правя малкия...на финала пак ще го влачим с нас, дано срещнем по-малко кашлящ народ... Confused
Виж целия пост
# 234
Привет и от нас  Hug
Джени благодаря за кафенцето, ммммм.
Танче, Лианка и на всички болнички бързо оздравяване. Гушкаме ви и ви пращаме много положителна енергия, на Смешко също  Hug
Ние днес ще си седим в къщи, че голям студ бре  cold
Виж целия пост
# 235
Присъединявам се с един брой голям пършинг с течащ нос и втори брой малък пършинг с температура и кашлица. Днес дружно за ушите и при педиатърката да се черпят с бонбони. ПП - при нея има едно пластмасово слонче винаги заредено с малки бонбони засмучене. Никое дете не е отказало да влезне в кабинета й - яка тактика  Mr. Green Спряхме за няколко дена баткото от градина. Минаха в сборни групи, маса деца и учителки са се изпонатръшкали болни, така че ако с него се разминем само със сополите, супер ще сме.

Очертава ми се психоден с много работа и лични ангажименти.
Виж целия пост
# 236
Здравейете, дами, вече сме вкъщи. Благодаря на всички, които ни мислеха и се вълнуваха  за нас.
В общи линии какво ни се случи:
Миналата сряда Алекс вдигнала темп в яслата 37,5. Вкъщи стигна го 39 и тръгнахме до спешен кабинет, там я преслушаха, прегледаха и ни пуснаха нищо и нямало, да сме направели пълна кръвна картина. На другия ден мъжа ми остана да я гледа и трябваше да я води до личната за направление. Тя не му дала, защото нищо и нямало, дори не и премерила темп и ги изпратила. ДОкато се приберат, тъкмо я разсъблякал мъжа ми и тя направила гърча. За щастие не бил сам, а с баща ми и свекърва ми. От там по спешност в педиатрията. Приеха ни, оказа се, че има бактериална пневмония Sad От високата темп едвам и сложиха абокат, защото и се пукаха вените, абе кошмар ... На кръвната картина в болницата левкуцитите и бяха стигнали 27000, за справка ни изписах с 6! СУЕ и е 55, падна до 50, но щяло доста време да мине преди да и влезе в норма..
Като се пооправи почна едно беснеене, на мен ми се карат да я прибирам в стаята, а тя на едно място не иска да седи, плачеше ми се в момента, в който поискваше да си слага обувките. Приучих я с маска да излиза. Като цяло в болницата беше мн гадно, санитарките все се намираха да философстват и направо ми идеше да ги  #2gunfire
Мира, това което трябва да знаеш след като детенцето ти е преживяло гърч : трябва да ти предпишат ампула диезепам, която да носиш винаги с теб и детето, и недай си боже пак да получи трябва да впръскаш половината анално(повреме на гърча). Задължително е да те пратят на ЕЕГ и не трябва да допускаш темп по -висока от 38гр.
В болницата прочетох и за новините и терзанията на Смешко и без да искам да ти влия, но аз се замислих какво бих правила ако имам двечки и едното се разболее и трябва да вляза в билница с него, кой ще гледа другото , кой ще ми носи разни неща, защото в болница та не осигуряват храна за майката да се оправя...
Аз май също още не съм готова. Но моя съвет към Смешко е да поговори с Тони и да решат имат ли възможност да наемат жена, която да ти помага, първо малко да си починеш преди да се роди бебето и второ малко да ссе разнообразиш, тогава мисля, че ще ти се стори доста по-лесно. Може да я помолите и някоя вечер да остане и вие да излезете. Simple Smile А за работата още няма нужда да се отказваш. Като дойде време да раждаш може да си си намериала добър партньор, който да те замести в салона Simple SmileКаквото и решение да вземеш то ще е най-доброто. Направи си списък с плюсовете и минусите и виж кои са повече.
Честиито на Надежда!мн послушно и здраво бебче Боряна!
Ма дленка, честито мила Simple Smile Лека бременност и на финала здраво, послушно и любознателно бебче!
Лианка, Таня и всички болни бързо да оздравяват!
Целувки от нас!
Виж целия пост
# 237
Айде и Ицето в клуба на кашлящите! SadНаправи се дави милото.
Аничка,радвам се,че сте си вкъщи вече! Hug
Лианке,как сте днес?
Сутринта ходих на лекар,докторицата каза,че всичко протича повече от добре за сега.
Реших да оставя детето,въпреки,че някак не мога да го почувствам,не мога да се зарадвам.Дано
пък успея да се пречупя,не че правя и опити де! Embarassed
Виж целия пост
# 238
Смешко, ако знаеш каква огромна усмивка съм разтеглила пред монитора!
Прегръщам те толкова силно, че ме е страх да не те нараня.


...ох, погледни емотикона в подписа ми - наистина се чувствам така и ми иде да тичам из стаята с разперени ръце.
Всичко ще  е наред, чуваш ли! Няма да има по-щастлива майка от теб!
Виж целия пост
# 239
Реших да оставя детето,въпреки,че някак не мога да го почувствам,не мога да се зарадвам.Дано
пък успея да се пречупя,не че правя и опити де! Embarassed


Така,много се радвам като те чета HugСега очаквам с нетърпение като се роди бебето живот и здраве да ни казваш"Ама,как сме живяли без него/нея" Heart Eyes

Аничка,да не се повтаря!Аз съм преживяла един-единствен гърч и това ми е било.прегърщам ви с Алекс Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия